Pomoć pri spajanju žarulja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Pozdrav!!!
Evo ja dobio volju za sadnjom pa tako došle i prve neprilike. Sadio bi u kompu, pa me zanima kako spojiti žarulje sa strujom? Jeli moguče spojit preko napajanja od kompa?. znači trebam grlo od žarulje i žice,koje?? kad sve to spojim kako to spojit u struju(utičnicu)?? Hvala unaprijed , nadam se da nesmetam previše. Pogledo sam već nešto o spajanju na forumu al nije to to.:baby::joint2::newbie:
 
17.11.2009
13
2
3
115
Imas sve napisano i nacrtano! Uzmes sativa tartuf de lux,lagano ubacis kod ljezaja od ventilatora-tamo uvijek ima vlage i sasvim dovoljno praha,da se ona primi.Na svakoj benziskoj dobijes rucnu lampu,pa izvadis baterije i spojis grlo lampe sa crvenom zicom od saltera za ukljucenje i to je to! Jedino pazi kod sijemenke,da je okrenes prema ekranu,da je mozes pratiti,jer se zna desit,da ce ic naopake
Puno uspijeha!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Preko grla i svega ostalog u postu ispred tvog.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Nisam baš skužio od onih tema. Mogu li kupit stolnu svjetiljku(samo kostur) gdje je standard grlo izvuc žice iz toga i spojit više grla??? Nadam se pozitivnim odg.

i da koristit ću štedne žarulje. Samo da pitam, ovo ljeto sam pustio seme da klija u toal. papir i nije proklijalo, nijedno?! sada sam skužio da je to zbog toga što su mi se jedan dan posušile(ne seme neg papir) a i prek noći je bilo hladno! sad sam se odselio u stan gdje grijanje nije problem stalno oko 20 - 27 i nedopuštam da se seme posuši stalno zaljevam kad je to potrebno, bojim se dignut papir samo da ne vidim da nisu proklijale(to je mislim treći dan u papiru) a imam još samo 20 sjemenki pa se bojim da nijedna ne proklija. Znači od biljke koju sadim mi je 50% važno da imam seme za daljnu upotrebu i zezanciju sa uzgojem. nakon kojeg tjedna i gdje se nalaze sjemenke.HVALA i kako ih natjerat da proklijaju jer se bojim da neće!! Valjda
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
i da koristit ću štedne žarulje. Samo da pitam, ovo ljeto sam pustio seme da klija u toal. papir i nije proklijalo, nijedno?! sada sam skužio da je to zbog toga što su mi se jedan dan posušile(ne seme neg papir) a i prek noći je bilo hladno! sad sam se odselio u stan gdje grijanje nije problem stalno oko 20 - 27 i nedopuštam da se seme posuši stalno zaljevam kad je to potrebno, bojim se dignut papir samo da ne vidim da nisu proklijale(to je mislim treći dan u papiru) a imam još samo 20 sjemenki pa se bojim da nijedna ne proklija. Znači od biljke koju sadim mi je 50% važno da imam seme za daljnu upotrebu i zezanciju sa uzgojem. nakon kojeg tjedna i gdje se nalaze sjemenke.HVALA i kako ih natjerat da proklijaju jer se bojim da neće!! Valjda
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa pogledaj malo bolje o čemu se govori.
Za hps trebaš prigušnicu(transformator koji je otprilike duplo skuplji nego žarulja) i starter(kao kod obične neonke,ali puno veči),Bez toga ne radi.Znači 3 važne komponente! Tako radu ove žarulje iz tež-a.
Ne kemijaj sa stolnim lampama ništa,to je neupotrebljivo,osim da staviš jednu štednu i držiš 2-3 biljčice tjedan-dva dok malo porastu.
Za nešto ozbiljnije treba ti hps,ono šta si linka u tež-u i ono ostalo.Prouči sad teme ako,treba bi malo više shvatiti.
Inače hps ti je isto šta i ulična rasvjeta,ali ono narančasto svijetlo,dok ono plavo su mh,koje se koriste u vegetaciji.Ali hps je dovoljan i za sve.
Imaš opširnih tema o tomu,daj si malo vremena,nečeš shvatiti ako ne želiš da shvatiš.

