pocetnicka pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.04.2010
0
0
0
34
Sljedeci tjedan dobivam svoje prve sjemenkice pa bi se htjeo dobro informirat prije ikakvih postupaka...

Imam par pitanja na koje sam nasao nikakve il idjelomicne odgovore na forumu...

1. Dali da zemlju u koju sadim odma pognjojim prije nego sama sjemnica nikne i pusti korjen, da ju pognjojim tek kad pusti korjen ili da ju uopce ne gnjojim dok malo ne poraste(ak da onda kolko treba narast da pognjojim zemlju?)?

2. Kakva voda je najbolja za zalijevanje: obicna iz pipe, destilirana, jedan frend mi je reko da zalijeva sa mineralnom?!

3. Kad sjeme pusti klicu dali pricekam da klica sama uđe u zemlju ili ju ja sam stavim recimo 5 mm pod zemlju pa onda tek ukljucim svjetlo ili kak?

4. Pise da je idealno osvjetljenje 12 500 [FONT=&quot]lumena pa pol metra kvadratna, jel to znaci da kad bi uzgajo[/FONT] na metru kvadratnom trebo bi imat 25000 lumena iznad tog ili bi svaka biljka trebala u prosjeku primat 12 500 lumena?

5. Nigdje ne pise koliko bi dugo trebao imati upaljeno svjetlo iznad biljćica, kad korijen zavrsi u zemlji onda palim lampa ali koliko da ih drzim upaljene, znaci dal da mladicama stalno drzim upaljeno pa kad malo narastu 18/6 i tak...(naso sam samo da klonovima treba svjetlo 24/7)Znaci molim preporuku za dužinu osvjetljenja kad su biljkice tek niknule, kad malo narastu, kad odrastu i tak...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovo su stvarno pitanja koja ne bi trebao postavljati...daj si bar 30minuta citanja osnova...

1.terra magma..zemlja se zove.ne gnojis. tek nakon cca 20-30 dana nakon sto je biljka u zemlji i pusti korijen,pocnes sa gnjojenjem.ona ima u sebi puuuuuno hranjivih tvari i nema potrebe za gnojenjem na pocetku.

2. sta sve ljudi nece reci :/ za pocetak moze obicna voda iz pipe ,po mogucnosti da ostoji dan ,da nestane klor,dodaje se gnojivo u nju s vremenom. Poslije kupujes ph metar i sotale stvarcice...

3. bas tako. kad pusti klicu,stavljas u zemlju i malo zemlje preko i zalijevas da se korijes ne isusi..ali ne sad svakih 2 sata..cim se korijen zabije i biljcica pokaze one male listice,stavis ju pod svijetlo.

4. na m2 ide jedna HPS zarulja od 400w

5. ne ulazi u klonove...to ti je za sad nuklearna fizika. osnove. Od pocetka do trenutka kad hoces da biljka procvjeta drzis na 18/6... kad prebacujes na cvjetanje ide na 12/12. to su dvije osnovne i tog se drzis.

Prouci sta je HPS,vegetacija,cvijetanje, gnojiva,pH metar. terra magma zamlja... za pocetak.. imas gore search.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: teema 23 and Z&N

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovo su stvarno pitanja koja ne bi trebao postavljati...daj si bar 30minuta citanja osnova...

1.terra magma..zemlja se zove.ne gnojis. tek nakon cca 20-30 dana nakon sto je biljka u zemlji i pusti korijen,pocnes sa gnjojenjem.ona ima u sebi puuuuuno hranjivih tvari i nema potrebe za gnojenjem na pocetku.

2. sta sve ljudi nece reci :/ za pocetak moze obicna voda iz pipe ,po mogucnosti da ostoji dan ,da nestane klor,dodaje se gnojivo u nju s vremenom. Poslije kupujes ph metar i sotale stvarcice...

3. bas tako. kad pusti klicu,stavljas u zemlju i malo zemlje preko i zalijevas da se korijes ne isusi..ali ne sad svakih 2 sata..cim se korijen zabije i biljcica pokaze one male listice,stavis ju pod svijetlo.

4. na m2 ide jedna HPS zarulja od 400w

5. ne ulazi u klonove...to ti je za sad nuklearna fizika. osnove. Od pocetka do trenutka kad hoces da biljka procvjeta drzis na 18/6... kad prebacujes na cvjetanje ide na 12/12. to su dvije osnovne i tog se drzis.

Prouci sta je HPS,vegetacija,cvijetanje, gnojiva,pH metar. terra magma zamlja... za pocetak.. imas gore search.. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.