Politics

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Prije svega, ja mrzim politiku i držim se podalje od nje što više mogu, vjerojatno i većina vas, ali... vidite... Mi se tu borimo za legalizaciju, ona je određena zakonom a zakon je kreiran politikom. Vidite, koliko god mrzili politiku, ako želimo nešto postići po pitanju dekriminalizacije moramo ići glasati za one koji dijele slično mišljenje s nama, ili bar kažu da su za. Svi mi znamo da su oni svi u politici rođeni manipulatori i lažovi, ali ipak... ako netko djeli mišljenje s nama, u ovom slučaju o dekriminalizaciji, mi moramo ići glasati za njih jer jedino oni mogu izmjeniti zakon ako dođu na vrh piramide.
Sada su na vlasti dezinformirane konzerve, i zbog toga njih je većina u saboru i vladi, i zbog toga je nama minimalizirana nada da možemo svojim vlastitim trudom nešto postići.
Pogledajte ovo: http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/19/0433006.html
eto vidite... onaj čovjek na slici je premijer RH i svakim danom me sve više fascinira njegova vještina laganja i manipuliranja, stvarno je impresivno. On je trenutno na vrhu, a skoro pa svi njegovi politički stavovi kose se s mojim.

U 11. mjesecu hrvatski dio nas istomišljenika moći će poduzeti nešto po pitanju dekriminalizacije i po pitanju ovog trenutnog, nevjerojatno primitivnog zakona o drogama.

Hrvati znaju koja je to stranka za koju trebaju glasati, ona nam neće promijeniti i donijeti bolji život, ipak su samo govna u drugačijem pakiranju (izuzeci uvijek postoje), ali eto, mogu nam pomoći oko ovoga što mi svi jedino želimo.

I za kraj mislim da ćete se s ovim svi složiti: Nedajte glas konzervama!
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
yea, istina istina, nikad ih nisam volio...ni izbore ni politicare...
jer nisam nista zelio od njih, nikad...
sada zelim, ali ljudi pomozite...
za koga da glasam? tko je od njih najliberalniji...

dakle sigurno nitko nece legalizirati lake droge...ali ako netko ima tko misli dopustiti kolicine za vlastitu upotrebu onda ok...
i to je super...
ja UOPCE nemam pojma o strankama tim...znam sad da HDZ ne zeli lake droge...
ali pametno on kaze "nesmimo se igrati sa lakim drogama"....to je...
zato treba polako krenuti...

al eto ja pesmist, vjerujem kako od toga nece nist biti :p
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Za korak prema ostvarenju našeg cilja, po meni je najbolje dati glas za glavnu konkurenciju vladajućeg HDZ-a, glas za SDP, njihov predsjednik Milanović bar je rekao da je za dekriminalizaciju. HDZ i SDP su glavni igrači, prvi su konzerve, drugi su liberali, ali kad sve to staviš u bocu i dobro protreseš, van dobiješ isto sranje što se tiće cjelokupne politike.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
u pravu si.
ja inače prekrižim listić.
ali ovaj put ću nešt zaokružit.
pretpostavljam nekog sdp predstavnika.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja već duže vrijeme tak okolo govorim ljudima da glasaju za SDP ali problem je što kod nas većina ljudi iz tradicije glasa za HDZ iako nisu ni upoznati s njihovim programom ni ništa nego jednostavno glasaju za njih jer su oduvjek glasali za njih
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
I meni se politika gadi iz istih razloga koje je i Weed-ran naveo al ove godine planiram glasati (do sada nisam nikada) i to za SDP. Nevjerovatno je kakve sve poteze poduzimaju političari kako bi ocrnili konkurentske stranke. To stvarno nema smisla i ponašaju se kao da su im smrtni neprijatelji. I ova Sanaderova izjava je tako jadna da ju je suvišno komentirati. U njegovoj izjavi spadne da SDP umjesto školovanja hrvatskoj maldeži nudi drogu i poziva ih na buntovništvo. Nitko nije za to da se droga "nudi" niti se bilo gdje nudi niti bi to imalo smisla nego je stvar u tome da par grama trave ne znači zakonski gledano da si narkoman već da kao u ostalom civiliziranom svijetu postoje novčane kazne za posjedovanje određene količine. Problem je u tome što 90% biračke populacije nema pojma šta znači dekriminalizacija i kada čuje ovakvu Sanaderovu izjavu odmah će pomisliti da ako na vlast dođe SDP nastupa stanje anarhije u kojem nitko ne ide u školu, kao što bi to htjeo Sanader nego se svi drogiraju. Ma ne da mi se uopće više opterećivati takvim ljigavim izjavama...jedino što preostaje da se nadamo da je ljudima više puna kapa HDZ-a i dvoličnih manipulatora i da ima onih koji su za promjenu vladajućeg vrha pa što god nam to donijelo.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Pred neko vrijeme sam postao temu zašto ja mislim da ne treba glasati za SDP. Moje osobno mišljenje je da svaki političar koji podržava tezu da marihuana vodi ka težim drogama ne zaslužuje moj glas.

