Podrska za XP anti-malware ipak ne prestaje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Iskreno,ovome smo se nadali svi koji jos koristimo XP. :dada


"Podaci po kojima još uvek vrlo veliki broj korisnika ima operativni sistem XP, verovatno je naterao Microsoft da produži malware bezbednosnu podršku, smatraju stručnjaci.

Podaci koji su analizirani nakon poslednjeg istraživanja su pokazali da skoro 30% korisnika desktop računara još uvek na svojim mašinama imaju kao operatvini sistem instaliranu neku od verzija XP-a.

Microsoft jer ovu svoju odluku obrazložio javno i na svom blogu, saopštivši da će se malware podrška korisnicima XP-a produžiti i posle 8. aprila 2014. godine.

"Sistem ažuriranja će pokriti zaštitu i pomoći odbranu od poznatih malicioznih programa, internet pretnji, virusa, a zaštita će biti obezbeđene kroz Microsoft's Security Essentials za širok spektar korporativnih alata koji obezbeđuju zaštitu velikog broja personalnih računara", piše u saopštenju.

Sistem ažuriranja XP-a će biti aktivan do 14. jula 2015. godine, saopštio je Microsoft, a da bi nakon tog datuma korisnici trebalo da prestanu da ga koriste, kako bi osigurali potpunu bezbednost.

"Efikasnost anti malicioznih bezbednosnih rešenja kod programa koji su zastareli je vrlo ograničena. Odličnu zaštitu pružaju samo moderni hardver i softver, koji su dizajnirani tako da uspešno odolevaju aktuelnim pretnjama", dodaje se u saopštenju Microsofta.

Uprkos svojoj starosti, Windows XP se pokazao kao izuzetno često korišćen sistem u kućnim i kancelarijskim uslovima. Ovo je Micorosoftu omogućilo da ga prodaje i nakon trenutka kada je trebalo da bude povučen iz prodaje.

Stručnjaci smatraju Windows XP svoju dugovečnost može da zahvali i jako lošem prijemu njegovog naslednika, Viste, kao i zbog toga što je u nekim industrijama bilo jako teško privići se na promene koje su sa sobom doneli Windows 7 i Windows 8."

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=01&nav_id=800727
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
U pravu si to sto kazes da ga gaze godine,ali dosta ljudi znam,koji jednostavno ne mogu da se naviknu na neki drugi OS. Ja licno cu najvjerovatnije preci na 7-icu jer sam cuo da ce njena podrska sigurno trajati bar do 2020.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Nemam pojma, ja sam lagano prešao na sedmicu. Ne možeš da namestiš da izgleda kao XP ali može da izgleda kao win98, ako ti već ne odgovara aero :D I samo podesiš control panel da ne grupiše cpanel stavke i eto ti naizgled starog windowsa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Znaci,ipak vaga prevagnula na sedmicu. A sto se tice izgleda... sta znam,meni ni ne mora izgledati kao xp. Prilagodljiv sam,samo sto ce biti malo neobicno,jer,godine koristenja xp-a mora da je ostavilo traga. :D
Samo cu sa sedmicom jos malo sacekati, planiram ovih dana malo jaci komp pa da se ne cimam 2 puta oko instalacije.

Kad vec spomenuh instalaciju,kolika je razlika izmedju instalacije sedmice i xp-a?
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Nisam skoro instalirao sedmicu (verovao ili ne, već par godina radi bez reinstalacije) ali koliko se sećam mnogo laganije prođe instalacija... da l' prođe brže ne znam (ne verujem), ali mnogo manje te smara, pita i tera da klikćeš :)
 
03.04.2011
6
3
0
34
Sedmica je mnogo laksa za instalaciju , ja je instaliram preko flesa i dosta je brza instalacija nego sa cd-a. :dada