Polovna oprema?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2015
3
1
3
Da li se uopšte isplati kupovati polovnu opremu npr. ako je odradila 1 grow, koliki je vijek trajanja MH/HPS sijalica i ostale opreme? Planiram početi indoor u prostoru1x1x1,2 visine.
Ponuđen mi je za 80 eura korišten komplet 250w MH, 250W HPS, Philips prigušnica, Philips starter, E40 grlo, pa šta mislite o ovoj kombinaciji i cijeni?
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Treba ti 400w kao sto su ti vec i rekli za taj prostor.
80e je puno za taj komplet sto ti traze.. Da sam kupis starter i prigusnicu i da kupis NOVE sijalice i hps i mh jeftinije ces proci :)
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ja sam dao 60e za to sto ti nude za 80e isto odradile 1 grow sad ne znam koje su lampe al meni licno nije bitno za 1 vi grow...
 
04.05.2015
23
12
3
Gde moze da se kupi ta polovna oprema za indoor u Srbiji, a da je sigurna prica? malo mi je to ovako preko neta zeznuto..?

Inace za novi komplet grow box ima neka radnja ovamo u Bg koja za velicinu boxa 90x50x160cm , sa sledecom opremom:

Sijalica MH 400W
Sijalica HPS 400W SuperBloom
Magnetni Balast 400W
Cool Tube BatWing 120x500
Ventilator Ø120
Aluflex crevo Ø127

Mehanički tajmer
Cool Tube BatWing 120x500
Easy Roller nosači
Mehanički tajmer

i jos se dobijaju neke sitnice poput saksija i zemlje, djubrivo sl

podaju za 40.000 din, tj 330 eura

Sam box bez oprema kosta citavih 18000 din /150 eura

Jeli to ta cena koja se krece ili su malo preskupi?
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
naravno da su preskupi! otimaju neupucenom narodu pare. Strogo kupuj polovno i nema nikakve bojazni,bar dok ne pocnes grow ...zato samo hrabro! Za pocetak, pogledaj oglase ovde na forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljakse

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
i jos se dobijaju neke sitnice poput saksija i zemlje, djubrivo sl
saksijice dobijes neke minijaturne za klijanje, sto ti ne treba...zemlja je neka kao sa perlitom, ali takodje ti ne treba za nas grow, bar ja ne bih eksperimentisao sa njom, nego lepo kupis neku od ovih sto preporucuju forumasi...a djubrivo ti nude isto ko zna koje, medjutim mozes da trazis npr hesi, ali ti nece dati ceo paket, to jest, nece ti dati power zyme i boost, a oni su mislim najskuplji od hesi paketa...
sto se ostalog tice, opremu i boks dobijas sto posto ispravnu, lepo zapakovanu,ali te fino oderu...i taj sto je na akciji 50 x 90 x 160 je bez filtera, mada on i nije obavezan, ako nemas problem sa tim sto ce ti mirisati cela kuca.xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljakse
04.05.2015
23
12
3
saksijice dobijes neke minijaturne za klijanje, sto ti ne treba...zemlja je neka kao sa perlitom, ali takodje ti ne treba za nas grow, bar ja ne bih eksperimentisao sa njom, nego lepo kupis neku od ovih sto preporucuju forumasi...a djubrivo ti nude isto ko zna koje, medjutim mozes da trazis npr hesi, ali ti nece dati ceo paket, to jest, nece ti dati power zyme i boost, a oni su mislim najskuplji od hesi paketa...
sto se ostalog tice, opremu i boks dobijas sto posto ispravnu, lepo zapakovanu,ali te fino oderu...i taj sto je na akciji 50 x 90 x 160 je bez filtera, mada on i nije obavezan, ako nemas problem sa tim sto ce ti mirisati cela kuca.xD



Da o tome pricam.
Trebace mi filter svakako. U svakom slucaju kad se dodaju sve te stvari mora da se pukne kesa racunam oko 40 soma dinara (350 e), ma najmanje da bi se opremio funkcionalan boks kakav treba. Kada pricamo o novim stvarima. Ima li gde ovamo neka druga radnaj sem ovih monopolista ?

Nabasao sam slucjano na jednu stvar koja lici i moze sigurno da posluzi kao sator.
Slicnih dimenzija kao ovaj. 174 visina/46 dubina i sirina 100 .
Namena mu je kao neki fleksibinal pokretan ormar za stvari-sklopiv. Ima ga u jednom trznom centru u Bg.
I cena mu stoji 2500 din.
p.s. a ima i manji i veci(1500 i 3500)

Evo slike. Sta mislite?
 