Za štedne ako češ več sa njima ne treba ti kostur,gledaj malo dnevnike uzgoja kako su drugi kombinirali i stavljali,koliko žarulja itd.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Bok!
Isupao sam od kompa jedan kabel od napajanja. on unutra ima tri zicice (plavu, smedu i zutu) mogu stim spojit grla ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Joj weberjohn2,radije se nemoj igrati,s tako opširnim informacijama ili češ poginuti ili če ti netko drugi reči informacije kako da pogineš!
Za štedne trebaš 220v,napajanje od kompa koliko znam daje određene wate određenoj komponenti,mislim da je to večinom oko 12v.
Znam da je bilo spajanja lampi na napajanje od kompa,ali neznam sad napamet koje su lampe u pitanju,koja snaga itd.
Opiši šta imaš.
Nije struja za igrati se,a čini mi se da si na Vi sa strujom.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo dovedi struju i utičnicu u komp,dalje če ti biti lako
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ako ćeš koristiti štedne žarulje kupi porculanska grla, utičnicu i žice i malo potraži po forumu a i na internetu kako paralelno spojiti žarulje, stvarno nije teško.

Vrlo vjerojatno nećeš koristit hps u kompu, tako da se ne zamaraj time.

Na napajanje ćeš teško žarulje spojit ali možeš ventialtore na njega spojit, o tome si ovdje pogledaj

https://forums.vutra.org/threads/4474-Tutorial-Kako-spojit-ventilaciju-modifikacija-atx-napajanja

I pazi šta radiš sa strujom da se ne ubiješ
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
ej a dali mogu raskopat obicni produzni kabel koji ima tri uticnice i tamo pospajat grla, nekuzim se ali mislim da je to najsigurnije i nece zarulje gubit struju, jer onda bi druge stvari koje spojimo gubile na snazi i mislim da jednostavnije ne moze. ??
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
:signs053:Najsigurnije je da to tebi neko poveze,jer ne bi smo da te nosimo na savesti objasnjavajuci ti kako se povezuje .:mrtva_banana::icon_wink:
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
kaj se moze preko produznog kabela ili? a mozda pitam nekog da mi spoji jer nebi htio da ispadnem dosadan(ako vec i nisam):dog_walk2:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A čini mi se da češ teško ovako shvatiti kako povezati,utipkaj u google spajanje žarulje,struje ili nešto slično.
Produžni kabel možeš,s 3 utičnice.
Sve šta trebaš je da na jednu stranu staviš:


A na drugu stranu staviš:

Sve to povežeš s 2 žice(ili3 ako češ masu).
Spojiti je prosto do bola.
I tako x3 i imaš sve spremno za navidati štedne i za uključiti u produžni.
Ako ti sad nije ništa jasno potraži električara.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Hvala decki!! Poslije cu jos nekaj pitat ako bude trebalo:email:
samo da pitam dvije sjemenke su proklijale, pa me zanima koliko dugo mogu izdrzat u papiru dok to ne spojim?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Bolje je posadi,dok ne izadje iz zemlje jedino joj je temperatura bitna,znaci da nije prehladno,ali ne treba ti mnogo vremena da to spojis,makar jednu...
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
1. Dali mogu biljke bit na prozoru dok ne proklija 2 listica i kolko ce im trebat? pitam jer sam cuo da im sada nije potrebno svijetla puno pa da ne trosim struje bez veze. 2. I da u jednom vodicu pise da bi box trebalo provjetrit bar jednom dnevno pa da pitam vas dali je moguc box bez ventica jer imam centralno grijanje pa zbog premale vlage nebi stavljo ventilatore jer sam cuo da se stave ako je vlaga prevelika. 3. Jeli bas moraju biti za vegeteciju zarulje daylight?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.