Pochetnik indoor - outdoor :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E ovako ljudi ja sam stavio seme na klijanje i za par dana tje polako u zemlju, stavitju ih direktno u saksije od 3litre i pod neonku.

Pitanje broj jedan je koji su neki optimalni uslovi koje treba da im pruzim i koliko sati svetla da im dajem, a ne zelim da kad ih iznesem procvetaju odmah! I da li im netje biti mnogo cirka 2 meseca u kutji.

Pitanje broj dva je da li im je dovoljna neonka do maja, poshto tek pochetkom istog kod nas u Srbiji realno kretje dobro vreme.

Pod 3 bio bih zahvalan da mi neko da link kako i shta vezano za kloniranje, poshto mi dobro zvuchi

4. posle koliko tju u ovim uslovima motji da razlikujem muzjaka i zenke

5. chitao sam da kada je biljka dodje do faze "3 lista" dodavanjem vishe azota vetjina biljaka ispadnu zenke, shta se misli pod tim "vishe azota"?

I na kraju 6ca, a to je: gledao sam u onom uputstvu vezano za orezivanje biljchice chim ispusti 3x2 lista(da biljka ne bi ishla mnogo u visinu) i mislim da nije dobro objashnjeno koji par treba isetji. Ja kontam da treba onaj koji je na vrhu, tj onaj koji se nalazi izmedju DONJA dva, tj pri vrhu je.

hvala svima unapred

P.S. ovaj topic sam postavio ne zato shto me mrzi da chitam, dosta sam prochitao. . . vetj zato shto ima dosta razlichitih razmishljanja, a i situacija je specifichna jer verujem da retko ko drzi biljku 2 metra dana pa napolje sa njom :)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane

Sunce ti tvoje !! :sun2:
Pa nemoš uletat sa takvim osnovnim pitanjima ... Pa moja djevojka zna odgovore na to što ti pitaš:icon_lol:

1. 18 svjetlo / 6 mrak
2. Ne
3.https://forums.vutra.org/content/202-Kloniranje-Marihuane
4. Nakon 8-9tjedana vegetacije pojavit će se pred-cvjetovi , ili prebaci na 12/12 i za 10tak dana češ vidjeti spol
5. To znači da im daješ gnojivo sa više azota ... Ali neznam od koga si to čuo ...O bodova za tu spiku .
6. Čitaj ovaj link što sam ti dao gore

7. Nemoj se blamirat i čitaj pa pitaj !

Pozdrav i Sretno s uzgojem !!!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
ziv ti bio meni!! posle koliko da preabcim na 12/12 i jer to netje naterati biljku da cveta kad je izbacim napolje?

a 2 neonke? xD

stvarno dosta chitam i trudim se, al verovatno suvishe infromacija, pa mi se sve zbrkalo!

otud reshish da ovako to reshim

evo link http://www.snow-white.nl/engeland/h40PERCENTAGEOFFEMALES.htm

znachi ponavljam stvarno sam PUNO prochitao za poslednja 48 sata, al puno je kontradikcija. mozda mi i treba vremena da se sve to slegne. . .uzeo sam na brzinu radit sve, hvala josh jednom!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Da napomenem vaznu stvar, a to je sledetje. Znachi klicu bi za par dana stavljao u zemlju i lezale bi u saksiji do pochetka maja, znachi nekih 50 dana. A posle toga bih presadio u zemlju, da li je to oke i koji svetlosni rezim da koristim u ovoj opciji.

Inache chitao sam da ima dosta varjanti odnos zemlja : djubrivo : pesak : perlit, pa ako neko iskusan ima da kaze ono ultimativno :) Ja sam skontao 60% zemlja 20% djubrivo 10% pesak 10% perlit

p.s. za rasvetu nije potreban odgovor
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
kupis zemlju, a ako oces mozes mjesati 75% zemlja 15% erlit 10% pjesak a ovisi kakav ces pjesak mjesati, ja nikada nemjesam pjesak jer nema potrebe ako je zemlja ok nego samo perlit stavi i biljkama odgovara
a djubrivo to jedino ako imas crvljeg gnjojiva ali nema potrebe jer kupljeni humus vec sadrzava sve hranjive tvari za razvoj biljke u pocetku a dalje prihranjivas kad je potrebno
prelistaj druge dnevnike o uzgoju i imas jos puno tema na forumu pa citaj
dobro ce ti doc, sretno
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
niko da mi napishe za svetlo. . . znachi ja zelim da kad ih izbacim napolje ne procvetaju odmah, a voleo bi da znam u kojoj kombinaciji tje procvetati. znachi izbacujem ih u maju, a sad su u fazi klijanja
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jesi ti pročitao išta napisano na ovom forumu?
Neće procvjetati u maju zato što su dani dugi!!!Za cvjetanje treba pola dana diti mrak,znaći 12h (u prirodi nije baš tako pa duže traje,ali su i prinosi uglavno veći)!
Ako ti ovo nije jasno,onda stvarno ne znam kako da ti objasnim.Ja tu čitam več pun k... vremena i ne pitam ništa jer je sve već napisano,a ti uletiš i postavljaš ovakva pitanja :eek:hno:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Flip je napisao(la):
niko da mi napishe za svetlo. . . znachi ja zelim da kad ih izbacim napolje ne procvetaju odmah, a voleo bi da znam u kojoj kombinaciji tje procvetati. znachi izbacujem ih u maju, a sad su u fazi klijanja

https://forums.vutra.org/threads/6331-Fotoperiod-kada-saditi-i-logika-iza-toga

Predkraj threada imaš par postova o tome.

