Pomoć oko box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.10.2016
1
3
3
33
Ok, posle dugo razmisljanja odlučio sam da se oprobam u baštovanskim vodama ;) budući da mi je ovo prvi grow stvarno bih želeo da naučim nešto. kupio sam OSB ploče i uklopio dimenzije boksa sa mojim slobodnim prostorom u stanu. Ali tu nailazim na mali problem, shvatio sam da i posle mnogo čitanja,ja u stvari ništa ne znam. Pa bih voleo kada bi mi neko odgovorio na par pitanja. box je dimenzija: 1250mm visina/800mm dužina/700mm širina
1. Koje je najbolje osvetljenje za ovaj prostor?razmisljao sam da uzmem hps 100-150w jer mislim da bi 250w previse grejalo.
2. Koliko biljaka može da stane u ovaj prostor? Meni treba jedna biljka,ali ako može 2 da stane,ne bih se bunio :)
3. Koliko ventova je potrebno za ovaj prostor? Jasno mi je da ventovi zavise i od osvetljenja,i da moraju da izbacuju topao vazduh napolje ako se odlučim za hps,ali budući da će uskoro novembar,ne mislim da je potrebno preterano hladjenje tih sijalica.
4. Da li postoji jedna hps sijalica u kojoj mogu da radim i vege i cvetanje ili ću morati da kupim dve? Jasno mi je i da početnici obično koriste cfl za vege ali voleo bih da izbegnem cfl sijalice,zato sto stvarno ne znam da ih odaberem,ja sam nasao neke 70e po komadu i stvarno mi se ne isplati da kupujem te kada mogu da se snadjem sa hpsom za manje pare makar morao sam da duvam u njega i hladim ga peškirom :)
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
1- 150w probaj naci hps dual spectrum
2- jedna biljka dovoljno
3-bice ti dovoljno vent od 100m/3
4-odgovor na keca
Javice se ostatak ekipe za pomoc... sretno ... peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
1. 4oow ko sisa (250w može proć')
2. 3-4 biljke max
3.neki blauberg 125,nešto da miješa zrak oko biljki
4. ima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Bitno je uzeti u obzir i u kojem tačno mestu će ti stajati box?
Ako je u nekom standardnom životnom prostoru gde će okolna temperatura biti "sobna" temperatura onda ja ne bih išla preko 250W. 400W u slučaju da možeš da temperaturu tu spustiš malo niže od sobne. A nema potrebe da ideš ispod 250W. 3 biljke će biti taman.
Za hlađenje možeš možda da uradiš ovako sa jednim ventilatorom. Da ti ventilator vuče vazduh iz boxa, duva ga preko CoolTube-a i na taj način izbacuje napolje.
 
19.10.2016
1
3
3
33
Hvala vam vec ste mi dosta pomogli oko problema koji su me mucili,odlucio sam se za 2 biljke,nema potrebe komplikovati sa vise,samo me zanima oko osvetljenja,je l "Pure Light HPS 250w Grow-Bloom MAX" dovoljno dobro ili ce morati nesto bolje?Ona je 2100k i ima 32000 lm-a. i je l stavljam 125 i vent in i vent out?
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
896
3.715
163
Hladni sever
Pa sad ne znam da li ce pc vent biti dovoljan, Probaj ili sacekaj da jos neko da neku pametnu:)
 
19.10.2016
1
3
3
33
Pa sad ne znam da li ce pc vent biti dovoljan, Probaj ili sacekaj da jos neko da neku pametnu:)
Video sam da ljudi stavljaju i stakla neka,ali nema potrebe posto ce to biti u ostavi,to je sobica bez grejanja a ima i prozor koji mogu da otvorim i regulisem temperaturu...Mene tu jos zanima i da li treba da koristim aditive kad zalivam dok je biljka jos jako mala ili to ide kasnije kad udje u vege.Planiram da pocnem sa obicnim semenom neke domacice,to ce biti takoreci test run,pa ako prodje dobro narucujem nesto ozbiljno,i ako me je malo strah da narucim jer ne znam tacno kako to ide i da l mogu da imam problema. Znam da smaram,izvinhavam se,al stvarno mi je stalo da uradim sve kako treba i ne zeznem nesto. Hvala sto me jos niste oterali u tri lepe :)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
896
3.715
163
Hladni sever
Ako kupis neku dobru zemlju(florabela, tm, potground h...), za vegetaciju ili 3-4 nedelje growa ti ne treba nikakvo djubrivo

