Pocetnik do cojones

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2008
26
0
0
54
Evo ja probao bez ikakvih iskustva se poigrat s uzgojem i tek sad vidim da "nesto" ne radim kao treba :eek:hno:
1. klijanje je izvedeno super i za 2 dana sam imao 7 super proklijanih sjemenki
2. prva mislim greska, svih 7 sam posadio u jednu malu teglu
3. kako se napredovale skontao sam da nema bas mjesta za sve pa sam ih presadio lagano u zasebne salice
4. citajuci po forumu izgleda da pusem na hladno jer se biljkice istezu previse pa bih reko svjetlo je pusiona
5. nista box, nista grijanje, nista ventilacija, samo nutrienti za rast
6. rezultat mog neiskustva nakon 16 dana:


Savjeti, komentari i ostalo? :signs053:
 
20.12.2008
26
0
0
54
mali.medo je napisao(la):
:kackepieksen:kani se čorava posla kume....napiso si pola strane a ništa konkretno šta hočeš...
:thumbsdown:nemaš box dal opče imaš lampu il udišu svež zrak sa prozora???
kakvo je**no "grijanje" kakvi "nutriti za rast" šta ti brate pričaš????????
zato kad isformuliraš pitanje-a javi a do onda:read:

SORY al batalli brate..!!:violent018:

Oladi ..... kao sto vidis ovo mi je bio prvi post ovdje pa je ocito da nemam pojma o nicemu a ovo sto vidis na slici raste vec neko vrijeme prije nego sam uopce nasao ovaj forum ..... zato pomalo, di brijes odmah? Nemam nista od svega sto pise okolo po forumu i nemam nikakvih iskustva. Ovo sto je na slici je uzgojeno samo s obicnom zemljom iz trgovine, zalijevano svaka 5 dana jednom onako posteno a smjesteno je sve pod jendnu malu fluorescentnu lampu u sobi, dakle raste u sobnoj temperaturi bez ikakvih posebnih uvjeta, zraka ima dosta, pod svjetlom je 24h na dan i tako ..... jedino sto me zanimalo je dal po izgledu djeluje dobro ili je promaseni slucaj i sta bih trebao s njima dalje posto vidim kod nekih da su im biljke vise nize i grmaste a ti odmah pizdis ..... pomalo ....
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Moratjesh malo da se potrudish ako hotjesh da ti uspe ovo sto si zapocheo.
Izduzile su se zato jer im je izvor svetla predaleko, vidi to sredi, ali pre toga, nisi nam rekao koje je svetlo u pitanju. Sa obichnom sijalicom netjesh daleko...

Generalno ova 5. tacka ti je najkritichnija zato sto je kontam na sledetji nachin :
kao da akvarista kaze kupio sam zlatnu ribicu, nemam akvarijum, nemam filter, nemam pumpicu, nemam vod.bilje,mozda nadjem neku vodu... imam hranu za ribice, kako da moja ribica prezivi ? Odgovor nikako. Simple as that!

Ok razumem ja da mozda nisi u mogutjnosti trenutno da napravish box i sve ostalo sto ti treba, ali ako hotjesh neki rezultat prosvrljaj po forumu ima brdo jedno informacija kako izvesti grow od 0. Ja sam ti , kao i mnogo ljudi na forumu, ziv dokaz da je mogutje uraditi nesto za jako kratko vreme ( pre samo 3 meseca nisam ama bash nista znao o uzgoju ( istina ne znam ni sad puno toga ali uchim,chitam, informishem se ), a evo za koji dan tju zavrsiti svoj prvi grow). Nije teshko ali trazi malo zalaganja.
Na kraju krajeva znash onu staru : kol'ko para toliko muzike...
Stav nista ovo, nista ono, nista tako-onako a hotju rezultate netje ti pomotji...
Na tebi je da odluchish kako tjesh voditi svoj grow to se podrazumeva , nemoj me pogrshno shvatiti , a vutra.org tje uvek biti tu da pripomogne 'de zashkripi

Poz i puno sretje...

p.s. ako nastavish da postujesh slike sledetji put sa imagehacka uzmi thumbnail za sliku a ne ovakav tip linka koji si upotrebio u ovom postu. vidish i sam da je slika ogromna...
 
20.12.2008
26
0
0
54
Sto se svjetla tice, svjetli samo jedna Philipsova Master PL-S 11w/830/2P dupla cijev, sta god to znacilo :) ma u principu imam malo odnosno skoro pa nista mjesta ali sam eto tek tolko htio probat uzgojit koju biljku da vidim hocu li moci bez nekih masovnih ulaganja a mali medo je vidim odlucan da pomogne ..... jako konstruktivnim postevima :p
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Prolistaj malo podforum Dnevnik uzgoja. Uglavnom treba ti puno toga, bez min 50 eura nemožeš ni PC grow odraditi do kraja.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
1. stvar - svjetlo
ak mislis ulagat treba ti svjetlo

2. box
jebg svjetlo oce bjezat, a i biljke moraju bit zatvorene

3. to je to
i nemoj ih gnojit dok su male

kreni od boxa i svjetla, a dalje ces u hodu sve saznat
ako mislis uopce ista s time radit... izduljile su se, al jos ima dosta vremena da to bude to

a ak ti se samo zaebava tek tolko bezze s tim biljkama... e onda cemo poslat medu na tebe da te pojede :D

