Pocetnik, trebam pomoc :/

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mix

28.10.2011
0
0
0
33
Ovako ljudi, pokusavam zasaditi nekoliko biljaka kod sebe doma. Prvi put to radim i stvarno neznam puno o tome. Dao sam si truda i neke podatke zapamtio ali puno toga neznam pa se nadam da sam na pravom mjestu :)

Kada sjemenku zasadim i koliko duboko? Trebam li pustiti sjemenku da proklija prvo pa ju onda zasaditi ili da ju odmah zasadim? Koliko cesto biljku treba zalijevati? Kakve lampe trebam kupiti i koliko njih. Kolika je otprilike pozeljna velicina boxa? Trebam li koristiti neke dodatne stvari za gnojenje ili za prozracnost zemlje. PH vrijednost zemlje :) Cijena lampi ... znaci u globalu sve :)

Ako je netko dovoljno ljubazan i drag da mi to napise, bio bi mu zahvalan.

Hvala :)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Mislim da su svi dovoljno ljubazni i dragi ali, budi i ti ljubazan i drag pa postedi iskusne growere da ne pisu svaki 3 dan jedno te isto... :D Bar si mogao to potraziti na netu, da si rekao da si procitao bar neki mali dio pa da te drugo nesto buni ili tako nesto pa ajd al ovako :D Mislim da ti bas iskusni groweri nece htijeti pomoci oko ovoga puno... Ipak puno srece :D poz
 

Pike

Banned
Banovan
18.07.2011
11
2
0
35
Nemas potrebe imas sve na forumu napisano, ako njih nije bilo mrsko da pisu, nece ni tebi da nadjes :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
23.10.2011
23
1
0
34
mix je napisao(la):
Ovako ljudi, pokusavam zasaditi nekoliko biljaka kod sebe doma. Prvi put to radim i stvarno neznam puno o tome. Dao sam si truda i neke podatke zapamtio ali puno toga neznam pa se nadam da sam na pravom mjestu :)

Kada sjemenku zasadim i koliko duboko? Trebam li pustiti sjemenku da proklija prvo pa ju onda zasaditi ili da ju odmah zasadim? Koliko cesto biljku treba zalijevati? Kakve lampe trebam kupiti i koliko njih. Kolika je otprilike pozeljna velicina boxa? Trebam li koristiti neke dodatne stvari za gnojenje ili za prozracnost zemlje. PH vrijednost zemlje :) Cijena lampi ... znaci u globalu sve :)

Ako je netko dovoljno ljubazan i drag da mi to napise, bio bi mu zahvalan.

Hvala :)

Vidis i ja se registrovao ovde bas zbog toga.. Da odma saznam sve,ali kako sam procitao jedan post i jedan decko kaze isto kao i ovaj odavde , ako iskusne grovere nije mrzelo da pise nece ni tebe da trazis. Posle me bilo sramota ;) da pises. Ima swe na forumu. Forum je hvala bogu zove Vutra :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
joj bre mix, imas bas svaku stvar koju pitas na forumu, al evo nekih odgovora na brzinu:

mix je napisao(la):
Ovako ljudi, pokusavam zasaditi nekoliko biljaka kod sebe doma. Prvi put to radim i stvarno neznam puno o tome. Dao sam si truda i neke podatke zapamtio ali puno toga neznam pa se nadam da sam na pravom mjestu :)

Kada sjemenku zasadim i koliko duboko?
ne znam na sta mislis sa kada a sadis je 2x njena duzina (ili precnik) u zemlju

Trebam li pustiti sjemenku da proklija prvo pa ju onda zasaditi ili da ju odmah zasadim?
mozes kako hoces, i jedan i drugi nacin su efikasni, mozda za prvi put da prvo stavis u vlaznu maramicu ili papirni ubrus pa na toplo dok ne proklija

Koliko cesto biljku treba zalijevati?
kada se zemlja osusi, a to zavisi od vlage i temperature u box-u, npr. na svaka tri-cetiri dana

Kakve lampe trebam kupiti i koliko njih.
zavisi od tvojih nmogucnosti i od velicine box-a, o lampama imas gomilu tekstova, moras citati

Kolika je otprilike pozeljna velicina boxa?
pa nema neke pozeljne velicine, sto veci to bolji :) kao sto mozes videti, prakticno su najmanji pc-boxovi

Trebam li koristiti neke dodatne stvari za gnojenje ili za prozracnost zemlje.
preporucljivo

PH vrijednost zemlje :)
ni preniska ni previsoka, pronadji pricu o tome na forumu

Cijena lampi ...
kojih, gde zivis???

znaci u globalu sve :)
za u globalu sve uzmi si malo vremena i prelistaj unutrasnje uzgajanje + pogledaj dnevnike uzgoja

Ako je netko dovoljno ljubazan i drag da mi to napise, bio bi mu zahvalan.

Hvala :)

ajd sad, uzivaj, sretno i kreni sa citanjem postojecih postova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Avantura

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
mix je napisao(la):
Cijena lampi ... znaci u globalu sve :)

Dok ne pročitaš osnove, nećeš znati što tražiš, ali evo, imaš gore na vrhu stranice dva grow shopa, jedan je u Hrvatskoj, jedan u Nizozemskoj, pa se informiraj kolko što košta.
Možeš i googlat pa vidit jel ima još koji grow shop online, možeš, kad naučiš koje trebaš, kupiti štedne žarulje negdje u nekom trgovačkom centru, ili u nekoj elektro radnji uzet hps komplet...ali prvo moraš naučiti što je za koju primjenu, kako i koliko na koju površinu...ima da se načitaš :icon_lol: (a sad tu gubiš vrijeme na čitanje ovog bezveznog posta :p )
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
brate mjesecima se proučava ovaj forum...i da ti netko od ekipe odgovori čemu kad će sutra postavit opet jedno sto pitanja jer je takva naša mezimica....prejebena ali isto tako zajebana nekad :) zato zagrijat stolicu... ;)
 

mix

28.10.2011
0
0
0
33
Tek nakon sto sam postao temu, sam shvatio da sve odgovore mogu naci na forumu i da si je vec abnormalna kolicina ljudi dala truda napisati sve sto me zanima ... Hvala vam ljudi na odgovorima, a ja cu si dati truda i prekopati forume i doci do mojih odgovora :)

Oprostite na lijenosti jucer :)
 
23.10.2011
23
1
0
34
mix je napisao(la):
Tek nakon sto sam postao temu, sam shvatio da sve odgovore mogu naci na forumu i da si je vec abnormalna kolicina ljudi dala truda napisati sve sto me zanima ... Hvala vam ljudi na odgovorima, a ja cu si dati truda i prekopati forume i doci do mojih odgovora :)

Oprostite na lijenosti jucer :)

Tako je covek, ovde nema sta nema, svi mi volimo ovu biljku,i ovi ljudi koji su duze vreme ovde svakodnevno se trude na nauce i druge, ali neku su lenji :S Msm eto ti si shvatio.. Lakse je tebi malo da pogledas nego oni da pisu nesto po stoti put opet :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
savjet:

citaj dnevnike uzgoja jedan po jedan ili si nađi one u kojima je box onih dimenzija koje su tebi najbolje (za tvoj prostor, stealth ili ne, ma ima masu toga) pa u svakome imaš napisano i koja žarulja i kolko watta, pa si nađeš na internetu cijene zarulja i svega drugoga.....)

samo čitati i čitati i čitati i kad misliš da si pročito sve onda još moraš čitat, a kad si siguran da si pročito sve onda isponova sve pročitaj.... i tako 5 puta za redom....


:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.