Položaj ventilacije?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.12.2015
62
37
18
35
Pozdrav, ja sam novi-stari član... Nisam pisao 5 godina sa starog naloga (Username: Gawrey) a izgubio sam pritup emailu... No to je nebitno... Odlučio sam da ponovo započnem uzgoj. Nažalost, zbog potreba lečenja.

Pošto je novac naravno najveći problem moraću koristiti živinu sijalicu od 250w. Box je 40cm x 60cm x 100cm.
A pošto se te sijalice mnogo greju onda mi je potrebno i hlađenje rasvete. Kontao sam da ubacim dva ventilatora koja uvlače i jedan ventilator koji izvlači vazduh. Tu imam dilemu. Kako postaviti ventilatore? Evo jedna slika kako sam planirao. Ali ne znam da li bi ovaj gornji koji uduvava vazduh pravio problem jer bi kasnije duvao po cvetovima? Hvala unapred. Pozz, kontam da uradim i neki dnevnik. :)
skica.jpg
 
23.12.2015
62
37
18
35
Misliš da je mnogo zbog toplote? Našao sam jedino od 125w, nema od 150.
Ova od 250w mi daje tačan broj lumena koji je potreban za 0.25 kvadrata (12700 Lm)...
Da li bi moglo da prođe za vegetaciju 125w (6800 Lm) na toj površini?
A da li misliš da bi škodilo duvanje po cvetovima?
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Evo ovako....ja imam istu tu zarulju i stavio sam ju u vege box D 150 x Š 50 x V 60 (tvoju sliku zarotiraj za 90°), sa 3 120x120 cm venta (oni kockasti,3cm debljine) te slobodnim usisom i mogu ti reči da je jedva hladilo.... Na kraju sam morao zamjeniti ju sa neonkama jer mi je previše vodu grijalo (hydro)... Tako da jebeno grije. Razmisli o jacem ventu ili probaj sa par komada kao i ja...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
razmisli o nekom staklu ispod lampe a onda ide jos jedna rupa za ispuh u prostoru za biljku, upuh pasivan a taj vent montiraj na novi ispuh. Ako mislis ulje raditi trebati ce ti vise biljaka, koliko sam vidio tu na forumu, to su male kolicine. Veli mentor Opa cupa, mali box - veliki problem, veliki box - mali problem. Sretno u svakom slucaju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Olaf
23.12.2015
62
37
18
35
Prvo da vam se zahvalim na pomoći. Da su ljudi na Balkanu uvek ovako složni bilo bi nam mnogo bolje :)
Ne planiram praviti ulje, ovo je za potrebe lečenja nesanice. Dešava se da ne mogu spavati i po 6 dana.
Ne mogu piti zvanično priznate lekove jer mi od njih loše.
Počeo sam redovno koristiti kanabis pred spavanje i on mi jedini pomaže a nemam nikakve nus pojave. Čak me i doktorka pitala da li sam probao kanabis.
Tako da planiram redovan grow 1 do 2 biljke.

Odlučio sam sledeće. Od rasvete ću uzeti 4 x 45w CFL, 6500k, 2200Lm. To je oko 8800Lm za početak, pa ću dodati još jednu kasnije.
Kontam da ću ovime rešiti ovaj problem sa ventilacijom jer manje greju. Svakako stavljam 2 x uduv i 1 x izduv.
Usput da napomenem da sam u procesu pravljenja automatskog rada. Pomoću Arduina ću automatski kontrolisati svetlo, hlađenje (temperatura i vlažnost).
Napisaću tutorijal o tome i postaviti programski kod. Lako je za napraviti i košta mnogo manje od svih elemenata kada uzimaš posebno a može uštedeti vreme. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
napravi prvi box kako si vec zamislio, poslje prvog uzgoja znati ces vise pa pretumbavaj i preslaguj, to je jednako zanimljivo. ove 6500k lampe su za vegetaciju i biljke su vise grmaste, ne idu u visinu sto je dobro ali cvijetanje nemozes s njima odraditi, za to je potrebno 2000k,2500k, procitaj jos jednom temu o rasvjeti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ganger
31.05.2013
4
0
1
poz, ovo je moj prvi post!
ako se spojim direkno na dimnjak dali mi je potreban ventilator za ispuh, jer dimnjak vuce automatski ili bi jos nesto trebalo napraviti.
cjenio bi savjet
 
21.03.2016
3
0
1
123
razmisli o nekom staklu ispod lampe a onda ide jos jedna rupa za ispuh u prostoru za biljku, upuh pasivan a taj vent montiraj na novi ispuh. Ako mislis ulje raditi trebati ce ti vise biljaka, koliko sam vidio tu na forumu, to su male kolicine. Veli mentor Opa cupa, mali box - veliki problem, veliki box - mali problem. Sretno u svakom slucaju!
Pozdrav.. Iako više čitam nego pišem (u principu, ovo mi je prvi post) zanima me jel netko probao ovo sa još jednim staklom ispod lampe. Pretpostavljam da bi ta ''nadprostorija'' iznad biljki i u kojoj je 250W u cooltube-u riješila problem temperature od 35 stupnjeva.. ima li tko iskustva sa premalim boxom i prejakom lampom?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Cooltube bi trebao biti dovoljan i mislim da je staklo beskorisno ako cooltube več postoji. Stanje popravlja jači vent/protok zraka.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
[QUOTE="đarasta, post: 441455, .. ima li tko iskustva sa premalim boxom i prejakom lampom?[/QUOTE]
U principu, vrlo česta pojava iz uvijek istog razloga, pretpostavlja se da će više lumena dati bolji prinos a ne uzimaju se u obzir i drugi čimbenici. Za složiti mikroklimu svi se malo pomucimo ispočetka, na pola growa već znaš, do kraja si majstor mikroklime. Ljeto nije za uzgoj u boksu.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Pozdrav, također više čitam nego što pišem, uglavnom što se tiče ovog sa staklom ispod lampe testirao sam pc box sa hps-om 150 w i ventilatorom protoka 180 m3 te je razlika sa staklenom pregradom cca 1,5 stupnjeva manje nego bez pregrade!
 
08.07.2015
492
203
43
Verovatno ima uticaja luft od stakla do boxa da moze topli lakse da ode na izduv,a i ugao venta koji duva po staklu.
Meni je jak unutrasnji vent na sredini u kontra smeru ka ulazu ubijao temp za 4c.