politièar(i) vs. joint

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jos samo malo off :) Vecina je mogla da zna kako ce zavrsiti ali su ili to shvatili neozbiljno ili su precenili svoje mogucnosti.Vecina koja je probala imala je priliku da vidi nekog ko je vec najeb'o to bih smeo da se opkladim.

A ministarki chuchi dzojstik vise nego sjajno! 8)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Jos samo malo off :) Vecina je mogla da zna kako ce zavrsiti ali su ili to shvatili neozbiljno ili su precenili svoje mogucnosti.Vecina koja je probala imala je priliku da vidi nekog ko je vec najeb'o to bih smeo da se opkladim.

A ministarki chuchi dzojstik vise nego sjajno! 8)
Jes' ali upravo ta veæina misle da tako NEÆE završiti, kao da su oni "iznad" i kontaju (kao i ja i svi malte ne) da mogu stati kad god hoce...haj probati vutru ok....ja sam za sve da se proba, osim heroina jer to stvarno nije vrijedno probanja !!!! (Vjeruj haveru, da proklinjem dan kad sam prvi put ga "probao"....) i isto tako kao mangup ja lafo, mogu nije problem... i ona prica, jos sad da se sredim i od sutra pocinjem ono...(koliko sam se toga naslušao, od samog sebe prvo pa onda dalje)... ma jooooj odvratno mi je sad pricati, evo majke mi ruke mi se tresu dok tipkam, ne zbog zelje za njim (Boze sacuvaj...) nego vjerovatno mrznja prema toj supstanci (dyacetilmorphine)....ali hvala Bogu sad je sve OK...jes' da sam na heptanonu (metadon) jos kao terapija, ali polako idem ka 0mg....
Zato raja, koji niste prišli njemu, ili ti probati, poslusajte me i bjezite od njega kooo od kobre.. (bolje i ona da vas uhvati nego "on").... Vjerujte ljudi da nema boljeg od onoga što nam je Bog dao da raste... "Sveta Biljka"... zato nemojte se praviti mangupi, jer mangupi su oni koji odbiju "govna" ta, i ostanu na vuvi :respekt: takvim ljudima....

P.S. Jos jednom sorry za offtopic, ali morao sam reci koju rjec o hemiji....!!!!
 
18.07.2006
41
1
0
:shock: A jel to stvarno istina da po novom zakonu za tri stabljike dobijes tri godine? Pa prije je bilo za svaku stabljiku misec dana, s tim da si se za jednu uvik mogao izvuc na znatizelju i proc nekaznjeno. A sto se tice offtopica, u mom kraju je situacija obrnuta, vecina ljudi je bar jednom u zivotu zapalila joint, dok je mali, jako mali broj njih probao nesto teze. Za primjer vam dajem moje drustvo, vec sest godina pusimo travu, (neki stalno, neki rekreativno) i od nas petnaest samo je jedan probao kemiju. A znam jos puno takvih ekipa u kojima se samo pusi trava, nista teze. Iako mi se cini da ovi mladi sve vise i vise konzumiraju teze droge, ali to je rezultat rada zadrtih ljudi kao sto je ova ministrica.
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
Bezze_Sa je napisao(la):
GreenMan je napisao(la):
Ispravka - nije tacno da 90% ljudi zavrsi na drugim stvarima.Garantujem da nije tako procenat je mnogo manji.
Pa sad vjeruj kod nas u SA, masovno su ljudi na hemiji (posebno heroin), samim tim pravo teško naæi gdje završiti vutru. Evo mog primjera, dok sam bio na žutom, nije mi padalo na pamet da dam pfeninga na travu, a niti me je interesovala... sad u SA je kriza praaaaava, ako nešto ne urade ovo æe biti drugi Afghan...mislim sto se tièe žutog...
@bezze_sa
Nebulozno zvuci kad izneses podatak sta radi 90% ljudi u gradu od pola miliona stanovnika. Kao da je u pitanju mjesto s jednom ulicom i nekoliko kuca !? Naravno, kao u svakom vecem gradu na ovim prostorima, i ovdje je situacija sa horse-om katastrofalna, ali sumnjam da je u belgrejdu i zagrebu nesto bolje. Sto se tice vutre, uvijek je bilo dobrog stuff-a za pusenje, naravno ako imas dobru shemu tj. ako radis s pravim ljudima.
 
