Pogled

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zapravo nisam znao kako da nazovem ovu temu, zamislio sam ju tako da napišete vaš stav, mišljenje, percepciju, pogled na to što ste Vi i što je oko Vas.
Ima već po raznim temama toga, npr. kao što je tema "kako je nastao svemir", ali ovdje bi bilo kao samo konkretno taj vaš pogled. I tu će bit samo jedno pravilo: nema pljuvanja po tuđem mišljenju makar ono bilo vjera u betmena i 7 patuljaka. Možete komentirati, ali ako bi vaš komentar bio negativan na nečiji pogled onda bolje ne napisati ništa, jer će se ući u beskonaćna nadmetanja i obranu svog stajališta što vodi do kaosa. I nemojte pisati u stilu "vi ste svi jadni i izgubljeni jer ne vjerujete u to što ja vjerujem", jer je to provokacija, a upravo zbog toga je došlo nedavno do nereda na ovom forumu.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Ja recimo vjerujem starim šamanima/vračevima ili bilo kako se već zvali, jer njihovo učenje najčešće nije samo filozofija već sve što govore poteklo je iz osobnog iskustva. Npr. don Huan (učitelj kastanede) ima stvarno puno toga za reči ali što je najzanimljivije kod njega uopće nema filozofije nego je sve poteklo iz osobnog iskustva.

Ovo je skračeno njegov pogled (iz knjige "Moć Tišine"):

1. Univerzum je beskonačna gomila energetskih
polja, koja podsećaju na trake svetlosti.
2. Ta energetska polja, zvana Orlova zračenja, zrače
iz jednog izvora nezamislivih proporcija koji se metaforično
zove Orao.
3. Ljudska bića se takođe sastoje od neizračunljivog
broja istih tih trakastih energetskih polja. Ta Orlova
zračenja grade jednu obloženu gomilu koja se pokazuje
kao lopta svetlosti veličine ljudskog tela sa rukama
produženim sa strane, kao veliko svetlosno jaje.
4. Samo malu grupu tih energetskih polja u unutrašnjosti
te svetlosne lopte pali jedna tačka snažne
briljantnosti koja je smeštena na površini lopte.
5. Percepcija nastaje kada energetska polja u toj
maloj grupi u neposrednoj blizini briljantne tačke pruže
svoju svetlost da obasjaju identična energetska polja
izvan lopte. Pošto se jedino opažaju ona energetska polja
koja obasjava tačka visokog sjaja, ta se tačka zove
»tačka u kojoj se skuplja opažanje« ili prosto »skupna
tačka.«
6. Skupna tačka se može pomeriti sa svog uobičajenog
položaja na površini svetlosne lopte na drugi položaj,
ili po površini, ili u unutrašnjost. Pošto briljantnost
skupne tačke može da upali svako energetsko
polje sa kojim dođe u dodir, kada se pomeri na novi
položaj ona odmah osvetljava nova energetska polja
tako da se mogu opažati. Takva percepcija je poznata
kao viđenje.
7. Kada se skupna tačka zaokrene, omogućava opažanje
jednog potpuno drugačijeg sveta, koji je podjednako
objektivan i činjeničan kao i onaj koji normalno
opažamo. Vračevi odlaze u taj drugi svet da bi
došli do energije, moći, do rešenja za opšte i pojedinačne
probleme, ili da bi se suočili sa nezamislivim.
8. Homera je prožimajuća sila koja je uzrok opažanja.
Mi ne bivamo svesni zato što opažamo; to jest,
naše opažanje je rezultat pritiska i nametanja namere.
9. Cilj vračeva je da dosegnu stanje totalne svesti
kako bi iskusili sve mogućnosti opažanja dostupnog čoveku.
Takvo stanje svesti čak u sebi sadrži i jedan
alternativni vid umiranja.

