Polu dozrela biljka i susenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.08.2008
6
0
0
46
Pozdrav..

kako mi je ovo prvi post na formunu moram pohvalti forum kao i cjeli site :)
apsolutno sve sta mi je bilo ptrebno sam naso ovdje pa vam se svima zahvaljujem na indirektnim savjetima, uputstivima i uporabom xD

da predjem na bitno..

biljka koja je rasla o pocetka 4 mjeseca (jos uvjek raste) na balkonu je malo zakazala.. nije kompletna zakazala nego samo njezin vrh.. visoka je 122 cm.. prvih metar je odlicno uspio tj. grane su pune, teske, masne, skroz u kristalima.. preoblem je u zadnjih 20ak cm.. vrh biljke je tako razvijen kako su grane bile pocetkom 8 mjeseca.. vrhovi na granama imaju dobar postotak tamnih dlacica, odokativno, biti ce zrele kroz nekih 15ak dana.. danas sam primjetio da je manjih dio vrha poceo cvjetati kako spada a sami vrh jos ne i nema sanse da stigne u fazu kakve su grane, prije nove godine.. kako imam paranoju od mraza bojim se da sve ne propadne pa mi je pala jedna ideja i zanima me da li je to ispravono napraviti..

mislio sam (kada dodje vrijeme) odrezati grane koje su sazrjele a vrh bi ostavio da se razvija.. znaci ostalo bi 100 cm centralne stabljike na kojoj bi bilo 20ak cm liscobe, nerazvijeni vrhovi i pokoji 5% zreli vrh..

molio bi da mi kazete dal da to radim (selektivno, ono sta je zrelo odrezem) ili da sve sjecem kada grane sazriju do kraja, ukljucujuci i nerazvijeni vrh??


imam i jos jedno pitanjce..

kako zivim u gusto naseljenom kvartu susenje ne dolazi u obzir na balkonu nego u stanu.. da ne razvlacim spagu po stanu na koju bi objesio biljku pomislio sam da bi mi susuilica za obleku bila odlicna.. nju bi mogao metnuti na balkon ili bilo gdje u sobu, pokriti necime sta ce raditi mrak i tako osusiti.. jedini problem kod susilice za obleku je sta je preniska tj. vrh bi bio na podu a to ne zelim..

kao rjesenje mi je palo na pamet odvojiti grane sa centralne stabljike, objesiti ih po susilici i pustiti da se zasebno suse.. zanima me da li je to ok tj. da li ce kvaliteta biti losije nego da se sve susi u jednom komadu..


puno vam hvala na svemu :-D
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Pa ja bi na twom mjestu swe ubro jer je ionako više manje gotowa(postaš sliku pa nemoraš tolko pisat:), a i da widiš razliku iste wutre ubranu kad je Zrela i friška ako ju naravno osušiš kako treba )...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Možeš i selektivno rezat grane i vrhove kako god očeš,ja probo i funcionira,al mi nije jasno kako ti vrh nije razvijen kad on inače prvi sazrije.
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
ma to ako raste od 4 mjeseca a sad je 10 mjesec to mora da je zrelo 100 %,vidi vrhove stisni ih prstima malo ne jako pa vidi jel smolavo jel ispuista smolu ljepe li se prsti malo ili puno,ako je masna to je to,sto je rasla rasla,ja imam jos na balkonu 8 komada u jednoj saksiji a posijo sam ih prije mjesec dana imaju preko pola metra da mi nepropane ubacicu pod sijalice a neznam sta je to sa tvojom biljkom 6 mjeseci rasta i da nije zrela jedino ako je zakrzljala.............
 
