pocetak indoor pa presadit vanka - Ako moze savjet :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.01.2010
2
0
0
39
znaci evo 1 mjesec je... za 2 mjeseca u isto ovo vrieme cu poceti saditi outdoor... mislio sam vas pitati dali je moguce da mjesec dana prije pocnem indoor i da mi biljka naraste indoor pod nekim svjetlom i to i da prebacim na outdoor... tj. presadim u outdoor zemlju... i htio sam vas jos pitati dali moram outdoor zemlju mijesati s humusom i kupljenom zemljom ili mogu normalno samo iskopati i posaditi sjeme? hvala

respect :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Počitaj o pripremi zemlje u vanjskom uzgajanju i baziraj se na čitanje vanjskog uzgajanja kad več čekaš to.
Mislim da nema potrebe da je držiš indor jer vani ima i previše vremena da naraste preko 2 metra i da dobiješ gomilu hedova:)
+ nije lako premještati to.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
mozda treba klonove, mozes LST-ovat unutra mjesec dana da ti se izračva biljka, da dobiješ vise glavnih grana, najbolje ako sadiš vani nakon toga , zasadiš u vreću(indoor) što je najjeftinije,kad ides outdoor probusis dno da bude rupičasto, iskopas samo malo zemlje staviš u rupu i sama će pustit korjenje u zemlju dalje tvoj posao je obavljen, osim gnojenja ili zaljevanja

da se nadovezem... jel moguć flowering u proljeće u plasteniku.... izjednačavanje 12 12 ide tek kasno.....
 
03.07.2009
19
3
3
37
jedno pitanje u vezi outdoora... recimo da ona nikne, krene rast normalno i sve i onda dode neka jaka kisa... dal ce ju kisa unistit?? kolko joj treba da ojaca i da joj kisa ne smeta... na ljeto sam imo 2 male vcelike 10 cm s 2 listica... pala je kisa od njih nije ostalo nis o0
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Kad im očvrsne stabljika nakon 10ak dana im kiša nemože naštetit, zato i ljudi
sade prvo u čašice pa onda presađuju vanka jer su najosjetljivije prva 2 tjedna.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
kao kaj sam već i reko nekome vezano za outdoor sadnju, ja radim sljedeće: posadim ih u teglice (po jednu u svaku, nemoj stavljati više sjemenki u jednu posudu) ostavim ih da narastu i da očvrsnu i kad su cca 40cm - pola metra, sve prebacim van u zemlju, također napravi kako ti je Greenpower1 rekao, pročitaj sve o pripremi zemlje jer ti to jako puno igra ulogu, kiša im nemože ništa kad one očvrsnu i osmamostale se, to ti nije puno posla a puno ti pomogne (sađenje prvo u teglice)
trebalo bi biti sve ok ako ovo odradiš kako spada!

čekamo neke slike :))
 
03.07.2009
19
3
3
37
hh pod 1 jako strava slika 2 ja sam u kuci s starcima tako da je najvisa visina indoora sta ce tu dostic 10 cm xD neam privatnost neku 3 ako uspije slike su tu
 
18.08.2009
25
0
0
111
semena prezive zimu i sneg ,znaci na mestu gde ti je rasla biljka i opadalo semenje sledece godine nikne biljka. iz toga izvlacim da treba sejati jako rano tj vec sada direkt u zemlju pa sta bog da ...jbg dosta semena propadne al ta sto niknu daju preko pola kile hedova , jako velike budu za nepoverovati . jer valjda seme oseti kad treba da proklija pa ga trba vec sad ubaciti i nek nikne kad misli . ja imam iskustva .dali se jos neko slaze samnom ?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Možeš ići tom logikom ako si spreman posijati hrpu biljaka i onda da ti hrpa i propadne, jer tako će to u prirodi funkcionirat. Ali ako želiš da koliko posiješ biljaka toliko i odradiš do kraja onda nećeš ić u ovo doba (osim ako si negdje di nema mraza).
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
dada, moguće je to da ti niknu ispod mraza, meni se jednom desilo da sam posadio u teglice, ostavio sam ih vani i onda je snijeg sve zatrpao, mislio sam kao "ove godine ništa od sadnje", i kada se snijeg otopio, biljke su lijepo niknule, samo je bitno da NE niknu prije nego snijeg završi svoje, ako snijeg padne na niknute biljke onda teško da će išta biti od toga,

strašno me zanima vrijeme u 3. mjesecu, najavljivali su još neki snijeg sredinom 3. mjeseca, pa ja nemogu vjerovat, do kad će trajati ova zima...
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Čitati i čitati ,sve ti piše na forumu.
Ali evo nisam bio dugo na forumu pa ću odgov.
mozes započeti indoor ( čak ti je to preporučam više od drugih metoda) pa onda odnesi na sajt.
Vanjsku zemlju bi mogao promiješati sa humusom,đubrom,stiroporom, vermikulit kombiniraj!
jer od vanjske zemlje bez ičeg ćeš imati problema. Mora biti lagana prozračna zemlja, i kvalitetna sastavom za što bolji rast- normalno! :p
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Čitati i čitati ,sve ti piše na forumu.
Ali evo nisam bio dugo na forumu pa ću odgov.
mozes započeti indoor ( čak ti je to preporučam više od drugih metoda) pa onda odnesi na sajt.
Vanjsku zemlju bi mogao promiješati sa humusom,đubrom,stiroporom, vermikulit kombiniraj!
jer od vanjske zemlje bez ičeg ćeš imati problema. Mora biti lagana prozračna zemlja, i kvalitetna sastavom za što bolji rast- normalno! :p
 
13.04.2010
12
2
0
35
Kao prvo, pozdrav svima!
Čitam već nekoliko dana i pročital sam pun kufer toga ali se opet nameću pitanja. :D