I vjerujem da je don huanovo učenje potpuno istinito. Do svog uvjerenja nisam došao na bazi jedne ili dvije knjige, to mi stvarno nema smisla, ali mnogi ljudi svoju vjeru baziraju na jednoj/dvije ("presvete") knjige, ili ni jednoj... neke nije ni briga... neki žive u svom vlastitom uvjerenju... spektar je širok i svih boja... neka i bude sve dok ne ugrožava drugog.
Ali istina je da svoja uvjerenja i poglede potvrđujem selektivnim traženjem sličnih mišljenja. Na istom principu opstaju i sva ostala uvjerenja, znači traženje potvrde za svoje a odbacivanje drugih i vjerojatno interpretacijom u svoju korist nečega što govori sasvim drugo (najzastupljenije u religiji).

Zato ja polako prestajem sa filozofijom i okrečem se iskustvenom jer jedino tako mogu znati. Puko vjerovanje pruža neku sigurnost prirodno izgubljenoj ljudskoj duši, zato se i zatvaraju svi u konzerve i zidaju visoke zidove oko sebe, jer se boje biti osamljeni, a kad se čvrsto prime za svoju mamu ne žele ju ni pod koju cijenu pustiti jer što će oni tako mali i izgubljeni bez svog vođe, pokazatelja, usmjerivača, mame, boga?
Čak ni ja koji sam odlučio rušiti svoje zidove kuda god me to odvelo, nisam spreman odbaciti svoje uvjerenje i okrenuti se drugome, ali ako se moje pokaže pogrešnim a ono što sam nanovo iskusio točnim, e onda sam spreman za promjenu, ali to novo iskustvo sigurno nemože biti samo neka filozofija, jedino iskustvo.

Ne želim pljuvati po onome s čim se ne slažem osim ako mi predstavlja neposrednu prijetnju kao npr. ideologija nacizma, fašizam, komunizam... sve je dobro dok mi se ne nameće drugo i dok sam slobodan misliti i raditi po svom. Situacija u svijetu je kaotična jedino zbog toga što se tuđe mišljenje i djelovanje nameće drugome.

Evo ja sam znatiželjan, nisam egoist, zanimate me vi, vaš pogled. Neznam zašto, možda uistinu zbog jadnog ushita koje pruža isto ili slično mišljenje :) ili možda da ipak potvrdimo da možemo iznositi svoja mišljenja bez kaosa. Moram priznati da nisam baš siguran dali će uspjeti (uvjek se nađe netko "prepametan") ali evo... ja se nadam.


feel free and respect others!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Moja 2 centa…
Ovako ja to “vidim”…
U osnovi svega su mentalni koncepti. Oni poticu iz “izvora” I kreiraju I cine “univerzum”. Na neki nacin izvor emanira mentalne koncepte. U beskrajno velikom nacinu interpretacija mentalnih koncepta nalazi se I nas zemaljski. Dakle kreirana je zemlja, odnosno imamo percepciju men. koncepta u vidu planete zemlje. Ako odem korak dalje imam zivot na zemlji, pa zivot pojedinih grupa, a na kraju moju licnu percepciju zivota.
Sada imam “mene” I sa druge strane izvor koji su povezani ment. konceptima. I oni su u konstantnoj vezi, jer u sustini oni su jedno isto. Ali sta se desava? Kada bi ta veza bila slobodna dolazilo bi do promena I ona bi se menjala konstantno tako da nebih imao prilike da opazam tu vezu vec bih bio prepusten tom fluksu I inerciji koja me vodi. Ovde na snagu stupa “umetnost” ljudi da stvaraju sisteme verovanja. Da bismo odrzali odredjenje koncepte na “jednom mestu’ mi stvaramo verovanja u vezi tih koncepta da bismo ih konstantno odrzavali u fokusu. Tako stvaram percepciju. Moj licni fokusu koncepata koji se odrzavaju zahvaljujuci mom sistemu verovanja. Dolazi do te “odvojenosti” od izvora da bismo mogli da ga opazamo iako smo I sami deo istog. U sustini percepcijom se upravlja uz pomoc sistema verovanja.
Tako, po meni, dolazi do razlicith vidjenja sustine, odnosno razlicitih percepcija. Imamo Shamane iz amerike, imamo Hinduse, Budiste, Kabaliste, Okultiste…Sve su to grupe ljudi koje dele verovanja u vezi percepcije. Ali u sustini izvor je isti razliciti su mentalni koncepti I percepcija istih. Tako da nema tu pogresnih, ima samo onih koji vise odgovaraju nasim verovanjima I nasoj percepciji.
Naravno sve ovo sto sam napisao je moja percepcija uslovljena mojim verovanjima. Ali ja sam do njih dosao mojim licnim iskustvom u dodiru sa mentalnim konceptima bez direktnog uplitanja verovanja. Kako? Tako sto sam pokusavao da spojim jedno sa drugim. I dalje radim na tome… Sada mi je jasno da je “lepak” koji spaja verovanja I koncepte interni dijalog. I zato koristim taj “prozor” da bih se nasao sa one strane I video sebe iz treceg lica… Vezba, vezba I vezba su me doveli do toga da vidim svoje sisteme verovanja I da nebudem u tolikoj meri prepusten svom autopilotu vec da pocinjem polako da ih koristim kao orudje za upravljanje…Ali to je vec jedna druga prica…
 
