Pojmovi - hibrid (genetika)...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Pošto je tema o GMO u Unutrašnjem uzgajanju zaključana, da prebacimo ovde loptu.
Mnogo je priča bilo na temu genetski modifikovanog Cannabisa. Čak neke seed bank tvrde da imaju takvo seme (ali nikada nisu dale konkretne potvrde).
Pazite, da razjasnimo jedno - genetske modifikacije nisu ukrštanje, inbriding, bekkrosing i selekcija. Genetske modifikacije su pomeranja gena sa njihovih standardnih mesta (locus ili loci) na hromozomima. Takođe se pod ovim pojmom podrazumeva i uvođenje DNK neke druge vrste u genetski sastav druge. Ili, po amerièkoj definiciji

A US definition of GMO "The term "Genetically Modified Organisms" refers to plants and animals containing genes transferred from other species to produce certain characteristics, such as resistance to certain pests and herbicides."

Dakle, to je još uvek visoka tehnologija, ali koja je sve dostupnija i nekim manjim laboratorijama. Iskreno, ne verujem da ijedna seed bank i ni jedan poznati breeder ima neke značajnije mogućnosti da izvede tako šta (bez obzira na njihovo znanje i umešnost).
S druge strane, nije iskljućeno da su se time i ranije bavile neke državne institucije ili jake privatne fondacije.
Ali, šta me navodi da posumnjam da je kod G-13 bilo genetičke modifikacije. Prvo, takve stvari su se počele ozbiljnije raditi tek od '87., što je mnogo kasnije nego što se G-13 pojavila. Drugo, američka vlada ima projekte za usavršavanje Cannabis sorti za medicinsku upotrebu, ali je sve usmereno ka tome da se stvori sorta sa što manje psihoaktivnog dejstva a sa što više analgetskog i sedativnog dejstva, što G-13 nikako nije. Treće, po rečima onih koji su je pušili u izvornom obliku, krajem sedamdesetih, ona i nije nešto prijatnog ukusa i mirisa (bilo je i opisa da smrdi na izgorele gume, mokraæu i sl.), bez obzira na njeno izuzetno jako dejstvo. S toga se logično nameće zaključak da je to sorta koja je bila u fazi razvoja u vreme kad je izišla u javnost i da je najverovatnije samo jedan od koraka ka stvaranju neke super sorte. Nevil je na neki način to i dokazao stavarnjem više vrlo uspelih kroseva - G13 x NL, G13 x Haze, G13 x Skunk.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
heh...nema tu kraja..

jednog dana smislit će da ti na istoj stabljici rastu i rizle i filteri i vrhunski budovi :icon_lol:


Mislim da bi se sad moj bivši profa iz biologije pravo ponosio sa mnom:icon_lol: :icon_lol:

Tripco samo naprid:181:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Sry ak otvaram staru temu al me zanima...

Znaci razmnozavaju se biljke sve dok ne dode do jednakog broja gena oba dvije vrste, tada dobimo biljku s karakteristikama oba dvije vrste (pomjesane karakteristike)...
Ako jos razmnozavamo biljku, biljka ce gubit karakteristike jedne vrste i dobivat karakteristike 2 vrste...

Jesam li u pravu...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nemoj se ljutit ali te ništa ne kapiram
i hvala ti što me naduvaš svakim postom

za sada ti je dosta da znaš da ćeš ako ukrstiš dvije različite
dobiti sjeme koje ima 75% tatinih gena i 25% maminih gena

i ok je nisi ti otvorio temu nego đankez kojem hybridi nisu nešto
pa nije ti ovo paradajz đanky
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pitam jel, mogu dobiti sjeme odlicnog hibrida besplatno, sam je problem sto je neka starija generacija,pa me zanima sta se mjenja kod novih generacija, dali ide na losije...

vidim vec da se u shoutu, govore da vas zajebavam, onda nesto da gluparam...

