pocetnik,potrebna pomoc :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.08.2016
11
9
3
pozdrav,novi sam i odlucio sam da krenem sa ovim bez obzira na sve

naime imam box (prazan) 1x1x2.5m od starog ormara.
prvo i osnovno procitao sam sve o boxu za pocetnike i shvatio osnovno.
naime moj plan za taj moj prvi box i grow je ovakav (zato bih molio sve vas iskusne da me ispravite prije nego sto krenem da radim to ovih dana):

za foliju iznutra stavit cu mylar foliju,nije pretjerano skupa tako da cu oblozit s tim iznutra.
sto se tice svjetla nastojim uzeti jednu HPS sijalicu od 430w sto se procitao da ce biti dovoljno za vrijeme vegetacije.. (molio bih samo da mi kazete dali ce ta sijalica biti dobra za cijeli ciklus rasta,od pocetka do kraja ili cu morati da uzimam drugu za cvjetanje)
sto se tice ventilacije Ventilator 220V; 120x120x38mm znaci jedan izlazni drugi ulazni,( nadam se da ce 2 biti dosta)
  • Snaga = 19 W
  • Broj okretaja = 2000/minuta
  • 108,67 m3/h
sto se nadam da ce biti sasvim dovoljno.
i usto jedino sto me jos brine je miris. naime nisam bas skuzio kako da toga se rijesim. valjda cu trebati da izbusim jednu rupu i na to nabiti onu rebrastu cijev s filterom?
usto cu da nabavim termometar i hydrometar i staviti ga na box.

mislim da sam obuhvatio osnovno se tice sam boxa koliko sam shvatio.
ako nisam molio bih lijepo da me se ispravi i ujedno ako znate gdje cu najjeftinije proci sa stvarima za box ostaviti link :)

hvala,
lp svima,
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Manje vise si sve dobro shvatio.
Mozes sa hps-om od pocetka do kraja. Pretpostavljam da je ovo neka digitalna prigusnica, jer je 400W standard a ovo ostalo oni "super lumens" ?
Oba venta gore na ispuh i nadaj se da ce ti bit dosta. Ako nece ili ako ces trebat filter protiv mirisa onda ces morat uzet neku turbinu fi125 jer ti ventovi nece biti dosta jaki za filter.

Manje vise je to to, jos ti treba unutarnji vent koji ce puhat po biljakama, tajmer, reflektor, posude, zemlja, gnojivo. I mozda jos nesto al se nemrem sjetit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
01.08.2016
11
9
3
Mozes sa hps-om od pocetka do kraja. Pretpostavljam da je ovo neka digitalna prigusnica, jer je 400W standard a ovo ostalo oni "super lumens" ?
zanima me dali postoji kakva jeftina alternativa za digitalnu prigusnicu a da nije preskupo?
nije meni problem staviti jos 2 ventilatora takva dole,imam ih.
za unutarnji vent moze bilo kakav? samo da je cca 80-120mm?
reflektor mogu nekakav homemade ili moram da kupujem?
sto se tice posuda uzet cu one od 10litara i staviti sve tri u box, posto mislim za pocetak samo tri sjemenke stavljat. pocetnik sam pa zato. zemlja i gnojivo to cu uzimati sve kako pise na forumu. drzat cu se toga.
hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Alternativa digitalnim su elektromagnetske. I dosta su jeftinije....i nista manje ucinkovite. Tj njih vecinom koristimo.
Treba ti ventilatora gore za ispuh, dole ide samo rupa(e) kao pasivan upuh.
Radije kupi gotov reflektor, ne isplati se radit. Samo nemoj Cool Tube.
Odi na malo vise od 10L. Radije 15ak. Lakse ce ti bit sve.
 
01.08.2016
11
9
3
gledam bas sad te elektromagnetske prigusnice i nigdje da nadjem na netu..smislit cu nesto..
uredu uzet cu jos 2 i staviti u svaki kut po 2,tik iznad sijalice i reflektora da izvlaci topli zrak da mi unutra ostane optimalnih 20-27stupnjeva koliko sam shvatio tako treba da bude.
vidio sam nekakav "šišmiš" se zove, nije skupo nekih 150 kuna,vjrv ce biti dobar i taj za pocetak.
a sto se tice termometra i hydrometra to jednostavno da postavim sa strane na box ?

naisao sam na box dimenzija 60x60x100 zanima me dali je to sasvim uredu velicina za 3 indica biljke, naime planiram da stavim tri sharka widow-a unutra koji izrastu od 70-90 cm u indooru pretezito.. usto me samo brine ako uzmem 250w HPS dali ce biti prejako za toliki box,dali cu morati povecati kolicinu ventilatora na vrhu boxa zbog toga.. jer planiram odma i reflektor za taj box.
i usto me brine kada biljka krene da raste dali ce svetiljka da utjece na nju lose ako bude preblizu svetiljci,i kada izbije klica dali cu morati da pribilazavam svjetiljku blize,posto vidim da je pretezito kod svakoga dosta blizu biljki.
 
Poslednja izmena od urednika:

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Kod tebe ima puno pitanja,uzmi ti sebi mentora on će ti sve objasniti i uputit ovako se to neradi,i nemoj da se ljutiš ima u tebi potencijala,želim ti sretan grov!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: endless
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.