Pokrštavanje, opet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
da vas pitam. da li vam se od tih lucidnih snova život bitnije promjenio? jeste li ispunjeniji? da li ste konačno spoznali sebe i svoje postojanje?
ako sanjaš znači da ti život odnosno bog želi nešto poručiti!
ako vi vodite svoje snove svojim smjerovima znači da odbacujete savjet od života i idete svojim putem! no vjerojatno i ti vaši kontrolirani snovi imaju svoju svrhu, ali morate ju razumiti.
sanjati nije dovoljno! trudite li se shvatiti značenje svojih snova?
sve na ovom svijetu ima svoj smisao!
ko vjeruje u smisao svoga i sveopčeg postojanja taj tek vjeruje u boga!
i sve velike vjere u svojoj početnoj biti su istinite ali ju čovjek svojim tumačenjem iskrivi!
istina se nemože razumjeti znanjem, istinitim se postaje!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ovde se ne radi o veri u Boga...Mnogi ovde ne veruju u Boga...Neko objasni naucnim putem a neko religijskim...Nema mesanja...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
ako vi vodite svoje snove svojim smjerovima znači da odbacujete savjet od života i idete svojim putem!
Trebalo bi nam pri rođenju na glavice stavljati one naljepnice 'promućkati prije upotrebe' :icon_lol:
Nije li upravo lucidno sanjanje ono iskustvo iz kojega se može najviše uči usmjeravajući san na onaj put koji nam je u tom trenutku jasan i logičan umjesto da puštamo snu da se otima kontroli i prelazi u niz bizarnih događaja i epizoda bez ikakvog smisla koji u tom trenutnu možemo pronaći?
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
a šta vi mislite da je ovo savršenstvo samo od sebe nastalo?
i ne znači da ako vjeruješ u boga da moraš da ideš u crkvu i sve ono što crkva nalaže?
crkva je skrenula davno davno sa svoga pravog puta!
a i religija je nastala prije nauke!
želja života je da se savršenstvom oboružaš!
ako smo bolesni želimo ozdravljenje, zar ne? ali mi ne vidimo da smo slijepi pa ni ne vidimo tražiti više od života!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
doista, snovi su često bizarni kako kažeš, ali zar su nam životi smisleniji?
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Bog nije stvorio covjeka...covjek je stvorio Boga.


Odavno imamo zelju i teznju misliti da nasi zivoti imaju nekog smisla,da imaju neku svrhu....i onda smo odlucili stvorit nase stvoritelje...u laznim nadama da ce nam se oni jednom ukazat.I usput da ona odredjena kolicina "stvoritelja laznog boga" mogu kontrolirati mase...ali otom drugom prilikom.Lucidni san nema veze s Bogom....ni religijom.Mnogi triperi pokusavaju ovladati svoje tripove...lucidan san je bas to...kontroliranje uzasno realnog tripa..kontroliranje stvarnosti...jer nakraju...ne postoji stvarno i nestvarno....samo izmisljeno.

Nek netko pogleda ono moje gore u vezi DMT-a i Lucidnog sna...htio bi s nekim raspravit nest o tome :)...da vidim dal bi mogla teorija drzat vodu...(da weedran mislim na tebe xDD[ti si procito Holografski svemir pa imas prednost.... xD])
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Upravo zato jer ništa nema smisao, imamo apsolutnu slobodu. Možeš mi reći koji je smisao nećega, ali ja znam da je to samo dizanje barijera i stvaranja kalupa razmišljanja.
Upravo je zato život lijep jer netrebamo svi sljediti isti cilj cijeli život, upravo je u tome ljepota slobode. Svatko od nas ima svoj smisao, neki ga nemaju, niti ga trebaju imati. Svatko od nas određuje svoje jedinstvene putove, i svatko od nas može naći sreću i ispunjenje u različitim stvarima. Život je apstrakcija i apsolutna sloboda, um je tvoj kreator, on kreira smjernice i Granice. Svi smo raznoliki i jedinstveni = ljepota. Ja svoje granice rušim, i neću više nikome dozvoliti da ih podiže.

Yami, da, mislim da je san novi univerzum/svemir kreiran od strane tvog uma na bazi proživljenih događaja u "realnom" svijetu tj. kolektivne kreacije. San je za mene još uvijek poprilično velika misterija i neznam što da mislim o puno stvari vezanih u san. Neznam što da mislim o DMT-u. Neznam zašto uopće sanjamo. Pisat ću kada budem imao neke nove ideje :)
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
da weedrane, tvoje bi stajalište do pred sto godina svi podupirali!
ali pogledaj što se događa u svijetu,
zar je ta sloboda tako okrutna pa nas je do ovoga morala dovest?
a znaš, sve ovo što se događa u svijetu je nagovješteno u bibliji ako več nisi upoznat s tim.
i kako je mogao isus znati da će do ovoga morati doći?
uostalom, ta je sloboda jako varljiva kad več 90 posto svijeta vjeruje u nešto što vi ne priznajete!
zar da se na slobodu koja nam je dana naslonimo?
zar nas je ona kreirala?
nije bezveze život tajan, a vrijeme dolazi, da se tajna vječna otkrije!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
znaš li što znači tvoj san weedrane na autocesti?
policija simbolizira zakone ljudske,
autocesta da ti je sve ravno i brzo u životu,
a tvoje samoubojstvo znači da ne želiš robovati zakonima ljudskim, i to je u redu!
ali čijim češ zakonima podlijegat?
sloboda postoji doista, ali mir u njoj možeš pronaći samo ako se pokloniš onome ko nam je tu slobodu darovao, a to je bog odnosno život!
i bog u prijevodu znači stvoritelj!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Što se događa u svijetu gedora? Ratovi? Vjerovali ili ne, danas je najmanje ratova nego ikad u povijesti.
Što je isus znao? Do čega je došlo?
Reči ću ti što mislim o isusu i religiji. Sve mainstream religije kreirali su ljudi iz najmoćnijeg tajnog društva - iluminati. Kreirane su radi umne kontrole ljudi. Njihov vrhovni cilj je kontrola i vladavina ovim svijetom. ...neću dalje :). Na ovom forumu je inaće zabranjeno diskutirati o religiji jer dolazi do velikih svađa.
Gedora koje to vrijeme dolazi? kakve tajne očekuješ da se otkriju?

