Početnik, PC box 46x20x43

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2013
79
56
18
Poštovanje ekipa!

Ovo će mi biti prvi post kojeg ću, nadam se, što bolje napisati da dobijem što kvalitetniju pomoć.
Znači već godinu dana planiram kako ću početi vlastiti grow, a non stop su mi bile nekakve smetnje.

O grow-anju sam pročitao koliko sam stigao, a to je poprilično dosta za uopće išta početi radit. Samo kad počmeš primjenjivati u praksi je malo drugačije. Prvi grow mi je super išao na balkonu, zakamufliran sa ostalim materinim cvićem, ali došla mušica i ošlo 200 kunica na otrove za ništa jer je normalno uginula, a druga nakon 6 MJESECI pokazala da je tvrdo MUŠKO!
Tako da evo me, ljubitelj sam naše predivne prijateljice i nadam se da već nikad neću morat tražit nekog da mi proda ShIeT sa ulice dobiven kriminalom!


Pa eto sam se uhvatio malo bolje, kvalitetnije i odlučio sam se napraviti mali PC Box (46x20x43->DxŠxV) .
IMG_20141124_112111.jpg
IMG_20141124_112059.jpg
IMG_20141124_112039.jpg
IMG_20141124_111950.jpg

Sjemenje sam skupljao godinu ipo i tako proizvoljno naletio na onu pravu, DRUGO PA ŽENSKO (prva je bilo pa muško :D)


Imam dva ventilatora iz kompa kojeg sam i napravio box, 180mm, jedan na samom dnu i drugi na samom vrhu, dijagonalno smješteni. Mislim da mi ne treba unutra već nikakav ventilator jer je temperatura ugodnih 20°c.


Žarulje:
Lijeva à 20W Philips 1160 Lumena 2700K; Srednja LED 200 lumena i pisalo u opisu 6000 K? (stavio sam je u serijski spoj sa ventilatorima da bebici malo zabavnog svitla dam, da nisu dosadna ova dva svitla J); 20w Osram 1300 Lumena 2500K.

U posudu sam stavio Terabrill, oko 2,5 l. Nisam stavljao stiropor ni ništa slično tomu u mješavinu zemlje. Ovaj tjedan idem u apoteku po medicinu, tj. Hranu za mog malog prasca.
Jadna je doživila malo šokova kad sam je preposadio iz posude koju sam izkidao iz boce od mlijeka.
Stara je točno 30 dana, 24.11. Ide 20 cm u dužinu i u cjetanju je 10 dana

Eto...toliko od mene za sada! Javljat ću se još ovih dana sa problemima i cvilit da mi pomognete.
Veliki pozdrav
 
18.10.2013
79
56
18
Hvala vam na podršci i brzom javljanju. Pošto sam svu lovu poslje ljeta dao za fakultet ostao sam na ničemu, pa eto zbog nestrpljenja sam spojio ono šta sam našao. Ventovi su mi radili ugodnu buku tako da sam ledicu spojio u nadi da mi se smanje okretaji, što je i uspjelo.
Ok, ne znam kako ću ih fiksirat da stoje vodoravno, al inovativan sam...potrudit ću se ;)

Nadam se da će mi dobro izać jer ne mogu više kupovat ovaj smrad, bacanje love.




Zanima me šta trebam kupiti da bi mi govorilo kolika je vlaga, temp. Bojim se da me uskoro čekaju problemi baš sa vlagom i štetočinama koji će se skupit zbog nje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
18.10.2013
79
56
18
Žena mi viče da ću previše struje potrošit, ja bi najradije stavio jednu jedinu da svitli, ali kako treba. Meni treba minimalno 4 000 lumena? U ovako uski prostor ne znam kako fiksirat sijalice. Nemam alat za probijanje box-a vidima na koje bi mogao pričvrstit ih. Narode, moram učit i bit uzoran
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve se moze kad se hoce i uz malu pomoc prijatelja ;) probaj obezbediti 6.000Lm sto je minimum za normalan rast i razvoj biljke, vodi racuna i o boji svetlosti, sto se tice struje, nije to mnogo veci racun, imas dosta o tome ovde

https://vutra.org/topic/12324-potro%C5%A1nja-elektri%C4%8Dne-energije/

https://vutra.org/topic/7550-rauni-za-struju/

https://vutra.org/topic/7756-potrosnja-stuje-nadopunite-se-slobodno/

https://vutra.org/topic/1915-potrosnja-struje/

https://vutra.org/topic/9999-hps-trikovi-za-manji-racun/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crveni56

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Istina, nije to tako velika potrosnja. Uostalom ja imam jeftiniju struju po noci, mislim da tako i kod tebe treba bit, jesi iz Hrvatske? Stavi svjetlo da bude upaljeno tokom noci, a ugaseno tokom dana.. :) Sretno!
 