sry sto sam naporan...
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Kuzim genetiku i to s recesivnim i dominantnim genima...
Nego pitam , znaci hibridi su najcesce oni koji imaju karatkteristike majke i oca znaci imaju gene Cc, ali ti geni (Cc) su dobiveni krizanjem cc x CC jer je mala vjerojatnost ako se kriza Cc sa CC da ce ispast Cc (jer je C dominantan gen), a sada ako se znaci opet krizaju sjemenke biljke Cc, bit ce Cc x Cc vjerojatnost je (veca) da se dobije CC (jer je C dominantni gen)... to je kak sam ja skuzio

s time bi znacila da kad jedanput jednu krizanu biljku uzgojimo velika je vjerojatnost ak se ta biljka opet razmnozava da necemo dobit krizanu biljku nego biljku koja ima taj dominantni gen (znaci kak sam napocetku reko biljku CC)...pitam dal sam upravu?

Zasto pitam (da nemislis da zajebavam bez razloga)?

Jel imam sjemenke koja su 2 generacija hibrida, i zanima me dali cemi opet izrasti hibrid taj isti, ili jedna biljka s kojom je krizana da se stvori taj hibrid (ovisi koja ima dominantni gen)...


Istina je da nisam punoljetan, a mogu priznat da sam cuo vece gluposti na ovom forumu od vas starijih nego od nas "klinaca" , pa zato nemas sta govoriti kako sam mlad...a ako ti se to jos nesvida, zamolime samo i ja necu poslati ni jedan post na ovaj forum...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ovo je slobodan forum, dok god ne vrijeđaš nikoga i pošuješ pravilnik ne vidim razlog da ne postaš. Iskreno, ne da mi se prepucavati sa tobom jer je takvih kao ti mjesečno najmanje 3-4, što ćeš i sam primjetiti ako ostaneš dovoljno dugo sa nama.

Nego, daj reci, kakve si to gluposti čuo od 'nas starijih' ? Živo me zanima ? :signs053:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pokusavam ti reci da nije sve crno bijelo...Meni stvarno zao sto se pojavljuju takvi kao ja, pa sam reko ak vam smetam nema poante da budem ovom forumu...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Sram te bilo djecace ides u osnovnu skolu a nemas osnovnu kulturu:read:
ako se naljutim dobit ces stabljikom po turu:vb_smash:
i jos za kraj moš nam žilit kuru:balls:
al ni zato jos nemas godina:baby:
kad napunis 21:icon_wink:
ponovno se logiraj:wave:
do tada se malo igricama poigraj:evilmask::
high grow instaliraj:maryjane:
i svaki dan zalivaj:watchplant:
kad uzgojis dve tri :smoke18:
mozes s nama raspravljat:icon_cool:
a do tada nemoj srat:icon_smile:
jer ce opet izbit rat:notnice:
a sad moram stat:icon_smile:
jer me boli vrat i :ninja:
moram na spavanje :snooze:
imaš srece zato cu :wave:
batalit zajebavanje:nana::nana::nana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Crass don't hate the players.. hate the game..

Nemas brige stari.. samo growaj.. ako je zensko sve je dobro kada se uzgoji kvalitetno.. Dobra genetika je samo bonus, ali ne garantira ama bas nista..

Samo polako i strpljivo.. ako nemas vremena ucit citajuci o tome kako ces tek izdrzati 3mj do kraja growa?

Nedaj da te ovi stari prdonje zbediraju i otjeraju.. vec im je puna kapa glupih pitanja pa malo ostrije reagiraju na ljencine. Nemojte to uzimat k srcu vec shvatite kao dobronamjernu kritiku ako ste dovoljno zreli za to, a ako niste.. onda vam stvarno nije ni mjesto na ovakvom mjestu jos. :nana:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Ma ne dozivljavam ja ih previse...
Inace sam 3 razred (gimnazija)...
Vec sam imo 3 bljke koje su uspjesno bile uzgojene vani (2 biljke white russian i neka nepoznata sativa), moglo bi ih je biti vise, ali dok su jos bile u ranoj vegetaciji su 2 biljke imale nezgodu (pale s velike visine)...
Iskreno neznam previse o uzgajanju, da znam nebi bio na ovom forumu (za one malo sporije, uclanio sam se da nesto naucim)...