moglo bi se reć da SDP ovako pokušava uhvatiti još više glasova ali ja osobno neću glasati za stranku koja se dodvorava zadrtom mišljenju već isključivo ću glasati za stranku koja će snažno i bezkompromisno stati iza dekriminalizacije.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
no oni koji ne dijele moje "visoke" standarde nek pogledaju kako predsjednici mladeži stranaka govore o pitanju lakih droga
Valentina Jarnjak (21) DC:
Lake droge: Treba ih prebaciti u prekršajna djela.

Mile Grubišić (28) HNS:
Lake droge: Dekriminalizaciju lakih droga, prije svega zato što nema potrebe da osoba bude označena do kraja života zbog greške koju je učinila u prošlosti.

Dan Špicer (29) SDP
Lake droge: Lake droge treba dekriminalizirati za osobnu upotrebu. Važeći Kazneni zakon (čl. 173) ne poznaje razliku između lakih i teških droga, a konzumente tretira gotovo jednako kao i preprodavače. Također, zakonom nije utvrđeno, za razliku od Slovenije i Austrije, što i koje su to količine za osobnu upotrebu. Sve droge su štetne i protiv njih se treba boriti, ali je apsolutno neprihvatljivo da danas mlada osoba uhvaćena u posjedu jednog džointa marihuane može završiti u zatvoru i do tri godine.

Ivan Tepeš (27) HSP
Prostitucija i lake droge: Ne treba legalizirati prostituciju i lake droge jer to su problemi koji se moraju rješavati, ali ne linijom manjeg otpora, tj. legalizacijom. Mora se uložiti više napora i sredstava na sprečavanje uzroka i edukaciju o štetnom djelovanju prostitucije na moral i karakter čovjeka, kao i štetnom djelovanju lakih droga na ljudski organizam i moral.

Mislav Banek (27) HDZ
Lake droge: Ne, hvala! Njihova raširenost dovela je do mišljenja da su one bezopasne. Istina je daleko od toga, marihuana može prouzročiti od impotencije do različitih oblika raka, što je potvrdila Svjetska zdravstvena organizacija (WHO), a mnogo puta ovisnici kad postanu imuni na efekte lakih droga pređu na jače pa završe predozirani po javnim WC-ima.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ja mislim da treba glasati za SDP jer ostale stranke makar bile liberalnije od SDP-a nemaju šanse protiv HDZ-a.

Tihojla ti kažeš da ne treba glasati za SDP jer kažu da marihuana vodi ka težim drogama,nadji stranku koja to ne kaže....U HR ne postoje istinski liberalne stranke.Zar nije za pocetak dovoljna dekriminalizacija,to ide nama u korist što god naveli kao razlog dekriminalizacije.

