pocetnik molim par savjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FrulaMan

Banned
Banovan
15.04.2011
9
0
0
50
Dobar dan dragi forumasi nezelim se predstavljati :) jer nije mi naj pametnije
Stari sam konzumator trave i jako dugo nisam uzgajao svoj vlastiti urod zbog zenidbe itd...
Sada sam nasao idealno mjesto za vanjsko sadjenju nije daleko od mene,jako tesko da se dodje do tog mjesta(zabaceno,puno trnja,zare,siprazja...) tako da mi je to idealno mjesto bilo,sunca dosta dopire pogotovo taj jedan dio koji mi je naj idealniji jer je daleko,puno sunca,i fino je tlo.Isao sam par dana da izvidim mjesto iz vlasiste sigurnosti i bilo je odlicno,malo zemlju obradio,pomjesao malo gnojiva i to je to....Eh sada je dosao taj 4 mj u mom mjestu stanovanja 4mj je jako udobar,sitna kisica navecer ujutro fino udobno sunce a sto je blize 6mj sve manje padavina a vise sunca.sto ja mislim da je super kao klima.Sto se tice smjenja nemam nekog izbora...tu di sam ja Siptar-albanac je jedina skoro vrsta koja ima i skoro jedina koja se uzima,pa sam izvadio sjeme iz naj boljg Heda koji je poprilicno veliki-odnosno vise manjih izvadio sam 10 sjemenja i sad,ja bih otisao na to mjesto,malo zemlju razkrcio,jos malo obradio uzeo 5 sjemenki i zasatio na jedno mjesto a 5 na drugo dako da nebude ocito a da budu mi vece sanse uroda,i nista uzeo sjeme zabo u zemlju malo zalio i 2 puta tjedno obilazio da vidim kako Ljepotice idu.....To mi je zamisao,sad vas molim za pomoc da mi kazete kolike su mi samse sa ovakvim procesom i molim vas nadopunite me ako mi nesto fali ili bi mi nesto savjetovali :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Puno bolja opcija je prvo odgojit male biljčice u kući,veće su im šanse. Ako ipak ideš ovako,direkt na sajt,moj savjet ti je da ih zaštitiš dok ne porastu sa nekom mrežom. Toliko od mene,pošto nisam outdoorac :)

Ovako nešto :)


http://imageshack.us
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
pozzz, ako več misliš da direkt sjeme pikneš u zemlju onda bi bilo poželjno da uzmeš vreču kupvne zemlje i malo izmješaš s tom istom s sajta, zabodeš ih u zemlju nekih 1, 2 cm i ne više. zemlju nemoj nabijati da lakše niknu i provire iz zemlje a kaj zlo kaže mreža itd. to nije loša ideja al ja ne bih tako zbog sam sigurnosti jer nikad se ne zna tko može naleti pa če uoči mrežu pa ti je moj savjet da fino zabodeš granje, tj šibe kakve u krug oko biljaka da nebi kakva divljač to uništila.
evo za sad toliko a ako mi nešto sine u tintaru:rofl: ču da istipkam :icon_lol:
sretno:sun2:
 

FrulaMan

Banned
Banovan
15.04.2011
9
0
0
50
hvala i tebi an savjetu...sad jedno pitanjce,kao sto sma naveo samo mi ej Siptar-Albanac dostupan tako da me interesuje dali znate koliko u visinu ide i dali mu je nesto posebno potrebno ?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Moj sistem je uzeti plastične čaše od tri dcl ili pola litre i napuniti ih dobrom zemljom, u svaku čašu zabiti po jednu sjemenku , izbušiti rupe na dnu čaše da se voda ne zadržava i tako klijati sjemenke. Ostaviš čaše blizu mjesta gdje ih misliš presaditi u zemlju. Kad im naraste treći-četvrti set listova presaditi ih u zemlju.
Meni se to pokazalo zgodno jer dobro klijaju u čaši i koliko-toliko su zaštićene od svega što hoda/gmiže/puza po zemlji.
Obično 35% posađenih menki nahebe, ili ih nešto pojede ili ne proklijaju ili se dogodi neki zaeb.
peace
boz :sun2:
 

FrulaMan

Banned
Banovan
15.04.2011
9
0
0
50
evo napokon mi je moj covjek donio set od 10 sjemenki svjezih starih 1tjedan i sad sam uzeo case plasticne one bjele probusio rupice nsuo zemlje i stavio po 1 sjemenku u svaku odnosno zasadio sam 5 sjemenki i zalio ih....stim da mi je ovo prva sadnja nadam se da ce biti nesto od toga :) i onda kad vidim da su nikle pustim da mi malo narastu zatim izvadim iz case i presadim u zemlju...sad jos jedno pitanje nadam se nisam postao dosadan sa pitanjima ali zelim da mi koliko toliko uspije...ja mislim drzati te case u podrumu e a posto trebaju svjetlosti u podrumu su ona zamucena stakla pa me interesuje oce li im biti dovoljno svjetlosti dok su u casama dok ih nepresadim,jer kad ih presatim imati ce sunce od izlaska do zalaska,jednostavno savrsena je lokacija
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne ne ne :) u podrumu mogu dok neniknu onda moraju na sunce ... a i za klijanje je potrebno da budu na toplom ali vkaznom mestu .... trebao si semenke prvo zamotati u neku vlaznu maramicu dok nepusti klicu.... citaj forum malo vise ....
 

FrulaMan

Banned
Banovan
15.04.2011
9
0
0
50
jesam procitao sam da klijaju zato zato sam ostavio jos 5 sjemenki,eh sad stavio sam ih u kutijcu od bombona i sad klica ona bjela jel ide prema gore ili prema dolje ?