Pogled

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
choki123 je napisao(la):
E kužiš,mi smo svi zabrijali ono kužiš zabrijali,i tako brijemo,al opet,šta je brijanje,mislim šta sad ovo ono e zabrijali smo kužiš i to ti je stvarno jedan magični krug kako zabrijavaš i onda gledaš na to kako si zabrijavo,pa onda opet shvatiš da si opet zabrijo,i opet i jednostavno to je fenomenalno fascinantno,al stvarno to treba skužit sve i skužit kako tim vladati,al najbolje kad bi moglo da čovjek bude prirodno takav,ko životinja,da ne razmišlja,al kolko god se trudiš da ne razmišljaš ne možeš dugo bez razmišljanja,a šta to nas tjera da razmišljamo cijelo vrijeme i da serendamo da filozofiramo to ne znamo,samo možemo filozofirat i razmišljat,al to je super i fascinantno.

Sto je najbolje...cilj Aikida je,uz to sto naucis kick ass martial art koji uopce nema napada x),resetirati tvoj mozak,i cijelo tvoje bice na razinu zivotinja :).

Ne u smislu da prestanes razmisljat i to,vec da se prestanes zamarat svim tim nepotrebnim stvarima.Sto se vise opterecujes s tim to ti vise steti,(cak iako mislis da je dobro za tebe).

Vi pricate o tu nekim astralnim putovanjima,ovo ono,al zacudili biste se koliko jos toga neznate ni o,za vas takozvanom, "materijalnom" sebi.

Nije da sad tu solim pamet,ali to sto sam naucio na aikidu je definitivno veci mind blow bio od svega sto sam procitao i saznao citajuci o tim zavjerama i tom (a moramo priznat da su neke od njih OPASAN MIND BLOW!) :)

Zivotinje su savrsene,jer...ne zamaraju se nepotrebnim.Pogledajte u dokumentarcima ili ako imate priliku uzivo,divlje zivotinje ne rade "nepotrebne" pokrete.Svaki pokret ima svoju snagu,svoju cvrstocu,energiju i nije "nepotreban"..I to ih cini drukcijima od nas.
Mi se toliko bavimo svim tim "kompliciranim" stvarima..da zaboravljamo jednostavno biti covjek i uzivati u zivotu,bez "nepotrebnog".

Ne kazem da to sto vi radite je "nepotrebno",vec samo...skacete pred rudo :)).Nista ni o sebi neznas a letio bi astralnim dimenzijama...heh neide to tako :).

Sjebano je to sto vam nemogu pokazat na sto mislim....ima jedna fora koja mi je promjenila zivot.To je prva stvar koju sam vidio na Aikidu i definitivno,samo ta jedna stvar je bila dovoljna da promjeni cijeli moj pogled na stvarnost.

Stvar je u tome sto mi, "pametni" ljudi x) smo podjelili svijet..na jaci,slabiji,brzi,sporiji,ovaj onaj (dobro za to je Ego kriv,ali trenutno Ego kontrolira svijet tako da x( ) dok u biti,covjek mora biti neutralan.

Pokusat cu objasnit tu "foru",pa tko shvati shvati.Treba dvoje ljudi.
Osoba koja ovo pokusava izvest treba samo ispruziti svoju ruku,tako da joj dlan ruke bude prema gore.Dakle ruka mora biti ravna i dlan prema gore.

Tester primi osobu za rucni zglob (s donje strane),i s drugom rukom (s gornje strane) neka primi za zglob nadlaktice.Neka tester savine ruku testiranom,s tim da je ruka skroz opustena.Bez problema? (osim ako niste neka pickica xDDDD shala xD)
Sad,neka napravi isto,s tim da tester full napne misice ruke...koliko god da napne svejedno cete mu moci saviti ruku,kad tad,jer ce se izmoriti.

E sad pitanje..kako to?Ja opustim ruku,ili ju napnem,i on meni svejedno savije ruku?Jel moguce da mi ne savije?

E pa dragi moji je :).Ali nacin na koji se to dobije je jos bizarniji.Neka testirani zatvori oci,i krene disati duboko na nos i zamislja planet.Bilokoji planet ove galaksije.Izaberite najdrazi.I svoju najdrazu boju.I zamisljajte da s rukom koju tester savija bojate taj planet.U mislima osjetite ruku,ali ju nemojte materijalno micati.Neka tester sad proba...Sto? Nemogu savinut ruku?KAAAAJ?Ruka je opustena,ja dajem sve od sebe,a nista?STAAA?NEAM VISE NI SNAGE ZA POKUSAT?A ON NISTA?

