Pocetnik kome treba pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
E onda nemoj dzabe..Ni jedna ni druga solucija ti nece pomoci, moras imati neku grejalicu, pa vidi sta imas najprakticnije i onda je povezes na timer ili termostat ako si malo jaci sa elektronikom
 
04.08.2015
83
40
18
28
Uf grejalica... To drzim kao polednju soluciju sombzirom da mi je HPS 600w tako da struja bi bila skoro duplo vise... Vido isto i neke petrol lampe za bastu kao ekofrendle nesto ne znam ni ja ali gori petrol i ima metalnu strukturu preko pisalo da greje i do 2 m2 jedna tako da dve.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A sta ces sa isparenjima od sagorevanja? Mozda da probas da bolje izolujes boks, za pocetak stiropor 5cm po podu pa boks na njega a ako mozes i sa svih ostalih strana, ali pedantno ne nesto ko levom nogom pa da bude kao da nisi izolovao...
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ok. To cu i uraditi kako treba naravno. Sto se tice boksa bolje da opisem sa cim radim pa mozde ce ljudi dati tacnije predloge. Imam box 1,5 x 1,5m. visok 185cmm ispod je stiropor 4cm. Iznutra je sve mylar folija. Konstrukcija je od drveta dobro upakovana spojena srafovima, metalnim vinklama... A svaka ivica je izolovana siliconom iznutra i spolja. Tako da samo mogu da dodam stiropor spolja, sto cu i uraditi. Box bi bio idealan samo da je na drugom mestu.. Ali budala ne razmislja da je u podrumu uvek oko 10 stepeni.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Problem resen 5cm stiropor svuda sa strane i odlucio da drzim svetla upaljena 24h. Posluso savet od coveka sbcjeceo izolovo lepo a ne ko levom nogom... Sad moram drzim ventove stalno upaljene od 600w Mh unutra polse 3 sata bez ventilacije dodje na 37.5 stepeni, a sa ventilacijom 27-29 tako da hvala druze!

Samo sad imam jedno pitanje sto se tice neke gresek... Zasadio sam 8 semenki za sad nisam hteo nista papiri case... Direktno u zemlju i pravac u box. Samo danas kad sam bio da ih obidjem sam skapiro da sam 3 stavio bas plitko skoro na povrsinu zemlje 2 su cak izasle posle zalivanja juce... Jel bas lose da semenka bude izlozena svetlu 16h da kazemo od poslenjeg zalivanja. Jutros sam je vratio i opet namocio vodom u sustini ih ne zalivam nego mocim samo pa ne razumem zasto su one isplivale toliko... Uglavnom da li i dalje racunam na njih ili da te tri otpisem i dodam nove 3? Posto svuda gde sam cito kaze mracno toplo i vlazno ali nigde nisam naso koliki je zapravo problem svetlo u tom periodu?
 
Poslednja izmena od urednika:
04.08.2015
83
40
18
28
Ljudi jedno pitanje koje koje nisam nasao bas detaljno objasnjeno i preventive radi da pitam... Sredio sam box i posadio biljcice sad ce vec 2 nedelje od kad rastu. Zanima me kada da pocnem da ih hranim djubrivom, kapiram da kada vidim blago zutilo da im treba a jel mogu nekako da dobijem orientalno vreme da se ne bih prevario. Unapred hvala.