Pomoć oko izbora sijalice???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2009
21
0
0
43
pozz. krenuo sam sa svojim prvim grow-om i imam box sledecih dimenzija :

visina: 120 cm
duzina : 50cm
sirina : 40 cm

u boxu je sve regulisano ventilacija. vlaga co2 itd itd
biljka je stara mjesec dana i raste pod 6 štednih sa plavim spektrom koji je potreban za vegetaciju ukupna snaga svjetla u Watima je 138W 6x23=138W
pošto sam tanak s parama jedino sto mogu da si priuštim je HPS 70 W evo i karakteristike te sijalice :
Product Attributes
Item description SHP-T 70W
Wattage (W) 70
Voltage (V) 90
Current (A) 0.98
Cap E27
Max. Over. Length (mm) 156
Diameter (mm) 39
Colour Temp (K) 2050
Light output (lm) 6000

Mene zanima dali je ova sijalica dovoljna za cvjetanje 1 biljke u box-u gore pomenutih dimenzija .. hvala vam na odgovoru....


ili u prevodu hoce li biti makar 50 grama cvetova za dimiti od ovog HPS 70W...

ili da samo zamjenim sa 6 štednih sa crvrnim spektrom 2700K sto bi mi bilo jeftinije a i više Wati znaci imao bi 138W štednih sijalica crvenog spektra (2700K) sta vi mislite šta je bolje????
 
16.05.2009
10
0
0
47
Na 1mX1m moze bez problema (uz dobru ventilaciju) 400-600W HPS.U tvom slucaju je otprilike 350W po m2.Posto ti je biljka stara vec mesec dana onda ne znam da'l je visina od 1.2m dovoljna.Uostalom ako preraste mozes je uvek prelomiti (preporucio bih ti vec sada da napravis "scrog" sa nekom mrezom il slicno.
Zaboravi cfl i slicno,radi ono sto rade svi profesionalci u Hol (bez obzira na vrstu biljke)... HPS je za cvetanje zakon!!!
Lampu od 70W drzi na 20cm od vrha biljke.Tvoj cilj je 250g po m2 tj 0.7g po Wat-u.To je sasvim ostvarljivo i s obzirom da je biljka vec dugo u vegetaciji bilo bi cudo da ne skines minimum 50g sa nje.
Otvori neki "izvestaj uzgoja" sa slikama pa da se pomognemo ako negde zapne
Puno uspeha :)
Pozzz
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Alo nizozemski...što ti pričaš?
Prvi indoor pa 0.7 po watt?
400-600w hps u boksu metar visine?
Kad preraste da je"prelomi" pa da napravi ScrOG?
Ae stavi neke slike đes to čudo vidio da vidim i ja.

white weed, u boksu metar i dvadeset visine SA JAAAAKO DOBROM VENTILACIJOM 100% možeš stavit 150w hps bez problema. Ja ne bi ni sa 250kom rizikirao pa ak želiš natrpaj i 1000w.
Skupi neku kintu i uzmi još jednu 70ku. Jer jedna 70w hps neće bit baš dovoljno za tvoju površinu, morat ćeš se zajebavat i sa cfl-kama. Ili još bolje jednu 150w hps pa mirna Bosna. Što manje žarulja to lakše kontroliraš temp u boksu.
 
06.08.2009
21
0
0
43
hvala na odgovorima. znaci ovako da imam para uzeo bi 400w hps al nemaaaaaaaa.
znam ja da je više hps-a bolji urod. dakle hoce li biti išta uroda sa hps od 70 vati il da stavim 6 štednih gdje cu da dobijem 128w svjetlosne snage...

i molim vas bez odgovora, stavi ovu ili stavi onu imam ove dvije vrst sijalica na izbor i to je to.. plafon....dalje nema .....

konkretno sta je bolje i koliko grama da ocekujem uroda hoce li da bude makar 50gr....hvala vam ponovo...
 
16.05.2009
10
0
0
47
#34: Ne znam sa kim se ti ovde svadjas i cije tekstove citas i sa kim polemises al moj tekst ocito nisi procitao il si u nekom zescem tripu.To ne radis prvi put na moj komentar al evo ja zbog drugih ti odgovaram (i prvi i poslednji put).Zaobidji me i trazi sebi neku drugu opsesiju.
PS:I nauci da se pise "apsurda"a ne absurda
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Holandjanin je napisao(la):
#34: Ne znam sa kim se ti ovde svadjas i cije tekstove citas i sa kim polemises al moj tekst ocito nisi procitao il si u nekom zescem tripu.To ne radis prvi put na moj komentar al evo ja zbog drugih ti odgovaram (i prvi i poslednji put).Zaobidji me i trazi sebi neku drugu opsesiju.
PS:I nauci da se pise "apsurda"a ne absurda

Sineeee...oćeš da to komentiram?:vb_whip:
ae radi ti kao profesionalci u Hol pa se ne zahebavaj sa mnom jer sam u žešćem tripu.

white weed već smo ti rekli što je bolje u tvom slučaju.
Ak već nisi skroz nisi pri parama nije ti problem da staviš tu 70ku što već imaš i one štedne. Al ak sam dobro skontao one su sve plavog spektra...možda čak staviš dvije recimo al ipak za tu površinu da bi imao dobro cvjetanje opet doći će do kupovanja novih žarulja-tj crvenog spektra...ae sad računaj- bar tri nove štedne crvenog spektra ili još jednu 70w hps...
Čovječe to zna biti skupi hobi tak da bolje malo pričekaš pa da kupiš ono što ti zapravo treba.
 
06.08.2009
21
0
0
43
thx 34 na odgovoru znaci da kpim hps 70w + 3 štedne crvenog spektra
mislim da mi je ipak lakse kupiti jadan hps od 70 w sa svim priključcima znaci sve je pospajano moje je samo da je montiram na box i ukljucim u struju, i taj me komplet košta oko 35 eura a 3 štedne me koštaju oko 10 eura pa mi lakse dati 10 eurića nego 35. jbg baki recesija je nema se posla...i svaki euro mnogo znaci.....

zakljucak ... za cvetanje jedne biljke cu da imam HPS 70 wati + 3 štedne 2700k i misilm da ce da bude dovoljno.....

hajde recite šta vi mislite nije samo da su se 2 člana ovog foruma ukljucila u diskusiju. hajmo malo.....
 
18.06.2009
23
2
0
38
Ne znam odakle si, ali u Beogradu za cenu 6 stednih sijalica od 23W mozes lagano kupiti sve potrebno za 150W sistem sa Philips sijalicom, tj. nekih 30-ak evra.
Za tu povrshinu i visinu, jedna HPS 150W ti je taman nekih 50W/sqft.
Ako se bash nema novca, onda kupi sada tu 70W, pa kasnije josh jedan 70W.
 
16.05.2009
10
0
0
47
Upisah se ovde da bih vam pruzio par informacija il nekome pomogao
al posto cak i ovaj gore moderator ne ceni i ne postuje moje vreme (jako je skupo, prijatelju i jesam profi ! ) samo jos da vas pozdravim i pozelim puno uspeha u uzgajanju i zadovoljstva svakojakog
Zbogom