23.04.2008
6
0
1
35
Moj pogled je u biti vrlo jednostavan.Eh,sad neda mi se zamarat i smisljat kak da sve to formuliram u smislene recenice kad je to netko vec napravio: :)

The world is like a ride at an amusement park, and when you choose to go on it, you think it's real, because that's how powerful our minds are. And the ride goes up and down and round and round and it has thrills and chills and it's very brightly colored and it's very loud. And it's fun, for a while.

Some people have been on the ride for a long time, and they begin to question: 'Is this real? Or is this just a ride?' And other people have remembered, and they come back to us and they say 'Hey! Don't worry, don't be afraid -- ever -- because... this is just a ride.' And we kill those people.

'Shut him up! We have a lot invested in this ride! Shut him up! Look at my furrows of worry; look at my big bank account, and my family. This has to be real.' It's just a ride. But we always kill those good guys who try and tell us that -- ever notice that? -- and we let the demons run amok. But it doesn't matter, because... it's just a ride, and we can change it any time we want. It's only a choice. No effort. No worry. No job. No savings and money. Just a choice, right now, between fear and love. The eyes of fear want you to put bigger locks on your door, buy bigger guns, close yourself off. The eyes of love, instead, see all of us as one.

Here's what we can do to change the world, right now, into a better ride. Take all that money we spend on weapons and defense each year and, instead, spend it feeding, clothing and educating the poor of the world, which it would do many times over -- not one human being excluded -- and we can explore space together, both inner and outer, forever. In peace.

Bill Hicks
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ja se, nemogu reč potpuno, slažen sa "Castanedanskom" koncepcijom univerzuma koju je Weedran iznija gore. Ali se slažen sa "kosturom" te koncepcije.Negovorim da je pogrešna, Bože sačuvaj...Castanedine knjige su moj "okidač", ali uspoređivanjem i proučavanjem različitih sustava shamanizma/magike sinja san "šablonu". Samo su opisi drukčiji.
Zato bi tija reč da su "obrasci viđenja" nepredvidljivi i da svako reagira i "vidi" isto na drukčiji način. Neki ljudi jednostavno imaju problema sa "vizijama" tj., prizemno rečeno, vizualnom doživljavanju energetskih polja, ali zato savršeno "vide" osječajima ili bojama. Kad im se za to pruži šansa.

