Pocetak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi ovo mi je prvi grow i plainiram da ih stavim napolje.Citao sam mnogo po sajtu i krenuo sa vasim savetima.Zasadio sam 13 semenki nekog skunka.Kupio sam jednu stednu sijalicu od 3000 lumena,neznam da li mi je to dovoljno da izklijaju i da budu u mogucnosti da se stave napolje.Evo slika pa pomagajte.Recite sta valja a sta ne.







Hvala unapred
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Drzi ih na prozoru gdje imas najvise sunca dok nisu spremne za presadit vani i netrebas sijalicu uopce..
 
15.12.2007
12
1
0
42
Pozdrav...evo ja posadio prije dva dana nekoliko vec proklijanih sjemenki neke domace vuve onak za probni/pripremni grow prije :b_bow:pravog:b_bow:... Preko dana držim pitare vani na suncu a na noč ih stavim unutra sad mene zanima dali bi moglo biti nekakvih problema oko cvjetanja s obzirom na godišnja doba? Btw nalazim se u dalmaciji
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
vatar je napisao(la):
Pozdrav...evo ja posadio prije dva dana nekoliko vec proklijanih sjemenki neke domace vuve onak za probni/pripremni grow prije :b_bow:pravog:b_bow:... Preko dana držim pitare vani na suncu a na noč ih stavim unutra sad mene zanima dali bi moglo biti nekakvih problema oko cvjetanja s obzirom na godišnja doba? Btw nalazim se u dalmaciji


Procitaj malo po forumu i sve oko cvetanja ce ti biti jasno. :pat:


ZonoM je napisao(la):
A jel moze sijalica da im smeta?


Sijalica u principu ne smeta.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ne smeta sijalica ako drzis stabilan dan noc ciklus.. ako budes palio sijalicu kad te volja dobit ces hermice.. dakle mislis li koristit sijalicu treba ti i timer.. ili ih vegetiraj 24/0
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Drzim sijalicu upaljenu 24 sata.Tako mislim da radim dok ih neiznesem napolje.Jel to ok?
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
trenutno i ja imam biljku na 24/0 i isto je mislim krajem 3. mjeseca presadit van u prirodu i mislim da biljci neće štetit.
Samo pazi da staviš otprilike poslje 20.03.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Trebao si je staviti na rezim svjetla 18/6. Bolje neg 24 zbog zajebancije oko fotoperioda. Ja sam prosle godine imao biljku koju sam drzao pod stednom 24 od klijanja do izbacivanja van pa mi se je poremetio fotoperiod i pocela je cvjetat pocetkom aprila. Bila je svega 30cm kad su se poceli izbacivati pistili a to je stvarno malo za outdoor...
Tako da vise necu tu kombinaciju radit
A mozda se tebi ne bude poremetio fotoperiod kad je izbacis van
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ako drzis biljke na 24/0 pa ih prebacis vani gdje je trenutno cca 13/11 naravno da ce vecina biljaka pocet cvjetat bez obzira sto se dan lagano produzuje.

AKo krenes sa klicama koje rastu od prvog dana pod suncem na 13/11 mislim da se cvjetanje nebi desilo tako rano, ili ako se desi bilo bi u puno blazoj mjeri i nastavila bi vegetaciju.

Ovo se mozda desava iz razloga sto biljka izgradi "fotoperiod memoriju" tokom vremena i shvati da se dani produzavaju, a ne skracuju pa ostaje uvegetaciji, dok sa rezima 24/0 direkt na 13/11 biljka nema tu memoriju ili "spoznaju" da ce se dan produzivati i automatski se baca na puno cvjetanje jer se dan naglo prepolovio.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Sam da vidim jesm li dobro shvatio..
Ak drzim biljku u veg indoor neko vrijeme, pa je bacim van, cvjetanje pocinje odmah?
To bi znacilo da ak bacim biljku van u 4. mjesecu, berba bi bila u 6. - 7. mjesecu (ak je flowering time 8 tjedana).
Pa to je prekewl mozes imat dva outdoor harvesta u godini - izmedju 4. i 6. mjeseca, te izmedju 7. i 10. mjeseca.. zakon.
Ak sam dobro svatio?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
To se znat desit kad se poremeti fotoperiod al ne mora uvijek tako biti...moze se desit da je prebacis van i ona nastavi dalje sa vegetacijom al kad je konstantno drzis na 24 i onda van moze doc do takvog cvjetanja..da ti kazem ja nisam dobio ni 15 grama vutre..cvjetovi su bili slabo razvijeni..pistili su se crvenili(ima slika negdje na forumu) vjerovatno od hladnoce al nisam siguran..high je bio skroz slab..tako da ne mastaj o tome...bolje ti je posveti se biljkama kako treba i napravi jednu pravu berbu neg kontat kako napravit dvije za jednu godinu..
ljudi smo pa smo pohlepni nikad nam nije dosta samo bi vise i vise i vise....
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Jel mi sad kasno da im promenim na 18/6 jer nebih da kreunu odmah da mi cvetaju kad ih stavim napolje?
Hvala na svim svaetima do sad.