EDIT
i stavi ih u vece potove (posude)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Odi u trgovinu i trazi stedne zarulje ...trebaju ti bilo koje za pocetak ili 865 ili 827 naj bollje obje....refleksiju moos rjesit na 100 nacina... ali daj joj svjetla i neki vjetric rjesi da pushe u nju ... i nakon par tjedana ako bude licilo na nesto ...razmisli o dupliranju ...svjetla, vjetra i sveg ostalog...:crash:
 
20.12.2008
26
0
0
54
Ovako, spremam se odtic uzet materijala za napravit box dim 80x80x150cm .... uzet 4 ili 5 Osramovih stetdnih zarulje od 100w ili 150w i koji vent za cirkulaciju zraka ..... ako neko ima koji predlog kak sve to najbolje postavit s tim dimenzijama neka javi prije nego pocnem cavle zabijat po konstrukciji :)

EDIT: jel ima negdje kod nas u RH za kupit one crno bijele folije? Di god pitam svi me blijedo gledaju ko da trazim neki SF materijal :S isto kao i kad sam trazio kocke tervola za sadnice ....
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Super ako misliš napraviti tolki box razmisli o HPS 150w ili 250w. Trebalo bi ti višeod 4-5 štednih a evo usporedbe radi CFL 7*25W daju 8500 lumena a HPS od 150w 16000-18000 lumena.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
:signs053:Ma to si gledal Batmanov reflektor na rasprodaji. Pgledaj na lipaprometu, eh da treba ti i prigušnica i propaljivač za HPS
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mali medo mnogo pije alcohola :spcartmanmad:

farmeru biće to bolje kad malo bolje upoznas materiju ništa strašno
samo si me nasmijao sa ovim štapićima kao da je paradajz
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Moj savjet uzmi vikend i pročitaj si cijo unutrašnje uzgajanje :D ... i sve će ti bit jasno nema puno sticky prvo a ovo po izboru i nemreš fulat ako si imalo normalan i bistar svladat ćes ju do kraja bez problema inace HPs mozes kupit komplet mislim a to znači prigušnica starter grlo i žarulja te naravno odgovarajući kabel od min 1.5kvadrata za 500 - 600 kn bez reflektora a refletor moš sam izradit ni je teško par vijaka malo lima i da vidiš :D

obrati pozornost da ne otvaraš teme bez veze i postavljaš pitanja u već otvorenim temama kako bi imali malo to bolje rasporedjeno u principu tražilica sve nadje samo na advanced
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
1. klijanje je izvedeno super i za 2 dana sam imao 7 super proklijanih sjemenki
:thumb:
2. prva mislim greska, svih 7 sam posadio u jednu malu teglu
Istina​
3. kako se napredovale skontao sam da nema bas mjesta za sve pa sam ih presadio lagano u zasebne salice
:thumb:
4. citajuci po forumu izgleda da pusem na hladno jer se biljkice istezu previse pa bih reko svjetlo je pusiona
gledaj da ti temperatura bude oko 26 C kada ti je svetlo upaljeno,a kada je ugaseno ne ispod 17 C.​
5. nista box, nista grijanje, nista ventilacija, samo nutrienti za rast
teze ces odrzavati optimalne uslove bez boxa...temperaturu,ventilaciju.​
6. rezultat mog neiskustva nakon 12 dana:
al si samokritican.. :thumb:
HPS 250 W 45 ~ 50 EURA kosta.​
Poslusaj ljude sta ti kazu...kupi HPS i odradi grow kako treba.Sta ce ti 5178 kablova i 1258 CFL sijalica.​
Evo ja probao bez ikakvih iskustva se poigrat s uzgojem i tek sad vidim da "nesto" ne radim kao treba
jbg. moraces se malo potruditi da bi ti biljke licile na nesto.​
Kao sto ti kaze Stoner..uzmi vikend i pročitaj unutrašnje uzgajanje :D ,a kada nesto zapne,tu ti je forum :sun2:
 
20.12.2008
26
0
0
54
OK, rijesio sam sljedece:

1. gradim konstrukciju za grow room 80x80x170cm od 45x45 drvenih gredica
2. konstrukciju iznutra oblazem crnom folijom posto neznam di kupit onu koja ima s jedne strane crnu a s druge strane bijelu boju.
3. na crnu foliju cu stavit jos i bijelu pa se nadam da ce biti dobro zatamnjeno izvana da ne propusta svjetlo unutra
4. na sredini konstrukcije iznutra jedna drvena ploca 70x70 sa 5 osramovih 42w zarulja (5x3600l) daska na vijke i lance da se moze spustat i dizat po visini
5. 2 venta (usis i ispuh)

To bi bilo to, hoce ta rasvjeta biti dostatna i za vegetaciju i za cvjetanje ili je HPS a must have i kolko biljkica mogu bez guzve uzgajat u tih 80x80cm?
 
20.12.2008
26
0
0
54
Ekipa na forumu ima ebeno puno informacija ali je sve tolko izmjesano da ne mogu naci ni kraja ni pocetka od nicega pa neka mi neko kaze dal ce onda meni jedna OVAKVA lampa biti dovoljna za moj grow room od 80x80x170 ili cu ih morati jos dodavati.

Sto se ventilacije tice jel igra ulogu na kojoj visini da postavljam ventove?