Zašto mi je bog dao slobodu ako ne želi da budem slobodan?
Da me cima?
Zašto mi je dao um ako ne želi da samostalno razmišljam?

I reči ću ti još nešto: Ja sam bog
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
ti imaš svu slobodu, istina!
ali nebojiš li se kada te je strah?
ne boli li te kada se udariš?
ne plačeš li kad ti se život preokrene nagore najednom?
kad se tek razboliš ozbiljno, tad se tek počinješ pitati neke stvari dublje.
neznaš ni što se sutra ima dogoditi kamoli više!
ko li upravlja našim životom?
kako li život može nas upozoriti kroz snove recimo, na nešto, kad već veliš da je život slobodan?
koja li je to tajna sila koja sve to pokreće i održava?
nemožemo nijekati da postoji nešto više!
i ako život nema smisla, onda se sve slučajno događa!
kao što vjeru nemožemo dokazati, već imati, tako i za svo svijetlo postoji tama!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@Gedorax NIKO ne upravlja NASIM zivotom!
Ne bi bio NAS kad bi neko upravljao njime...
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
a upravljaš li ti autom dok voziš,
rukom, dok pišeš,
umom svojim i srcem svojim?!
odakle tebi sposobnost upravljanja ako ne od onoga ko je sve ovo zamislio?
život je presavršen za naše razumjevanje jer robujemo tami i tama nas vodi!
uostalom, kukavice su oni koji su jaki na riječima, a nikad nisu ni pokušali ozbiljnije vidjeti što se krije iza ovog postojanja! upute imate, hrabrost nemate!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
gedoraX je napisao(la):
uostalom, kukavice su oni koji su jaki na riječima, a nikad nisu ni pokušali ozbiljnije vidjeti što se krije iza ovog postojanja!
istina
gedoraX je napisao(la):
upute imate, hrabrost nemate!
upute nemam, ali hrabrost imam

Neznam za druge ali po meni su kukakvice oni koji bježe od odgovornosti u vlastitom životu i prebacuju odgovornost na nekog/nešto drugo.

gedoraX je napisao(la):
znaš li što znači tvoj san weedrane na autocesti?
policija simbolizira zakone ljudske,
autocesta da ti je sve ravno i brzo u životu,
a tvoje samoubojstvo znači da ne želiš robovati zakonima ljudskim, i to je u redu!
A možda sam prije spavanja gledao akcijski film sa sličnim kontekstom, pa je moj um pokupio scenarij od tamo za svoju igru kreaciju. Stvar inerpretacije, vidiš koju imaš slobodu sad? Značenje mog sna se uopće netreba slagati sa tvojim mišljenjem ni mojim. Cijele religije su nastale na tu foru, kako je ljudima pasalo interpretirati stvari u svoju korist. Možda stvarno imamo previše slobode :)
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
ali onda nebi imalo smisla onih 10 sec. svijetla i misterije u tvom životu!
kad već imaš hrabrosti pođi putem koji ti se nudi!
i mi nemamo slobodu uma, jer osječaji nas vode, a oni potječu od srca.
a srce je varljivo, nije li?
ko želi spoznati istinu, mora najprije srce potpuno očistiti.
jednom očišćeno, blagoslov od duha dobivamo i tu novi život počinje!
doista, tada se tek oči otvaraju, a svijet u vama i pred vama sjaji u doslovnom smislu!

no tu nije kraj, to je tek početak života!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
ovo vam sve ne govorim jel sam čitao o tome ili priklonio se nekome.
ja sam to doista doživio! ali napasnik me iskušao i pokleknuo sam.
i evo prošlo je oko 5 godina koje proživih u tami, i otplatih svoje dugove!
i sada ponovo koračam mudriji ka istini, koja če me prosvjetliti i oslužbiti!
svatko služi na ovom svijetu, netko svrsi a netko ne, dok ne ozdravi.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ti imas ozbiljnih problema gedoraX....bez zajebancije...

ako vjerujes u boga...i to krscansku prezentaciju boga...i njegovog sina isusa...zadrzi to za sebe...nemoj nametat svoju vjeru u druge,niti ju pokusavaj upotrijebit kao objasnjenje necega....jer svi bi mogli reci da je sve oko nas kreacija nekog frajera s neba..bio to bog,jah,shiva,hare krishna...ili jednostavno tip s bradom...jel bitno?molim te da se drzis podalje s ove teme i dopustis ljudima koje zanima da raspravljaju o njoj s normalnim stavovima...ili promjeni svoj stil i pisi normalno...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Lepo sam rekao da ne treba ulaziti u raspravu o veri...evo sta se sad dogadja...:common053:
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
šta se bojite?
ja vjerujem u jednog te istog boga, u jedno te isto postojanje u koje svi mi vidimo i vjerujemo!
no neki filozofiraju o postojanju dok drugi, hrabriji, ostavljaju sve za sobom i kreću na put istine!
što vam trebam više reći?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.