pomoć čudna oštečenja listova!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
http://img231.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0229.jpg

recite šta mislite,čudna mi je ta pojava,kao neko ozonsko oštečenje ili čudna opeklina ali biljka je vani i nije prskana gnojivima po lišću,nijednom zagnojena do danas,stara oko 4 tjedna,jesu to neke bube ili nešto,jednom sam biljku pošpricao sa otopinom češnjaka i feferona ali sve druge biljke su čitave i zdrave tako da nevjerujem da je zbog tog!
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
zagnojio si frende a onda bi se trebala oporavit nebrini se zbog jednog lista, kad ce imat stotine zravih... lol brijem da joj fali neki mikroelement ,a nevjerujem za te pofefevampirene cesnjak brije, a ja sam se rijesio nametnika buba i to neo---nekaj prah onaj bijeli, nema vise ni bubice hiii
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
razmišljo sam i ja da koristim neo pitroid ali mi se ne čini kao pametna ideja pošto mi je dim u medicinske svrhe!Nemam pojma ovo se ne proširuje,ako bude nastavilo dalje odrezat ču te listove i onda pustit da nastavi rast.nebi da mi neki virus popuši,ipak mi je to glavni sajt i glavna zaliha!Vidjet čemo ali ako netko ima iskustva sa sličnim oštečenjima neka slobodno napiše kako je preživio to!pozz
 
09.03.2009
36
0
0
48
Da nisi slučajno zaljevao na suncu, odnosno kapljice vode na listu, ako je sunce jako, ti sprže list baš tako.
 
20.05.2009
2
0
0
38
treba mi pomoc...imam problema sa listovima sta da radim?
image056.jpg[img]
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Frulica je napisao(la):
Da nisi slučajno zaljevao na suncu, odnosno kapljice vode na listu, ako je sunce jako, ti sprže list baš tako.
to sam i ja pomislio ali nisam,zaljevam ili ujutro ili predvece,jedino ako rosa ili kondenzacija koja bude ujutro nije uzrokovala paljenje lišća makar nevjerujem!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
cekaj herbs nekako mi ta zemlja nelici na dobro ...
jer to jos u saksijama?
al stvarno ako je to sta ja vidim onda je do zemlje...
to izgleda nabijeno ko da vazduh nemoze uopste da dopre do korena malo...
probaj malo ispritiskati saksiju ako je plasticna da zemlja popuca da se nekako odbije ako je nabijana jako :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
to ti se samo čini zoki.zemlja je dostza kvalitetna i ima perlita dodanog i posebno vulkansko kamenje baš zbog toga i jako rijetko je poljevam tako da je stalno prozračena a sve ostale biljke su super a imaju iste uvjete!ja bi ostao kod tog da je nešto grizlo lišće jer od ispod izgleda kao da je netko pojeo sve osim tankog površinskog sloja lista pa se on sasušio i posmeđio!
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
da rasta frende neopitroid sad sam pogledo .nisam jos vido probleme od tog preparata zasad samo znam da su me neke male crne letece bubice napale rupica do rupice ko svicarski sir na najvecim listovima, posipo s tim i nema ni rupice na novim listovima zdravi ...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Pikavac je napisao(la):
da rasta frende neopitroid sad sam pogledo .nisam jos vido probleme od tog preparata zasad samo znam da su me neke male crne letece bubice napale rupica do rupice ko svicarski sir na najvecim listovima, posipo s tim i nema ni rupice na novim listovima zdravi ...
te male leteće crne bubice koje se sjaje su ti inače lisne buhe ili buhači i neo pitroid je namjenjen baš za buhe i takva sranja pa zato nemaš problemal,ali recimo lisni mineri i takve malo zajebanije bubice nemoš s njim riješit,prošle godine sam ja imo neke čudne ose koje su bušile rupe i stabljici i začudo nisu štetu radile nego su djelovale kao supercropping tamo di bi izbušile rupe bi nastala zadebljanja stabljike koja su kao pozitivna stvar i puno pojačaju prenosivost minerala i vode kroz biljku!
 
23.04.2009
46
1
0
34
4herbs je napisao(la):
razmišljo sam i ja da koristim neo pitroid ali mi se ne čini kao pametna ideja pošto mi je dim u medicinske svrhe!Nemam pojma ovo se ne proširuje,ako bude nastavilo dalje odrezat ču te listove i onda pustit da nastavi rast.nebi da mi neki virus popuši,ipak mi je to glavni sajt i glavna zaliha!Vidjet čemo ali ako netko ima iskustva sa sličnim oštečenjima neka slobodno napiše kako je preživio to!pozz

To je i meni bilo, ja sam poskidao bolesne listove i zagnojio i ovi ostali su sada poceli brze rasti i vise mi ih ne napdaju takve bolesti
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
palo mi je i to na pamet,vjerojatno ču probat odrezat po ta dva para bolesnih listova pa ču vidjet ako se nastavi širit onda obavezno slijedi presađivanje tako da okoliš stabilizira zemlju!hvala na odgovorima
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Zli_vrtlar je napisao(la):
Drago mi je sto sam ti pomogao vidi na sta sada moja ljepotica lici :D
lijepa je stvarno,koja je to sorta i koliko je stara?moje su 4 tjedna sad i ogromne su,imam the churchove i lemon skunkove i par diesel rydera
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.