01.08.2006
0
0
0
heh, tako i dosta ljudi kaže-"sve poèinje od trave!" Mislim-totalna glupost! 'ko to svjesno radi i ostane normalan, to je o.k. ....a koliko znam, dosta mladih je krenulo tim putem da su babama zamarijali apaurine ili praxitene, samo da bi se s neèim srokali! Kemija je najveæi shit, bilo da je to aspirin, lekadol! - ako netko više èita novine/ostale medije, na temu-zdravlje - svagdje prakticiraju sve prirodno-ako ne moraš-nemoj uzet lijek, veæ poželjno; prirodne æajeve.... a navodno je zeleni æaj dobar za sve (+ ostali)

pozdrav ganjerima :D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Joint nikako ne vodi u svjet droga... to je velika zabluda medju konzervama koje nam sjede u politici, kradu drzavu, glasaju za zakone o kojima nemaju pojma, a sto se droge tice uopce neznaju razlike nego sve trpaju u isti kos...

Konkretno ova dama je glupa ko impotentni *****, with all due respect :wink:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Oni koji donose zakone, a to nipošto nisu politièari, itekako dobro znaju što dopuštaju a što zabranjuju. Ne samo da znaju, nego znaju i 100 puta bolje od svih nas ovdje zajedno šta æemo ikada i znati. Šta mislite zašto postoje ustanove u koje trebate iæi po godinu, dvije na redovite razgovore nakon šta vas registriraju kao korisnika? Jer vas posebno školovani ljudi ispituju o vašim iskustvima, odnosu sa roditeljima, društvom, zajednicom. Prouèavaju vaše ponašanje, vaš odnos, vaše djelovanje, vašu ulogu... Kako ste poèeli, zbog èega, što ste u tome vidjeli, zašto ste nastavili, što s time postižete... I sve to lijepo zapisuju a kasnije sastavljaju tablice, dijagrame, statistike kojima dobivaju uvid i moguænost kontrole. Zanimanja psihologa, socijalnih radnika i obrazovnih preodgajatelja nastala su tek 50-60tih godina kada se kapitalizam razvio na svoju Trenutno najsnažniju razinu: ušao je u kulturu a time direktno u proces socijalizacije i ima tu moæ da mijenja i preodgaja èovjeka. Kako bi to postigao on prvo mora nauèit i prouèit èovjekovo djelovanje i razmišljanje, pronaæi njegov uzrok... tada, dobiva moguænost kontrole i manipulacije.



Jedini naèin da nekoga "pobjediš" jest da ga nauèiš i upoznaš u njegovoj srži. Ovaj sistem nikako nije pasivan... on dobro zna kamo ide, što radi i kako æe to postiæ. Njegove smjene ideologija i skupova vjerovanja i èinjenja tek su mikro-èinom njegova hipokritiènog eksploatacijskog makro-plana... a on je da uèini svoje stanovništvo robljem podložnim kontroli.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Ko kaže da se poèinje sa travom taj je budala.(oprostite na grubom naèinu izražavanja:)) Poèinje se sa CIGARETOM I ALKOHOLOM!!!! Ja nikad u životu nisam konzumirao ništa osim trave i hašiša, niti imam namjeru, a bome još manje želju.
 
