Polen & seedgrow by weedetix sakupljanje peluda za oprasivanje i proizvodnju sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Evo ovo ce biti jedan grow u kojem ču popratit rast muskih biljli automatic sorti svoje izrade o sortama cu napisat vise sutra kad ih poslikam i popikam jos neko sjeme a do tad par slika boxa unutra su 4 x cfl philips tornado od 23 w 2700 K te 2 pc venta 12 cm
IMG_20170130_125127.jpg IMG_20170130_125118.jpg
Do tipkanja WEEDetix
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Imala sam sličan...baš za muškiće,i onda mi bilo žao struje pa su završili na prozoru :D
Uglavnom super...samo pazi na ventilaciju,da ti nije blizu boxa sa curama.
Meni nisu bili u istoj sobi :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Da li pravis brze automatike ili? I ja sam planirao +speed razmnozit ali ne znam kakvi bi rezultati bili...
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Evo kao sto sam i najavio danas update
Danas sam presadio 3 x lemon sk auto x amnesia auto ,2x white russian auto x amnesia auto te sam upiknuo 2 sjemenke auto haze x auto bluebarry i 2 x random automaric genetics( to je takoder moja genetika random su zato sto sam u jednom grovu pred godinu dana oprasivo neke biljke samo po jedan vrh pa najlonom prekrio i zavezo medutim doslo je i naravno do bjezanja polena pa se tako i na onima koje nisam htio oplodit nasla koja menkica ali doslovce 10 tak kom na 300 tinjak grama pa zato neznam koje su tocno cross ali znam da su 100 posto automaticu jer je samo taj polen bio u tom boxu i samo su automatuci i rasli tamo)
Eto i par slikica
IMG_20170131_141523.jpg IMG_20170131_141535.jpg
Plan he sljedeci docekat muske maknut moguce zenke potom po sazrijevanju jaja skidat pincetom jaja i sakupljat polen u oznacene hermeticki zatvorene kutijice da bude spremno za upotrebu

Toliko od mene do tipkanja WEEDetix:rasta:
 
Poslednja izmena:
30.11.2015
61
164
33
35
Okej ti znas kako to sljaka, zanima me da li ja mogu skupiti polen od hermica I nekako rucno oprasiti fem biljku tipa na 3 vrha. kako i na koji nacin onako laicki mi objasni pls
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Jaja kad se pocnu otvarati ljepo skines sa pincetom stavis u papir tvrdi ili ko iz bilježnice ili onaj za printer kaad se otvoreno jaje skroz posusi na sobnoj temp kroz pola dana dan vremena uzmes gs pincetom i malo otreses na taj papir jos vidices zuckasti prasak taj prasak spremi u zip bag ili neku kutijicu koja se da fino zatvorit da vlaga ne ulazi ili odmah primjenut na nacin da sa stapicem za uši ili kistom za tempere pokupis taj prah i naneses na zeljeni vrg potom vrh zamotas jednom malom vrecicom ili najlonom i ispod zavezes zicom tankom ili spaficom ili gumicom pazi ako ces to raditi radi sve van boksa i ili sto dalje od njega ako nemozes i prisiljen si to radit u boksu svakako ugasi ventilaciju i pokri usta i nos da ne raspuhujes to po ostalim vrhovima/biljkama te ostatku boksa
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sorry što upadam možda i u off, ali ima s peludom veze:

prvo: u boxu gdje vegam mjesečnice biljke su mi 2 biljke pred klanje, sastrane, pohermile...
vent nije radio ali kad sam skužio, gotovo...
dali taj prostor mogu s nečim očistiti da sam sto posto, u njemu su sad pod vegom bebice koje idu za 2 tjedna na cvijetanje, sad mi i vent radi na bebama, znači taj polen od hermija strsnog već leti po njima...
da ih okupam navečer sve ????
nebi nikako htio da imam sranja a već mi se čini kasno...
najgore j što imam 5 ak47 regulara, baš jer sam htio stabilne sjemenke, da sam miran, da znam ko kog ševi...
daj neki savjt weedetix....

