Pomoć oko programiranja timera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Kupio sam danas timer i jako me je sramota... Nemam pojma kako da ga nateram da radi... Najgore od svega je što u pitanju nije digitalni već analogni timer a uz njega nisam dobio nikakvo uputstvo... Hajde, molim vas, pomozite mi da skontam...
evo i slika:



Buni me ovaj crveni prekidač sa strane, kada ga stavim u gornji položaj (on) timer radi ali ne gasi struju, pokušavao sam da stavim ovaj krug malo ispod vrednosti 1 i čekao malo više od sat vremena da ugasi... ništa.... a kada ga stavim u gonji (t), ništa se ne dešava...
Ne svetli lampica i nema struje... Možda je neispravan? A možda sam ja previše high... U svakom slučaju, značila bi mi pomoć...
Kako da ga namestim na 16/8?
Hvala puno!!!
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Treba da stoji na poziciju T a vidis ovaj crni krug okolo kruga na kome pise vreme, vidis da je sastavljen iz puno manjih podeoka i svaki ti vazi 15min podesices ga tako sto ces za period u kom zelis da bude upaljen da ih gurnes na dole tj unutra, vreme ces da podesis po vremenu sa tvog sata i ukljucis ga u struju
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
podioci su po 15 minuta. Stisnes prema dole dok zelis da ima struje. I narihtaj si sat tj. tajmer da radi preko noci, recimo od 8 navecer do 8 ujutro. Da ne smetaju babe, ocitavanja plina stuje, gosti ne kuze svjetlo i tako dalje.
: mama : sta ti to svjetli?
: ma raste mi trava.
: mama : hahahaha
: ne, ozbiljno
: mama : nemoze, pa vani je minus 10
: aj dobro. Os kavu?
?
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Ma haos... Gledao sa svih strana, odlepio sam bio... Sva sreća pa postoji vutra.org i dobra ekipa koja se medjusobno pomaže....

@orgaz: :ludaci_lol:

sorry 4 :signs040:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Podesio kao sto ste napisali nece da radi.Kako ova sprava zna koliko je sati ?
Ono slovo dole je I a ne T kao na slci gore i ugme belo a ne crveno
Sta da radim ?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mikoooo
miiikkkoooooooo

e

kako zna ovaj tajmer koja je ura

pa to ti bre NASA napravila
preko satelit be
ne prodam ja sranja

aaa

miku na stranu
ti mu sam okretanjem kruga kažeš koliko je sati
i on to prati
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Tamo gde ti je strelica na krugu tu ti pise koliko je sati to pre stavljanja u struju okranes na vreme koje je i stekas u struju!
Pogledaj u tom delu izmadju kruga i plastika tajmera ima ko mali prekidac!!!!
Kada su izbaceni oni podeoci od 15 min. oni stisnu taj prekidac i tajmer propusta struju a kada su ubaceni onda se taj prekidac opet otkaci i nema struje!(cuje se klik klik kada se pali i gaci!
Obavezno stavi onaj crveni ne T i onda testiraj!
Cekaj malo da prodje to vreme!!!!!
A vrlo je moguce da i neradi tajmer!!!
Meni od 7 sto sam kupio 2-3 prave sranja i ponekad ili nepale u uopste ili negase!
Na HPS bolje stavi digitalni jer tamo nema zajebancije sa foto periodom, a ovak krs od tajmera je veliko sranje pa moze da se desi na pola puta da zasere stvar!!!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
budite pažljivi sa jeftinim analognim timerima jer sa vidijo kod kolege-prošle sedmice sjebanih svih pet biljki na samom kraju. Ipak ponekad proverite kako radi!
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Zato treba koristiti sklopnik koji može podnjeti velika opterečenja. Timer ukljucuje sklopnik, koji pak onda ukljucuje napajanje prema lampama. Sigurno je sigurno..
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Slažem se sa OkiyKiku, za veće snage, obavezno samostalni sklopnik. Ni ja nebi vjerovao timeru.
Ali ako je timer normiran za 3kW mislim da bez straha mozete na njega 600W (na te snage mislimo kad pricamo o uzgoju za osobnu upotrebu)
Normalno da će vrisnuti ako spojis na njega par komada od 1kW....
 
21.08.2008
46
8
0
43
Meni se cini da su na mome tajmeru,ove plasticne kukice sto se spuste po 2 sata svaka,a vidim vi pisete o nekih 15min...:signs054:
Znaci ja sam spustio prvih 10 kukica,pa 2 dignute,pa opet 10 spustenih,i tako u krug,za ciklus 20-4... Jesam zeznuo ili je to-to...!?
 
21.08.2008
46
8
0
43
mbad7 je napisao(la):
Meni se cini da su na mome tajmeru,ove plasticne kukice sto se spuste po 2 sata svaka,a vidim vi pisete o nekih 15min...:signs054:
Znaci ja sam spustio prvih 10 kukica,pa 2 dignute,pa opet 10 spustenih,i tako u krug,za ciklus 20-4... Jesam zeznuo ili je to-to...!?
Ekipa,problem stoji...
Timer radi kad je ona polugica sa strane na I,znaci prolazi struja kroz njega,e sad...
Ja namjestim najprije trenutno vrijeme,ima skalu po 4h za svaki dan,znaci brojeve od 2-22,i ispod ime dana,i tako u krug,a oko tog kruga su te zute kukice sto se spustaju za programiranje kad je ona polugica u gornjem polozaju,a ne na I.
Na kutiji i pise da je svaka ta kukica 2 sata rada,znaci ja onda spustim 10 kukica(20h),pa 2 dignute ostavim (4h),i tako cijeli krug za svih 7 dana,ali svjetlo se jednostavno ne pali,nego moram rucno,a one spustene kukice prelaze preko onog zubca koji izade kad je polugica u polozaju za programiranje timera,znaci da se okrece,i zuji,i sve,al svetlo se ne pali...?
Help!!!!
U cemu je štos!?
Timer mi je skoro identican ovome tu http://images.google.hr/imgres?imgu...timer+plug&gbv=2&ndsp=20&hl=hr&sa=N&start=100 samo sto ovaj u linku ima te kukice sto se spustaju okolo bijele,a kod mene su žute,al to je taj princip....
 
21.08.2008
46
8
0
43
HazeSeeker je napisao(la):
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/5393-pomo-oko-timera-hitno.html
:icon_lol::icon_lol:
Postoji opcija edit ... nema potrebe za 4 posta za redom !

Sve što si trebao je napisati VUTRA TAJMER na google!:vb_whip::2flip:
Haze,neznam jel ti nisi procito taj link sta si stavio,ili nisi procito sto sam ja napiso...
Da jesi,vidio bi da mi to bas nista ne pomaze,vec prožvakano...
I ajde ti upisi u google VUTRA TAJMER,pa reci sta ti je izbacilo...
Hvala ti na trudu,al nije bas pomoglo....