01.08.2006
0
0
0
doors_of_perception - u!

potpuno se slažem s tobom! ispadne da su politièari glupi-sve nam je to gušt prièat. ali i više nego dobro su 'uigrani' i organizirani! Stvar je trpat sve na isti kalup, na nas sitnije tzv! "ovisnike" (to budale kažu) jer smo mi dio njihovog posla i na nama zaraðuju. rekla sam da bi mogli jednog dana i legalizirat kako bi i na tome masovne pare zaraðivali; al izgleda da neæe, jer dovoljno ližu ***** EU....

oni su samo dio lopova i mafije! koja je samo to nama neshvatljiva igra (za ni-ne-pomislit šta se sve meðu njima dogaða....)
p.s. Kao da meðu njima nema dilera..sve oni imaju u popise sve nas; zato bit tehnologije i je-kontrola

http://www.007.com.hr/

enjoy! :wink:
 
01.08.2006
0
0
0
Ana Lovirn

kaže da ne zna razliku izmeðu jointa i ecstasyja te da nije konzervativna, nego napredna jer mladež želi odvratiti od pakla droge do kojih je može dovesti i samo jedan joint
.....
sprdnja od babe

:respekt:
 
09.08.2006
0
0
0
Zelim reci da su me upeckali sa manjom kolicinom opojne droge marihuane koja je bila veoma loseg kvaliteta. Tu travu ne bih nikad kupovao. Bio sam u krizi i snasao se. Upoznao sam jednog kul tipa koji mi je tog dana na zalost poklonio vecu kolicinu na toj zurci. Tako sam ja kao stranac (nisam drzavljanin Republike Hrvatske) bio tamo uhvacen i kaznjen na 1000 Evra (imao sam manje od 7 grama), nakon sto su mi Evropski pasos oduzeli na nekoliko dana i tako bio prisiljen da idem na sud.

Ne mogu da verujem da tretiraju korisnike marihuane za licnu upotrebu, a ne love velike dilere koji se obogacaju kroz prodaju teskih droga, sto je stvarno lose za celo drustvo i covecanstvo.

Prvo bi trebali ministricu Lovrin proveriti koliko je ona upetljana u prljavim poslovima sa sfercovanjem ljudi, pogotovo mladih devojaka, pa korupcije i drugih ilegalnih poslova. Mislim da nije upoznata sa dejstvom marihuane, niti se uopste razume s drogom, kada uporedjuje marihuanu sa ekstasijem ili kaznjava zbog marihuane, kao za posed teskih droga, umesto da se nudi program za mlade da se odviknu od droga i pocnu da rade na neke projekte koje bi doprinele drustvu.

Ministarstvo cini mlade zlocincima i pravi im prepreke u zivotu. Poznato je da delimicno svaki mladi covek probao alkohol i barem jedanput probao takodje marihuanu. Danas u Hrvatskoj i u celoj Evropi ima mnogo korisnika marihuane. Otprilike svaki treci u Hrvatskoj pusi gandzu, pa se zbog toga mora primeniti pravosudje, ako ne onda moraju izbori da se organizuju kao takodje i demonstracije za legalizaciju. Uzmimo Holandiju za primer: oni su legalizirali i pokazali svetu da su jedna moderna drzava, tako trebaju i sve ostale zemlje da legalizuju i da na kraju svega vide korist te divne biljkice.

Zakon mora se izmeniti!! Hrvatska ce inace u skoro imati najvece kriminalce na svetu, zbog sitnica i drzane nepravde i neznanja!

Zamislite mladog coveka, optuzen krivicnim delom. Kako ce mu biti tesko u zivotu u stvaranju uspeha i karijere. Ta optuzba navesti ce ga do velikih teskoca sa cinovnicima i drzavnim aparatom.

Moje misljenje je da je alkohol opasnija droga od Marihuane i zato treba da se legalizuje, jer niko jos nije poginuo od Marihuane u saobracaju.

Marihuana ima dejstvo da smiruje ljude i da ih opusta, da su bas ono peace, da se raduju zivotu, a ova ostala droga vodi do agresije i depresije. Treba se kazniti teske droge i vece kolicine ako je to nelegalna prodaje sto ne ide preko fiskusa, a ako se legalizuje nestali bi dileri i svi sitni problemi, sud bi imao pametnija posla i narod bi bio slozniji i produktivniji. Legalize it!!

Dalje da li je to pravda ako se sudi po tezini trave ili je pravilnije suditi po kolicini THC-a?

Da li treba svrstati Marihuanu pod opojnom drogom?

