Pomoć oko outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2019
10
42
13
26
Ovo mi je prva sezona da uzgajam van
Imam 10sjemenki Special Queen RQS
Znam da one polovinom avgusta cvjetaju i to ..
Zbog odlaska na put krajem avgusta nece se imat tko starat oko njih ..
Moj nekakav plan i pitanja su ..
U planu sam polovinom 3mjeseca ih stavit da proklijaju onda bi ih drzao 4 i 5 mj indoor(HPS-noc) outdoor(sunce-dan)
Zatim bi ih prebacio krajem 5 mjeseca i početkom 6 na režim 12/12 da počnu cvjetati i onda bi ih odnjeo na sajt(šuma,livada)..
Moje pitanje je oće li one nastaviti cvjetanje zbog fotoperioda(dan duzi od noći) njima bi ostao 6/7/8mj za cvjetanje tako reći..znam da necu moc izvuci max iz niih al bolje išta nego ništa i propustit cijelu sezonu ..
I hoće li uopšte preživjeti zbog promjene smjene dana i noći(12-12) pa onda (18-6) a bit ce im vrijeme cvjetanja..
Da li ste imali iskustva sa ovim ??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Moje pitanje je oće li one nastaviti cvjetanje zbog fotoperioda
ne. vratit ce se u vegu. tzv, revegetacija i to radis samo kad ne znas spol biljkama. posto imas fem sjemenke onda nema smisla to radit

drzi ih u boxu na 18/6 i u 5. mjesecu ih prebaci van a kad odes na put biljke ce se same brinut o sebi. do tada pripremi velike rupe sa kvalitetnom zemljom.
ako ti se ne svidja ovakav plan onda naruci automatike ;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
@CannaVutraš420
Ako sam dobro shvatio, zelja je da se do kraja avgusta biljke poberu?
Sa fotoperiodnim to nece ici vani, Stipe ti je objasnio, i nekako se namece logicko rjesenje da ih drzis pod sijalicom do kraja. Ako si u mogucnosti mozes odmah staviti sjemenke na klijanje, pa ih krajem 4og mjeseca prebacis na 12/12 i drzis dok ne zavrse. Imace mjesec i po vegetacije i 3,5 - 4 mjeseca da cvjetaju.

Ovo mi je prva sezona da uzgajam van
Pretpostavljam da si ostale sezone gajio indoor i da ti nije problem odraditi ga opet, jer za prvi out kockice ti se nisu poklopile.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CannaVutraš420
07.06.2020
4
2
3
34
Uzeo sam Femi semke prvi put uzgoj outdoor u optimalne uslove u genetikama ove vrste max do 1 kg, koliko vode bi bilo potrebno oko cjeli proces zato sto nije mi blizu teren dostupna voda pa mislim da stavim neko bure veliko dali je to izvodlivo?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Zamisli da smo u 1969. godini, mjesec juli, dan 20i. Na TVu iscekujemo prenos slijetanja Apola 11 na mjesecevu povrsinu, sa sve ljudskom posadom.
Vratimo se u "danas" 51 godinu poslije, u kojoj nam postavljas ovakvo pitanje:
pa mislim da stavim neko bure veliko dali je to izvodlivo?

Aj' budi drug pa citaj malo po forumu, malo se druzi sa nama, nista previse obavezno, tek onoliko koliko ti vrijeme dozvoljava i garantujem ti da ces steci bogato iskustvo.
 
07.06.2020
4
2
3
34
Ne mislio sam neko da ne ima iskustvo i dali je neko uradio takvo nesto do sad zato sto vreme mi ide a jos su u saksije od 3kg a mjesto nije pogodnom vodom zato sam pitao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Pablito

Banned
Banovan
02.07.2017
374
2.148
143
Amsterdam-Netherlands
Toliko ces da potrosis za 4-5zalivanja kad biljka bude imala 2-2.5meseca u outdooru. To ti niko ne moze kaze, ako bude susa piju vise ako bude kisa ne treba da ih davis s vodom... zavisi od svega, sta radis in ili out dal ti je direkt u zemlju ili u saksiji, ja se secam kad sam polivao biljku u augustu morao sam 2 puta nedeljno po 20l... i posle 2 dana kao da nisam sipao ni kap ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana