pocetak hps 70w +2 cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.07.2011
30
5
3
51
pa da i predstavim svoj box



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
evoga i moje svjetlo:


Uploaded with ImageShack.us

inace box je dimenzija 60x40x60
sjemenke sa ulice posadene prije 2 tjedna pa cemo vidjet sta ce izzac
svjetlo hps philips son pro=8400 lumena sylvania=1200lumena X2
imam tri venta jedan koj puse po svjetlu iznad stakla i dva venta koji izbacuju zrak iz box-a i planiram ugradit jos jedan koj ce puhat po biljkam
te namjeravam nabavit vlagometar
pa sad molim vase komentare i misljenja o box-u
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
box je cool, nego, kazes da su semenke posadjene pre nekih 14 dana. i jos nisu proklijale? ako je temp. i vlaga adekvatna, one bi trebale isklijati za 3~5 eventualno 7 dana, ovo mi malo dug period od dve nedelje, sta rade toliko u zemlji?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
probaj ih pustiti na suncu dok ne proklijaju.. znači kad izađu iz zemlje, pusti ih malo tek toliko da ojačaju pa ih tek onda stavi pod svjetlo.. tako barem ja

pazi da ne zalijevaš previše, treba biti vlažno a ne natopljeno, ali pretpostavljam da to znaš!
 
29.07.2011
30
5
3
51
inace biljke zaljevane svaka tri dana sa 1l vode od 9 ujutro su na suncu a poslje 18 idu u box do 9 ujutro znaci 24 h su na svijetlu pa me zanima zasto je takva
inace imam tri zasadene na toj se najvise boznaju takvi listovi na drugoj malo a na trecoj niti malo
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nisi napisao kolko je litara zemlje u posudi.......al kolko god da je 1 l vode svaka 3 dana za tako male biljke je definitivno previse.....smanji zaljevanje jer ces ubit korijen.....

.....i zasto ih drzis na 24/0.......biljci isto treba odmora......

....moj savjet-stavi ih na 18/6 i nemoj ih stavljat van kad unutra imas dobre uvjete i zaljevaj kad se zemlja gore osusi, gurni prst u zemlju i ako je na 4-5 cm jos vlazno nemas potrebe zaljevat.....

.....vjerujem da u toj tvojoj posudi biljka izdrzi sa 0.5l vode 4-5 dana........
 
29.07.2011
30
5
3
51
a gle kupio sam eki lavor vastruk radi oblika posude budem probao smanjit sad zaljevanje mislim da je moguce to zbog previse vlage a posude mi ima jedno 8l
 
10.06.2011
8
0
0
36
:wave:
Samo pripazi kad je zalijes da neprskas po listovima i onda na sunce.
Meni izgleda da si to uradio. :icon_mrgreen:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....o pa onda to izdrzi i vise od 5 dana bez vode, sljedeci put probaj stavit H2O2 3% 3-5ml na 1l vode, zbog precestog zaljevanja, pa da korijen dobije vise kisika, dobro ce doc biljci i lijepo ce to pokazat........

.....malo mi djeluje za biljku staru 2 tjedna, najvjerojatnije zbog prezaljevalja.....

.....pogledaj kako je izgledao moj Blueberry star 2 tjedna pod 70W HPS-om i 2xCLF.....desni star 2 tj, lijevi tj dana

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

.
...btw, koju zemlju koristis?......
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz
Definitivno previse vode.
Tehnika kojom se ja sluzim gurnes prst u zemlju otprilike 2 cm i ako je suvo dole onda zali. Dobro je biljku ostaviti malo u suvoj zemlji radi jacanja iste, normalno ostali uslovi moraju biti dobri.
 
29.07.2011
30
5
3
51
krivo ste vi mene skuzili sjemenke su prije 2 tjedna stavljene u zemlju i to je izslo znaci biljke su mi iz zemlje izasle prije 6 dana al opet i sam mislim da su slabe i mao zakrzljale sjebo ih sam sa vodom :(
a sad ovo sa vodom malo sam pretjero to je istina i necu ih vise drzat na 24/0 idu one na 18/6
mislim kao sto je reko hedina poprskao sam ih i stavio na sunce
zemlja: poljo posave biokompovit
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....i zemlju probaj koristit sto kvalitetniju, terra magma ili composana.....losa zemlja zna bit veliki za*eb........
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mrdamir je napisao(la):
krivo ste vi mene skuzili sjemenke su prije 2 tjedna stavljene u zemlju i to je izslo znaci biljke su mi iz zemlje izasle prije 6 dana al opet i sam mislim da su slabe i mao zakrzljale sjebo ih sam sa vodom :(

prvo si napisao "sjemenke sa ulice posadene prije 2 tjedna" pa onda "sjemenke su mi izasle prije 2 tjedna krivo sam se izrazio" a sad ispada "iz zemlje izasle prije 6 dana", pa kako da te skuzimo, probaj stavljati tacne informacije pa onda nema zabune. sto kvalitetnija zemlja (ja sam u poslednjem grow-u experimentisao sa tri vrste zemlje, tera magma je zakon) i naravno, nikakvo zalivanje preko lisca po suncu, osurit ces ih
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
PowerSeed je napisao(la):
prvo si napisao "sjemenke sa ulice posadene prije 2 tjedna" pa onda "sjemenke su mi izasle prije 2 tjedna krivo sam se izrazio" a sad ispada "iz zemlje izasle prije 6 dana", pa kako da te skuzimo, probaj stavljati tacne informacije pa onda nema zabune. sto kvalitetnija zemlja (ja sam u poslednjem grow-u experimentisao sa tri vrste zemlje, tera magma je zakon) i naravno, nikakvo zalivanje preko lisca po suncu, osurit ces ih

HAHA malo previse dima

cek cek samo malo STA je time pesnik hteo da kaze ???
 
29.07.2011
30
5
3
51
a znam sjebo sam sad cu tocno rec sjemenke su mi proklijale prije dva tjedna a pa sam ih stavio u zemlju a prije 6 dana su izasle izzemlje znaci pojavila se stabiljka to jest nama draga biljka :p
sad imam jedno pitanje jel ce to meni biti dosta svijetla (lumena 10800 na 2400cm2 ) za moj prvi indor?
dal ce biljke htjet rast?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tvoj box je 0,24m2. I, da, bit ce dovoljno. Pa vidis da biljka raste samo sto si ti zajebo u koracima. Posto si vec sad zajebo samo s vodom pazi kako gnojis i nemoj slucajno gnojiti prije 3tjedna do mjesec dana starosti.