Podesavanje boxa - buka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Pozdrav ljudi, ne znam koliko vas ima problema oko postavljanja opreme i koliko vas su nasli resenje... pa etoreko da otvorim temu za nas koji jos uvek tragamo, mozda se nadje dobar odgovor
Moj problem je prvenstveno nepodnosljiva buka koju uglavnom pravi mini turbo vent 125, pokusavao sam razne pozicije ali bez uspeha. Sada sam je postavio unutar boxa pa nakacio aluflex crevo 150 idalje isto.Da li je bolje da vent stoji sa bocne strane pola u boxu pola napolje i povezem na aluflex crevo ili je bolje da stoji u boxu pa povezati sa aluflex crevom da izbacuje gore topao vazduh kao na slici? Da li aluflex crevo ima neku zvucnu izolaciju ili mozda pravi buku zbog vibracije
Neki predlog?
 

Prilozi

  • DSC_0094.JPG
    DSC_0094.JPG
    263,6 KB · Pregleda: 64
  • DSC_0093.JPG
    DSC_0093.JPG
    198,4 KB · Pregleda: 62

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo baci pogled ovdje ja sam rijesio svoje probleme s bukom ovako.
 

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Odlican, nego imam par pitanja,uskoro bih trebao da stavim karbon filter i bice povezan sa turbinom da li ce se buka tako smanjiti?
Za upuh vazduha koristim vko vent 125 buka koju proizvodi nije strasna, koji vent bi bio dobar za ispuh posto uskoro turbina ide na filter koje vent koristite za ispuh, potreban mi je sto tiši
Kakve da gledam kanalske, kupaonske,..
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
prilikom promatranja moje opreme, zakljucio sam za ove sto ja imam, turbo i za kupatilo, imaju jaci pritisak tamo gde duvaju, tj treba da je usisni deo sto blize boxu da bi bio efikasniji, a posle on napravi nadpritisak pa mozes crevo kolko oces
imas npr silent ili pro verzije ventilatora, uglavnom imaju 2 brzine, na drugoj je veci protok naspram obicnih, dok kad ga prebacis na ovu nizu, trebao bi biti identican sa obicnim modelom po protoku a manje bucan, bar tako pise kad gledas njihove specifikacije.
drugo resenje ti je dimer, ali onda smanjujes buku, a povecavas temperature
trece resenje ti je pravljenje kutije u kojoj bi bio vent i postavljanje sundjera unutar creva, sad zavisi sta ti smeta, sum vazduha koji struji ili sama turbina (el. motor)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelja Sale

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Trenutno za ulaz koristim dva pasivna a za ispuh vent vko 125 dok ne kupim neki vent za ispuh tu planiram neki kupaonski silent a za ulaz cu da stavim ovaj vko125
Da li ce turbina biti tisa kada se stavi filter za mirise ili odmah da je prespojom na njizu brzinu
Sada se bacam na pravljenje izolaciobog boxaa za vent
Mislim da dimmer nije opcija za mene jer je box dimenzoja 120x120 pa kada bih smanjio brzinu ne bi bilo dovoljno za upuh, zato mislim da je kutijica za vent bolje resenje i ostavicujos jedan za pasivan upuh