Zasto je ministarica Lovrin toliko protiv Marihuane?
(Mozda joj sin pusi? ili je imala lose iskustvo prvog puta? ili su je nenormalno je**** dok se napusila?)
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
malinali je napisao(la):
Ne mogu da verujem da tretiraju korisnike marihuane za licnu upotrebu, a ne love velike dilere koji se obogacaju kroz prodaju teskih droga, sto je stvarno lose za celo drustvo i covecanstvo.

Ne vjerovao ti i dalje ali je tako od uvijek i tako ce bit i dalje.
Gdje ima novaca ima i prostora za razlicita tumacenja "moralnog","pravednog","drustveno prihvatljivog"...

malinali je napisao(la):
Moje misljenje je da je alkohol opasnija droga od Marihuane ...

Sasvim sam siguran u to.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
malinali je napisao(la):
Moje misljenje je da je alkohol opasnija droga od Marihuane i zato treba da se legalizuje, jer niko jos nije poginuo od Marihuane u saobracaju.

Ako to nije vidljivo iz statistika(kojih se neki tako vjerno drže kad ne bi trebalo) a kad je u pitanju u najmanju ruku dekriminalizacija (u boljoj buduænosti legalizacija), onda cca. 400.000 mrtvih godišnje od posljedica ispijanja alkohola(115.000 se tièe Europe) nasuprot 0 mrtvih od posljedica konzumiranja THC-a...NE ZNAÈI NIŠTA!!! Ja ne razumijam...a vi? :lupkanje: :lupkanje: :lupkanje: :lupkanje: :lupkanje:
 
Zakoni su "kontrola" stada. To nije logika niti priroda ljudskog ponašanja i slobode.

Zakoni su ovdje samo da bi napravili masu poslušnih konzumenata (uplašenih, prije svega), koja æe gledati TV, kupovati novine i zabavljati se na naèin kako vam oni kažu da je "in" ili cool.
S moralom, slobodom i ljudskim pravima to nema veze. To je pozornica u èijem se backstageu odvija najodvratnija predstava zloèina i izrabljivanja u povijesti èovjeèanstva.

Da država brine o pravima POJEDINACA ne bi svaka grkljala u krvi do koljena.

Svaki rat je potpuno dokidanja svakog morala(zakona). Ako Izraelac, u amerièkom bombarderu, ubije jednim napadom 35 djece, a istodobno na nekom amerièkom sudu država kriminalno goni konzumenta kanabisa to nije zakonska država niti svijet demokracije i ljudskih prava.

To je èisti poligon kapitala s pijunima. A mi smo samo beznaèajni bar-codovi ili statistika u grafovima.
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
Miss Betty Bowers je napisao(la):
Zakoni su "kontrola" stada. To nije logika niti priroda ljudskog ponašanja i slobode.
Svaki rat je potpuno dokidanja svakog morala(zakona). Ako Izraelac, u amerièkom bombarderu, ubije jednim napadom 35 djece, a istodobno na nekom amerièkom sudu država kriminalno goni konzumenta kanabisa to nije zakonska država niti svijet demokracije i ljudskih prava.

To je èisti poligon kapitala s pijunima. A mi smo samo beznaèajni bar-codovi ili statistika u grafovima.
Neoimperijalizam ! :puc_puc:
 
01.08.2006
0
0
0
Miss Betty Bowers

Slažem se! mi smo pijuni, a šta se samo dogaða meðu mafijom na vlasti....nismo ni svjesni samo koliko smo kontrolirani.(A KOLIKO TEK DROGE IMA NA HR.ESTRADI?! glume samo neku 'amerikanizaciju', 'turbo zvjezdice' FUJ! :banana_mrtva: ) živimo u neznanju; jedno nam nameæu..prièaju..a istina je sasvim 10 prièa...pa; ljudi smo, nego da živimo u ljubavi i miru, gradimo zidove izmeðu sebe....danas rijetko možeš nekom vjerovat (a uglavnom se uvijek uspostavi da te oda onaj kome si najviše vjerovao :cry: )*kamuflaža* :roll:
 
21.08.2006
2
0
0
Sve sto je ona napisala jos nije izglasano koliko mi je poznato.