18.10.2013
79
56
18
Miseča potršnja svega skupa 18 kuna :)
Uglavnom ekipa....panika me pere zadnja 3 dana jer mi je Google Chrome i Mozila firefox rekao da se klonim ovog sajta jer nekakva štetočina želi doći do mojih podataka. Razlog za paniku ili da se udobno smjestim i laaaaaaaaagano?

http://imgur.com/a/Br40c
Molim kritike, samo pucajte
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
potrošit ćeš samo vrijeme bezveze...

POD HITNO ukoliko želiš da ti barem urod pokrije troškove struje :respect: :

Više svjetla!!!!!
PH metar!!!!!!!! (bez toga nećeš aspolutno ništa dobit)

Ja sam svoju biljku zeznuo s PH,nisam ga kontrolirao...tj.voda koju je dobivala - ubila ju je.

Eto,sretno...jer će ti sreća biti presudan faktor,ako već ništa ne misliš poduzet :respect:

Evo ti sliku kako j meni izgledao pc box...kako riješit svjetla.
 

Prilozi

  • IMGP5699 (Large).JPG
    IMGP5699 (Large).JPG
    127,3 KB · Pregleda: 94
  • Sviđa mi se
Reactions: crveni56

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
sumnjam da ti je manjak ph maetra ubio biljku, ph metar nije uopće nužan. Prokuhana voda iz pipe ako se ostavi da ispari klor je ok.

Nemoj pisat nebulozne. Ako ti hoćeš piti vodu iz pipe zar je svaki put prokuvas!?
Vodi natocis u posudu, pocekas 30 min. da klor eventualno ispari i zalijes. Ući se od
starih žena kako uzgajaju cvijeće kod kuće.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sumnjam da ce naknadno da isparava hlor ako prethodno prokuvavas vodu:"Nikako nemojte kuvati vodu pravo iz slavine. Hlor vrenjem prelazi u još toksičnije netopiva jedinjenja..." Dovoljno je vodu bez prokuvavanja ostaviti da odstoji:"Hlor se lako eliminise ostavljanjem vode da odstoji odredjeni kraci period kako bi isti ispario, medjutim sve cesce industrije za preradu vode dodaju i hloramin koji je stabilniji od hlora i ekonomicniji ali zato je opasniji, u dodiru sa odredjenim organskim jedinjenjima hloramin obrazuje kancerogena jedinjenja." Nakon 15ak min kuvanja, nema vise hlora u vodi (al ostaje hloramin, ako ga ima), tako da prokuvanu vodu ne treba dodatno ostavljatim da odstoji, bar ne po pitanju hlora. jedino ako si mislio da "se ostavi da ispari klor" dok voda vri, onda ok, 15ak min je dovoljno,a sta cemo sa hloraminom, jbg. :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya and CilI
18.10.2013
79
56
18
1. Barba Smels nešto slično sam i ja planirao napravit, al pošto nisam doma di mi je sav alat, bušilica i ostalo, ne mogu ništa bolje od ovoga pa raspolažem samo sa onim šta imam. Prijatelje koje imam tu oko sebe ne pitam ništa jer ne mogu s njima podilit ovaj kutak života pa sve na svoju ruku radim.

2. Vodu prokuham u onaj mali kuhač vode. litra vode se prokuha koz minutu i pri izlivanju ima neku mrežicu koja dodatno zaustavlja klor(valjda) i od početka tako radim.

3. Sad sam pronašao shemu kako ću ubacit i treću sijalicu koju moram paralelno spojit, tj. sve ću spojit na jednu utičnicu jer su sada dvije utičnice i dvije sijalice. Nadam se da mi neće ništa izgorit. Nemam lemilicu, nemam izolir traku pa se razmišljam odgodit dok to ne nabavim. I ja sam shvaćam da mi fali treća sijalica, ali pošto mi je život takav kakav je odgađamo za neko kraće vrime.

