Pocetak indoor uzgoja.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.09.2011
0
0
0
31
Pozdrav svima, pre svega clanovima koji se bave uzgajanjem, jer sam "precesljao" forum, trazeci nove i nove postove i slike o indoor grow-u i mnogo su mi pomogli. Pre svega, moram da naglasim da sam totalno nov u svemu ovome. Da nema vas, nebih ovo nikad ni zapoceo, dali ste mi inspiraciju!! Znaci, razmisljam ozbiljno o uzgajanju indoor biljcica. E sad, gledajuci slike i citajuci vase komentare i ostale korisne stvarcice, mogu da vam kazem da sam naucio dosta stvari o kojima nisam imao pojma sve do sad. Ovde sam jer mi treba vasa pomoc, nadam se da ste voljni pomoci jednom novajliji.


Sad bih vam postavio nekoliko pitanja...


Prvo me interesuje, kako i odakle da narucim seme, bilo bi dobro da mi odgovor za ovo da neko ko je vise puta uzimao od istog prodavca i siguran je u kvalitet semena. :)

Drugo, interesuje me grow box... Sta je kvalitetnije, napraviti ga od drveta ili uzeti neko staro PC kuciste i skockati sve lepo? Interesuje me sta mi pored toga treba jos od osnovnih stvari, znaci nista preterano jer planiram uzgajati 2 biljcice a ostale da drzim po strani... Znaci ako moze pomoc o sijalicama, koje da koristim u odredjenoj fazi, kako i koliko? Isto tako o sistemu hladjenja i odrzavanja vlage, kojom folijom da oblozim box, da li treba da bude zatvoren skroz ili da jedna strana bude otvorena? To mi je vise-manje poznato, tako da mi nece biti tesko skontati i mogu vec poceti sa skicama box-a i nabavkom materijala... Isto tako bih pitao za osvetljenje, posto vidim ljudi koriste sijalice razlicite snage, da li da uzimam jace ili slabije? Da li je dobro ventilatore montirati sa spoljne strane boxa i na taj nacin oslobotiti prostor? Idemo dalje.

Kad se sva "tehnika" nabavi i namontira, spreman sam da zasadim kvalitetnu biljku. Ako mi mozete reci npr koja se najlakse odrzava, u kojim uslovima i koliko dugo ostaje u odredjenim fazama? Kako da odrzavam konstantu vlaznost koja je "savrsena", isto tako i temperaturu? Da li je bitna vlaznost vazduha i temperatura prostorije u kojoj se nalazi box, i ako jeste, koji su "idealni" uslovi? Kako da znam da je biljka spremna za "zetvu" i da mogu komotno da je oberem i stavim na susenje? Koliko dana treba da se susi i kako, a da hedici ostanu manje-vise "masni"? Poslenje pitanje sto cu postaviti o ovome je koliko grama daje prosecna biljcica koju cete mi preporuciti, da znam cisto informativno...


To bi bilo to za sada, vise ne mogu da se setim, ali ako se setim dodacu pitanja... Mislim da je korisno dati kvalitetne odgovore, tako sto pomazete meni a i drugim novajlijama, jer su ovo neka osnovna pitanja... Ako sam nesto zaboravio, molio bih vas da dodate, ne mogu svega da se setim. ;)


Jos jednom, hvala SVIM ljudima koji su AKTIVNI i bave se uzgojem ove lepe biljcice, puno ste mi pomogli i dali mi inspiraciju da se i ja pocnem baviti uzgajanjem. Nadam se da uzivate u plodovima vaseg rada. Pozdrav!


Maui Waui :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Welcome Maui, imam utisak da si postavio malo puno tih osnovnih pitanja (ja nabrojao oko 20), a odgovi su vec dati na sva, jedini je problem sto moras citati i tragati po forumu, u suprotnom ajd da vidimo da li ce neko biti voljan da ti napise sve in medias res Happy grow bro, i samo malo vise citanja!
 
09.09.2011
0
0
0
31
Naravno, ali sam ovde "skupio" sva pitanja na jedno mesto, a kao sto naslov kaze, POCETAK uzgoja, tako da mislim da ce svaki novi clan zainteresovan za uzgoj koji je isto kao ja nov u svemu moci da procita ovde sve na jednom mestu.. :) Iskreno, ovekujem kvalitetne odgovore.

Maui Waui :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jedan deo odgovora imas ovde https://forums.vutra.org/content/270-diy-vutra-org-kolekcija.html
a verovatno ce se javiti jos neko sa drugi linkom gde je takodje prakticno sve stavljeno na gomilu, poz.

da, evo jos jedan https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/9118-kolekcija-za-pocetnike.html#post174511, SSH se covek bas potrudio da svima koji krecu olaksa snalazenje u gomili materijala na forumu. kada sve iscitas, onda ima smisla postavljati konkretna pitanja u smislu onog sto zaista nije jasno, al' konkretno, a ne uopsteno, poz po II put
 
09.09.2011
0
0
0
31
Uh hvala puno za linkove, vidis to nisam nasao... Pozdrav!

Maui Waui :)

edit: ovde vidim vec gotove i napravljene box-ove, ja nisam to trazio, nego savet jel bolji drveni ili metalni "PC" box itd... Hvala.

Maui Waui :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Maui Waui :) je napisao(la):
Uh hvala puno za linkove, vidis to nisam nasao... Pozdrav!

Maui Waui :)

edit: ovde vidim vec gotove i napravljene box-ove, ja nisam to trazio, nego savet jel bolji drveni ili metalni "PC" box itd... Hvala.

Maui Waui :)

ajd, ako hoces savet bas na to pitanje, bolji je drveni, krojis ga kako zelis, odnosno, shodno mogucnostima prostora koji ti je na raspolaganju, mozes da napravis i iskrojis sta god pozelis, al' bukvalno. a PC bro, to ti je sto ti je, njega ne mozes da napravis 1mx1mx2m ili ti vec kako zelis, neg radis sa malo prostora u zavisnosti od kucista koje nabavis. no, to za tebe takodje moze da bude zgodno ako planiras samo dve biljke, + ako nisi sam u gajbi PC uvek "lici" na PC, pa je grow solidno zamaskiran... itd...
 
09.09.2011
0
0
0
31
Pazi, ja sam kontao da ako bude potrebe za vise biljaka uzmem 2 kucista, zavarim jedno na drugo hahah :D i napravim veci box, sta mislis o tome? :)

Maui Waui :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ni boxa još a več pitanja o sušenju. Radi dio po dio. Box, oprema pa biljke i briga. Pitanja o sušenju pitaj za 3-4 mjeseca, a napisano je u mnogo tema več o tome. Uzmi pqr dana i čitaj ono šta ti treba. Naslovi su jasni. Sretno!
Nečeš ništa naučiti iz ovakvih tema, imaš sve napisano a ovako češ se natrpati nepotrebnim informacijama za početak, a teško da če ti netko sve pisati po ko zna koji put...
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
Evo ekipa... Danas stgle curke! Nefertiti ( white widow x black widow ) i Tutankhamon ( AK 47 )... Počinjemo s novom turom botanike! :ridinghorse:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Exotic je napisao(la):
Evo ekipa... Danas stgle curke! Nefertiti ( white widow x black widow ) i Tutankhamon ( AK 47 )... Počinjemo s novom turom botanike! :ridinghorse:

pa di turi info u tudju temu, otvaraj dnevnik pa da motrimo evidenciju, sretno
p.s. inace, ne znas sta je grdji izbor, ova prvo oko 20%THC a druga 22%, ima da zakucava :)