To se zove pravilno stanje uma,odnosno Totalna Percepcija.Ovo je samo jedan od pocetaka trikova,a kada upoznate osobu (cough* cough* moj sensei cough*cough* xD) koja je u tom stanju uma...nemozete vjerovat.Tu osobu 40 ljudi nemoze pogurnut s mjesta na kojem stoji.Zasto? Totalna percepcija i prirodan odnos uma i tijela.

Vi,bez uvrede,malo previse forsirate um.Ako razvijete svoj um do nevjerovatnih granica,a tijelo ne,opet niste nista postigli.Zasto?Jer vase bice nije u ravnotezi.
Cak i da postoje sve te dimenzije i sta ti ja znam sta,vi morate shvatiti,vi ste dio materijalne dimenzije.A dok god ste dio materijalne dimenzije,ako zelite biti potpuni,morate razviti i tijelo i um.

heh i ja se zapiso x(

@balcan_smoke to u pozitivnom smislu ili? xD

p.s.fakat nemojte misliti da vas vrijedjam (jer ako tako mislite odma ce krenut postovi obrambeni a to vodi do rasprave a meni se to neda xDDD) vec mozemo pisati i citati,i onda raspravljati,ali bez napada :)

peace
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pa da, ja se slažem s tobom, mislim da ima nešto u tome, međutim trebam proučiti. Istina je da se zamaramo sa hrpom nepotrebnog, ali to je zato jer neznamo drugačije, nitko nas nije naučio, a sami smo nesposobni otkriti
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Weedran je napisao(la):
pa da, ja se slažem s tobom, mislim da ima nešto u tome, međutim trebam proučiti. Istina je da se zamaramo sa hrpom nepotrebnog, ali to je zato jer neznamo drugačije, nitko nas nije naučio, a sami smo nesposobni otkriti

heheh a ja 300 kn mjesecno da me poduce xDDDDDDDD

pa biraj hrpa nepotrebnog ili placaj za potrebno x)))))))))))))))))

hahaha

a jebiga..sjeban je svjet :)

meni nije bitno..upravo gledo novog Batmana...samo se ocu smijat..poput Jokera :)))))

HAHAHHAHAHHAha...mljc..HAHAHHAHAHAHAHmmmmljc..HAHAHAHHA

:)
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
E vidiš uvjek mi je bio kul taj aikido i te ping pong fore,a sad mi je još više kul,baš bi tio da ja mogu ić na tako nešto.E a jel tamo se isto učite udarat?
Eto vidiš kako se može razmišljat kako je čovjek jedno od bića u ovom kozmosu,životinja sa razvijenim umom,i da potoji nešto šta ima višu svijest i inteligenciju,a vidiš ima i pametnih ljudi koji su inteligentni do bola ono i baš su freekovi eno danas sam gledo na rubu znanosti onaj stari šta je govorio o onom liku što je prakticiro telekinezu i takve neke umotvorine još,e pa eto dokaza da i čovjek može bit više inteligentan ako oće,al znaš kako kažu,ko ga je.be ionako ćemo svi pomrijet,e pa nećemo:assshaking:
I još ako postoje bića više inteligencije da li su i oni robovi ega,a ako nisu,zbog čega ljudi jesu....ili opet se mi samo zavaravamo da smo više inteligentni,možda samo zabrijali,al opet je to sve filozofija,al ono šta nam na kraju svih krajeva ostaje je da živimo ovaj život,i ne treba kad malo razmišliš za ničim žaliti niti analizirati (ma da se analizom može puno toga bolje saznati,pobošljšati,ali isto tako možeš krivo zabrijat),nego treba da se živi srećno i ne zaboravljat svrhu,jer tako ćete onda zabrijat.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
choki123 je napisao(la):
E vidiš uvjek mi je bio kul taj aikido i te ping pong fore,a sad mi je još više kul,baš bi tio da ja mogu ić na tako nešto.E a jel tamo se isto učite udarat?
Eto vidiš kako se može razmišljat kako je čovjek jedno od bića u ovom kozmosu,životinja sa razvijenim umom,i da potoji nešto šta ima višu svijest i inteligenciju,a vidiš ima i pametnih ljudi koji su inteligentni do bola ono i baš su freekovi eno danas sam gledo na rubu znanosti onaj stari šta je govorio o onom liku što je prakticiro telekinezu i takve neke umotvorine još,e pa eto dokaza da i čovjek može bit više inteligentan ako oće,al znaš kako kažu,ko ga je.be ionako ćemo svi pomrijet,e pa nećemo:assshaking:
I još ako postoje bića više inteligencije da li su i oni robovi ega,a ako nisu,zbog čega ljudi jesu....ili opet se mi samo zavaravamo da smo više inteligentni,možda samo zabrijali,al opet je to sve filozofija,al ono šta nam na kraju svih krajeva ostaje je da živimo ovaj život,i ne treba kad malo razmišliš za ničim žaliti niti analizirati (ma da se analizom može puno toga bolje saznati,pobošljšati,ali isto tako možeš krivo zabrijat),nego treba da se živi srećno i ne zaboravljat svrhu,jer tako ćete onda zabrijat.