25.08.2008
6
0
0
46
puno vam hvala na svajetima.. mislim da cu odezati donje grane i gane u sredini a vrh cu pustiti jos malo pa cu vidjeti kako se ponasa..

kako sam bio sam na sluzbenom putu biljku nisam vidio nekoliko dana pa sam primjetio neke pozitivne promjene na vrhu :), male ali ih ima..

predpostavka da biljka jos nije zrela je ta da mi balkon (gdje je biljka) gleda na istocnu stranu tako da imam direktnog svijetla na balkonu do max 14h a to sta je vrh uspavan mislim da je zato jer on vec pada u hlad izmedju 12h i 13h.. u dvije rijeci, premalo svijetla..

danas sam pofotkao biljku da vidite razlike u vrhu i grani.. ostavio sam malo vece slike da se vide detalji..

donja grana:
http://img266.imageshack.us/img266/6175/granacc2.jpg
- ona je jedna od najpunijih i naj razvijenijih grana..

donje grane sa strane:
http://img379.imageshack.us/img379/8936/greanesastranevh0.jpg
- ovdje se vidi da je desna strana biljke okrenuta prema suncu a straznja je malo slabije razvijena..

grane ispod vrha:
http://img232.imageshack.us/img232/4197/vrhovisredinate6.jpg
- zadnje grane prije pvrha, cca 20ak cm od vrha..

sredina biljke i vrh:
http://img100.imageshack.us/img100/5203/sredinabiljkeui1.jpg
- ovdje se dobro vidi kako je vrh biljke uspavan u odnosu na ostatak vrhova na granama.. na dnu samomga vrha se vide kristalcici koji su se izrodili dok sam bio na putu, znaci u 10ak dana..

vrh:
http://img266.imageshack.us/img266/1759/samivrhxz2.jpg
- vrh koji se nadam da ce se probuditi i da nece zavrsiti ko liscoba..


p.s.
da li su mi listova tako istockani, ofucani i djelomicno sasuseni zbog krivog pH vode??
ptam da znam za iducu sezonu, btw ovo mi je prva bilja koju sam posadio :).. biljka je posadjena u hamper od 50l, zaljevana je vodom iz pipe, nisam joj dodavao nista od prehrambenih dodataka..

uf, al sam se natipkao, vise nego kada sam postavio pitanje xD..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ja da sam na tvom mjestu , biljku bi unjeo unutra i stavio pored prozora ,pokushao bih je malo izlijeciti, izmjerio bi ph, regulisao ga i dodao jednu dozu djubriva za cvjetanje, to bi je trebalo bar malo izlijeciti ..vrijedi pokushat.. nista ne gubish ..
 
25.08.2008
6
0
0
46
lol, slike sam malo smanjio i kropnuo nebitno.. bile su izmedju 4MB i 5MB a sada zmedju pola i 1.5MB..

ma ne bi je unosio unutra, previse danfa.. siguran sam da ce cuje na dva metra, to je najdalje sta sam se mogao udaljiti na balkonu.. metnuo sam je jednom prilikom u sobu na dva sata pa kada sam je manuo, tri sata sam luftao spavacu sobu.. to je bilo prije cca mjesec dana..

dodati cu nesto za cvjetanje.. samo nezz koliko to ima smisla jer sam mislio grane rezati preko ovog vikenda.. nemam vise zivaca cekati xD, moram priznati da me malo hvata paranoja zbog velicine biljke jer se vidi iz par zgrada..
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ajme meni našta ti to liči mislim sorry ali moram ti to reći . ukloni to jer se radi tog ne isplati najebat.
vidim da su ti biljku pojeli spidermajtsi okreni si koji list sa ovim točkicama i pogledaj si jajašca ispod :D
a i biljka ti je u deficitu težem N ili ti dušika ko što vidim budovi su pahuljasti ili flufy nisu se ispunili i nemaju baš neku potentnost a kladim se da ni okus nije baš nešto tako da bez razmišljanja cepaj i sljedeći put malo sa ipak više pažnje ...

ništa zlonamjerno samo realno i prijateljski pozz i uživaj u forumu
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
stvarno ne kapiram da savjete daju ljudi koji ne znaju kako izgleda muška a kako ženska
batalite savjete ako niste iskusni i sigurni

a biljke je kolega dovoljno opisao
 
25.08.2008
6
0
0
46
Stoner je napisao(la):
ajme meni našta ti to liči mislim sorry ali moram ti to reći . ukloni to jer se radi tog ne isplati najebat.
vidim da su ti biljku pojeli spidermajtsi okreni si koji list sa ovim točkicama i pogledaj si jajašca ispod :D
a i biljka ti je u deficitu težem N ili ti dušika ko što vidim budovi su pahuljasti ili flufy nisu se ispunili i nemaju baš neku potentnost a kladim se da ni okus nije baš nešto tako da bez razmišljanja cepaj i sljedeći put malo sa ipak više pažnje ...

