Pocetnik kome treba pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2015
83
40
18
28
Drug mi je reako da mi ovaj sajt resava probleme. Pa reko aje. Doso sam u jebenu nemacku i nemam semu nigde. Ocu da gajim pocetnik sam i bas me briga koliko treba da platim. Moze li neko da mi da neke savete sta mi treba od materijala svetla sta bi bilo najbolje i koliko mi treba za licnu upotrebu. Unapred hvala. Samo jos jedan ljubitelj biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Dobro ti je frend rekao. Za pocetak imas sve sto ti treba, lap ili tablet, upoznaj se sa forumom, prolistaj teme o uzgoju, koji dnevnik i pravilnik.
I dobro nam dosao!
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Pozdrav i dobrodošao, jesi punoljetan>? Upoznaj se prvo sa njemačkim zakonima. Vidi što Nijemci kažu na uzgoj i kako to ide kod njih. Puno čitanja i proučavanja. I puno ljubavi i bit će nešto od tebe : ) U ovom hobiju na prvom mjestu dolazi sigurnost. Tvoja ,te ljudi i objekata koji te okružuju. Sretno.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Nemacki zakoni su mnogo strogi po pitanju posedovanja, a kamoli gajenja. Nemam puno vremena sobzirom da radim po ceo dan. ali od 2 do 4 popodne i od 12 do 2 uvece sam tu. Pre svega hvala na odgovoru. Sto se tice sigurnosti, nije problem ovde sam sa tetkom i dve sestre i moj teca. Toliko mi se smucilo da se krijem i krisom pitam ljude koje ne znam za pomoc,da sam otvoreno rekao svima da hocu da gajim samo za sebe, objasnio im da to nije droga nego to sto jeste biljka, i da ako me ubije trava moze me i paradaiz ubiti. Imam na rasopolaganju tavan koji je u haosu ili podrum sa 4 prostorije razne velicine potpuno izolovani od ostatka sveta. Imam podrsku porodice ne radim krisom, zato mi samo treba znanje koje mi nedostaje nadam se da mi ljudi ovde mogu pomoci. I da jesam punoletan imam 20 god. skolovani sam dizajner i na putu ka tome da postanem arhitekta.Jos jednom hvala na odgovoru, srdacan pozdrav.

Dobro ti je frend rekao. Za pocetak imas sve sto ti treba, lap ili tablet, upoznaj se sa forumom, prolistaj teme o uzgoju, koji dnevnik i pravilnik.
I dobro nam dosao!
Hvala, Hvala. Covece kakvi ljudi. Odusevljen za sada!!!

ima i njemačkoj shema,samo se moraš malo potruditi
dobro došao na forum :)
Problem je sto svi zele prevariti stranca, niko nije ljubitelj dzeje samo obicni mali narkomani. Hvala na dobrodoslici.

Hvala za link, prostudiracu cim dodjem veceras sa posla.

Druze puno hvala za informaciju nego htedoh da te pitam, verujem da znas, jel bi bilo ok kada bi za citav rast koristio samo HPS lampu 400w. Narucio sam je pa se pitam da li mi bas treba MH lampa za plavo ako je neophodna nije problem. Informacije radi.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
napisao ti 1310 da pogledas malo dnevnike uzgoja. kad zaviris tamo videces da vecina radi sa hps lampom od pocetka do kraja. znaci, nije obavezna mh lampa ;) poenta je da zaista moras malo prostudirati forum, da ti se bas ne prepricava sve ono sto je vec napisano, a vecinu stvari imas i na linku koji ti je dao irieman
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
podrum sa 4 prostorije razne velicine potpuno izolovani od ostatka sveta. Imam podrsku porodice
Što se pitanja sigurnosti tiče, ovo zvuči idealno.... kako prostorija,tj podrum... tako i podrška ostatka rodbine ! Kad ne moraš da se kriješ od svojih najbližih, sve je mnogo jednostavnije :thumb: Drš se podruma, i drš se foruma :vutra:
Srećno batice :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli
04.08.2015
83
40
18
28
Primetio sam da imam sve sto mi treba na forumu, nema vise glupih pitanja uradio sam domaci.
Razmisljo sam i ja podrum i uzo sam obe lampe uskoro stizu. Jedino sto ostaje sledece je da konstruisem uslove i dam profesionalcima ovde da ocene i isprave sta ne valja. U svakom slucaju hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
01.11.2015
56
106
33
Pozdrav stari...ovo je jedna od unikatnih prica da ti cijela obitelj podrzava grow...svaka cast liberalnom pucanstvu malo nas je...ugl prije 3-4 mjeseca sam i ja imo sto miliona pitanja prije pocetka growa ali sam zato mnogo ranije proucavo sajt sto znaci prvo se dobro educiras,potrosis puno sati citajuci i uceci te pitas nejasnoce kojih ce bit al ce ti se lakse objasnit s obzirom na nauceno iz foruma...ja sam spreman pomoci ako mogu cak imam neko osnovno znanje ovog sporta s obzirom da sam odhranio dvoje djece do sad i trenutno se trece rodilo :watch::watch::watch:...

Be awesome :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Mogao bi naš @Lego_96 s nama da dizajnira growhouse u budučnosti kako je krenulo. Po textu osetim da ima nešto u njemu :rasta:... I napokon jedan nakon dužeg vremena koji na prvu nije provalio debilanu :respect:.... Weljkom i kao što ti kažu članovi, knjigu u ruke i udri u prvi razred osnovne :ajnstajn:. :vozdra:
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.571
358
....ima podršku familije.....ima dobar podrum....ima love za opremu......e sad....ako ima još malo i pameti i želje da se nauči znanje.....ima da se za koji mjesec gađaš sa vrhovima
 
04.08.2015
83
40
18
28
Skapiro sam sta trebam da radim, mnogo googl-o stvari i potrebne informacije. Inapravio detaljan plan o cenama, ulogu, materijalima, i skiciro citav prostor kako ce da izgleda i funkcionise. Vec sam poceo sa ciscenjem i konstrukcijom sistema za navodnjavanje... Dosta stvari. Sad jedina stvar koja mi je problem sto ne mogu naci konkretan odgovor pa pitam ljude sa iskustvom.
1. Koliko mirisa proizvodi biljka i koliko moram da brinem o tome? Jer sam primetio da mi je losa ventilacija.
2. Koliko joj je zapravo bitan svez vaduh za rast? I ako je kako mogu to da joj priustim bez puno otvaranja vrata ili prozora?
3. Imam psa u dvoristu, i moram proci psa da bi dosao do podruma, kolika je opasnost kontaminacije zbog mog psa i da li moram primeniti prostor za sterilizaciju ispred grow box-a?
 
04.08.2015
83
40
18
28
1. Ovisi od sorte. Ako uzgajas smrdljive sorte odna ti je karbonski filter obavezan.
2. Jako bitan. Izmjena zraka i cirkulacija. Rijesis dobrom ventilaicijom. Vent za cirkulaciju i ispuh.
3. Nemas brige. Mos se i poigrat sa pesom na putu :)
Kul hvala.
....ima podršku familije.....ima dobar podrum....ima love za opremu......e sad....ako ima još malo i pameti i želje da se nauči znanje.....ima da se za koji mjesec gađaš sa vrhovima
Ne brini druze po dipomi dizajner grafika, slobodno vreme stolar, tapetar spuseni precizan u milimetar dobar sa alatom - hobi, a na putu da postane arhitekta i uvece pravi pice sa tetkom za extra kes - sopstveni restoran ima zena. Samo iskustvo na temi fali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
16.12.2014
353
246
43
30
Hahah ja sam imao slicno iskustvo, prosle godine na dan harvesta sam se umorio od trimanja, otisao oprati ruke, a macka s kifom u ustima kaslje za popizditi, bome sam se prepao taj dan :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sajt je tu da se skupe ljudi koji riješavaju probleme, iako se problem kristalizira tek onda kada se netko ne bavi situacijom :)




edit; problemi se rješavaju a ne riješavaju :D
VenloNL
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader