Pomoć i savjeti pri growu u outdooru.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Pozdravljam sve na forumu, također kapa do poda svim iskusnim growerima ovdje. Nov sam na forumu, tj prvi put sam saznao za njega prije 2 godine al nisam bio toliko aktivan, citao sam par dnevnika i pratio sam neke uzgoje pa evo i mene da vas malo iskusnije zamolim pomoć. Naime outdoor sam planirao prvi put napraviti ovu sezonu, no zbog nekih osobnih problema, nisam dobio priliku da se i ja pohvalim sa svojim urodom. Znam da je pre rano pitati stvari koje zelim u ovoj novoj temi, ali smatram da je dobra organizacija, dobra priprema i dovoljan broj savjeta od malo iskusnijih igrača ovdje jedan glavni ključ uspjeha u urodu plodova :p Pa stoga, da ne duljim, dalje po natuknicama cu navesti koje stvari me ubiti zanimaju i natuknice o kojima vec nesto znam, ali znam vecinu po svom misljenju, ali bi bilo dobro da mi neko od starijih da thubms up na ideje. Ako postoji u ovo vrijeme uopce aktivnih clanova, volio bih da procitaju post i da mi objasne neke stvari i pomognu u pripremama :) Pa krenimo.

Strainovi s kojima bih se pozabavio su : Northern lights #5X Haze i Jack Flash #5
Klima : Dalmatinska, znaci mediteranska, tako da mjesto na kojem bi volio napraviti ovo je i više nego osuncano i temperature ljeti dosezu i do dobrih 36 stupnjeva. Sve je u kršu pa bi se trebalo investirati u zemlju.
Cuo sam za teramagmu ako se to tako zove, nije toliko bitno ali otprilike znam što mi treba i znam da pH zemlje mora biti 6.5. E sada, kad bi ja poceo sa tim, ja bi se o njima trebao brinuti jednom tjedno, iz razloga što je mjesto na koje bi bilo posađeno udaljeno od grada u kojem živim 30 minuta vožnje. Tako da sam gledao opcije kako da to napravim i upucen sam u pojam hidrogela, sad moja pitanja u vezi hidrogela su:
- gdje ga se može nabaviti? (osim šeme iz pelena, vidio sam i to ovdje)
-kojem omjeru da stavljam? Jer znam da kad iskopam rupu nebitno koliku, donji sloj zemlje mora biti sa hidrogelom tako da zadržava su vlagu u zemlji i da preko tog sloja ide obican sloj zemlje.
-Stiropor u zemlji? Smrvljeni naravno, da cirkulira zrak u zemlji i da daje korjenju kisika.
I ako ima jos sta u vezi sa zemljom slobodno samo se nadovezite i prokomentirajte.

Zaljevanje, pošto bih bio u mogućnosti zaljevati je samo jednom tjedno, zanima me s koliko litara vode treba zaljevati, gdje kupiti pH tester, i s cim tj s kojim proizvodom i gdje se može nabaviti se može regulirati pH vode. Uz to, zanimaju me i proizvodi tj. nutrienti za biljku u stanju vegetacije i u fazi cvjetanja, molim prijedloge za to također. E i da, skoro sam zaboravio jedno pitanje koje ce vam mozda biti cudno a mozda ste i vec culi za njega, također se tice zaljevanja biljke. Metoda sa šećerom? Znaci ako sam dobro shvatio na youtubeu, smeđi šećer ili melasa se zamjesa u omjeru 1 žlicice smeđeg secera na litru vode i da se sa tim zaljeva jednom u 2 tjedna nakon 2 tjedna cvjetanja. Navodno to biljci pomaže da stvara više trihonoma nego inace tako da molim i misljenje o tome :)

Bube i kukci. Za njim mislim da cu ici na metodu koprive i vode, i s tim prskati biljku, ne želim nikakve proizvode s kojima cu trovati svoje male bebice.

Trimanje,sušenje i kjuranje, oko toga vise manje sve znam i što je duže kjuranje to je cvijet bolji, mirisniji, i snažniji. :D

Eto ga te su stvari koje znam i stvari koje neznam a zanimaju me, ponavljam, znam da je rano što postavljam ovakva pitanja, ali stvarno znam po sebi da moram biti dobro organiziran ako mislim u necemu uspjeti. Tako da, cjenim svačiji savjet, svaku primjedbu na moju ideju i sve što zapravo trebam znati. Pozdrav sima!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
poz
probat cu u kratko. vidim da vec dosta znas....osim prakse koja je dosta drugacija :)

stvar je u tome kaj neznamo kakvo ce bit ljeto. ali u dalmaciji je manje vise svako ljeto vruce i suho. Tvoj najveci problem bi mogao biti zaljevanje. Ako ce opet bit suho tamo ko i ove godine...mogao bi imat problema. Evo pogledaj dnevnik od Jones_Davy. Jedan dalmatinski dnevnik. U tom dnevniku ces nac sve svoje odgovore i probleme i rjesenja koja te mogu zapasti.
Ak se dobro sjecam, on je morao svaka 2-3 dana zaljevat jer treci dan su mu se spustile biljke (povenule).

