policija prisluskuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
prvo procitaj jos jednom predhodni post pise 2x isto nekontam

drugo ne pali se govorim ti iz iskustva prisluskivanje pada u vodu nista od toga ako te nahvataju i oduzmu telefon

poruke ce videti razgovore ne, a te poruke neverujem da ce proci na sudu pozz

I BRATE PAZITE SE MALO JBG KAO DA DUVATE ISPRED POL.STANICE
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
To je nemoguce sve bez nekog softwera koji belezi txt reci sa izgovorenim/napisanim recima, sa IP adresama,......

A tako nesto sigurno postoji :)

Ideja je da svaki kompjuter prenosi personalnost osobe na www
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
nemam dosje niti sam poznat murji, koliko ja znam... ali meni se čudne stvari događaju s telefonom, odzvanja ful al ne sa svakim razgovorom, i nešto što sam tek danas primjetio... kad završim razgovor i prekinem liniju, telefon se nakon par sekundi automatski zaključa normalno al što nije normalno je da se minutu nakon što se zaključa čuje kratki tihi tihi zvuk bzzzz, kao prekid nekog spoja neznam... al nebi ja to skužio da nisam nakon razgovor, par minuta ostavio držat u ruci mob blizu uha. ponovim to opet i čujem isto. probam s drugim mobom i brojem i nema tog zvuka. zanimljivo je to što se čuje tek kad približiš uhu ful a linija je odavno prekinuta i onda to zazuji... tlaka su ti mobiteli..imam frenda iz srednje koji je još onda rekao da neče nikad imat mob i nakon 10 god ga vidim, taman se vratio s broda, puši još uvijek ali moba nema. kakav car... tako da ozbiljno razmišlam da ga se riješim zauvijek, fejsbuk je fasovao a mogao bi i mob za njim..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja na mob. pričam kao da me uvijek netko sluša pa me ne smeta jer se nema šta zanimljivo čuti. Pokušaj/te tako i libo vas taki. Mob. je nužno zlo, treba svakako izbjegavati taj vojni otpad.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
to sto prisluskuju ili sumnjate ili ako znate,sami ste krivi za to i sto je do tega doslo...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Danas uz android male kompjutere i mnoge sowtfere je svasta moguce, a da mi nismo ni svjesni.
Najbolje je izbjegavati slati sms-ove i pricati na tu temu

Neko je spominjao seriju The Wire, pa sam je pogledao i shvatio sam mnoge stvari.
No u biti, bez nekog naloga prisluskivanje i nije moguce, e sada, ako za nekoliko biljki policija i dobije nalog, a ovo je Balkan......pa mozda ni nemora.

NE ISPROBAVATI = SAMO IDEJA
Sada razmisljam, ako ti nije frka, probaj da se igras, smisli sa drugarom neki dobar scenario, tipa jedan kupuje od drugoga, pa sve to cimajte par dana preko moba, i na sastanku, predate jedan drugom praznu torbu, a on tebi isecene novine slozene, pa jos ako i bude neka akcija snimite za you tube....
Odmah ces znati na cemu si
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
NE ISPROBAVATI = SAMO IDEJA
Sada razmisljam, ako ti nije frka, probaj da se igras, smisli sa drugarom neki dobar scenario, tipa jedan kupuje od drugoga, pa sve to cimajte par dana preko moba, i na sastanku, predate jedan drugom praznu torbu, a on tebi isecene novine slozene, pa jos ako i bude neka akcija snimite za you tube..
Odmah ces znati na cemu si

heheh ništa od toga bob, bilo bi smješno vidjet njihove razočarane face buahahah, ali poslje bi bio na piku ako bi bilo akcije, još bi možda dobio po tamburi i kad bi to sve snimio....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
ozric je napisao(la):
nemam dosje niti sam poznat murji, koliko ja znam... ali meni se čudne stvari događaju s telefonom, odzvanja ful al ne sa svakim razgovorom, i nešto što sam tek danas primjetio... kad završim razgovor i prekinem liniju, telefon se nakon par sekundi automatski zaključa normalno al što nije normalno je da se minutu nakon što se zaključa čuje kratki tihi tihi zvuk bzzzz, kao prekid nekog spoja neznam... al nebi ja to skužio da nisam nakon razgovor, par minuta ostavio držat u ruci mob blizu uha. ponovim to opet i čujem isto. probam s drugim mobom i brojem i nema tog zvuka. zanimljivo je to što se čuje tek kad približiš uhu ful a linija je odavno prekinuta i onda to zazuji... tlaka su ti mobiteli..imam frenda iz srednje koji je još onda rekao da neče nikad imat mob i nakon 10 god ga vidim, taman se vratio s broda, puši još uvijek ali moba nema. kakav car... tako da ozbiljno razmišlam da ga se riješim zauvijek, fejsbuk je fasovao a mogao bi i mob za njim..

Nemoj lajati ono šta netreba u mob i boli te patka neka slušaju
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ja bi se rado isto rjesio moba, jos ih 2 imam..... al nemozes u danasnje vrijeme tek tako..... joj samo kad zamislim..... lijepo na poštu ić pričat na telefon i kupovat impulse za govornicu......


awwwwwwwwwww


:rofl:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi nemojte se zamajavati nemogu dobiti tek tako dozvolu od operatera moraju imati nalog suda

u prevodu moras biti osumljcen za teska dela da bi operater odobrio prisluskivanje

ZNACI MORAS BITI OSUMLJICEN
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ja sam isto pristalica tvog misljenja, bar ja mislim dato tako funkcionira......


pa šta je vama, sad da oni prisluškuju sve nas male pušače u HR, pa di bi dospijeli???
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sa nalogom ili bez policja prisluškuje!
Samo šta se nemože sve koristit na sudu.Al policija prisluškuje da bi došla do određenih saznanja.
Iz iskustva znam da u telefonima se mogu izvadit sve poruke u nazad godine dana jel navodno mob tolko može da pohrani u svojoj memoriji.Ne samo poruke nego i listu poziva u nazad godine dana.
I da poruke su dokaz na sudu,barem u HR.
Nemojte mislit da za prisluškivanje treba operater.Policija to radi i bez operatera.Al ako treba neki čvrsti dokaz onda se ide kod operatera sa nalogom da izlista sve šta je rađeno sa tim mobitelom.
Ima u prodaji legalan softver nekih 30ak$ koji daje mogučnost pračenja,slušanja i čitanja poruka odabranog mobitela.Čak i prisluškivanja razgovora u blizini mobitela.Samo se ukuca broj i imei mobitela i imaš sve na ekranu kompa.Tako da veliki oprez od mobitela!To je kao da nosiš malog policajca uvjek sa sobom!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Poruke mrzim... bojim ih se, jer je to tako jednostavno za pratit i čitat da ti neki osnovnoskolac sa nekim polu-IT znanjem moze citat poruke iz topline svog doma....


A za pozive se više ni ne sekiram jer imamo razvijen tako bolestan sustav šifri i kodova da nema teoretske šanse da netko nešto skuži, a i da posumnja, nema teorije da na kraju krajeva, to upotrijebi na sudu..... hahaha


Frend me zove i pita me da mu donesem kutiju cigara i čarape.....


Pa nek se oni jebu.... :rofl:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ajmo na kavu je njima znak za uzbunu!
Al opet ponavljam to su njihove mjere za doč do nekih saznanja koje u večini slučajeva nisu dokaz na sudu.
Oni spremno čekaju da te uhvate sa dokazima ako si im znimljiv.
A da prisluškuju sve i svašta bar u RH stoji!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ja bio danas do mog provajdera, kaze :
Mi koristimo radio tehnologiju poziva, te je moguce zbog radi frekvencija da svaki mobilni ima neke smetnje, suskanje, izoblicavanje zvuka,....
Policija jedino uz nalog suda ima pravo da trazi od operatera da se prisluskuje neki odredjeni broj ili osoba. Da bi imali nalog, treba im sumnja, pa istraga....

A "kao" policija nema razloga da prisluskuje sve mobilne, jer ako pogledamo u jednoj drzavi od 10 milja stanovnika ima barem 6 milja mobilnih, a oni jedino sto mogu jeste da hvataju te radio razgovore, pa sistemom eliminacije i softversgog traganja za kljucnim recima, da dodju do nekih saznanja, e ali to im nije upotrebljivo na sudu bez naloga.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bob_sale je napisao(la):
Ja bio danas do mog provajdera, kaze :
Mi koristimo radio tehnologiju poziva, te je moguce zbog radi frekvencija da svaki mobilni ima neke smetnje, suskanje, izoblicavanje zvuka,....
Policija jedino uz nalog suda ima pravo da trazi od operatera da se prisluskuje neki odredjeni broj ili osoba. Da bi imali nalog, treba im sumnja, pa istraga....

A "kao" policija nema razloga da prisluskuje sve mobilne, jer ako pogledamo u jednoj drzavi od 10 milja stanovnika ima barem 6 milja mobilnih, a oni jedino sto mogu jeste da hvataju te radio razgovore, pa sistemom eliminacije i softversgog traganja za kljucnim recima, da dodju do nekih saznanja, e ali to im nije upotrebljivo na sudu bez naloga.

to pricam al,nveruju oni mogu na crno da prisluskuju ako ih operater nahvata al hoce jel ima 3 puta bolju tehnologiju

kazna za drzavu je vise milionska tako da samo nalog!!!!