A i šta kaže Weedran, samo filozofiranje i teoriziranje je zaludu. Treba radit; da svaka akcija bude čin Volje i Ljubavi. Živit Život.
I nezaboravit da Sloboda jednog prestaje tamo gdje počinje Sloboda drugog.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma nije mi jasno kakvo dobro kakvo zlo to ni jedno ne postoji, kad nešto umre to nije zlo ili kad neko nekoga ubije to nije zlo ni sotona to se samo dogodilo i nema nikakvo takvo subjektivno značenje.
Priroda tj. fizika ne poznaje dobro i zlo to mi samo ljudi izmislili
To bi bio dio mog pogleda na svijet
Još sam uz to za apsolutnu slobodu svakog pojedinca do et mjere dok ne narušava slobodu drugoga, znači svatko se smije ubit, smije se napaljivat od drveća ili štagod dok god drugog nekog ne sputava
Ne vjerujem u apsolutno ništa nadnaravno jer nadnaravno ne može postojati jer i ako postoji bog ili bilo šta slično metafizičko ili kakvo god što smatramo nadnaravnim to nije nadnaravno samim time što postoji nego je jednostavno neistraženo i nama nepoznato. Nekada bi rekli i da je struja nadnaravna a nije e pa tako ništa nije nadnaravno.
Što se tiče nastanka svemira, života i sličnih tema to nemama pojma i ne mogu znat a vjerovati ničemu ne volim tak da malo proučavam tamo vamo kad mi dođe i još nisam odlučio što mi se čini kao najverojatnija verzija svega toga. No i kad odlučim ne tvrdim da je će to u što sam prihavtio istina nego meni najverojatnija mogućnost.
Mrzim sve vrste dogmi jer su preograničavajuće
i to je to valjda otprilike
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
@Samane, kao da si mi procitao misli i rekao tacno ono sta sam htjeo napisati i si mi spasio tipkanje po tastaturi...lol..:ludaci_lol:
 

High Times

Aktivan Član
05.12.2007
78
3
0
73
Energija je neunistiva,samo mjenja oblik,znaci nezamislivo je da nije u bllo kojem trenutku postojala,prelazi iz aktivne u pasivnu i obrnuto.Kaze se da i prazna puska jednom opali ma sta to znacilo,maloj dici se kaze ne budes li slusa odnit ce te Baba Roga i dica dobiju nocne more i milijarde njihovih stanica se usplahire sve zbog par rijeci(babaroga,vrag,bog,policija,vukodlak itd).Sreca ima svoje trajanje,moze se i umjetno izazvat,strah je sveprisutan i s njim je lako druge manipulirat.Puno ljudi umire od straha oce li imat za hranu do slijedeceg prihoda.Bush se boji metka i bombe,stalno vidi kako mu bubreg leti na jednu stranu,jetra na drugu,jaja na trecu,kako mu mozak struzu s plafona itd.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Samo jedan skup celija koji sledi svoje vreme u celome sistemu koji kraja nema...Jedno telo kojem se da uciniti nesto sto bi promenilo ostale jedinice u svome svetu...Svaki tren koji prozivim ostavlja trag u sistemu,svaki dah koji ispustim ostavlja promenu u svetu...Ne tako veliku ali je ipak ostavlja...Svoju percepciju razvijam iz dana u dan,citajuci,uceci,misleci,i mnogim drugim stvarima koje olicavaju jedan moj dan...Moje zelje su one koje me vode dalje,one su te koje me podsticu da cinim svaki korak ka necemu...Ja kao jedinica u sistemu zivljenja svojim postupcima uticem na druge jedinice koje imaju takodje svoje zelje i svoje ciljeve kojima uticu na druge...Da li imam svrhu ili ne,mozda sam namenjen za nesto,neznam,ali moje misljenje je da nisam...S druge strane toliko je puno stvari koje ukazuju na to,kao i stvari koje obaraju takve teorije...
Ostaje samo da nastavim svoje i tako saznam gde sve ovo ide...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Veliki prasak je postavio početne uvjete a ovo sve što se sada događa je čista fizika(došlo mi sam da napišem iako ne se ne slažem nužnmo s time neam pojma ni jel postaojao veleki prasak ali jednostavno je zanimljiva ova ideja determinizma)
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Evo,bas o tome pisao na nekom drugom forumu pa evo da i ovdje okinem :)

Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim,astralnim i kaj ja znam kakvim vise.Uspjeli ste zakomplicirat nesto jednostavno kao Zivot :) xD

Ja osobno smatram sljedece.