ništa zlonamjerno samo realno i prijateljski pozz i uživaj u forumu

napokon netko sa konstruktivnim kritikama i savjetom, tnx :) :clap: ..
sta bi shvatio zlonamjerno, ako je ispala sranje onda je sranje.. jbg, takva je ispala jer nisam na vrijeme naletio na ovaj forum/site pa mi je znanje bilo na nivou raspoznavanja muskih i zneskih.. kada sam vidio da se treba brinuti o kemiji vode, zemlje, prehrani... zavrtilo mi se u galvi od informacija koje sam moram priznati ignorirao.. kao ono, ne dogadja se to meni (ja idiot)..nadam se da ce iduci puta ispasti bolje.. biljku pilim u subotu, kako sam i zabrijao.. za okus i kako radi javim, sada brijem da ce imati okus po kvartusi xD

samo si u jednom u krivu, biljka je savrseno cista od nametnika, pojavili su se bile neke usi i pauci sredinom 8. mj. pa sam je pospricao necime protiv nametnika, necime sta sam kupio u ljekarni (biljnoj, na dolcu) i od tada nema nikakvih sranja po biljci.. sutra cu fotkati donji dio lista ili jos bolje, cupnuti par komada pa ih ubaciti u scanner..

tnx na svemu :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
hahahahaa to sam i ja nekoć mislio nisi ih se ti rješio vjeruj mi :vb_kez: samo si ih stavio malo pod kontrolu sa nekim sredstvom ali vjeruj mi na riječ borim se sa njima godinama i da se tako slatko izrazim neubivi su gamad jedna pederska kažu da mogu ostati u hibernaciji godinama koji shit ha . no populacije se mogu kontrolirati sa različitim preparatima. uglavnom ne paše im vlaga i niska tempa a obratno im je tako dobro da se izmultipliciraju u svega par dana i pobiju sve lisno što im se nadje na putu no nije ovo mjesto za majtse o njima bi se dalo pisati dosta...

a i šta takva je ispala popusi ju i sigurno bolje od neke vuve na cesti i nemoraš se nalaziti sa nekim dilerima droga i takvim krugom ljudi .izbjenes to držiš se doma i ne padaš :D
u tom i je cilj svega toga mislim grow hobija ne plaćati vuvu imati nešto bolje po svom izboru i NE PASTI :D
 
25.08.2008
6
0
0
46
ccc, bio si u pravu za nametnike, kada sam skinuo par listova (bio je dovoljansamo jedan) ubacio sam ih u scanner, scanniro ih u visokoj rezoluciji i imao sam sta za vidjeti.. da previse ne opisujem evo link onoga sta je s donje strane lista.. radi se o pola centimetra lista..

http://img131.imageshack.us/img131/7601/nametnicivw3.jpg


jbt, kak se rijesti te gamadi a da ne brisem list po list.. lol, to mi se cini ko sizifov posao..

e to nalazenje sa ljudima mi je najgora stvar kojau moram obaviti.. zato sam to sve jednom na mjesec a pod stresom i paranojom sam par dana prije, kada se pocenm dogovarati kada bi bio shoiping..
 
01.11.2008
1
0
0
39
Zaphod42 je napisao(la):
ccc, bio si u pravu za nametnike, kada sam skinuo par listova (bio je dovoljansamo jedan) ubacio sam ih u scanner, scanniro ih u visokoj rezoluciji i imao sam sta za vidjeti.. da previse ne opisujem evo link onoga sta je s donje strane lista.. radi se o pola centimetra lista..

http://img131.imageshack.us/img131/7601/nametnicivw3.jpg


jbt, kak se rijesti te gamadi a da ne brisem list po list.. lol, to mi se cini ko sizifov posao..

e to nalazenje sa ljudima mi je najgora stvar kojau moram obaviti.. zato sam to sve jednom na mjesec a pod stresom i paranojom sam par dana prije, kada se pocenm dogovarati kada bi bio shoiping..


moguce rjesenje problema sa nametnicima su ti bubamare; one se hrane njima :ridinghorse:...nadjes koju ak ne spavaju vetj i stavis na biljcicu..sretno