Pocetnik sam totalni-potrebne osnovne informacije.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07.07.2013
25
0
0
Ljudi potrebne su mi oosnovne informacije oko untrasnjeg uzgoja,evo postavicu neka pitanja pa bih vas zamolio da me uputite u najjeftinije radnje i da mi date odgovore koji me muce.

Citao sam po forumu i trazio dosta toga,ali nikako ne mogu naci konkretne odgovore koji me zanimaju.

Iznajmio sam stan (50e) mesecno za uzgoj biljaka i hteo bih da zasadim 10 15 biljaka,i da kupim pravo seme WW verovatno,videcu jos.

E sad na relaciji valjevo-beograd gde mogu kupiti lampe koje su potrebne?i gde je najjeftinije?
Koje tacno lampe trebaju kako uopste da trazim u radnji to?sta da im kazem?

Uradicu u stanu 10 boksova 20x20 znaci kocku,visine 40cm mislim da ce biti dosta da se koren nesmetano razvija i da raste biljka.

E sad zanimam me koje djubrivo uzeti,koje vrednosti?kako da ga doziram?Dali postoji nesto za brzi rast?
Dali u pocetku treba djubriti sa jednim djubrivom,pa kasnije menjati vrednosti djubriva?ili od pocetka do kraja sa istim djubrivom?

Kako resiti visinu biljke procitao sam negde na forumu da se nesto treba oseci i biljka neide u visinu nego bude kao zbun?

Koja treba temperatura biti u stanu max koju mogu da doteram je 25 stepeni.

Dali biljku da priblizim radijatorima ili da odaljim?

na 10 biljaka dali je dosta 3 ventilatora obicna kucna da duvaju?na koju razdaljinu ih staviti? i na koju brzinu staviti ventilator?

Zalivanje svaki dan ili po potrebi?

Ljudi svaki savet i odgovor mi je dobro dosao,stvarno sam pocetnik veliki nemam iskustva,ocekujem starije i iskusnije da ce me podrzati i odgovoriti na pitanja.

Koliko ce me izaci oprema i najgorem,a koliko u najboljem slucaju?

Hvala vam unapred.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čitaj podforum unutrašnje uzgajanje! Pronači češ koje lampe, gdje, koje gnjojivo, gdje, koja temperatura...
Oprema za 10-15 biljaka če te izači od 200€ pa na dalje.
Čitaj također dnevnike uzgoja da vidiš druge bokseve najviše radi ventilacije.
Traži naslove prema svojim pitanjima jer nema smisla da se pišu stalno jedne te iste stvari.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Jes da volim Valjevo i valjevke, ali stvarno probaj malo i sam da pročitaš...
Drugo, sve smrdi na komercijalu, što je na forumu zabranjeno.

Od mene dobijaš samo pozdrav. :signs046:
 
07.07.2013
25
0
0
Ma kakva crna komercijala.

Ima nas 4,5 svaki dan pucamo po 3,4,5 soma na travu,ovako ulozimo po 100e 150e i mirni smo,imamo svoje.

Nego najgore mi je sto citam ovo po forumu i nemogu naci nista sto me zanima.

Evo ovaj ventilator naprimer gde ja njega mogu da postavim?gde da stavim ja njega da on izvlaci vazduh ne mogu busiti zid coveku u stanu jos ce mi muriju namestiti.
http://i1203.photobucket.com/albums/bb391/ssspookyyy/th_SF-Pipe-Air-Blower-Ventilators.jpg

Napravimo sam od drveta box 20x20 visine 40cm i napunio zemlju u njega (humus),to je jedan za pocetak e sad kupio sam foliju onu sto se prekriva sofer sajbna na kolima da stiti od sunca kupio sam 15 tih folija i pola dnevne sobe sam ogradio i napravio jedan veliki box da moze da stane 10 biljaka.

Ali sad mi nije jadno gde bi ja mogao da postavim ventilkatore kad je gore plafon jedino da postavim pored lampi ventilator pa da izvlaci vazduh gore u ostatak stana a ispred boxa da stavim 2 ventilatora ova obicna kucna na stalcima da duvaju.