Pitanje Boga?

-Pitajte teologa kako bi opisao Boga: svemoguc,postoji od pocetka vremena,nema pocetka,nema kraja,prozima se cijelim svemirom

-Pitajte fizicara kako bi opisao energiju: svemoguca,sveprisutna,nema pocetak,nema kraj,nemoze se unistiti,prozime se cijelim svemirom

dakle..zakljucak..Energija=Bog...religija nije nista drugo nego fizika iz pogleda "duhovne" strane ljudskog bica.Bog,ili Energija...je sve.Ti si Bog.Ja sam Bog.Cvijet je Bog.Priroda je Bog.Svemir je Bog.Svemir je Energija.

Pitanje Postojanja?

-Postojimo iz jedne jednostavne cinjenice,a to je da zelimo biti zivi.Dio naseg svemocnog uma je shvatio cinjenicu Ja sam Tu.Sadasnjost.Prostor.Mi smo dio sveukupne cjeline postojanja jer to biramo biti.I zbog toga je preljepo biti covjek.

Pitanje Covjek?

-Covjek je definitivno najzanimljivije bice ovog univerzuma.Nase Tijelo je savrseno,u mogucnosti smo izvesti sto god zelimo s njima.Nas Um...to se nemoze opisati.Spojem ova dva pojma dobivamo covjeka.
Um+Tijelo=Covjek.

Ono sto nas cini fascinantim je Slobodna Volja. Mi smo unikatna bica,jer imamo neogranicenu kolicinu Slobodne Volje.Ako sjedinimo nas Um i Tijelo s kolicinom Slobodne Volje koju posjedujemo,postajemo Neograniceni.

Pitanje Elemenata?

-Elementi tvore nasu realnost,i cijela realnost se bazira na njima.Priroda je savrsen sklad fizickih elemenata.Svaki element oslabljuje drugi,ali direktno i pojacava neki drugi.Ova filozofija je covjeku poznata od pocetka vremena.

Pitanje Percepcije?

-Ljudska percepcija odrededjuje nasu stvarnost.Dobro,zlo,brzi,sporiji,jaci,slabiji...sve su to pojmovi kojima pokusavamo opisati nasu realnost.Problem nastaje kada prestajemo s Percepcijom i kada uzmemo te pojmove zdravo za gotovo....al to je drugi problem Smile.

Pitanje Dobra i Zla?

-Dobro i zlo u sustini ne postoji.Priroda je savrsena.Dobro i zlo su fikcijski pojmovi koji su nam nametnuti od strane naseg Ega.U istinskoj Prirodi ne postoji Dobro i Zlo,postoji samo Potrebno i Nepotrebno_Ovdje ne mislim na to da je neki dio prirode,poput flore ili faune,potreban ili nepotreban,vec mislim na akcije i dogadjaje koji se u prirodi odvijaju.

Vidjeli ste svi,na dokumentarcima raznim,kako lav napadne krdo antilopa,i ubije jednu.No sta krdo radi?Nastavi dalje.I kroz 30 min antilope mirno prolaze pokraj lavova bez ikakvih presudbi.Mirno prolaze,znaju da su sigurne.

Zasto?
Ubojstvo antilope je u ovom slucaju bilo potrebno,jer je lav bio gladan.Antilope to shvacaju,kao i lav.I nemaju presudbu prema lavu da je on ucinio lose djelo_On je ucinio potrebno djelo i tako se ponasa.
To je pravi krug prirode.Potrebno i nepotrebno.