Nema veze, desnica je sada na vlasti a svi znamo da su oni konzerve.
Doci ce ljevica opet,cvast ce biljke.. marsirat cemo po trgu puseci jointe opet itd.

Nemajte straha, ioanko u praksi tesko zazive takve zakonske prakse.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Lowrider je napisao(la):
Miss Betty Bowers je napisao(la):
Zakoni su "kontrola" stada. To nije logika niti priroda ljudskog ponašanja i slobode.
Svaki rat je potpuno dokidanja svakog morala(zakona). Ako Izraelac, u amerièkom bombarderu, ubije jednim napadom 35 djece, a istodobno na nekom amerièkom sudu država kriminalno goni konzumenta kanabisa to nije zakonska država niti svijet demokracije i ljudskih prava.

To je èisti poligon kapitala s pijunima. A mi smo samo beznaèajni bar-codovi ili statistika u grafovima.
Neoimperijalizam ! :puc_puc:

Ilitiga postmoderna industrijskog kapitalizma.

Svaka pohvala sestri Miss Betty Bowers na njenom pruženom nam mišljenju. Predivno reèeno za zakone i predivno reèeno za hipokriziju zloèina koja se skriva iza paravana ideoloških mikro mijena globalnog makro plana. Mi smo roblje i roðeni smo fizièki neSlobodni. Tu je najveæi grijeh kapitalizma. Jer ukida Svrsishodnost, Moralnost, moguænost, izbor te uzroèno-posljedièni reciprocitet Slobode. Jednom kada se poremeti vrhovno naèelo èina radi samog sebe (Svrsishodnost) tada vršitelj samoga sebe osuðuje na buduæu dogodivost autodestrukcije.

Danas smo u Vremenu strukturalne dominacije, kompeticije mehanizama moæi u kulturi, borbe oko znaèenja i reprezentacije (prikazivanje, predoèavanje, stvaranje same predodžbe=ukljuèuje èitav niz mehanizama i strategija koje raspolažu sistemima znakova: jezik, slike, zvukovi, tj. tekstovima i diskurzima, i okupljaju se oko odnosa znanja i moæi. Dominantni modeli reprezentacije ujedno su i modeli nadziranja znaèenja), opredmetizacije i banalizacije (u svrhu industrije obiènoga, industrije klona, industrije kao što sestra Miss Betty Bowers kaže: "in" i "cool", konzumeristièkog omasovljivanja), svrgavanja tradicionalnoga na popularno (što se javlja masovno poslije 2. svj. rata kao revitalizacija oslabljenog tržišta koje svoju novu snagu poèinje nalaziti u markaciji i apstraktnom pogledu putem simbolike, tj. samom povezivanju: proizvoðaè-potrošaè), masovne potrošnje slijepog slijeðenja materijalnog profita, kompetitorstva, izdaje intelektualca, usaðivanje izopaèenoga i tako dalje i tako dalje...

Jedina smo vrsta koja de-evoluira (èinom dogodivosti ne Tijekom Zbilje jer je to nemoguæim) i koja je zamjenila Ljepotu sklada, Harmonije te same velièine Istine i Ljubavi, za tako beznaèajnom i niskom stvari kao što je komad papira (kojemu smo takoðer morali nametnuti i storiti svrhu...ajde da se barem trgamo za zlatom). Zato nema nam druge nego da sami sebe uništimo. U to nema sumnje jer kada do Apokalipse ilitiga uspostave Moralnog Equillibriuma ne bi došlo, to bi znaèilo da Svijet (sam Univerzum) može poèivati na a-Moralnosti, iskljuèivosti tjelesnog (materijalnog), apsolutizmu, laži te samoj kaosnoj destrukciji, a tada ne bi niti Postojali. Tada æe doæi do ponovne Harmonije i ostvaraja same pravde i Ljepote Bivanja.



Srdaèan pozdrav