10 biljaka ukupno??? nadam se da mozes sa autom doc do tog sajta jer neznam kako ti mislis teglit barem 5L vode za svaku biljku svaka 2-3 dana. Pricam kad nema kise. Svakih 7 dana....neznam sa kolko vode bi morao zaljevat da izdrze jer okolna zemlja ce popit svu tu vodu.

ph metar i regulacija ti ne treba u outu. bilo koja voda ce bit super.
za secer i melasu i med sam cuo al nemam pojma...ima na forumu o tome.
zemlja...terra magma, cvetal, plantella balkonia....sve rade super u outu. provjereno.
gnojva...ak ces ic na mineralna....zelena plantella za vege i crvena plantella kad cvjetaju. to je sve kaj ti treba.

o bubama i kukcima imas cijelu bibliju u onom gore dnevniku. to ce isto biti yebeno ;) ima svakojakih priravaka koji nekad rade nekad ne. kemija radi sigurno. na tebi je dal oces to ili ces se borit i riskirat i zrtvovat...ako ces se borit protiv bestija na bio nacin.
stiropor u zemlji ti ne treba. ak vec stavljas, stavi perlit. on ce malo omeksat zemlju i ono bolje je da upija i zadrzava vodu za razliku od stiropora.
rupe...sto vece to bolje. al nekih 50x50x50 bi bilo ok za kamenjar.

eto manje vise sam sve reko...jel jesam?
hidrogel....ok stvar al nije ni on svemoguc. korijen ode daleko ispod tog hidrogela. okolna zemlja isto pije iz tog hidrogela i dehidrira ga.
... baci se na razmisljanje u posjecivanju sajta i sto u slucaju suse ;) u biti samo procitaj cijeli dnevnik kaj sam ti dao. pa cemo razgovarat ;)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
E stipe svaka cast..
Apsolutno na sve jedno njegovo pitanje postoji odgovor na forumu,ima vremena upoznat se s forumom pretrazit pomalo sve i skupit sam sve te informacije..
Ne zelim ispast bezobrazan ali forum nije servis instant informacija koliko god se neki clanovi potrudili pomoc u datom trenutke..
Do outdoora ima ohoho vremena i to se sve da pregledati i saznati na vrijeme..
Stipe je dobri duh ovog foruma i rijetko kada kome kaze da trazi sam..
Postoji i mentorski kutak i tamo se detaljno moze pripremiti uz strucnu pomoc, mislim da nema potrebe otvarati novu temu radi pomoci iskljucivo jednom novom clanu.. :d
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mikolo13 and Stipe

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
e pošto si ovako uranio onda ocekujem jedan extra grow nagodinu od tebe :D stipe ti je vecinu toga rekao, ja bi se nadodao samo da izbjegavas bilo kakve haze-ove ako radis out, dosta dugo traje..

svakako dobro prouci podforum "Vanjsko uzgajanje" , izmedu ostalog i dnevnik od Jones Davya koji ti je stipe savjetovao, ali mislim da ces odgovore na svoja pitanja naci bas u ovom dnevniku, meni jako dragom,, takoder dalmatinskom :D - 2013. šaroliki vrt

sajt je napravljen u vukojebini do koje mi treba pol sata autom,u nekakvoj sumetini di ima samo kurčevih životinja
--> to si ti ;) (ne kurčeva životinja, neg ovaj s pol sata autom do sajta)


ti ces saditi u zemlju tako da bi mogao imati cak i bolje rezultate, vremena imas napretek i uz dobru pripremu nemoze da nevalja, sretno unaprijed i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Stipe

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Stipe hvala ti puno na svemu tome, ovo je tema otvorena cisto informativno, znam da postoji sve na forumu al opet mi je trebala neka malo iskusnija glava koja bi me malo više usmjerila i savjetovala.


Stoka znam sve i znam da je pre rano, svakako cu pogledat i procitat sve sta ste mi predlozili!

Tarzan, naravno! Dnevnik ce bit zasigurno, tako da vidjet cemo sve! a sto se tice toga da izbjegavam hazeove za outdoor postoje li neke druge sorte koje preporucujes? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Rupe 50 x 50 x 70 cm dubine.
http://www.asunion.rs/hydrogel/hydrogel-660/
5-15g narupu umjesas.
U rupu stavi i 2-3 šake organik gnojiva.
http://www.cedar-agro.hr/index.php?...tegory_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=169
2-3 šake pepela ako imaš.
Vermikulit 2-3 šake.
http://pseno.hr/supstrati/vermikulit/
Pola substrata izmjesas sa pola zemlje na placu.
http://hr.unichem.si/brandovi/plantella/zemlje/proizvod?prid=113
Možeš stavit kompostirana govana ako imaš od životinja.
To je sve sta trebaš i zalijevanje vodom i nekim tekućim gnojivom.
http://hr.unichem.si/brandovi/plantella/specijalna_gnojiva/proizvod?prid=61
http://hr.unichem.si/brandovi/plantella/specijalna_gnojiva/proizvod?prid=117
To je sve sta trebaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog and Z&N

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Gospodine cili, hvala puno na svim savjetima i tvom vremenu koje si posvetio da odgovoris na moju temu :) imas li kakvih outdoor sorti koje bi preporucio takoder?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sta ti dusa da možeš posaditi. Automatik svi, foto gledaš da imaju duzinu cvjetanja do 60-65 dana.
Odvisno za sta ti treba. Ne treba gospodin, samo opušteno.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
a recimo da bi bilo dobro izbjegavati ciste sative i tu haze genetiku jer dosta dugo cvjetaju pa poslije bude i problema sa plijesni i svasta, dobro je to sto si na moru pa ti vecina vrsta moze doci do kraja, kojeg automatika obavezno zabodes (ako financ. dozvole) zbog brze berbe, ali se ne orijentiras iskljucivo na njih jer su dosta mali prinosi, do nagodinu te sigurno nece muciti ovakva pitanja, samo citaj i uci ;) poz
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Hvala ljudi, indica it is. A za osobne upotrebe imam nekih 5 biljaka maksimum u planu, jer ono placam puno za smece doslovno, nema dima ka šta ga je bilo davno i jedini nacin da znan sta zapravo pusim, i sta ce mi pomoc u par osobnih problema je bas ovo. Tako da ako imate nekih milijih indica sorti slobodno preporucite :D

Vafanculo, ovisi kolika je cifra za to. :p