nema nikakvih udaraca :)
evo ti par citata Morihei Ueshibe,kreatora Aikida:

"In the Art of Peace we never attack. An attack is proof that one is out of control. Never run away from any kind of challenge, but do not try to suppress or control an opponent unnaturally. Let attackers come any way they like and then blend with them. Never chase after opponents. Redirect each attack and get firmly behind it."

"The techniques of the Art of Peace are neither fast nor slow, nor are they inside or outside. They transcend time and space."

"Ultimately, you must forget about technique. The further you progress, the fewer teachings there are. The Great Path is really No Path."

"The techniques of the Way of Peace change constantly; every encounter is unique, and the appropriate response should emerge naturally. Today's techniques will be different tomorrow. Do not get caught up with the form and appearance of a challenge. The Art of Peace has no form --- it is the study of the spirit."

"In your training do not be in a hurry, for it takes a minimum of ten years to master the basics and advance to the first rung. Never think of yourself as an all-knowing, perfected master; you must continue to train daily with your friends and students and progress together in the Art of Peace."

-ovaj citat je zesca istina...evo npr. treniram aikido 5 mjeseci..i mogu reci da nijedna "borbena" vjestina koju sam na njemu naucio...nebi mi pomogla...trenutno je udarac u jaja puno efikasniji :)))

ali stvar je uopce se ne zamarat s tim...trenirati bez pogleda naprijed,i nauciti sve tehnike instinktivno :) izvodit ih bez razmisljanja...poput zivotinja :)))

nastavimo :):

"The real Art of Peace is not to sacrifice a single one of your warriors to defeat an enemy. Vanquish your foes by always keeping yourself in a safe and unassailable position; then no one will suffer any losses. The Way of a Warrior, the Art of Politics, is to stop trouble before it starts. It consists in defeating your adversaries spiritually by making them realize the folly of their actions. The Way of a Warrior is to establish harmony."

"Even the most powerful human being has a limited sphere of strength. Draw him outside of that sphere and into your own, and his strength will dissipate."

"Do not stare into the eyes of your opponent: he may mesmerize you. Do not fix your gaze on his sword: he may intimidate you. Do not focus on your opponent at all: he may absorb your energy. The essence of training is to bring your opponent completely into your sphere. Then you can stand where you like."

"There are two type of ki: ordinary ki and true ki. Ordinary ki is coarse and heavy; true ki is light and versatile. In order to perform well, you have to liberate yourself from ordinary ki and permeate your organs with true ki. That is the basis of powerful technique."

"In our techniques we enter completely into, blend totally with, and control firmly an attack. Strength resides where one's ki is concentrated and stable; confusion and maliciousness arise when ki stagnates."

"One should be prepared to receive ninety-nine percent of an enemy's attack and stare death right in the face in order to illumine the Path."

-ovaj je vjerovatno najiskreniji...tehnika aikida je tehnicki...vjerovat neprijatelju :))) koliko god ludo to zvucalo...i ako nisi spreman primiti napad neces ga moci niti kontrolirati..tako da uz to sto aikido uci tehnike i fizicke aspekte tvog tijela..JAKO puno utjece na tvoju psihu :)))

"Each day of human life contains joy and anger, pain and pleasure, darkness and light, growth and decay. Each moment is etched with nature's grand design --- do not try to deny or oppose the cosmic order of things."

"The body should be triangular, the mind circular. The triangle represents the generation of energy and is the most stable physical posture. The circle symbolizes serenity and perfection, the source of unlimited techniques. The square stands for solidity, the basis of applied control."

"When an opponent comes forward, move in and greet him; if he wants to pull back, send him on his way."

"If your opponent strikes with fire, counter with water, becoming completely fluid and free-flowing. Water, by its nature, never collides with or breaks against anything. On the contrary, it swallows up any attack harmlessly."

"Techniques employ four qualities that reflect the nature of our world. Depending on the circumstance, you should be: hard as a diamond, flexible as a willow, smooth-flowing like water, or as empty as space."

