Pocetnik kome treba pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
svaka cast ekipi koja se nalazi na saitu,ako citas i slijedis sto ti kazu neces pogrijesit,cak sam vec imao posla sa growom ali kad sam poceo pratit forum sam shvatio da nemam pojima i da moram jos puno papat da budem velik...
podrska tebi...i pozz svim dobrim ljudima na forumu!:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Triba nakupit znanja i onda kroz iskustvo pretočit u osječaj ili felling. Formula života, a i growanja ;)
 
23.05.2014
9
0
1
Pozdrav forumasi..nakon nekoliko outdora doslo vreme i za prvi indoor :),ugl da skratim pricu imam 3 biljke al mi nekak ne izgledaju zdravo...imam box 0.8x0.8x1.2,400hps zarulju,zemlja composana,brijem da me ventilacija muci jer imam obican ventilator jer onaj koji sam dobil sa setom mi je prebucan tak da zasad sam na tome ugl evo par slika(rastu 2 tjedna)pa bi molio za pomoc
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Imas upload a file, sledece posle post reply i otvorice ti da izaberes sliku.. A to je prilicno velika razlika u temperaturi verovatno te i to muci malo..
 
23.05.2014
9
0
1
20160314_142519.jpg ovo je druga treca je uredu,nisam imal net pa nisam prije odgovoril...kod druge me muci taj list koji se savio tamo z desne strane imam dva takva na toj biljozi...ph je 6.2 a zaljevam je svaka 2-3 dana kad zgasim svijetlo rezim je 20/4,jos nisam poceo gnojit to mislim ovaj tjedan(Preporuke mozda nekve) jer ih nebi htio s plantelom gnojit
 
04.08.2015
83
40
18
28
Moze li mi neko dati dobru marku djubriva koja ima da se kupi na sveckom nivou. Prvo zelim prikupiti sve sto mi treba box mi je skoro gotov sve je naruceno samo treba vremena dok stigne materijal iz UK. Do tada kupujem unapred djubriva, vitamine, Ph metar, kiseonik za vodu, tempometar... Samo ne mogu naci jebeno djubrivo koje valja u jebenom dojclandu... (izvinjavam se za pcovke mnogo sam besan zbog nivoa komplikacija u ovoj drzavi) I jos nesto porucio sam semena sa seedsman.com, moze li mi neko reci da li je to pametno posto sam ih zvao proverio procenat uspeha za nemacku, takodje sam preko tetkinog racuna prebacio novac na njihov racun moze li mi samo neko potvrditi sigurnost ovog sajta? Morao sam online, nikako da nadjem vremena da odem do ceska da uzmem semena licno. Znam da je ovo mnogo pitanja odjednom ali receno mi je da se obrazujem prvo i da pocnem a onda ako mi nije jasno nesto da pitam. Pa eto me. Imam jos i problem sa tim da nikako da skapiram kako funkcionise struja oko ovih HPS lampi, uzeo sam komplet ballast+colltube 400w, kakvu moram struju dovesti u podrum za tako nesto procitao sam ali prosto mi struja nije jaca strana. Jos sam svaku stvar narucio iz igraonice koristeci tudji ip tudji internet i 3 razlicita bankovna racune ( tetkin i 2 sestre) takodje sam sve to uradio pod sigurnoscu proxy networka, mislim da sam spretan sa racunarom samo pitam ako ima neko bolji da li sam se dovoljno osigurao? I da, svaka stvar dolazi na razlicitu adresu kod jedne sestre, druge, tetke i porodicni restoran. Ovo je poslednje i prestajem da davim, da li da krenem sa cistim mediumom zemljista ili da odmah ubacim vitamine u kombinaciju? I kakav medijum preporucuju iskusni? Ja sam razmisljao u smislu perilit zemljani rastvor i guano za pocetak a kasnije malo manje djubriva, to je ok? Hvala unapred onom ko pokloni vremena da procita ovaj roman jos vise ako odgovori sa bilokakvom informacijom. Lego.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
kiseonik za vodu, tempometar...
Tempometar i kisik za vodu? Ne znam niti jedno niti drugo sto je. Al ok..... da gnojiš u ritmu :D
Danas je uplifting 146BPM techno-fertilizing :D :D :D