Sta da ti kazem mr.skank nemogu si pomoc, tak sam zlocest decko, da bi me trebo po turi 2 put na dan...

Nerazumjem zasto je glupo pitanje, pitao sam, koji je nedostatak kod hibrida starije generacije?
Jos nisam dobio odgovor...
Iskreno se bas nekuzim u bas te geneticke stvari...ono gore sto sam napisao je moja najlogicnija prepodstavka, zanima me dal sam u krivu ili nisam...

I sam da znas vrlo sam pristojan...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
ma samo opusteno ,meni se sve svodi na zajebanciju ali moras razumjeti da na neka pitanja
nemozes dobiti odgovor jer nije ovo forum nekih profesora genetike i molekularne biologije nego obicnih homegrowera koji uzivaju u svom hobiju i svom urodu , a svoja znanja su svi stekli tako sto su citali forume i grow literaturu, tako da ti savjetujem ako zelis biti lijepo prihvacen od strane korisnika da vise citas i pitas samo potrebno a ne razumijem sta te toliko zanima nedostatak neke generacije hibrida kad nisi jos nijedan grow odradio to mi nikako nije jasno. lijepo ti covijek kaze odradi nesta ( al kad napunis 20 godina) sa bilo kakvim sjemenom pa onda gledaj da to usavrsis a ne odmah na turbogrowing.:vb_wave:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Vec sam imo 3 bljke koje su uspjesno bile uzgojene vani (2 biljke white russian i neka nepoznata sativa),
Vec sam reko da sam imo jedan grow (ove 2 koje su pale, su 4 i 5 biljka koje nisu uspjesno uzgojene ocito)...
Procito sam 2 teksta, koja sam skinuo s neta, evo bas si me podsjetio pa cu ih uploadat i stavit linkove...

Pitam zato sto imam odlicno sjeme hibrida ali je nekoliko generacija staro, pa me zanima sta cu dobit od tog sjemena...Nisam postavio pitanje bez razloga...

Vidio sam na prvoj strani da se neki clanovi razume u genetiku pa sam ocekivao odgovor...

Imam malo postova, otvori profil pogledaj koje sam sva pitanja postavio, da ti pomognem postavio sam 3 pitanja, 1 je u vezi s time dali ko zna kakva je sorta maui waui ak je ko uzgajao dali nije preteska za uzgoj, 2 je ovo s genetikom, 3 je na temu microgrow koje sjeme moze izdrzat nisku vlagu...nerazumjem sto nije u redu s tim pitanjima?Izvinjavam se ak mislis da su ova pitanja glupa (ponekad znam biti subjektivan previse)

Istina je da govorim ja dosta gluposti ponekad, zao mi je zbog toga, ali nisam nikad imao losu namjeru kad sam govorio te gluposti...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
umjesto da nas pitaš šta da radiš sa genetikom koju si već ukrštao ili šta već
ti nas pitaš da li je starija genetika lošija od nove
to je kao da te pitam da li je plavo zelenije nego žuto
kapiraš
baš zbog toga što si nov,treba sve lijepo da prošitaš a ne da tražiš servirane odgovore
jer ako neznaš svu materiju teško ćeš da razumiješ komlikovanije stvari
i imaj obzira da stariji članovi uglavnom puše jaču genetiku
pa su im i odgovori hybridniji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Ne shvacas me bas previse sto sam pito...Zato sto sam dobio sjeme, pito frajera zasto to ti nisi posadio on mi je reko da je starija generacija pa nije posadio, s tim covjekom nemam vise kontakta nazalost X( pa nisam uspio nac odgovor na pitanje koji su negativni aspekti starijih generacija...
Itak sad vec neocekujem nikakav odgovor, pokusat cu nac nekog ko se vise kuzi u to pa da mi odgovori...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Crass trazis odgovor na pitanje na koje odgovor ne postoji.

Trava je veoma subjektivna stvar, i nemoguce je predvidjet koja je to "stara sorta", kako ce se u uzgoju ponasati, i kako ce se tebi svidjati konacni high koji pruzi.

Prekini u pokusajima da prirodu matematicki izmjeris.. njena ljepota je upravo u spontanosti.