Prilozi

  • 59674.jpg
    59674.jpg
    76,4 KB · Pregleda: 31
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Da o tome pricam.
Trebace mi filter svakako. U svakom slucaju kad se dodaju sve te stvari mora da se pukne kesa racunam oko 40 soma dinara (350 e), ma najmanje da bi se opremio funkcionalan boks kakav treba. Kada pricamo o novim stvarima. Ima li gde ovamo neka druga radnaj sem ovih monopolista ?

Nabasao sam slucjano na jednu stvar koja lici i moze sigurno da posluzi kao sator.
Slicnih dimenzija kao ovaj. 174 visina/46 dubina i sirina 100 .
Namena mu je kao neki fleksibinal pokretan ormar za stvari-sklopiv. Ima ga u jednom trznom centru u Bg.
I cena mu stoji 2500 din.
p.s. a ima i manji i veci(1500 i 3500)

Evo slike. Sta mislite?
Mislim da nije losa ideja , ja sam isto gledao te ormare , jedino sta ces trebat je rezat rupe za zrak i oblozit unutra reflektirajucom folijom jer to sigurno ne odbija svjetlo kako treba . U svakom slucaju netko ko zeli kupiti gotov proizvod i malo doraditi mislim da je cool ideja :) zivio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljakse
04.05.2015
23
12
3
Naravno treba se doterati, bitna je konstrukcija.
Da se sa tim ne bakcem i ne jurim da pravim od ne znam cega.
Oblepi se samo od spolja crnim nekim lakim materijalom, a izunutra odgovarajucom folijom.
Dole na prvom spratu se moze staviti neka cvrsta stvar, tipa sper ploca da mogu saksije ravno stajati i ovo sa strane, ovi spratovi se poskidaju. Naprave se odgovarajuce rupe za izduve..
Mobilno, moze da se rasklopi i ponese..
Ja sam upravo to i trazio da bude mobilna stvar ;) Samo nisam znao kako da napravim konstrukciju.. mislio sam prvo od onih plasticih cevi, tankih .. ali kad sam naleteo na ovo, mislim da je je prava stvar.
I pritom jeftina ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ja sam uvek za DIY varijantu ali samo pod uslovom da imas talenta za to ili da ti je neko od ukucanih dobar majstor.
Sve ostalo je petljanje, gubljenje vremena i novca te veoma cesto rezultat je prosecan ili los.
Licno uvek kada sam pokusavao da nesto ustedim na kraju sam placao duplo nego sto bi isto kupio.
Nemam niti talenta niti strpljenja za takve stvari, nije da ne zelim.
Ali sto se boxa tice licno mislim da je bolja varijanta kupiti gotov.
To sto vecina nasih trgovca prodaje po paprenim cenama je sasvim druga stvar.
 
04.05.2015
23
12
3
Slazem se sa sa tim da ako se po svaku cenu juri jeftinija varijnta da cesto na kraju ispadne mnogo gore..
Ali u celoj prici sator-box je najmanje zahtevna stvar i iz tog razloga se moze koristiti ova jeftina varijana, konstrukcija.. maltene gotov proizvod koji uz malu popravku u vidu lepljenja odgovarajucih folija izunutra i tamnog materijala od spolja i par rupa cini pravi growBox za male pare! Za manje novca od tog ne bi se moglo izgraditi nista efikasnije.
Znaci od cele masinerija (kompletnog growBoxa) taj sator prazan box je najlakse napraviti.. i zasto bi na njega davao silne pare, iliti 1/4 novca od ukupne cene komplet growBoxa koliko traze u ovim shopovima.
Dok je spajanje skalamerije oko sijalica, ventilatora, filtera itd komplesniji posao. Znaci vrlo logicno je da se tako uradi i ustedi, a da nije na ustrb kvaliteta.. kako cu ja i uraditi da kupim ovaj rasklopivi box konstrukciju, a onda platiti svu ostalu skalameriju posto nemam pojam oko toga kako sve to povezati.
Meni bas treba rasklopiva varijnata.. inace bih uradio od nekih sper placa iverica..
Znaci ovakve konstrukcije(kao sa slika) uz pomoc potrebnih materijala (plasticne cevke sa prelazima+folije..) ) ne bi mogao samo retard da napravi.
Inace pre toga sam imao u planu ovakvu konstrukciju :
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    53,3 KB · Pregleda: 29
  • crno spolja, belo unutra.JPG
    crno spolja, belo unutra.JPG
    44,7 KB · Pregleda: 29
  • 2.JPG
    2.JPG
    45,5 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena: