Pocetak! First-timer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Snabdeo sam se opremom i spreman sam da krenem. Evo sta sam nabavio do sada

1. Seme - 5 x PPP feminized


2. Reflektor i sijalice - 1 x MH 400W, 1x HPS 400W
3. Dva dobra ventilatora

4. 20 L zemlje (ph=6.6)
5. Stiropor + kamencici (umesto glinenih kuglica)
6. 5 saksija od po 4l - je li 4l dovoljno??

7. Termometar
8. Higrometar
9. Lakmus papir
10.H2O2


Da li sam na nesto zaboravio? Jel ok da biljke sadim direktno u velike saksije (4l), bez presadjivanja iz manjih u vecu?
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
kakvu to zemlju imas? neki supstrat ili?

sto se tice saksija,i ja imam od oko 4L,ali mi se i nisu pokazale nesto dobre jer su mi biljcice dosta male u njima...dok u vecoj saksiji je izrasla i veca biljka...
al to nije sad striktno odredjeno da ce u malim saksijama narast samo male biljke...ima negdje na sajtu grow report gdje je covjek uzgojio velike biljke u 3L saksijama...
ali bilo bi bolje da uzmes vece...od 10-15L...ustvari sto veca to bolje....al to isto ovisi kakav si sa prostorom...
napisi malo i o box-u di ih mislis drzat...

a na popisu nisam vidio nikakva gnojiva....al za to imas vremena....za prva 2-3 tjedna rasta ima dovoljno hrane u zemlji....
i bilo bi dobro da imas jos jedan vent koj ce puhat po biljcicama da malo ojacaju i tako to...

a sto se tice sadjenja direkt u 4L saksiju,mislim da je pametnije prvo u manje saksije jer biljcica prvo razvije korjen po cjeloj saksiji pa onda tek krece "punom parom" rast....a ako bi odma bile u vecoj vise bi joj trebalo da razvije korjen i krene.....

e sad za ovo zadnje nisam 100% siguran pa molim iskusne neka se nadovezu ili isprave...

pozzz i sretno!! :wave:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
iskreno receno zemlju jos nisam uzeo ali sam video u polj.apoteci tu zemlju od 6.5 sa mikroelementima i resio sam da je uzmem.


Taj deo posla me najvise i zbunjuje - znaci video sam deset razlicitih uputstava za pravljenje miksa, i totalno sam zbunjen :( Jel moze neko da mi preporuci neku jednostavnu varijantu koja ce da bude i dobra?

Ima ovde da se uzme i neka zemlja sa perlitom - jel to valja? U polj. apoteci kazu da je to kao najbolje "za te nase biljke"
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
slozi mix od oko 60% crnog humusa(treseta) koj u sebi ne sadrzi gotovo nikakve hranjive stvar...oko 30% nekog supstrata za cvjece,npr. tera magma ili sl....i 10% stiropola ili perlita....
ili posto kazes ima kod tebe i ta s perlitima onda mozes stavit 60% crnog humusa i 40% tog supstrata s perlitima....bez jos dodatnog stiropola ili perlita....

to je po meni naj jednostavnije...ja tako isto radim i ok mi je....:vb_kez:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Hvala na konkretnim odgovorima - Samo me jos ovo interesuje:

Kolike saksije mi trebaju, i koliko litara zemlje za 5 zenskih biljaka?? Najradije bih odmah sve u velike saksije da se ne bih mucio oko presadjivanja, a sve su ionako zenske (feminized).
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Ako su feminizirane ,rokaj odma u najvece posude i nemas brige...i sto veca posuda to bolje!!

Onda i gnojenje mozes zaobici malo duze...
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
gle uzmi najvece tegle koje ti stanu u box....
ako ti stane 5 tegli od 15L stavi te....ako stanu i vece stavi vece....ako ne stavi manje....

znaci sto vece,a da ti stanu u box......:icon_exclaim:

a kolicinu zemlje izracunas tako da pomnozis 5 sa volumenom tegle....
znaci ako su ti tegle 15L trebat ce ti 15 X 5=75L zemlje...

zzzop :flamed:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Ok!
Imam izbor izmedju dve vrste zemlje:


1. Ova zemlja sto je sa perlitom, ph je 5.0 - jel ok to da uzmem racunajuci na to da ce da brzo skoci ph?

2. Ova bez perlita je ph= 5.0 - 6.5
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
pa da....sto se tice pH on ce ti kroz vrijeme skocit...tako da su ti gledajuci po pH obadvije dobre....
nego gledaj sta ima u zemlji od NPK i mikroelemenata......gledaj da je sto bogatija tim stvarima....jer ce bit vise hrane u zemlji i kasnije ces trebat pocet gnojit.....