Dali ce me pokrpiti 3 lampe za box duzine 3 metra a sirine 1,80 metra?
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
34
Pa moglo bi se napraviti nesto, i ta oprema je sigurno jeftinija u srbiji nego ovdje, vjerovatno bi te najvise dosli reflektori, ili cooltube-ovi, posto bi ti za svaku lampu trebao refkletor ili cooltube, i transformator, a oni su dosta skupi. Mozda bi ti bilo bolje da napravis 2 boxa npr 1x1 pa u svakog po 1 lampa ako ti treba veca kolicina, nego da radis veliki box pa 3 lampe. Sada neznam dali ti hoces hps grow ili sa nekom drugom vrstom sijalica, npr cfl.
 
07.07.2013
25
0
0
Pa jacu uraditi ono sto mi vi preporucite koji imate dosta iskustva,gledamo da prodjemo sto jeftinije,ne radimo to radi prodaje vec radi nasih potreba,i zato i gledamo najjednostavnije i najjeftinije posto od toga zarade nemamo.
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
ti se zajebavaš s toliko biljaka u izajmljenom stanu....dismr mi ovo
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
34
Ja nemam puno iskustva, ja sam na drugom growu sada, ali imam odlicnu pomoc i mentora od koga ucim :p ali ovdje nema puno kompliciranja, samo moras znati sto hoces, to kupis, sastavis, ako ti je stalo do kolicine i kvalitete, onda mozes pretpostaviti da trebas uredan grow. Da sam ja na tvom mjestu ja bih stavio 2 satora, kupio gnojiva od advanced nutrientsa, koji nisu skupi i nemoras se brinuti za pH vode jer ih ono samo regulira. Svjetlo uzmes npr HPS 400w ili 600w lampu koja ti takoder moze i sluziti za vegetaciju pa ti ne treba MH zarulja. Svjetlo = tezina :) Sto se tice temperature, nema veze ako i varira nesto, meni je ovo ljeto variralo od 27-33 svaki dan i evo ih hvala bogu napreduju odlicno bez ikakve greske, ali mislim da je bitno da ti varijacije nisu velike, to jest razlika u temperaturi koja ce padati pa se dizati. Drugim rijecima ako si u stanu gdje ima radijatora onda vjerojatno mozes odrzavati temperaturu na jednom nivou tako da neces imati problema, a nebi trebao ni imati puno vlage u stanu pored njih. Ja sam npr tip koji uvijek tezi uzeti bolje, pogotovo sitnice kao sto su zemlja i gnojiva. Uzmes Teramagmu od Substrala, to je ovako najpopularnija zemlja bar sto vidim ovdje na forumu :p a i ja je osobno koristim jer je predobra ili neku slicnu njoj sto takodjer ima balansirane pH vrijednosti i hranjive sastojke. Pitare (saksije) gledas da su ti barem 15 L ili vise, ali naravno dok sjemenka ne pocme razvoj u biljku, ostaju u malim pitarima. Kad je rijec o fanovima, ja u boxu imam 1 fan + 1 sto stoji sa strane satora i on izvlaci zrak iz satora, a intake nisam stavio jer bi se vlaga povecala, ali moj box je 1,2x1,2x2 i meni je to dovoljno. Zalijevas ih prvih 7-10 dana samo vodom jer dotad biljka ima sama snage da se razvija bez gnojenja, poslije toga idu lagane doze gnojiva, znaci ne kao sto pise na boci nego pocmes sa 1/3 doze prvih 3 dana, onda povecas opet, pa opet itd... to ces sam skuziti, ja sam ista pitanja postavljao ali je stvarno lagano za skuziti. I ja bih preporucio zalijevanje 2 puta dnevno, prije paljenja i gasenja lampe da se cesce, a po manje hrane. Ja na 6 pitara dajem 2 L ujutro i 2 navecer, ali nije uvijek pravilo da bude 2L, ako vidim da je zemlja vlazna onda dam manje. Sve u svemu, opet ovisi sto bi ti htjeo, veliki box ili 2 manja, ili sto god vec :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Momak, aj odustani dok još nije kasno. Mislim stvarno... da nam daš adresu najbolje, pa da ti neko od ekipe skokne pomoći -.-
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.