Naručio sam sjemenke prekjučer, danas mi došle.
Htio 8mh, nije bilo -> dobil 20 sjemenki Safari mix-a.
Također, danas sam tražio sajt.
Imam 2 moguća mjesta za sađenje. Prvo je blizu mene (zapušteni "trnac" = vočnjak). Mali problem je kaj ga je počel susjed krčit ali po mojem mišljenju nebu više. Stvarno je zakrčen, praktički sam puzal (imam čak sliku pa mogu uploadat). Mislil sam tu 4-5 stabljika, onak, da se ima.
Drugo mjesto je dalje, kraj vinograda. Ima nekoliko parcela kaj su zapuštene (mislim da je čak jedna naša). Stvarno je teško prohodne, tipa lješnjaka visine do 2m. Tu i tam ima neka životinjska staza i to je to. Nema ničeg ostalog. To je sve pod brijegom, te koliko sam čuo od ljudi, ilovača. Tu mislim ostatak. Nebu toliko čudno moje odlaženje jer vinogradu ima stalno posla.

Drugi set pitanja :)
Mislim sadit tako da ostavim sjemenje u vodi 12-24 h pa direktno na lokaciju. Prvotna zaštita boce kao što je napisao mislim buzga napisao.
Zanima da li mogu stavit kod pripreme sajta cca 1 vile stajskog gnoja na dno rupe pa mješavinu zemlje, humusa i stiropora gore te na kraju sjeme u to (nakon odstajanja u vodi)?
Usput, zanima me vaše mišljenje jer vidim da ovdje ima ljudi koji stvarno znaju znanje! :costumed-smiley-027

Imam još hrpetinu pitanja ali polako :sun2:
 
13.04.2010
12
2
0
35
Kao prvo, pozdrav svima!
Čitam već nekoliko dana i pročital sam pun kufer toga ali se opet nameću pitanja. :D

Naručio sam sjemenke prekjučer, danas mi došle.
Htio 8mh, nije bilo -> dobil 20 sjemenki Safari mix-a.
Također, danas sam tražio sajt.
Imam 2 moguća mjesta za sađenje. Prvo je blizu mene (zapušteni "trnac" = vočnjak). Mali problem je kaj ga je počel susjed krčit ali po mojem mišljenju nebu više. Stvarno je zakrčen, praktički sam puzal (imam čak sliku pa mogu uploadat). Mislil sam tu 4-5 stabljika, onak, da se ima.
Drugo mjesto je dalje, kraj vinograda. Ima nekoliko parcela kaj su zapuštene (mislim da je čak jedna naša). Stvarno je teško prohodne, tipa lješnjaka visine do 2m. Tu i tam ima neka životinjska staza i to je to. Nema ničeg ostalog. To je sve pod brijegom, te koliko sam čuo od ljudi, ilovača. Tu mislim ostatak. Nebu toliko čudno moje odlaženje jer vinogradu ima stalno posla.

Drugi set pitanja :)
Mislim sadit tako da ostavim sjemenje u vodi 12-24 h pa direktno na lokaciju. Prvotna zaštita boce kao što je napisao mislim buzga napisao.
Zanima da li mogu stavit kod pripreme sajta cca 1 vile stajskog gnoja na dno rupe pa mješavinu zemlje, humusa i stiropora gore te na kraju sjeme u to (nakon odstajanja u vodi)?
Usput, zanima me vaše mišljenje jer vidim da ovdje ima ljudi koji stvarno znaju znanje! :costumed-smiley-027

Imam još hrpetinu pitanja ali polako :sun2:
 
17.05.2010
40
3
0
33
ja bi na tvom mjestu izabrao mjesto sa više sunca, jer po mom mišljenju to je nekako ključno, jer se zemlja može popravit, zagnojit, raslinje odrezat, ali ako nemaš sunca onda ti đaba, tak da traži mjesto sa što otvorenijim nebom x)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Caruji je napisao(la):
Mislim sadit tako da ostavim sjemenje u vodi 12-24 h pa direktno na lokaciju.

nemoj to radit, premale će bit da idu na tako divlji sajt,
prvo neka niknu, onda ih presadi u čašice od jogurta ili nešto slično,
kada očvrsnu onda ih prebaci na sajt!


Caruji je napisao(la):
Zanima da li mogu stavit kod pripreme sajta cca 1 vile stajskog gnoja na dno rupe pa mješavinu zemlje, humusa i stiropora gore te na kraju sjeme u to (nakon odstajanja u vodi)?
Možeš, ali pazi da ne staviš previše gnoja dok su male!! ja čak i nebih na početku nego tek kasnije, također kada očvrsnu! - makar stajski gnoj je puno sigurniji od kemijskog! -> nije loša ideja, ali možda ne odmah!
Caruji je napisao(la):
Drugo mjesto je dalje, kraj vinograda. Ima nekoliko parcela kaj su zapuštene (mislim da je čak jedna naša). Stvarno je teško prohodne, tipa lješnjaka visine do 2m. Tu i tam ima neka životinjska staza i to je to. Nema ničeg ostalog. To je sve pod brijegom, te koliko sam čuo od ljudi, ilovača. Tu mislim ostatak. Nebu toliko čudno moje odlaženje jer vinogradu ima stalno posla.

pazi ti s tim vinogradom, da te netko ne vidi, pa da ti ne pobere sav tvoj trud kada to dozrije, ili u još gorem slučaju da te ne dočekaju momci u plavom!
ako se radi o zagorju, pazi, jer zagorci vole zabiti nos u tuđe stvari i jako su "savjesni" kada se radi o kršenju zakona, vjeruj mi istina je :icon_lol:


i još jedna sitnica, požuri s tim sađenjem!! :icon_lol:
sretno !!