Beba je sve bolja i jača, sinoć sam ubio jednu bubuicu, crvenkasta izdužena sa malim krilima :)
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
thc boss je napisao(la):
sumnjam da ti je manjak ph maetra ubio biljku, ph metar nije uopće nužan. Prokuhana voda iz pipe ako se ostavi da ispari klor je ok.

Nemoj pisat nebulozne. Ako ti hoćeš piti vodu iz pipe zar je svaki put prokuvas!?
Vodi natocis u posudu, pocekas 30 min. da klor eventualno ispari i zalijes. Ući se od
starih žena kako uzgajaju cvijeće kod kuće.
If you are unable to monitor and understand the pH of your growing medium you can end up in the position (and it happens A LOT) where you are feeding a plant more and more nutrients to fix a deficiency and the plant simply cannot take them on board. If unchecked this situation can lead to a build up of salts in the growing medium which block up the plant’s roots. This is nutrient lock out. Your plants can literally die of starvation despite how much you are feeding them.

Ne širim nebuloze nego činjenice,govorim iz iskustva.

Neznam o čemu ti,kakvo kuhanje vode...vodu samo treba pustit da odstoji par dana...ubacit malo PH minusa te izmjerit PH vode,nakon toga zalit biljku.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
crveni56 je napisao(la):
2. Vodu prokuham u onaj mali kuhač vode. litra vode se prokuha koz minutu i pri izlivanju ima neku mrežicu koja dodatno zaustavlja klor(valjda) i od početka tako radim.
minut ti ne znaci nista veliko, a mrezica ne moze da zaustavlja hlor (gas je u pitanju), moz eventualno da zadrzi kamenc, al i on se ne javlja ako kuvas samo minut, tako da ti je to prokuvavanje besmisleno, pogotovo u tom malo "kuhacu" vode gde se obicno i rdja pojavi na grejacu ;)
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
PowerSeed je napisao(la):
sumnjam da ce naknadno da isparava hlor ako prethodno prokuvavas vodu:"Nikako nemojte kuvati vodu pravo iz slavine. Hlor vrenjem prelazi u još toksičnije netopiva jedinjenja..." Dovoljno je vodu bez prokuvavanja ostaviti da odstoji:"Hlor se lako eliminise ostavljanjem vode da odstoji odredjeni kraci period kako bi isti ispario, medjutim sve cesce industrije za preradu vode dodaju i hloramin koji je stabilniji od hlora i ekonomicniji ali zato je opasniji, u dodiru sa odredjenim organskim jedinjenjima hloramin obrazuje kancerogena jedinjenja." Nakon 15ak min kuvanja, nema vise hlora u vodi (al ostaje hloramin, ako ga ima), tako da prokuvanu vodu ne treba dodatno ostavljatim da odstoji, bar ne po pitanju hlora. jedino ako si mislio da "se ostavi da ispari klor" dok voda vri, onda ok, 15ak min je dovoljno,a sta cemo sa hloraminom, jbg. :(
Kad zakuha onda ostavim otvorenu posudu da se ohladi i ispari. Inače kuhaim iz još jednog razloga, mislim da klor nije dovoljan da ubije sve mikroorganizme i sl koje pokupi cijevima (pogotovo ove kod nas probušene i pol godišnje isporuke vode ode u zemlju + zna desit da i mrtvaci plivaju u rezervoarima :) )
No što se tiče ovog drugog spoja, daj mi reci pa ne povlači valjda sve biljka te štetne piz..arije, ja se nekako nadam kad jabuke obično špricaju pesticidima to obično kiša ispere u tlo, onda bi ti jeo jabuke pune pesticida.. ja se ipak nekako nadam da nije tako, da je jabuka "pametna" i da to većinom profiltrira prije nego uzme korjen..

Smells je napisao(la):
If you are unable to monitor and understand the pH of your growing medium you can end up in the position (and it happens A LOT) where you are feeding a plant more and more nutrients to fix a deficiency and the plant simply cannot take them on board. If unchecked this situation can lead to a build up of salts in the growing medium which block up the plant’s roots. This is nutrient lock out. Your plants can literally die of starvation despite how much you are feeding them.

Ne širim nebuloze nego činjenice,govorim iz iskustva.

Neznam o čemu ti,kakvo kuhanje vode...vodu samo treba pustit da odstoji par dana...ubacit malo PH minusa te izmjerit PH vode,nakon toga zalit biljku.
kolega cill je editirao moj upis.