Možda ovako izgleda kao gaženje principa i vjere u bezopasnost Marihuane no tako sigurno nebi razmišljao kad bi uhvatili tebe ili neku osobu do koje ti je stalo i najebe 10x više nego da je SDP na vlasti.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Od dva zla biram manje, moj glas ide SDP-u. Ako oni dođu na vlast postoji barem mala vjerojatnost za dekriminalizaciju, dok sa HDZ-om nemamo nikakve šanse
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Gle izjavu od Baneka, on jos nije prešao na novu 'istinu' o marihuani, onu o gubitku interesa i volje za zivot, ko zna sto sve ne... On se jos drzi one stare, 'preci cete na teske droge'... Pa daj molim te, kad vec lazes, lazi u skladu sa vremenom :rofl: Ma mislim nije on kriv sto mu je mozak u guzici... ali stvarno pretjeruje
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kao što sam ranije rekao to je razlog zašto JA neću glasati za SDP zbog te izjave.
Neću se ljuditit niti neću zamjeriti nikome tko će glasati ili pozvati druge da glasaju za SDP.

Ja osobno smatram da je HNS po tom pitanju kod nas čist. Oduvijek je bio na pravoj strani i nikad nije ni na koji način "pljuvao" po travi.

Od dva zla biram manje, moj glas ide SDP-u. Ako oni dođu na vlast postoji barem mala vjerojatnost za dekriminalizaciju, dok sa HDZ-om nemamo nikakve šanse

ovo mi je malo nejasno. Koja normalna osoba koja podržava legalizaciju uopće uzima HDZ u računicu? A uostalom sve druge stranke koje se zalažu za dekriminalizaciju neće odustati od tog stava zato što je SDP na vlasti.

sadašnji izbor je između DC-a SDP-a i HNS-a(ako će te glasati isključivo za "velike" stranke). To je situacija di ne biraš manje zlo već veće dobro. Pa kad već , hvala bogu, imam izbor zašto da biram onog tko je najmanje pridonjeo borbi, zašto da ne biram onoga tko je najviše pridonjeo.

Jedino što je bitno je da svakog tko bi dao glas za ove stranke treba motivirati da ode i da glasa. Kamo će otići moj glas je najmnaje bitno. Jedino bitno je da svi glasovi stignu na prijateljsku adresu.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Tihojla je napisao(la):
ovo mi je malo nejasno. Koja normalna osoba koja podržava legalizaciju uopće uzima HDZ u računicu? A uostalom sve druge stranke koje se zalažu za dekriminalizaciju neće odustati od tog stava zato što je SDP na vlasti.

Pa nisam ni reka da sam normalan :)))

Meni dekriminalizacija nije najbitnija stvar u životu, i mislim da nitko ne bi trebao glasat za neku stranku samo zato što je ona za dekriminalizaciju. Tako da za mene HNS odmah ispada iz igre. Prije bi proda dušu vragu nego svoj glas da Radomiru Čačiću i Vesni Pusić. Ili to dođe na isto? :)
Što se tiče HDZ-a, s obzirom da sam iz Dalmacije, Sanader me je na neki način kupio kroz ovaj svoj mandat. Imam osjećaj da se napokon počelo nešto ulagat u ovaj kraj i od strane države, a ne samo od pojedinaca koji grade apartmane i narušavaju izgled obale. Ali svejedno mislim da je to jedina pozitivna stvar koja dolazi od njih.
Od SDP-a sam puno više očekivao, tj. od Milanovića. Sve je bilo idealno dok čovjek nije 'progovorio'. Jedino što me tješi je činjenica da u slučaju pobjede SDP-a premijer neće biti Milanović, nego Ljubo Jurčić. Milanović nije SDP, i njegov stav nije službeni stav SDP-a. Oni su barem poznati po tome da su im dopuštena različita stajališta unutar stranke. SDP-ovci su daleko najaktivniji u Saboru kad je u pitanju dekriminalizacija. Šimi Lučinu i Nenadu Staziću moramo svi biti zahvalni, jer likovi se stvarno zalažu za dekriminalizaciju, daleko više od svih. Zalaganje za nešto nije kad te novinar pita jeste li za to, a ti kažeš da jesi. Zalaganje podrazumijeva određenu aktivnost i angažiranost u smislu ostvarivanja nekog cilja ili ideje.
DC nisam uzimao u obzir, nekako su mi oni u početku svog postojanja više gravitirali HDZ-u, imali su nekih razilaženja, ali to je bilo skoro pa isto. Drago mi je da si mi skrenuo pozornost na njih, baš sam maloprije čitao njihov program i vidim da im se politika (a i ljudi) uvelike promijenila.

