Pomoć oko konstrukcije boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.08.2016
2
0
1
33
Pozdrav vutraši moji dragi, pratim ovaj forum već dobra 2 meseca, i evo dali ste mi inspiraciju da počnem sa nekim svojim skromnim growom. Razmisljao sam da kupim šperploče, ali ne mogu da se odlučim za dimenzije boxa. Razmisljam da sadim jednu biljku, i mesto na koje planiram da ga stavim nije preterano visoko, tako da ću morati da primenim jednu od tehnika o kojima sam čitao na forumu, kojom biljka raste više u širinu nego visinu. Ali pošto je ovo prva biljka, želim da bude jako skromno i da ne zauzima preterano mnogo prostora.Video sam da ljudi sade u kućištu od kompjutera, tako da znam da verovatno može da se napravi mali box za moje potrebe. Naravno, ne toliko mali kao kućište, ali ne da bude kao neki koje sam viđao ovde i da dostigne visinu od 2,5m pošto je to za moje uslove neizvodljivo. Znači ukratko, što niži box, visine do nekih 1m, za jednu biljku.Jel ima neko ideju o dimenzijama?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne znam koliko ti je stelth vazan ali sta mislis od vodovodnih cijevi da napravis ram i samo oblozis maylar foliojom preko? mislim da bi to bila naj jeftinija verzija.
za dimenzije sirina 30-50, visina 100 i duzina 60
 
31.08.2016
2
0
1
33
pa zavisi sve na šta mislis pod stelth, ako misliš na to kako će da izgleda, nije mi važno, ali ako misliš na miris, na prvom sam spratu pa mi je problem da vučem cevi kroz prozor za vent out, pošto će verovatno da se oseća. Predpostavljam da za ove manje sisteme ne mogu da stavim hps sijalice zbog male veličine boxa (šteta jer imam hps 250w 2100k 32000 lumena koju sam dobio besplatno od drugara) jer koliko shvatam jako greju prostor. Tako da mi je jedina opcija cfl. Sad koliko bi ih trebalo za prostor dimenzija širine 40 visine 100 i dužine 60 ja ne znam. Ako može mala pomoć tu pošto se ne razumem baš u CFL sijalice. A što se tiče ideje za cevi, nije loša ali to je manje bitno, mogu i od stiropora i od kartona da napravim box i prekrijem ga nečim čisto da ne bode oči.
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Na tu velicinu boxa, ja bih stavio minimum 250w hps. Cfl po mom misljenju ispod 300w ne bi islo.
Inace moj box je 45x70x150h i izgurao sam sa 250w hps. Do duse kad je bilo napolju 30c u boxu je bilo malo toplije ali moze da se izgura uz kvalitetnu ventilaciju.
Jos kako velis prvi sprat, ventilacija ti je opasno bitna.
Box ti ne preporucujem da pravis od lako zapaljujucih materijala
Edit:
Visina boxa 1m, racunaj 15cm na reflektor, i 25cm na saksiju. Plus razmak od sijalice do biljoze sigurica 30cm. To mu dodje na 70cm, ostaje ti 30cm za rast biljoze. Racunaj ma to pri izradi boxa
 
19.04.2016
95
67
18
Za tu velicinu bih ti savetovao mh ili hps od 150w sa filterom od aktivnog uglglja koi mozesh lako napraviti... kao i neki inprovizovani cool tube od recimo neke prozirne vaze za cvece... a uz malo mashte mozesh svashta da napravish! A na visinu moram da se slozim sa @Greenland hmmm malo ti prostora ostaje za biljku, plus morash biti upoznat sa sortom koju sadish jer neke biljke iz vege kad prelaze u cvetanje idu i do 30% josh svoje velicine pa moze lako da se desi da spalish vrhove biljke na lampi tako da ti svakako savetujem da visina ti bude bar 1,5m svako dobro i srecno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310