Losa stvar je sto je nas Ego nama toliko zatamio percepciju da mi to nemozemo uviditi,vec ravnamo nasu realnost po fikcionalnim pojmovima koji nemaju apsolutno nikakvu vezu s stvarnoscu.

Istinska priroda je savrsena,i kao takvu ju moramo prihvatiti.

Pitanje Ega?

-Ego je sveprisutan "dio" ljudske osobe.Moze ga se rijesiti,ali ne u civilizaciji poput ove.Jer ona je napravljena tako da Ego,u biti,bude na prvom mjestu.Budisticki svecenici,indijski jogiji,i koje kakvi drugi "mistici" shvacaju problem Ega,te se u kostac s njim bacaju tako da zive u potpunoj izolaciji od ove civilizacije.Zive na nacin u kojem Ego nikad nemoze doci do izrazaja.Zive u sasvim drugoj realnosti od ove nase,a ta je da nemaju za cime zeljeti.Ego se hrani nasim zeljama.Mozete vi pricati o raznim bicima iz drugih denziteta ili sta ti ja znam,al pustite njih.Imate puno veci problem,samog sebe Smile.Ti si svoj jedini,najaci,i najgori neprijatelj.Pobjedi sebe,i pobjeda drugih je zagarantirana.Ego je vrlo posesivan,i jedino rjesavanjem bilokakve zelje,bilokakve potrebe za necim,mi se polako rjesavamo Ega.Dali ga se moze potpuno rjesiti?Na to pitanje neznam odgovor,moja filozofija je sve je moguce Smile.Tako da se vjerovatno moze,no sumnjam.Ego je sastavni dio Uma,a samim time i Covjeka.Ego je univerzalno ljepilo koje nam omogucuje da osjetimo zivot.On je spoj svih elemenata i bez njega nebi bilo nase percepcije.Bez njega,drugim rjecima,nebi bilo stvarnosti.
Ego je mac s dvije ostrice.Omogucava nam osjetiti realnost,ali ju i sputava svojim primitivnim zeljama.Nema "nacina" kako ga se rjesiti,to je test koji svaka osoba mora proci sama.Dali si uspio ili ne,mozes znati samo ti.

Pitanje Prirode?

-Pogledajte Prirodu.Pogledajte oko sebe i Percipirajte Prirodu.Nemojte osudjivati,nemojte razmisljati...samo pogledajte.Savrsenstvo.Jedini opis za to sto Percipirate.Savrsena i nepogresiva u svakom segmentu njezine egzistencije.Problem zapadne civilizacije je u tome sto previse trazi,prcka,trazi "kako""zasto" i slicne odgovore.I tu je nastao problem.

Istinska Priroda je nerazumljiva.

Pitanje Problema?

-Ono sto nas je unistilo,nas kao covjecanstvo,je sebicna Egoisticna zelja za otkrivanjem svega.Zasto?
Jer smo izgubili postovanje.Mnogi mi kazu;"Polako,samo s razumjevanjem i postovanjem."
I ja ostanem zacudjen.Kako mogu postovati nesto sto razumijem?Nemogu,jer razumijem to nesto.
Dok naprotiv,ono sto nerazumijem,to postujem.Zasto mnogi ucenici raznoraznih borilackih vjestina uvjek postuju svoje ucitelje? Jednostavno,jer ih ne razumiju.To nije strahopostovanje (valjda xD),ako i je,ja ne pricam o tome.Ja pricam o istinskom Postovanju koje Covjek moze osjecati prema necemu.Ucitelji obicno rade u "okvirima" koje ucenik ne razumije.I to ih cini onime sto jesu.Uciteljem i Ucenikom.Dali ce razumit,to neznam,ali dok god ne razumije on ce to postivat.Kada nauci,postovanje ce nestati,ali ce ostati Spoznaja.Ako je ucenik Covjek,i ako vlada svojim Egom,Spoznaja ce sjati jednakom kolicinom kojom je sjalo i Postovanje.Nece biti razlike.