Mislim da si zakomplicirao pricu maksimalno i nepotrebno. Pa ne narucujes djelove za rusku hidrogensku bombu :D Sve to sto narucujes je legalno i nitko ne obraca paznju na to. Sto da sadis paprike doma pa ti treba sva ta oprema?
Ne kompliciraj jos i sa substratima ;) Dobra provjerena zemlja tipa Potgrond H ili Terra Magma ce odradit savrsen posao.
Od gnojiva takodjer. Hesi, Advanced nutrients, BioBizz...itd itd.
Od struje ti ne treba nista osim produznog, uticnice i timera. Ustekas u struju i svijetli.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Tebe malo paranoja previše ubija, sumnjam da je to za tebe. Kakvi računi, proxy, Ip, policija :fuck:. De se opusti, pa da samo tako hvataju ljude koji posade par biljki za sebe ja bi već pao odavno, haha. Uvjek plaćam sa istog računa, ni neznam šta ti je proxy, jojj čovječe de se opusti. Pa nisi kriminalac ako sadiš vutru, ti si samo obični botaničar, boli kita nekog za par sjemenki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Blader
04.08.2015
83
40
18
28
Tempometar i kisik za vodu? Ne znam niti jedno niti drugo sto je. Al ok..... da gnojiš u ritmu :D
Danas je uplifting 146BPM techno-fertilizing :D :D :D

Mislim da si zakomplicirao pricu maksimalno i nepotrebno. Pa ne narucujes djelove za rusku hidrogensku bombu :D Sve to sto narucujes je legalno i nitko ne obraca paznju na to. Sto da sadis paprike doma pa ti treba sva ta oprema?
Ne kompliciraj jos i sa substratima ;) Dobra provjerena zemlja tipa Potgrond H ili Terra Magma ce odradit savrsen posao.
Od gnojiva takodjer. Hesi, Advanced nutrients, BioBizz...itd itd.
Od struje ti ne treba nista osim produznog, uticnice i timera. Ustekas u struju i svijetli.
Ma ta djubriva sam trazio ni traga ni glasa ako mi verujes samo smrdljivi amazon, ali npk vrednost sranje cisto. Ili mozda drugacije mere ne znam. Za struju care samo znam da menjam sijalice i to ne sve, a ova devojka koju sam zvao gde sam narucio svetla mi objasnila trista nekih stvari sto ne kontam i jos toliko upozorenja za pozar, potrosnju ne znam ni ja sta vec... Zato me zbunila, ako je samo steker i zdravo ekstra. A sto se tice porudzbina nisu glupi stvarno za svaku stvar koja nije narucena u nemackoj i malo posumnjaju nesto teraju te da otvoris paket u posti na uvid policije ako vec sami nisu otvorili i da pitaju sta ce ti.... Ne verujes kakvo zlostavljanje je ovde. Za jebeni paket iz kine koji ne znaju sta je ta j prah sam morao da idem sa sestrom 25km da im objasnim da je caj. Skuplje bilo objasniti da je to caj (sto se goriva tice) nego sam caj. Katastrofa! Zato sam mnogo paranoican sve prati da ni sam nisam verovao svaka mogucnost se razmatra detaljno. Ne znam zasto ne bih se paranoisao da nisam iskusio vec da za najobicnije gluposti prave frku a kamoli ovako nesto ja znam da cu morati da idem po sve to u postu iako treba doci na kucnu adresu, nego sreca pa imamo restoran pa stvarno moze proci prica gajim papriku... Inace hvala za ovo za lampu, ne verujes sta mi izgovorila devojka koju sam zvao...
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa ako te toliko strah svega sto si narucivao sve preko neta, sto nisi kupio sve u Nemackoj? Kad u Srbiji (legalno) moze da se nabavi sva oprema ne mogu da verujem da u Nemackoj ne moze... Ovo za potrosnju struje ti je ta devojka rekla jer je obicno sumnjivo kad nekome naglo poraste racun za struju i to onda traje neko vreme jer se sumnja upravo na to, ali 400w hps nece napraviti tu razliku, to se dobija sa komercijalnim uzgojem kad trose kilovate. A u vezi struje ti je verovatno pricala da ces morati da povezes te delove ali i to je jednostavno i imas na ovom forumu :)