Pomoć oko Box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2013
24
9
3
Ćao drugari :)
sastavljam svoj prvi boks pa me zanima jesam li na pravom putu.svaki savet,sugestija,komentar su dobro došli.

visina 150cm(donja polica na kojoj stoje saksije se spušta pa visina može ići do 185cm)
širina dubina 100X 50cm

ubacio dva kulera na dno(ubacivanje vazduha)
i dva na vrh (izbacivanje vazduha.

sijalice su 2X CFL 45W 6400K /u *********** mi kažu da one u paru daju nešto preko 150w realne snage)
a za cvetanje planiram da uzmem CFL 125W 2700K

sada ću postaviti slike,jer govore više od reči,a vi drugari recite jesam li na pravom putu.i videćete na slici dole,smeju li lampe da stoje u visećem položaju.bojim se da se nepotrebno rasipa svetlost tako.
sve što vam padne na pamet a mislite da bi mi bilo korisno,recite
HVALA

p.s.
naduvan sam pa se izvinjavam ako je post malo konfuzan,verujem,razumećete me :D










 
  • Sviđa mi se
Reactions: XRumerTest

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
sacekaj pc growere ..ali mislim da ti je malo svjetla na tu povrsinu ....
lampe je bolje da stoje u vodoravnom polozaju i napravi im neko sjenilo(reflektor)
sa stednim zaruljama... mozemo reci da ti je visina neprijatelj ...tako da neces nikad iskroristiti tu visinu od 180 cm.
al na dobrom si putu frend :)
 
22.10.2013
24
9
3
ok :)
hvala.
znači,zbog visine,bilo bi zgodno ubaciti još 2 CFL 45W lampe (vodoravno)?
imam i dve spremne štedne (obične)ali podižu mi temperaturu na 30-31C,to bbaš i nije dobro?
ili samo da ubacim još 2 ove cfl i rešio problem?
i misliš li ja da je dovoljna ventilacija,dva kulera gore i 2 dole?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
nemislim druze,znam da imas malo svjetla ...rekao sam ti da sacekas PC growere oni ce ti srediti specifikacije u bebu i objasniti zasto je to tako kako je :D
pogledaj si dnevnike uzgoja sa stednima pa si usporedjuj malo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PlasticPeyote

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, malo ti je to svijetla... Ja sam na duplo manjem prostoru imao 5-6 CFLki po 23W pa ti racunaj. S time da bi jos najradije stavio jos dvije da je bilo prostora za to... A temp ti se dize jer nista ne hladi te zarulje. Znaci jedan vent ti svakako mora hladiti te CFLke, odnosno ujedno sluziti za mjesanje zraka u boxu. Mozda, neznam specifikacije trenutnih ventova, su ti ova dva koja vuku van preslaba da odrade posao izmjene zraka.
 
22.10.2013
24
9
3
malo sam prepravio box :)
ubaciću još 2X 45W 6400K
napraviću reflektujuću površinu koja će stajati iznad lampi i kako budu rasle,lampe pomerati u vis.
za izbacivanje ću onda pokušati sa ventilatorom za kupatilo.
ovako trenutno izgleda

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
PlasticPeyote je napisao(la):
sijalice su 2X CFL 45W 6400K /u *********** mi kažu da one u paru daju nešto preko 150w realne snage)
a za cvetanje planiram da uzmem CFL 125W 2700K
Slagali su te da ti prodaju. To ti je trgovina, jbga... Bolje i jeftinije bi prošao sa 250W HPS kompletom. Zato nikako ne preporučam da ostaneš pri odluci da uzmeš cfl za cvjetanje. Radio sam jednom sa cfl i to nisam niti završio, nego prešao na HPS u toku growa :) Mislim da sam sve reko s tim ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nije pametno raditi kilavu vegetaciju ako zelis da imas na kraju lepe cvetove ;) ako bas hoces cfl za vege, onda pored tih stavi jos jednu od 125w al plavi spektar ;) mada bih ja licno ceo grow odradio sa hps 250w... sto i radim, i to sa dve biljke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PlasticPeyote