Podesavanje mehanickog tajmera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mini foto tutorijal za sve koji se prvi put srecu sa mehanickim tajmerom,
obratite paznju na par detalja i mora da sljaka ;)

1zvzymv.jpg


slobodno dopunite sugestijama i iskustvima sa ovakvim ili digitalnim
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
posedujem digitalni koji radi tek posle drugog namestanja obicno, a upravo sam kupila ovakav mehanicki, kao na slici, slucajno bio snizen pa dobila za 3 evra u sparu kad sam isla po hleb. tnx seed, u rock!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
kol'ko sam se napatio sa njim,dok nisam provalio...meni je nekako logicnije bilo da radi kad su podignuti,a ne spusteni...pa jos ta nozica...ali stvarno arbajtuje OK!! Jednom ukljucen i ne mrdam ga(jedino za 12/12,naravno)

Ono sto mene interesuje je koliko opterecenje trpi? mislio sam da kupim jos jedan,da spojim na grejalicu da greje prostoriju gde je box(spusta mi se temperatura iz dana u dan sve vise i vise),ali ta grejalica je dosta jaka(palio bih je na po sat vremena,na svaka 2-3 sata),bojim se da ne istopi to malo gov..
nekako mi ta plastika ne uliva poverenje...a nisam bas spretan sa strujom da prepoznam odma moze li ili ne..
jel zna ko?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kod mog sa slike je maksimalno opterecenje 3000w 16A, pogledaj kod tvog nazad, ako nije izguljena ona nalepnica moralo bi da pise, ako ne ovo ti je onda reper za opterecenje (znaci, mogla bi npr, kvarcna grejalica od 3kw al savetujem da palis samo 2 ako si i dalje skeptican po pitanju "plastike";)
 
04.08.2012
8
0
0
43
aaaaaaaaaaaa

meni je to ***** nedavno zakazalo naime nije ugasio, ali dobro



***

nema spamanja, tema ima jasan naslov, pitanja o gnojivu postavljaj u za to predvidjenoj temi
iep07k.gif
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ja imam digitalni timer iz BAU******* koji je koštao 70 kn. možeš napraviti 20 različitih programa uklapanja i isklapanja, za svih 7 dana u tjednu, zbog baterije radi i kad nestane struje tako da će sigurno svaki puta uklopiti kad treba...
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
thrasher666 je napisao(la):
nikako da nastelujem ovaj tajmer na 18/6 ne kuzim :icon_mad:
Stavis da ti strelica bude na onoliko casova koliko je u tom trenutku. onda ispritiskas one prekidace 18 sati od tog podeoka. Na primer ako je sad 24:00 (ponoc) ti stavis strelicu na 24:00 i od te strelice pritiskas prekidace do 18:00 tako da ti od 18:00-24:00 prekidaci budu u gornjem polozaju i tako imas 5h mraka. Svaki prekidac bi trebao da ti bude 15 min rada.

Imas prekidac sa strane tajmera na kom mozes da biras da bude ukljuceno uvek, odnosno tajmer ne radi a imas i opciju da tajmer radi i to je obelezeno sa malim casovnikom (kao gore na slikama).

Krajnje je jednostavno nadam se da ces uspeti da podesis.
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
da da ! Power je napravio pravu stvar sa slikama! ja sam osobno poludio sa tim dok sam slago! uspio sam ali ono.."muke" skuzio sam odma da moraju bit stisnute kad da svijetlo radi ali prekidac sa strane mi je bio stalno na ON,ali eto bitno da mi je 2 dana krv pio u sobi dok je išo tik tak tik tak! :) ali drugi dan sam to rijesio tako da sam ga uklonio iz neposredne blizine! ali sve je objasnjeno na slikama!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thrasher666
12.04.2008
26
15
3
Ljudi imam pitanje. Znači kupio sam digitalni timer za 50 kuna. Otvorio sam pakiranje i pisalo je prije prve uporabe ostaviti 12 sati u utičnici da se napuni baterija. Tako sam i napravio. Onda sam premjestio timer u drugu utičnicu (gdje mi je box) i nisam ga mogao uključiti. Stavio sam ga opet u utičnicu i ostavio preko 12 sati da se baterija napuni, ali opet ništa. Zapravo malo su se vidjele crne znameneke, ali nešto tipa kad je prazna baterija na digitalnom ručnom satu. Mislio sam nije se napunila baterija, iako mi je to sumljivo već sam dvaput punio, znači ostavio u utičnici. Probao sam uključiti svjetlo ovo sobno preko timer-a da vidim jel radi, ali ništa se nije dogodilo. Postoje dvije mogućnosti, pokvaren je i trebam ga otić zamjenit, ili sam nešto krivo napravio. Iako mislim da ću ga zamjenit, jer sam ga novog kupio i imam račun sačuvan još, ali sačekat ću vaše odgovore da vidim što je snjim. U biti sad kad ga stavim u utičnicu ni da mrdne, ko da je umro :ninja:
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Kupi alanogni obicni tajmer za 50 kn i rijesi se problema sa digitalijom ;)

Edit : tj zamjeni taj digitalni za analogni tamo di si ga kupio .. i analogni namjestas tako da utisnes dugmice vremenskog perioda koji oces da ti radi a podignes dugmice kad oces da ti neradi ... i sa strane ga spustis na dole na oblik sata da radi kao tajmer . barem je tako meni . nadam se da sam ti pomogao ;)
 
12.04.2008
26
15
3
Znači ako ga zamjenim za mehanički, hoće li taj mehanički radit non-stop, npr. sutra ga priflekam i namjestim ga na 18/6 (svijetlo/mrak) hoće li on svaki dan tako pali i gasit ili ga moram svaki dan ponovo namještat? Putujem na 4 i pol dana pa bi mi timer puno značio.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
upravo tako.
Ja ću samo dodati JBM ti Kineze ...
imam dva IDENTIČNA,ali jedan radi kad su nožice spuštene,a drugi kad su dignute (go figure).. :D
a rade besprekorno,nema šta