Poenta Zivota

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
nisam znao gde da stavim temu pa sam ovde.....ako neko od admina misli da bi ova tema imala mozda neke negativne diskusije ili take neke odgovore.....onda brisite temicu :) ali.....

malo sam pukao sa mozgom i sam sa sobom...i tako razmisljam kako nekad ZNAM svoju svrhu ovde na zemlji a desava mi se da mesecima ne mogu da se nadjem. i da inace dosta sam stvari poceo za svojih malo godina,( ne pitaj za god. imam preko 18. al sam opet mlad) isao ka necemu, pa imas cilj, pa sve super...a onda, u jbt, jedna po jedna stvar ti odlazi niz reku, ono, pucaju shavovi na duksu i ostane krpa! to me baca u depru. znaci poenta je da je licno meni ne znam kako i po ne znam koji put opet krenulo sve naopako..ne....ma nizbrdo......

mozda mi vasi odgovori malo pomognu da skapiram neke stvari....ajmo ljudi, filozofija, komentari i diskusije su iz dokolice izasli ;))) pa pisite svoja iskusktva, svoje snove koji su uspeli ili ne, zasto? ,ciljeve, tudja iskustva, razmisljanja na temu "poenta zivota", svrha, kako ocete... i da, ako su komentari tipa, da popusim kilo dnevno, bolje ne pisite jer je malo glupo -.- naravno humora malo moze, ali i ozbiljnosti. nadam se da znate sto zelim cuti od vas.....

koja je vasa svrha????

eto, odo pzzzzzz
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Mislim da na ovom forumu ima previše balavih napušenih likova (čast pojedincima) i bolje ti je da njihove filozofije ne slušaš previše,najbolje ti sam sebe poznaješ i najbolje ti znaš gdje želiš dospjeti po bilo kojem pitanju svog života.
Pririoteti i ciljevi koje si si sam postavio i ostvarit ćeš sam,greške koje si napravio platit ćeš sam,prema tome filozofiju svog života trebaš postaviti sam.
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Vecina ovih, ozbiljnih i odraslih ljudi bi ti rekla da cim se bavis tim pitanjem nemas dovoljno obaveza i smaras se :icon_lol: Sto bi onda dovelo do toga da je poenta zivota rad iliti delanje...
Moje licno vidjenje smisla zivota je da je ovaj zivot samo transition... tj. da nije to to, vec samo neki prelazak koji moramo da izblejimo po nekim besmislenim formama koje su ljudi utvrdili, a zasto, to cemo tek saznati kad se taj trasition zavrsi, tj. kad umremo.... Mozda ja previse trazim od zivota i idealista sam, pa zbog toga ne mogu da verujem da postoji samo ovaj zivot i to je to... Jbg, mozda malo crno razmisljanje, sta da se radi... Ja i nemam neki smisao i nista mi i nema smisao! Ovaj zivot (mislim na ovozemaljski, materijalan) dozivljavam kao neko slobodno vreme koje cu da koristim za stvari koje volim, cisto ubijanje dosade na kvalitetan i svoj nacin dok ne dodje onaj "pravi" zivot i "pravi" smisao... Mozda je moje razmisljanje malo patolosko (malo vise), ali ja bolje ne mogu...
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
a gle..po meni je to jaaako široka tema...po meni je smisao života naći se u nečemu (recimo ja, u crtanju) što voliš, želiš i sve to...i radiš to u životu...i pičiš samo prema tome, i nikad nisi dosego vrhunac, uvijek može to bolje!!! i naravno, ne živjet po tuđim očekivanjima...s vremenom sve dođe na svoje...ovaj jedan život koji imaš (na zemlji), treba proživit na najbolji mogući način, probat i napravit sve što želiš, bez obzira na utjecaj okoline i ostaluih sranja....ugl. mogo bi sad pisat do ujutro ali eto ukratko nešto i od mene..nadam se da će ti barem malo pomoć...živio!
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Smisao života... Uživati u malim trenutcima, u malim stvarima. Raditi ono što voliš i provoditi vrijeme s onima koje voliš. U svemu vidjeti ljepotu. Ništa ne očekivati, očekivanje je iluzija koja može dovesti jedino do razočaranja. Sve pokušati gledati pozitivno koliko god to što gledamo negativno bilo, oko ničega se ne živcirati. U par rječi: naći unutarnji mir.
Moje mišljenje...
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
znas sta ti je smisao zivota,da budes srecan :)
deluje jako jednostavno ali u danasnje vreme nije, posto su nam vrednosti totalno pomerene.I tako kao prvo nismo srecni sto nemamao vecinu stvari koje bi zeleli,nismo ispunili ocekivanja,vecina nema posao.I polako pocinjemo da postajemo depresivni i zivot apsolutno nema smisla :) a jos gore je kada shvatite da vam je to sve savremeno drustvo nametnulo, smestivsi nas u kalupe da nas sto bolje exploatisu.
ubivsi nam duh jer robota je lakse kontrolisati. Zato svaki put kad osetis da si depresivan ,zapali pljugu i razmisli sta zelis u zivotu,ne sta bi ljudi oko tebe zeleli da budes,jedan od sablona:).... i istrazuj u tom smeru.... otvori um,tu nastupa biljoza :) i usudi se sa zivis to sto zelis, neke ljude ces mozda usput pogubiti ali veruj mi ti su najmanje bili prijatelji jel ste se brzo razisli u misljenjima a s mnogima ste se godinama znali,sto znaci da ti se otvorio um :) druzi se s pozitivnim ljudima ,razgovaraj sa svima otvoreno bez maske,bez obzira koliko je tesko i brani svoje zelje i bori se za njih,....videces upoznaces mnogo novih ljudi i otvoriti nove mogucnosti :) ali obavezno se resi i svog tereta koji te pritiska,mnogi od nas nisu ni svesni sta je uzrok njihovog nezadovoljstva, radi na nesebi na duhovnom delu u poznaj ono pravo ja i .........vozi

......................a da u ovom naumu :) da ne zaboravim, ako ste vec postali depresivni,biljoza obavezna po potrebi,osluskujte kad vam prija, i nebojte se necete se navuc :) a sto vise prepreka presli sa biljozom kao oruzjem,protiv svega sto vam stoji na putu ,jer dovoljno je da otvorite svoj um ,...... ono ja bez maske:) i oslobodite se svog tereta i vozite svoj zivotni trip jer zapamtite ovde vi vozite........ili je ipak neko drugi :icon_lol:

poenta je pokrenut duh, jer u principu nema loseg coveka,sistem ga ucini takvim a u principu nije ni kriv jer nije svestan :)

budite pozitivni i biljoza kad vam koliko odgovara :) i svaticete sta je za vas smisao zivota, jer cete ga ziveti i imati osecaj da se konacno dobro osecate u svojoj kozi, a probleme svatite kao nesto sto nije deo vas ,nego nesto sto postoji sto trebate resiti, a dok to radite smete da budete srecni :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pepeljuga
17.01.2011
45
0
0
31
možda je smisao života skužit smisao života ;) život kao perpetum mobile stalno se ponavlja i uvijek isto... uzorak postoji.. pogledajte najmanje elemente kao što su atomi imaju strukturu kao i najveći elementi kao galaksije vrlo zanimljivo... eto jedan dodatan clue, a trava je nekakav ključ tako ja bar mislim