pomoć hitno!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2009
32
0
0
43
evo biljke su 40 tak dana na cvijetanju i izgleda da sam pri pojavi žutih listova koji se normalno pojavljuju u toj fazi, išao malo žešće gnojiti (misleći d biljkama fali nutrienata) i naravno problem je postao još gori sada listovi brže žute (gotovo preko noći!), spaljuju se , napravio sam ispiranje prije neki dan s dosta vode i sada ih samo zaljevam vodom nema više gnojenja, ali se svejedno plašim da li ću ih uspjeti spasiti...?
evo slika
ice:




jacky white:







kao što se vidi vrhovi su zdravi i biljke ipak iz dana u dan vidljivo napreduju ali uz ovo prisutno žutilo donjih listova koje se bojim da ne zahvati i vrhove , hoće li se oporaviti i što mi je činiti da ih ne izgubim mislim na vrhove
btw sve ostale stvari tipa ph, temp, vlaga... provjereno su u granicama optimalnog.

Hvala na savjetima ali samo onim provjerenim da ne bih napravio još goru stvar...
TNX!
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Evo sam sto mogu rec da je dobro sto si navrijeme ispirao vodom i nisi trebao toliko gnoji, da, al dobro kako je tako je.Vidim te listove dole žute se da ali njima vise nemozes pomoc,otpast ce....tolko od moje pomoci... drzim fige za tako ljepu biljku pozZ
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
evo što ti ja odma mogu reć,kaoprvo nisi spalio biljke s dušikom jer ako dodaš previše dušika biljke ti poprime jako jako tamno zelenu boju i listovi ti se počnu kovrčati prema dole ali još uvijek imaju onaj stabilan i uspravan izgled,kao ispružena ruka kad samo savineš vrhove prstiju,ovo što se tebi dešava se dešava izgleda kao manjak dušika,nešto ti očito spriječava unos dušika u biljke i još jednom se osvrni na toplinu jer na par slika vidim padanje listova koje se dešava meni zbog prevelike topline,isto mi žute listovi i znaju tako popadat i to več 2 godine za redom mi se dešava i siguran sam da je zbog ovih ubojitih vručina,neznam kako bih ti pomogao osim da ti kažem da vratiš ph zemlje na 6,8 što prije moguće i nemoj dodavati ništa u zemlju,isperi ju jako jako više,stavi u kadu i ispiri s velikom količinom ph korektirane vode,kad si siguran da si totalno isprao zemlju dodaj pola doze gnojiva za cvjetanje i nemoj ju dirat sljedećih tjedan dana da vidiš,trebao bi vidjeti postupno poboljšanje i poprilično sam siguran da nije stvar s paljenjem dušika,iste stvari se i meni dešavaju a biljke mi još nisu u cvjetanju i mogu ti reči da je ili nešto sa zemljom u pitanju ili ti je toplina ipak prevelika ajde svu sreću ti želim i da što prije to riješiš!

nadodat da je još moguće da su ti posude premale,sad sam se sjetio da su meni žutili i rapidno otpadali listovi prije nego sam presadio biljke,bile su u 15 litarskim kantama do vrha punjenim a manje od tvojih ili te veličine ali ne toliko razvijene nikako,možda je i do tog,eto neznam prijatelju sretno sa time ali imam osjećaj da če se to sredit nekako...pozz
 
24.03.2009
32
0
0
43
4herbs je napisao(la):
evo što ti ja odma mogu reć,kaoprvo nisi spalio biljke s dušikom jer ako dodaš previše dušika biljke ti poprime jako jako tamno zelenu boju i listovi ti se počnu kovrčati prema dole ali još uvijek imaju onaj stabilan i uspravan izgled,kao ispružena ruka kad samo savineš vrhove prstiju,ovo što se tebi dešava se dešava izgleda kao manjak dušika,nešto ti očito spriječava unos dušika u biljke i još jednom se osvrni na toplinu jer na par slika vidim padanje listova koje se dešava meni zbog prevelike topline,isto mi žute listovi i znaju tako popadat i to več 2 godine za redom mi se dešava i siguran sam da je zbog ovih ubojitih vručina,neznam kako bih ti pomogao osim da ti kažem da vratiš ph zemlje na 6,8 što prije moguće i nemoj dodavati ništa u zemlju,isperi ju jako jako više,stavi u kadu i ispiri s velikom količinom ph korektirane vode,kad si siguran da si totalno isprao zemlju dodaj pola doze gnojiva za cvjetanje i nemoj ju dirat sljedećih tjedan dana da vidiš,trebao bi vidjeti postupno poboljšanje i poprilično sam siguran da nije stvar s paljenjem dušika,iste stvari se i meni dešavaju a biljke mi još nisu u cvjetanju i mogu ti reči da je ili nešto sa zemljom u pitanju ili ti je toplina ipak prevelika ajde svu sreću ti želim i da što prije to riješiš!

nadodat da je još moguće da su ti posude premale,sad sam se sjetio da su meni žutili i rapidno otpadali listovi prije nego sam presadio biljke,bile su u 15 litarskim kantama do vrha punjenim a manje od tvojih ili te veličine ali ne toliko razvijene nikako,možda je i do tog,eto neznam prijatelju sretno sa time ali imam osjećaj da če se to sredit nekako...pozz

ok hvala svima, probat ću još malo s ispiranjem pa ću je pustiti malo duže bez gnojenja...posude su 10 litarske ali sam primjetio kako je korijen ekstremno razvijen čak do te mjere da probija na površinu i kad god probam barem malo pokopati po površini odmah naiđem na korijen... bit će da je to jer sam cijelo vrijeme zaljivenja koristio h2o2 koji sam dodavao u vodu u odgovarajućem omjeru, znam da je on zaslužan za tako bujan korijen, mislim prestati dodavati hidrogen peroksid u daljnju vodu za zaljevanje samo ću joj korigirati ph...ph zemlje je više puta mjeren i u granicama je optimalnog, konkretno kreće se negdje oko 6,9... i meni se čini kako se ipak radi o blokadi apsorbiranja dušika ali ne znam što je tomu uzrok...temp u boxu s upaljenim svjetlima kreće se oko 28 stupnjeva, vlaga je oko 60%.

ma bitno mi je samo da se headovi ne spale za listove mi i nije neki problem (barem ću izbjeći trimanje :icon_lol:)...što da radim ako i vrhovi počnu kolabitati (zasada kao što rekoh oni ipak napreduju - popunjavaju se) razmišljam da ih tada uberem i završim s ovim growom pa valjda i u ovoj fazi imaju nešto thc-a? (više od 40 dana kako su na cvjeta nju)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
nemoj ih dirat najbolje,isperi zemlju temeljito i dodaj jednu dozu gnojiva za cvjetanje i ostavi ih najbolje,one če same dovršit ako im je vrijeme i bacit thca koliko trebaju,smanji vlagu ako možeš da ti se ne stvori pljesan...inače nemoj se sekirat,najbolje par dana ni nejdi u prostoriju pa češ primjetit ako imaš pogoršanja ili poboljšanja,kada ih stalno gledaš onda se čini kao da se ništa nemjenja!sretno pozz