Pomoć oko previsoke temperature u boxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2013
12
0
0
Ovako imam problem sa boxom, tj. temperatura mi je dok je svijetlo ukljuceno i do 33°C.

Box tj. ormar je 100x60x180, unutra imam HPS 250W. imam ventilator 125mm(onaj za WC koje se ugrađuje u knauf itd.) i otvor na gornjoj ploči za izlaz toplog zraka. problem je u HPS, je stigla prije 3 dana a prije toga sam imao fluo cijevi i nisam imao problema sa temp. sada razmisljam kako bih to mogao rijesiti i dali netko ima neki savjet. CT mi bas i ne dolazi u obzir jer nemam od kuda nabavit tubu od pyrex stakla a gotovi nemam namjeru kupovati, zarulja je za sada udaljena 50cm od vrhova biljaka zbog topline.

Palo mi je na pamet da slozim ovakav reflektor: http://i01.i.aliimg.com/img/pb/731/761/261/1281423189674_hz-fileserver3_3522298.jpg
te da ga spojim na vent i postavim staklo ili plexiglas(neznam dali dolazi u obzir zbog temperature) i da tako rijesim problem. ili da postavim jos koji vent za upuh i ispuh zraka i napravim reflektor bez staklene pregrade.

ako bi mi mogao netko dati savjet bio bih zahvalan, i zanima me jos dali se moze sto ozbiljnije dogoditi biljakama posto su vec oko 35-40cm visoke i nebih htio da bas propadne trud.
 
27.05.2013
12
0
0
znam, nisam bio pri parama zbog kupnje HPSa, imam namjeru za 3-4 dana kupit vent, ali me zanima dali se isplati radit takav reflektor ili ce se temp izregulirat kad ubacim vent..
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
bok, koliko ti je temperatura u prostoru izvan boksa?
Ja sam stvarno predimenzionirao ventilatore i za dovod i odvod zraka, nemam HPS a imam tem. u boksu 33 stupnja. U sobi mi je 31... :)
 
27.05.2013
12
0
0
posto je ljeto a prostor di se nalazi taj ormar je od 12 pa do 5-6 popodne na suncu, unutra zna biti oko 30-31, tako dosta slicno kao i kod tebe... neznam dal bi postavljanje ventova u prostoriju pomoglo ili nesto takvo... jer poceo sam primjecivat da mi se od te topline kondenziraju kapljice na listovima sto prije toga nije bio slucaj. razmisljao sam i o prebacivanju rezima da bude svijetlo preko noci ali posto je dosta zadrta zajednica ljudima bi postalo cudno..

Edit; zanima me koliko biljaka bi ti preporucio (Jack Sparrow) u boxu te velicine?, jer ja trenutno imam 8 biljaka
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
probaj da zastitis box od sunca, npr nekom zavesom(ne onom heklanom,nego nekom malo gushcom), a gde izduvava taj box, mislim izduvava na mestu u kojem je? ako izduvava na mestu u kome je vidi sprovedi nekako u npr otvor za odzak ili kroz prozor, ako zajednici ima da bude cudno sto svetli(i to mozes resiti), koliko tek ima da im bude cudno kada "zamirise" xD, mozda to treba vise da te brine od svetla!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
36
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it


rođo tebe pati 33 stupnja

kod mene je 33 najniža temperatura i to ujutro kad je vani 20 i koji stupanj

naime boks mi je na neizoliranom tavanu, tamo je trenutno pakao.

svjetlo mi radi preko noći - hps 400 tada je 35, do jutra se spusti na 32

preko dana dok mi ne radi svjetlo temp je 37, možda i 38

u boxu rade 4 ventilatora,
za sada se biljke drže dobro. listovi su uzdignuti, nema znakova sušenja, jedino su im donji listovi malo požutjeli, kontam da je to normalno, ipak su stare bebe
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
svima je problem temperatura u ljetnim mjesecima i meni se penje do 37 juzna soba jebiga u prostoriji je isto 33 34,evo danas sam uzea pleksiglas pa cemo vidit kad ga montiram,e da u mene je 5 ventova 2 upuha 2 ispuha i jedan malo veci sta puse po svitlu i biljci...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
može tu biti rešenja tipa : sastaviti kutiju od stiropora od jedno 20l i zamrzavati u plastičnim bocama vodu pa ih pakovati u tu kutiju kroz koju treba da prolazi vazduh koji ulazi u Box....e sad...tu se onda javlja novi problem sa vlažnošću vazduha...jbg...klima je majka!
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
nije mi to neko rjesenje ,kad postavim pleksiglas rec cu utiske,klima je majka samo sve to kosta a za box s jednom ili dvi stabljike nije nimalo isplativo rjetki su ti s klimom u boxu
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
moji automatici su trenutno u boksu gde je ispod stakla temp 35, rastu al
opet nije to to, ne znam kolko se bas lumena gubi ako udaljim na 10 i vise cm,
lampa je hps 100W...
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
skoro nista se ne gubi ako staklo nije debelo ja sam stavia pleksiglas isto na nekih 5 cenata od lampi i pala je temp na 33 drzi tako ,malo naprskaj box s vodom osvjezi ih i rucni co2 da uvate zraka malo bit ce to dobro izdrzat ce one