drugo: pročitao sam da kad se fem biljka oplodi hermijem ili muškom biljkom nekom drugom, da sjeme koje se dobi iz tog krosa nije ni blizu potencije kao oriđiđi...
ja ću sparit u ovom turnusu kalaše reg. što nemam nikakvih dvojbi, no kakve sjemenke mogu očekivati kad krosam reg. muški kalaš sa ženskom biljkom koja je iz sjemenke fem cbd biljke...
pored nje je bilo jack h. u outu...
e sada, dali je taj cbd u outu sam sebe oprašio, ili susjedni jack koji je pohermio malo, ili nešto iz zraka...
dali mi je pametnije da se neigram s tim jer imam regularke iz iste familije??:fuck:
:objesen::objesen::objesen:
 
30.11.2015
61
164
33
35
jos jedno pitanje,uglavnom u boxu ima 5 fem biljaka i jedna od njih u sredini cvjetanja izbaci par jaja koje ja naravno nisam vidio jel bilo ih je svega par,i sad sam skuzio par sjemenki na toj biljci pa cak i na drugima po jednu 2 sjemenke,e sad mene zanima kakvo ce to sjeme biti...najme rijec je o 5 fem biljaka istog srtejna. moram napomenuti da su jaja bila ispod cvijetova znaci na samoj stabljici
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
imat ces dota sjemena ako ti se fem biljka pretvorila u hermafrodita i bacila u boks ženski pelud prema literaturi i struki trebao bi dobiti feminizirano sijeme 99% ali posto su i mama i tata feminizirane vec od prije to znaci da su i jedan i drugi u genetici vec imali hermafrodita a to u ovom slucaju povisuje sansu da ce medu dobivenim sjemenom biti i veci postotak hermafrodita za razliku da ti se to sve dogodilo na isti nacin ali da su sve zenke bile regular podrijetla ,a ne feminizirane.... u svakom slucaju dobices dobro sjeme ako ce se sadit treba bacit pogled cesce i to je to ...ovako i onako i od renomiranih breedera dobije 5 sjemenki pa 1 bude herm ...
 
02.07.2015
147
158
43
Ovo je fantastično.
Ja se mučio da nađem neku temu po ovom pitanju i hvala WEEDetix na linku za ovu temu.
Oko oprašivanja ove naše biljote najviše me bunilo nasleđivanje genetike...
Naime, početkom 2015 god. dobio sam desetak nepoznatih semenki od druga i tri komada sam posadio u outu koje nisam obilazio par meseci i kad sam došao, od te tri biljoze dve su bile muške a jedna ženska i već je bilo sve gotovo tj oprašeno. Imam od nje još sttinak semenki..., a možda i puno više nisam brojao...
Od tih semenki sam u zadnjem out-u odgaio jednu i bila je ženska. Dao sam jednom drugu pušaču da proba i kaže da ga udara u glavi kao da je 100% brendirana.
Naravno nisam se usudio da pravim ulje od ne, ali sam uporedo odgaio i druge 100% brendirane i fem za ulje.
E sad pitanje: Koju genetiku ova naša biljka više prima? Dal od muške koja je opraši ili svoju koju već ima?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Nema tu punon filozofije i mama i tats daju nesto od genetike nema tu puno ko sta daje ona genetiks koja bude u krizanju dominirala ta ce bit peimjetnija u rastu potomstva zato i kad mi krizamo u kucnoj radinosti dobivas sjeme sa puno fenotipova jer genetika nije stabilizirana pa ces u takvom potomstvu imat neke na mamu neke na tatu a nek ce djelit svojstva oba roditelja..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to ti pitanje bas nema puno smisla obzirom da si sadio menke nepoznatog porekla ;) inace, cela prica oko tog sto te zanima je dosta komplikovanija obzirom da postoje i recesivni geni pa u f1 mozes dobiti i neke kerakteristike koje kod roditelja nisi uocio. uz to kad sadis nepoznate semenke nemas pojma da li je doslo do inbreedinga ili cross-breedinga ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.