Početnik. Pomoć.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2011
1
1
0
32
Eh 'vako. Koristim MaryJ vec duugo vremena i sad reko da imam 1 il 2 biljčice za sebe i raju, pa sad ja kad sam pusio uzeo sam nekoliko sjemenki, al tad nisam znao da trebaju bit crne, ja mislio ako su bijele ko kad sadis jagode onda ce se primit, i odgledam onda na yt kako da posijem germination ovo ono i ja to i ucinim, kako je onaj lik na klipu rek'o da treba cekat 5 - 6 dana ja tako i uradio, moje sjeme samo pocrnilo i nakon jedno 7 dana vidim nema nista od tog i ja ga bacim. Prosli put kad sam duvo isto uzmem sjemenke al sad male crne i velike kao sivkasto zelene i uzmem nekoliko crnih i stavim u papir i to i nakon 1 dana jedna mi malo napukla i viri maalo korijenčić. I nista ostavim ja kakvo je takvo je i nakon 2 dana onaj korijencic ne mrda ( izaso samo jedno 5 mm is ljuske). I nakon mozda jedno 3 dana ja to zasijem napolju ( lijepo je vrijeme i to ) i obilazim svaki dan. Sinoc sam uzeo ostatak sjemenki, nisam ih stavio u mokar papir i to nego sam ih direktno stavio u humus ( substral ja mislim ) i fino zalijo vodom. Posto nemam blage veze o sađenju, hoce li moje sjeme uspjeti tako? Stavio sam ga u WC ispod svjetla, sobna temperatura i to. Molim vas pomozite dajte neku preporuku u daljnjem procesu i tako to. Hvala puno :D
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
Kao prvo, ne moraš ćekati da ti korijen bude velik, kada izađe, stavi ga u zemlju, za dubinu sjemenke i to je to... A što se tiće ovih koje si direktno stavio u zemlju, ćekaj, možda bude kaj, samo nemoj previše natapat zemlju. Kao drugo, gotovo je vrijeme za outdoor sadnju, morat ćeš ćekati 6 mj ako ne misliš saditi indoor. Uglavnom, strpljenje samo...:sun2:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
6 mjesec je vec kasno za dosta growera, kao prvo. Ako si zasadio van sad, slobodno prekrizi da ce izrasti jer ce bit sve hladnije i manje suncano. Ova koja ti je u wc-u pod svjetlom, pretpostavljam da je to obicna lampa (jedna) koju koristis kad si u wc-u i od toga nece biti nista.
Za outdoor ti je prekasno, a za indoor trebas imati uvjete kao sto je dovoljno svjetla, dobra ventilacija, kvalitetna zemlja i jos puuuuuuuunooooo svega....
Prvo prostor, tek onda sadnja.
 
27.09.2011
1
1
0
32
born_to_be_green je napisao(la):
6 mjesec je vec kasno za dosta growera, kao prvo. Ako si zasadio van sad, slobodno prekrizi da ce izrasti jer ce bit sve hladnije i manje suncano. Ova koja ti je u wc-u pod svjetlom, pretpostavljam da je to obicna lampa (jedna) koju koristis kad si u wc-u i od toga nece biti nista.
Za outdoor ti je prekasno, a za indoor trebas imati uvjete kao sto je dovoljno svjetla, dobra ventilacija, kvalitetna zemlja i jos puuuuuuuunooooo svega....
Prvo prostor, tek onda sadnja.

ma razumijem ja za tu vanjsku, to sam ja zato sto su mi sjemenke skoro propale zasadio, nego sad cu ja u kuci, a ta obicna sijalica je blizu biljkama pa sad ne znam da li to ikako pomaze il da stavim kod prozora, ima li kakvih jos prijedloga, svaka vam čast :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
baci tu sijalicu u zid rađe ako si lijen malo prolistat po forumu!
 
27.09.2011
1
1
0
32
Hahahahhaha mene samo zanima da li ce mi ove sto sam zasij'o sjemenke niknut bez obzira na to sto mi nisu proklijale u toalet papiru, za ostalo sam se dovoljno naobrazovao :D
 
06.04.2011
35
4
0
45
gandza_075 je napisao(la):
Hahahahhaha mene samo zanima da li ce mi ove sto sam zasij'o sjemenke niknut bez obzira na to sto mi nisu proklijale u toalet papiru, za ostalo sam se dovoljno naobrazovao :D
Prijatelju te sto su napolju postoji mogucnost da se aktiviraju kada dodje prolece i opet postane odgovarajuca temp.Sa obzirom da prezime zimu.A te sto su ti unutra cuvaj ih na temp. preko 20 C i nemoj ih natapati vodom.Saksijice ili case da su ti obavezno otvorene od ispod da bi visak vode mogao izaci iz case. A ti majstore sto pre u kupovinu po celokupni materijal koji ti je potreban za izgadnju boksa. Pozdrav.