napisi kako se zovu obadvije zemlje pa cu pogledat sta ima u njima....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
NA svakom substratu uglavnom pise "ne mesati sa drugim zemljama"
Sto u prevodu znaci da se neko pametan u proizvodnji zemlje postarao da ta zemlja odgovara biljkama!
Ja licno kupim gotov supstrat i pomesam ga sa 20% stiropora i nista vise nediram!
Ni jednom mi biljke nisu pokazale neku boljku na sebi zbog toga!
Kod supstrata se mora samo paziti kada je od prililke biljka potrosila sve nutriente iz zemlje pa tek onda poceti sa prehranom!
U suprotnom bi bilo za-je-ba-nc-ije!
Kupis zemlju za reznice i ona je spremna za reznice! Ima perlit ima prehranu ima pH!
Zasto bi se ja pravio pametan i nesto jos mesao u sve to!
Tako isto i za vegetativne substrate! Zasto je da ispravljam nekog polo. inzinjera ili tehnologa!
Ja im verujem jer se na poverenju zasniva ceo svet i nisam imao nikakvih problema!

Ko hoce da proba nazdravlje mu meni da kucnem u drvo nista do sada nije bilo problematicno i svi sretni i zadovoljni!

Ali ako saznem da neki dodatci substratu poboljsavaju prinos naravno da cu to staviti u zemlju jer isto tako cu verovati ljudima koji to tvrde!
Naravno samo iskusne slusam! A ko je iskusan ja procenjujem i da vas nelazem uspeva mi!:icon_biggrin:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Doktore aj sad iskreno, jesi nešto pušio kad si pisao ovaj post gore???

Sam način na koji si sročio post mi je nekako debilan, najblaže rečeno. Nemam ništa
protiv tebe niti tvrdim da si u krivu, samo eto.. tako mi zvuči.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Evo je - Flora Gard nemacke proizvodnje











Sa strane dzaka pise B FEIN SAND/PERLITE

Jel to ok? Nije mi jasno zasto je uputstvo na nemackom drugacije od ovog na srpskom i engleskom
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
PA u nemackoj biljke traze poseban program!!!:icon_biggrin:

E ta zemlja ti je ok! Mislim od tog proizvodjaca! Ali moras izabrati koja ti treba jer ima raznih!
Stavi 20% stiropora i zaboravi na prehranjivanje 20 dana ako su ti saksije od 10L!
Radio sam i ja u njoj mala joj je mana sto mi se cini da brze isparava voda iz zemlje nego recimo klasmanov SUBSTRAL!
Ali je zemlja dobro radila!
Baziraj se na zemlji koju mozes uvek kupiti!
Jer danas recimo ta sto si uzeo ima u radnjama a sutra je nece biti!
Tako sam ja prosao!
Oni prave bas dobre gotove mixeve! Ima svasta u zemlji!
Dobra je! Opusteno!

Sretno!

Pozzz!!
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Super! Uzeo sam tu zemlju i saksije sam uzeo od 25 litara. Sutra pripremam box i stavljam semenke da proklijaju.
 
14.04.2008
19
0
0
36
stavia san sjeme u one papire i izniklo mi je i stavia san ga sad u pitar mali sa zemljon i stavia priko njega crnu kesu i stavia ga u toplo...sad me zanima svako koliko triba otvorit tu kesu da udze zraka i svako koliko triba zalit to??molim vas odg.fala unaprid
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
LOL hahaha!!!!!!

Ali reci mu da se cima sa tom kesom!!!!
Moze i bez toga ortak!!!
Samo pazi da ti povrsina zemlje nebude suva!!
Prskaj je sa onom prskalicom za lisce!!!
Kada nikne moze pod lampe!!!
A moze i odma Ako su neonke u pitanju!!

Sretno!

Pozzz
 
14.04.2008
19
0
0
36
cekajte jedan govori jedno jedan drugo.ocete mi rec onda..prvi put mie da sadin i sta da neznan al ste vi znali sve odma..nemojte s pravit pametni bzvz
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
e ajd da ne pravimo sprdnju od teme
nego nam ti malo detaljnije opises taj svoj kesa sistem
pa cemo ti odgovoriti logičnije