Flip je napisao(la):
evo link http://www.snow-white.nl/engeland/h40PERCENTAGEOFFEMALES.htm

znachi ponavljam stvarno sam PUNO prochitao za poslednja 48 sata, al puno je kontradikcija. mozda mi i treba vremena da se sve to slegne. . .uzeo sam na brzinu radit sve, hvala josh jednom!

Ovo su ti večinom gluposti i nemoraš se time zamarati.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Zao mi je shto vetjina vas nije skontala da sam u frci sa vremenom i da sam PUNO prochitao(koliko sam mogao), znam da tu ima da se chita josh dosta, ali ja trenutno nemam vremena. I nisam se zahvalio unapred da bi vetjina vas nabacivala linkove itd. Ne mogu da verujem koliko prepotencije na ovom forumu, to nikako nisam ochekivao.

Ja bi nekome pre pomogao i dao konkretan odgovor, nego da kenjam i pricham mu shta i kako treba da radi. Znachi ja sam temu otvorio da bi dobio brze informacije, jer mi vreme istiche. A za sledetju sadnju tju imati vremena i za chitanje. Hvala onima koji su razumeli!

A za kraj imam samo 2 pitanja za one koji me kontaju

1. imam sijalicu shtedljivu: voltaza 230V, lumen 530, a na samoj kutiji pishe, "E27 2700K 11W" koliko takvih mi je dovoljno da izgura do maja 10 biljaka u saksijama od litar, znachi cirka 0.7m kvadratni il ako vam je lakshe i preciznije 10 flashi vode

2. Ako ih drzim na 18/6, pa posle 3 nedelje (jel tako, il pre?) prebacim na 12/12, motjitju posle par nedelja da utvrdim m/z tj taman tju pri rasadu motji da sadim prave. Kakva je konkretna razlika izmedju biljaka koje su do rasada bile samo na 18/6 i onih koje su u poslednjih par nedelja bile na 12/12.

Hvala josh jednom onima koji su mi izashli u susret, peace 2 u all
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
1. Najmanje 10-15 (treba ti 4000lu da bi se jedna ili dvije biljke osječale ugodno na početku svoga života , ili 5-6 onih od 23w koje daju 1500lu svaka.
2. Na 18/6 rastu i ne pokazuju spol , nakon par dana na 12/12 pokazuju spol ...to je razlika .

infc+
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Doooobro kad ti se žuri!
Nisam siguran za 1l posude do 10.5.-malo je to...
Žarulja ti je :shit2:-sorry,al' malo je to lm,a nije baš ni boja idealna za veg.
Haze ti rekao,a ja ću potvrditi,najbolje i najisplativije su ti 23W sa cca1500 lm,i bojom svijetla 6500K za vegaciju,a nije loše kombinirati 3:1,odnosno 3x6500K+1x2700K
Matematički bi ti optimalno bilo 4lm po kvadratnom cm,a s obzirom da bi tvoje biljke trebale sporije rasti do 10.5.,možeš im manje svijetla dat.
Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogao,iako ne znam čemu tolika frka,al' dobro,valjda ti znaš.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
HazeSeeker je napisao(la):
1. Najmanje 10-15 (treba ti 4000lu da bi se jedna ili dvije biljke osječale ugodno na početku svoga života , ili 5-6 onih od 23w koje daju 1500lu svaka.
2. Na 18/6 rastu i ne pokazuju spol , nakon par dana na 12/12 pokazuju spol ...to je razlika .

infc+

a kad pokazu na 12/12 i kad ih pochetkom maja prebacim u bashtu kad tje cvetati? na tu sam razliku mislio. . . ne bi da mi cvetaju ranije, ovim odgojem kutji bi samo malo da im pomognem, al zelim da cvetaju na jesen, da bude dobar prinos :)


i posle koliko mogu da krenem da koristim prihranu NPK 8:4:4 ako imaju litar zemlje i ne bi da ih presadjujem odatle do bashte

da budem josh konkretniji! da li tje kada im predjem sa 18/4 na 12/12 usled pokazivanja pola pocheti i da cvetaju, poshto ne zelim to! zelim da mi biljke lepo narastu u prirodi
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E to me je interesovalo! Ziv ti meni bio druze i hvala

e da josh jedno pitanje, da li tje to ranije fol-cvetanje uticati na njihov rast, tj da li bi bila bolja biljka ili prinos da ne dodje do tog fol-cvetanja, poz
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E ovako dobio sam savet od jednog chlana i poslushatju ga! Biljke do prvog aprila na 18/6 i onda pravo u bashtu. Tako bi trebale u maju da procvetaju(pa da lepo mogu da pochupam muzjake), a i da nastave sa vegetacijom do avgusta. Ako ima neko ko se ne slaze voleo bih da chujem drugo mishljenje.