"A good stance and posture reflect a proper state of mind."

"To injure an opponent is to injure yourself. To control aggression without inflicting injury is the Art of Peace."

mislim da je dosta :))

[YOUTUBE]VUtB2aB8Q_Q[/YOUTUBE]

dedica je Morihei :)

*sry na offtopicu al jebiga xD*
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Yami, druze... Ajde ovako: probaj da dozivis, pa onda da pricamo o tome.
Nema smisla da sudis o necemu kada neznas. A jos manje da delis savete. Kada budes osetio bice ti sve jasno.
Ali vracas se konstantno i kritikujes. Ako te nesto zanima pitaj direktno.
EDIT:
Kakvo trcanje pred rudu? Pa to je nesto sto je deo tebe koji je bio tu od detinjstva samo si ga vremenom izgubio. Zar nezelis da vratis svoje prvobitno stanje?
Svi mi sanjamo svaki put kad spavamo. Snovi nisu nista drugo do Astralnih putovanja po nizem astralu, bez svesti. Ako vec postoji svest u budnom stanju zasto nebismo uveli svest i u snove? A sanjas od detinjstva-besvesno. Zasto nebi uveo svest i prosirio svoje "horizonte" kada je to tvoje prirodno stanje koje si vremenom izgubio? Ovako ti tumaras po svom fantazijskom svetu snova, a mozes mnogo vise.
Ti govoris kako je "svest" trcanje pred rudu i da je bolje nastaviti da se sanja prepusteno psihickim masturbacijama koje te bacakaju tamo-vamo.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Probaj da dozivis,pa onda da pricamo o tome.

A si ikad mozda pomislio da vi previse pokusavate da dozivite da ste vec zaboravili uzivati u jednostavnim stvarima?

Ovakvu raspravu mozemo vrtjeti do kraja zivota tak da molim te,necemo se niti upustati.
Svatko ima svoj pogled,i svi tezimo k istome,ali svatko na svoj nacin.

A dokaz toga da mi tezimo k istome je upravo u tvom postu.

"Pa to je nesto sto je deo tebe koji je bio tu od detinjstva samo si ga vremenom izgubio. Zar nezelis da vratis svoje prvobitno stanje?"

A moj cilj kao Aikidokana,je vratit se u to stanje svijesti :).
Samo sto su nam putevi razliciti.Ali cilj je jedan.Sloboda.Od cega,to je sasvim drugo pitanje,ali jedan cilj.Stoga sve sto cu ti ostaviti je

:)

peace
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Yami_Raziel je napisao(la):
A si ikad mozda pomislio da vi previse pokusavate da dozivite da ste vec zaboravili uzivati u jednostavnim stvarima?

potpisujem
svjestan sam svega ali ne mogu da se opterećujem
meni nema smisla

nekome ima

100 ljudi 100 ćudi
100 žena 200 vimena
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Yami_Raziel je napisao(la):
Probaj da dozivis,pa onda da pricamo o tome.

A si ikad mozda pomislio da vi previse pokusavate da dozivite da ste vec zaboravili uzivati u jednostavnim stvarima?

Ovakvu raspravu mozemo vrtjeti do kraja zivota tak da molim te,necemo se niti upustati.
Svatko ima svoj pogled,i svi tezimo k istome,ali svatko na svoj nacin.

A dokaz toga da mi tezimo k istome je upravo u tvom postu.

"Pa to je nesto sto je deo tebe koji je bio tu od detinjstva samo si ga vremenom izgubio. Zar nezelis da vratis svoje prvobitno stanje?"

A moj cilj kao Aikidokana,je vratit se u to stanje svijesti :).
Samo sto su nam putevi razliciti.Ali cilj je jedan.Sloboda.Od cega,to je sasvim drugo pitanje,ali jedan cilj.Stoga sve sto cu ti ostaviti je

:)

peace

Druze, nemoj sad da izvrces svoje reci.
Ja sam tebi rekao da tvoj put postujem i "samo napred", a ti se vracas i vracas na ovu diskusiju. Ja sam to protumacio kao da zelis da o tome raspravljamo i sto da ne.

Mozda bi ti trebao da se zapitas zasto se stalno vracas i kritikujes?

To sto ti pises nije istina i zato pitaj sta stvarno zelis ili pusti na miru.
Nesto tebe kopka...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
kopka me to sto moja uvjek mora biti zadnja pa cu ti odgovarati dok me nepustis da bude xDDDDDDDD

ili nek netko locka tread i to je to :)))))

inace moja ce uvjek da bude zadnja xDDDDDDD

Jebeni Ego :)