Jel' zna 'ko kakav je stav HSLS-a i HSS-a po pitanju dekriminalizacije?
I postoji li ijedna stranka u hr koja u svom programu ima crno na bijelo napisano: DEKRIMINALIZACIJA LAKIH DROGA ?
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Petar Pan je napisao(la):
Pa nisam ni reka da sam normalan :)))

Meni dekriminalizacija nije najbitnija stvar u životu, i mislim da nitko ne bi trebao glasat za neku stranku samo zato što je ona za dekriminalizaciju.
možda nije najbitnija ali bez nje meni, a vjerujem ni većini forumaša, stranka ne dolazi u obzir. Hebeš gospodarsku politiku ako se ljudima bezrazumno uništavaju životi zbog zadrtosti onih gore.
Petar Pan je napisao(la):
Jel' zna 'ko kakav je stav HSLS-a i HSS-a po pitanju dekriminalizacije?
I postoji li ijedna stranka u hr koja u svom programu ima crno na bijelo napisano: DEKRIMINALIZACIJA LAKIH DROGA ?
e ovo je zanimljivo pitanje. HSS bi prema onome što tvrde da jesu trebao biti proti a HSLS prema onome što tvrde da jesu za. No HSS je prihvatio homoseksualce pa bi mogao i marihunau. Treba iz pitati.
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
nasa politika i politicari su svi mito i korupcija,i nista od njih puno nemozemo ocekivat...svi oni igraju po pravilima nekih nasih tajkuna i skacu na njihove rijeci tako da ce bit kako glavni igraci naloze...kad im se smisli dat ce nesta korisno...bar se nadat treba
 
29.08.2007
40
1
0
32
Ja vjerujem da sigurno ima netko ko je za legalizaciju lake droge,no to vjerujem nece nikada doci,jer bi ih tim postupkom vecina ljudi ispljuvala i nebi vise glasovali za njih,jer znate i sami da vecina njih ni neznaju sta se ubraja u laku drogu i sta je uopce marihuana!!!
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo u zadnje vrijeme dosta pricam sa ljudima o ovoj temi...legalizaciji, dekriminalizaciji i slicnom, i nakon svih tih razgovora stvarno sam ostao obeshrabrem...
ti politicari, vecina njih...a i velika vecina desnicara su zestoko pritiv droge...
tako da sumnjam da ce im netko promijenitii misljenje...
a i ne bih glasao za nekoga tko je za legalizaciju ako je i usput ljigav kao osoba/stranka....
dok govorimo o legalizaciji nema nikog za cuti...a kad je u pitanju postrozenje, uvik ce razmotriti ili primjeniti u praksi na odredeno vrijeme da vide ucinak...
a moja zadnja misao je:"bilo bi se lakse napraviti novu drzavu nego promijeniti ovu"...

najvjerojatnije moj pesimizam nije dobar ali stvarno pokusavam biti sto realniji...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
I ja nisam neki ljubitelj politike, ali je baš dekriminalizacija razlog koji me potaknuo na razmišljanje o tome kome dati glas. SDP nije jedini zagovornik dekriminalizacije, ali je trenutno najjača stranka koja se bori za to. E sad, ostali, koji su istog mišljenja, su puno slabije stranke i ne vjerujem da će skupiti dovoljan broj glasova da bi mogli napraviti neku promjenu...

Eto, to je jedini razlog zašto ću dati glas SDP-u, a ostalo će ionako biti isto sranje ko i do sad... za HDZ ne bi glasao jer mi je Sanader ljigava *********!