Ako ces semnke domaje, moras da krenes od starta sa 12/12 rezimom svetla dok ne vidis pol biljke(muske u kantu, zenske nastavljaju)

Klima u boxu mnogo zavisi od prostorije u kojoj se nalazi, ako mozes, temperature u boxu moraju da budu u rasponu od: nocne 19-20, dnevne(pod hps-om)26-27c-idealne temp
Ali jednostavno probas i videces u hodu kako sljaka
Ekipa je ovde, spremna da pomogne, samo budi strpljiv, citaj i postavljaj pitanja u pravim temama

Edit: izaberes ovde mentora i on te provede kroz ceo grow na najbolji moguci nacin
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
 
Poslednja izmena:
19.10.2016
1
3
3
33
Evo sedim i razmisljam 3 sata već,da nije 250w previše za 1.25m visine? plašim se da ne izgore vrhovi.Koliko bi ta sijalica trebala da bude udaljena od biljke?I je l ima neko neki lep strain da mi predlozi savrsen za SOG ili SCROG?
 
19.10.2016
1
3
3
33
Sto se tice rasvete,tu pricu o lumenima potrebnim za rast sam procitao i ceo taj post sa svim komentarima procesljao do kraja,i nisam nasao odgovor na moje pitanje, a to je, kolika mi visina treba za 250w hps i koliko ta sijalica treba da bude udaljena od vrha biljke. A sto se tice drugog linka,hvala,raspitacu se tamo oko straina
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
th_187162261_Untitledx_122_225lo.jpg
Sve se nade kada se hoce..ali nov si pa eto mala pomoc.To su skolske mjere,a imas dnevnike sa 250w pa malo vidi kako se odnosi sa visinom na pojedinim etapama rasta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Bilo bi bolje da ti je veca visina,ali naravno da se moze i na 125 cm,ja na toj visini trenutno radim sa 400w... a ova udaljenost 45 cm od vrhova,moze da vazi samo za pocetak growa,kasnije mnogo blize spustis,to ces videti sam kad stavis dlan ispod lampe i ocenis da li ga przi lampa...a prostoriju ces morati dogrevati nekako,sa tim ces imati problema...
 
19.10.2016
1
3
3
33
Bilo bi bolje da ti je veca visina,ali naravno da se moze i na 125 cm,ja na toj visini trenutno radim sa 400w... a ova udaljenost 45 cm od vrhova,moze da vazi samo za pocetak growa,kasnije mnogo blize spustis,to ces videti sam kad stavis dlan ispod lampe i
ocenis da li ga przi lampa...a prostoriju ces morati dogrevati nekako,sa tim ces imati problema...
Ma razmisljam da ga podignem na 1,6m ali onda cu imati problema sa temperaturom sigurno,nisam i visinu ogranicen toliko,ali mi je bitan stealth,posto ce da viri onda na prozoru a ta ideja nije bas privlacna :)
 
19.10.2016
1
3
3
33
Bilo bi bolje da ti je veca visina,ali naravno da se moze i na 125 cm,ja na toj visini trenutno radim sa 400w... a ova udaljenost 45 cm od vrhova,moze da vazi samo za pocetak growa,kasnije mnogo blize spustis,to ces videti sam kad stavis dlan ispod lampe i ocenis da li ga przi lampa...a prostoriju ces morati dogrevati nekako,sa tim ces imati problema...
nego,zab sad da te pitam,je l ti koristis cooltube ili jel hladis nekako tih 400w?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.