Pitanje Harmonije?

-Kako uskladiti zivot? To je vjerovatno pitanje koje si svaki Covjek postavi za vrijeme svog Zivota.Ja sam u cudjenju kada mi ljudi krenu pricat o tome.

Ti si majstor svojeg zanata,Zivota.Ti jedini imas moc da od njega oblikujes sto zelis.Tvoja Percepcija,Tvoja Harmonija.
Kompliciramo zivot razmisljajuci o dimenzijama,ovom,onom,svemiru,velicinama,visinama.Zapadna civlizacija cilja otici sto dalje,idu daleko,evo i u svemir smo otisli.

Ja se pitam Zasto?Zasto idemo tako daleko,zasto?Zasto bjezimo od Nas.Cijela "fasada" je u tome sto uvjek pokusavamo gledati sto je to tamo dalje,sto je na onoj planini,sto je u onom moru,sto je tamo,a tamo,a tamo?A jako rjetki,i po meni,oni najodvazniji,se pitaju...A sta je tu?U meni?Otkrivanje samog sebe je najtezi Put koji si mozes zadat u zivotu,ali je i najvrjedniji.

Ljepo je znati svasta o svemu,ali koliko ti je to znanje korisno,kada nemozes pogledati u ogledalo i vidjeti sebe za ono sto jesi.

Harmonija tvog Zivota ovisi o tebi.Nitko ti ju nemoze pokazat.Nitko ti ju nemoze objasnit.Moras ju otkriti sam za sebe.A ako ju otkrijes,smatraj se najbogatijim covjekom u svemiru.

Jer onda ti to i jesi.

"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."

-Lao Tse

Sada dali izmanipulirane ovce shvacaju sto im nedostaje..nezanima me :)
Nek mi dofuraju za pusit i sve im ja objasnim xDDDDDDDD
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
"Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim, astralnim i kaj ja znam kakvim vise.Uspjeli ste zakomplicirat nesto jednostavno kao Zivot :) xD"

Kada covek ovlada sobom na nacin koji si ti opisao prirodno mu dolazi i svest o nematerijalnom, to ti je sledeci stepenik koji hteo nehteo moras da napravis... Da je previse komplikovano- jeste, ali ako ceo zivot jedes hleb, svaki dan samo hleb i onda probas cokoladu... nema vise povratka samo hlebu...
Ali dobro, OK. Svako ima svoje mesto "pod suncem".
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
dziba je napisao(la):
"Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim, astralnim i kaj ja znam kakvim vise.Uspjeli ste zakomplicirat nesto jednostavno kao Zivot :) xD"

Kada covek ovlada sobom na nacin koji si ti opisao prirodno mu dolazi i svest o nematerijalnom, to ti je sledeci stepenik koji hteo nehteo moras da napravis... Da je previse komplikovano- jeste, ali ako ceo zivot jedes hleb, svaki dan samo hleb i onda probas cokoladu... nema vise povratka samo hlebu...
Ali dobro, OK. Svako ima svoje mesto "pod suncem".

Heh to mi je reko tip i na drugom forumu xDDD

Ja sam cito pomalo o tome i tako,ali iskren da ti budem nezanima me to previse.
Ako me moj Put odvede tim putem onda cu se pozabaviti tim idejama.No do tad,necu si njima
narusavat harmoniju mojeg Pogleda.
Tu sam,i uzivam u trenutku bez previse razmisljanja.Sve ostalo,ako je bitno,doci ce na svoje.Tako je i ovo sto trenutno znam.

Ja samo hodam svojim putem,i pogled mi je prezauzet promatranjem trenutne okoline da bi gledao u horizont. :)

peace
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
dziba je napisao(la):
To postujem. Samo napred!

