Pomoć oko box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Ako su ti dimenzije 80 x 70 x 125,idealno ti je 250 w...ni cool tube ne treba,ako napravis ventilaciju kako valja. I bilo bi bolje kad bi digao visinu na 160,ali ti najbolje znas kakve su ti okolnosti,i da li smes to da uradis.
 
19.10.2016
1
3
3
33
Ako su ti dimenzije 80 x 70 x 125,idealno ti je 250 w...ni cool tube ne treba,ako napravis ventilaciju kako valja. I bilo bi bolje kad bi digao visinu na 160,ali ti najbolje znas kakve su ti okolnosti,i da li smes to da uradis.
Merio sam, i mislim da bih mogao do 140 da dodjem najviše. Znači kada bi visina bila 140 dosta mi je 250w hps bez cooltube 2 biljke, 1 vent in i jedan jak vent out? razmisljao sam white widow autoflower da uzmem budući da oni ne rastu preterano visoko. mislim da je to savršen spoj
:)
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Ne treba ti vent da ti ubacuje vazduh,treba ti izduv, i jedan da ti vrti vazduh u boxu,da imitira vetar...da li ces jednu,dve ili 3 biljke to je vec na tebi i tvom stilu growanja,mozes sa dva autosa kako si zamislio,a mozes i 3 kako ti lulu predlaze.:)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Samo turbina, usis duplo veći od ispuha ( podjeli usis na dva-tri otvora) CT, flexi cjev, turbina, (može biti i izvan boksa), ispuh. Ako je protok zraka osiguran s duplo većim usisom nema se kaj miješati, stalno je u zrak protoku bez zadrzavanja ( za ljetni indor, druga priča, trpaj sve što puše u boks, otvaraj vrata...)
Neke zamisli rade samo u teoriji, dok ne upalimo lampu ne znamo dal će zadovoljiti traženo. I uvjek može bolje! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
@1310 ja sam mislio da moze sa tim dimenzijama da prodje bez ct-a,ali verujem da znas sta pricas...meni je na 60x60 ct sa 250 w bio super,pa sam mislio da 70x80 moze bez...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Moras probati, nasi mentori uzgajaju bez CTa, vele staklo krade lumene, pa moze biti i slabija lampa s manje lumena, lampa na vecoj udaljenosti od zelenjave, valjda bi se našlo još protuargumenata, super ne. Počni pa vidi kuda ce te uzgoj odvesti,. ;)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Negdje sam procitao da staklo od CT-a smanjuje za nekih 5% lumena, sto je stvarno nista. S druge strane omogucava da se lampa priblizi bar 2x blize biljci nego bez (ja svoj drzim na 15cm od vrhova bez znakova spaljivanja). S obzirom da kolicina svjetla opada na kvadrat s udaljenosti od izvora, reklo bi se da je to itekako prednost. Ono sto brijem dosta ljudi ne radi je da ciste redovito Cooltube od prasine i otisaka, izvana i iznutra.
Jos jedna stavka koja definitivno utjece na kolicinu iskoristivog svjetla , osim udaljenosti , jest refleksija, tj. dobar reflektor. Bez istog, ili s nekim jadnim i kratkim mozes i do 20-30% svjetlosti izgubiti (ako ne i vise).
Ako je prostor ogranicen, ja sam definitivno za jacu lampu i cooltube nego slabiju i bez. Adekvatan reflektor je uvijek potreban...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
19.10.2016
1
3
3
33
Ok, razmislio sam opet, procitao jedno 100 puta sve odgovore i resio da napravim box drugih dimenzija visina ce biti 150 a duzina i sirina po 75.Ici ce jedna domaja test run pre kraja novembra, pa narucujem neku opasnu Amneziju :D Procitao sam da je ovaj prostor savrsen za 250w hps. Samo me zanima je l normalno da cena 250w hps-a bude 100e. Mislim naravno sa sve balastom/starterom? Ja nigde jeftinije nisam nasao od toga. Ako neko zna da ima u BG-u da se kupi jeftinije obavezno me pm.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Jesye normalno,imas u *********** u bgu i za 100 evra,ali i jeftiniju varijantu...
@Farmer stipe je jednom prilikom izneo i skroz suprotnu tezu...bolji je samo dobar reflektor,bez ct-a, jer iako je lampa dalje od vrhova biljke,ona zahvata vecu povrsinu,i bolje osvetljava one udaljenije vrhove u boxu,te je zato i efikasnija...
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Prati oglase neko vrijeme, naiđu povoljni kompleti
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ja volim kupiti novo, i sa novim zna biti problema.
a meni to treba.
Vratiće se to, koliko sam davao za ljekove i alkohol,, sad ne dajem ni petinu mjesečno, a još se kompletiram.
I svaki mjesec sve manje trošim. A nemogu dozvoliti da mi box najgori, meni profesionalcu alo.
Jako ti je to teško reći u dlaku, i ja sam čitao i čitao oči mi iscuriše.
Dok nisam složio nisam vidio nedostatke.
Vidim da je njih dosta prvi box zamjenilo drugim, bolje zadihtanim, ljepše složen.
Recimo dno, ja mislim nešto složiti, betonirati pločicu pa kao kadicu sa ispustom za vodu, napraviti za flushanje i pranje boxa.
I da sve curi van kroz crijevo.
Uređujem atelje pa će ostati materijala za to.
Kad završi ovaj grow dok nema još mraza, jer mi na tavanu box. gotovo vani.
Nestrpljivost je tu zeznuta stvar.
Imam i udowicu i narasla je sinoć mjerena 70 cm. nekih je 15 dana do harwesta
Ništa pipana, tvornička, dok sam malenoj chesse,
cvakno vrh i stala da raste. sad je 30 cm.
Hps grije fino. mada mi na tavanu više ona sama nemože držati optimalu.
Ali je bilo drž,potegni. te ovako te onako.
Da nije bilo ekipe ove, odusto bi ja sve razbio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.