pokosena trava

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
hteo bih da iznesem jednu svoju ideju koju ja sa uspehom primenjujem godinama.
naime kada biljka malo ojaca ja oko nje u krugu od pola metra nabacam pokosenu travu u malo debljem sloju. od toga se dobijaju 3 korisne stvari.
1 trava sprecava isusivanje zemlje oko biljke pa je stoga potrebno manje zalivanja
2trava se truljenjem pretvara u prirodno djubrivo bogato azotom pa potpomaze vegetaciju
3 sprecava rast korova oko nase drage biljke pa je samim tim manje posla na sajtu

ja ovo koristim vec 7 god i rezultati su odlicni. napominjem da koristim travu koja mi ostane kada kosim dvoriste

ako moja ideja pomogne nekome dajte neku reputaciju :b_bow:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
Aha!! e tu sam te ceko!!!

cak ni 7god iskustva ne moze da provali kamuflazu:))))))))))

sala mala..inace to je proslogodisnje izdanje i meri rupu 40cm prekrivenu mahovinom koje ima u izobilju i dobro sluzi svrsi=kamuflira i zadrzava vlaznost zemljista

neko mahovinu kosi,neko pokoseno nosi ;))

pozz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nece to da bude dobro al nemora da znaci kad pokosenu travu bacite okolo biljke ona ce posle nekoliko vremena poceti da kisne i moze svakakve komplikacije da se dogode ,,meni se tako celo drvo kajsije osusilo ,, dobro bilo je malo vise trve al to je drvo veliko bilo ... mozda bi bilo ok da ta trava prvo proradi protrune pa tek onda bacati .. al eto probajte pa javite :)
 
S

silikolor banda

Guest
auu pa ne znam zoki, ja sam stavljao posto je odlezala 1 2 dana i nisam imao nikad problema
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Cekaj ali zar nije logicno da ako postavis seno ili travu oko biljke, da ce se u njoj skupljati puzevi i ostala gamad koja ce ti unistiti biljku..
Ali i ja bih ovo uradio.. Kakva su iskustva?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
trava mora biti preoraa sa zemljom nikako ne u slojevima samo staviti oko biljke kazem trava ce da radi a to je kiselina i alkohol tako da nikako svezu travu al kad je preorana i istrulila onda moze ja kad kosim travu sve u bastu bacam i otavim da proradi tj. protrune onda u jesen kad se ore prvi put dubinski zaorem tu travu.. i preko zime ona promrzne pa se ponovo ore plitko tako moze ja se nebi zajebavao sa travom al vi sami odlucite treba se malo nformisati iz nekih knjiga i neta malo ja to samo onakko iz glave kzem pa ako se nekom hoce nek izvoli :)