Hehehe...samo da nadodam:

Ja samo hodam svojim putem,i pogled mi je prezauzet promatranjem trenutne okoline da bi gledao u horizont. :)

A ako bi gledao u horizont,propustio bi svu ljepotu koja me trenutno okruzuje. :)
Horizontu cu se diviti kada postane trenutan. :)

peace
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Vidim ja da cuci nesto u tebi i neda ti mira...
Neznam sta tacno podrazumevas pod "horizont" ali deluje kao da malko, suptilno, prebacujes da je nesto od tog "nematerijalnog" i da je to negde tamo. To nije bas tako. Ono ti je blize nego ta okolina o kojoj govoris, cak stavise, okolina je sacinjena od toga...
Ti pronalazis lepotu u promatranju, ali zamisli lepotu koju mozes da dozivis kada bi okusio tu lepotu bez materijalnog ogrtaca... Da okusis delove onoga sto promatras punim svojim bicem.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
dziba je napisao(la):
Vidim ja da cuci nesto u tebi i neda ti mira...
Neznam sta tacno podrazumevas pod "horizont" ali deluje kao da malko, suptilno, prebacujes da je nesto od tog "nematerijalnog" i da je to negde tamo. To nije bas tako. Ono ti je blize nego ta okolina o kojoj govoris, cak stavise, okolina je sacinjena od toga...
Ti pronalazis lepotu u promatranju, ali zamisli lepotu koju mozes da dozivis kada bi okusio tu lepotu bez materijalnog ogrtaca... Da okusis delove onoga sto promatras punim svojim bicem.


blizu :)

ajmo reci da sam metaforzirao...

Put je moj Put.Okolina je sve sto me trenutno zanima,dakle stvari kojima se trenutno bavim.Horizont su "tim denzitetima,projekcijama,postankom,nematerijalnim, astralnim i kaj ja znam kakvim vise" kojima se vi bavite.

Doci ce kad tad,ali se trenutno nezamaram s time.Kada dodje dodje,iako to vise ovisi o tome kojom brzinom ja hodam :).

A kad dodjem do horizonta,onda cu se igrati s ljepotom bez materijalnog ogrtaca.

Iako..i sadasnje okruzenje mog Puta promatram svojim punim bicem,samo je moj pogled puno drukciji od tvog :).

peace
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Yami_Raziel je napisao(la):
blizu :)Iako..i sadasnje okruzenje mog Puta promatram svojim punim bicem,samo je moj pogled puno drukciji od tvog :).

peace

Hehe, svakako...svaki muškarac i svaka žena je zvijezda...
I iako su naši ciljevi kao ljudskih bića, (uglavnom) slični, metode nemoraju (nemogu?) bit ni približno slične, a kamoli iste.
Svi mi, kao i zvijezde, imamo svoju putanju...tajnu i nedokučivu svrhu, razlog. I kako da "pogled" bude isti? Geometrijski gledano, 2 objekta nemogu imat istu sliku 3. objekta; čisto jer svako gleda iz svoga kuta ;) A kamoli isti "pogled".

Uživajmo u Putu...:vb_wave::hippy:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
E kužiš,mi smo svi zabrijali ono kužiš zabrijali,i tako brijemo,al opet,šta je brijanje,mislim šta sad ovo ono e zabrijali smo kužiš i to ti je stvarno jedan magični krug kako zabrijavaš i onda gledaš na to kako si zabrijavo,pa onda opet shvatiš da si opet zabrijo,i opet i jednostavno to je fenomenalno fascinantno,al stvarno to treba skužit sve i skužit kako tim vladati,al najbolje kad bi moglo da čovjek bude prirodno takav,ko životinja,da ne razmišlja,al kolko god se trudiš da ne razmišljaš ne možeš dugo bez razmišljanja,a šta to nas tjera da razmišljamo cijelo vrijeme i da serendamo da filozofiramo to ne znamo,samo možemo filozofirat i razmišljat,al to je super i fascinantno.