Pošiljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2014
6
3
3
Pozdravljam sve ljude na ovom forumu , nov sam clan ovde . Ljudi hitno mi treba pomoc. Admine ako je pogresan sektor pomeri temu . Slusajte problem narucio sam nesto malo semenki 12 kom , preko onog sajta sto ima original u naslovu . Naime narucio sam na adresu drugarice koja zivi kao podstanar ( ali sam stavio svoje ime ) , na svoju adresu ne mogu narucivati jer nemam pristup sanducetu. Naime prekjuce ujutru joj je postar zazvonio na interfon i trazio mene po mom imenu a devojka je u tom momentu spavala , njen decko koji nije imao pojma o celoj situaciji je odgovorio da ta osoba ( tacnije ja ) ne zivi na toj adresi, i postar je otisao ne ostavivši nista u sanducetu . Ona kad se probudila nakon par sati saznala je o cemu se radi i brzo me informisala , ja sam nazvao postu i objasnio situaciju da sam podstanar i da je greskom receno da ne zivim tu , sluzbenik iz poste mi je rekao da sto pre dodjem u postu i trazim kontrolora dostavke i njemu se obratim , jer se posiljke koje imaju pogresno ime ili adresu vracaju istog dana . Ja sam otisao u postu bukvalno odmah , i kontrolor je proverio bukvalno sve , cak je i zvao doticnog postara koji je delio postu za taj deo grada tog dana i on je rekao da nema pisma za mene. Danas sam ponovo otisao u postu i nasao sam nekog sefa prijemne robe koji me je uveravavao da uopste nije stiglo pismo za mene na to ime i na tu adresu . I jos sto je najjace moja drugarica se sutra seli iz tog stana nevezano za ovo jer je nasla neku bolju ponudu , i sef prijemne robe mi je rekao da mogu podneti zahtev da ako doticno pismo imenovano na moje ime i tu adresu stigne da ostane u posti da lezi , i ja da mogu doci da ga podignem . Mene ljudi zanima da li je taj postar koji kad je skontao da je adresa pogresna ( a pismo je poslato standarnom metodom no tracking nista ) , pa reko vele covek otvorio pismo da vidi da nema nekih para i onda skontao o cemu se radi . Najgore od svega sto sam ja danas podneo taj zahtev da ako pismo dodje da ostane u posti do mog dolaska , morao sam popuniti formular i ostaviti broj licne karte joj :D . Mene moja drugarica ubedjuje da je postar bio , dok sef odeljka za prijem ubedjuje me da je zvao tog postara i da nema nista za mene. Ja vise verujem svojoj drugarici , i plasim se ljudi da li mi mozda prave neku sacekušu kad budem isao to da podizem ako uopste stigne , ili ce mi jednostavno dati posiljku i evenutalno proslediti moje podatke nadleznim organima da me imaju u vidu ? Da li je neko imao iole slicnih situacija ? Sta me savetujete ? Da li da idem uopste ponovo po to ili da bezim ko djavo od krsta od poste naredne barem 2 godine :D . Pomagajte ljudi ko boga vas molim !!!!!!!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da, tema je u potpuno pogresnom "sektoru", niko ti ne moze odgovoriti sta ce da bude ako bude, ako je postar pokupio zadrzo je za sebe ili bacio, ako su vratili nazad oni ti nece slati ponovo dok se ne cujete, a onda nemoj tako da zakomplikujes sa adresom
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Većina poštara koji vide da nema čoveka na toj adresi, vrati pismo u poštu sa natpisom povrat i pismo se vrati odakle je poslato, s tim da onaj koji je slao plaća kada mu se vrati pismo poštarinu za povrat. To je u mom slučaju bilo nekog drugog proizvoda jer je poštar budala pa se zbunio kada je donosio(Vrlo slično, s tim da ja živim na ovoj adresi, a on nije doneo već je samo vratio tako da je sam sebi napravio problem). E sada, čim je on rekao da nije bilo pisma za tebe, moguće da je otvorio i bacio, ali čisto sumnjam nađeš broj moba od njega ili presretneš poštara, pa ga pitaš lepo kao čoveka (presretneš u ovom slučaju ne u fazonu šta si uradio sad ću ti hebem sve, nego civilizovan razgovor :ridinghorse: ). Doduše ja sam ovog navatao pa sam ga pitao i to je to, i sada lepo čovek šljaka kada već oćeš tako da naručiš moraš reći njemu i on će ti doneti, pitaš koji je poštar nadležan za tu ulicu i eto daš mu čokoladu :ludaci_lol: . Doduše u mom slučaju je bila njegova greška što nije doneo gde je trebalo i gde je pisalo, ali u tvom slučaju je on bio dužan da napiše POVRAT-NEPOZNAT(lice ne stanuje na toj adresi). Tako da je tvoja greška jbg..
 
22.02.2014
33
9
8
36
Pusti ovo,ako nisi platio ko ga je*be,naruci opet za kojih 2 tjedna do mjesec dana ako si u strahu,nekako sad vezem ovo tvoje iskustvo jer i ja ponekad imam takve brije,cheers!
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Meni je postar ukrao posiljku iz holandije vrednu 100e, trebala je da stigne u sanduce ali nije, verovatno je napipao u koverti da tamo ima neceg.
Posto nikako ne mozemo da dokazemo da je on uzeo rekao sam jednoj drugarici iz ceske i prijatelju iz holandije da mi posalju pismo u koje ce ubaciti tipa neke zezalice da vidim da li ce stici pismo, ako ne stigne odvalicemo postara od batina, ako stigne onda je greska negde u posti ili se jednostavno zagubila posiljka.

Ti vidi da li ce se shopu vratiti pismo, pa ako se vrati nek ti salju ponovo, ako se ne vrati, jbg narucuj ponovo, sta da ti kazem.