Sva sreca ovo mi je samo proba.Treba ovih dana da mi stigne 10 durban poisona pa cu njih na 18/6 odmah.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
@ narquila
Ma ovo sam s dva growa spominjo iz zaebancije ne iz pohlepe..

Neg ja iam indoor setup, a kako cu imat viska zemskinja, a bit ce i klonova van cu bacat imam brutalan sajt.. Tak da me zanima sad kak da to odradim? transfer iz nutra u van?
Radio sam outdoor tri sezone prosle, al nisam drzo tranu neg su biljke krenule izvana od pocetka tak da nije problema bilo.. Jel moze ko dat kakav savjet za transfer?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
@ZonoM
Kazes da ces dobit durban poison to je dobra genetika pa se nemoj zajebavat sa lampom pa van..jednostavno ih posadi u case pa na prozor i nakon 20-30 dana izbaci ih vani..obradivaj..djubri po propisima i bit ces prezadovoljan

@Brus
Ako imas klonova "viska" izbaci ih vani..samo ti predlazem da ih stavis 18/6 samo zbog fotoperioda..ja opet kazem ja sam radio na 24 i zajeb se..a ti kako hoces

A to nije losa ideja jer ipak u ranoj vegetaciji bolje i brze se razvijaju pod stednima neg na prozoru..ako budes radio na 18/6 javi kako je proslo..
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Brus....
Ne možeš ti biljku bacit van i imat va harvesta jer ne možeš je pokrenit u 4, mjesecu na cvjetanje,ona će počet cvjetat al će se zajebat jer ne možeš biljci dat bacit ju u cvjetanje pa onda kad se dan produžava očekivat da cvjeta,razmisli,jer bi bilo isto da držiš biljku indoor u vegetaciji,daš joj 10 dana ili manje na 12-13/12-11,pa joj počneš produžavat svjetlo...misliš da bi cvjetala?

I dok je držiš indoor i namjeravaš outdoortrebso bi oponašat danje svjetlo,pojačavat joj svjetlost (sate) da skuži da se dan produžuje kako bi mogla vegetirati....
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi, izvinite sto vas davim ali posto sam dobio potvrdu od aliena da su mi semena poslata hocu da budem 100% siguran sta radim.Za ove sto su mi trenutno pod lampama me zanima da li bi nesto postigao kad bi ih sad stavio na 18/6(one su pod lampom tek 4 dana i jako lepo napreduju).Al one su manje bitne.Bitno mi je sledece:posto nemam mogucnost da posadim ove koje mi stizu i stavim na prozor jer mi kroz kucu prolazi dosta ljudi za koje nebih voleo da zanju da hocu to da uradim,da li je veliki problem da 20 dana provedu pod sijalicama?Ako nije molim vas da mi kazete pod kakvim uslovima unutra treba da ih odgajim dok ne odu napolju?

Hvala jos jednom.
 
12.03.2008
52
41
0
35
Ovako nadam se da ce neko odgovorit... Pocetnik sam i ovo radim i zahebancije i tako sad imam par pitanja?? Valjda ne krsim nikakva pravila jer ih nisam procito nije mi se dalo :)
Ovako koliko treba da sjemenku koja je proklijala i stavljana u casu od jogurta 1.5 cm duboko treba vremenski da izviri iz zemlje pretpostavimo da ce izac da nece bit fuš :)) ?
I jos koliko recimo stabljika koja je stara 2 mjeseca moze vremenski izdrzat bez vode ljeti??
Pretpostavljam da sve ovisi od vrste do vrste ali eto neki prsosjek recimo...
Zahvaljujem
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ako ima dobre uvjete trebala bi izać za dan dva...
A ovo za koko može izdržat bez vode je relativno i ovisi o mnogo stvari,al recimo u najboljim uvjetima možda oko 3-4 dana....više manje....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.