Pomoć pri ventilaciji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Pozdrav drustvo, ispricavam se ako sam fulao temu :)

Jos sam u stazi smisljanja za box, znaci imam ormar pribliznih dimenzija 50x50x150, uzet cu hps 250W, bez cooltubea, pa posto sam moram smisliti, a znam da ovdje ima puno iskusnijih i pametnijih, dosao sam po savjet.
Moj plan je bio, s obzirom da ormar ima jednu sipku pri vrhu (na koju idu vjesalice) zakaciti odrezan trup boce, znaci samo najdeblji dio (nasao sam bocu s trupom od oko 20cm.
Sa jedne strane dovest lampu i nekako pricvrstiti grlo da zarulja ne dotice stijenke boce (ako ima tko neku ideju u vezi toga, otvoren sam za sve savjete :)), i na oba ili jedan kraj s izolirkom pricvrstiti onu aluminijsku cijev.
Na pocetke te boce staviti ventilatore od 12V, 120x120mm (one kompjuterske), da drze protok, jedan kao usis, drugi ispuh.
E mene sada zanima dali je to po vama u redu, dali bi mozda bilo bolje maknuti usis, pa da stavim dva ventilatora na ispuh, da odvlaci zrak iz cijelog ormara ili kako?
Problem mi je u tome sta ormar ne mogu busiti pa moram nesto smisliti umjesto toga.
Evo tu sam neku bezveze skicu nacrtao, u slucaju da sam krivo pojasnio, po njoj bi se zice od svega provukle sa zadnje strane ormara, a cijevi s prednje strane kroz lagano otvorena vrata.

Kako vas se svidja ideja?
I da, hoce li staklena boca predstavljati problem sto se tice osvjetljenja, da ne filtrira neki spektar ili nesto?

Nisam bas sa budzetom na ti, pa su mi DIY rjesenja sta se tubea tice najdostupnija trenutno. Hvala, veselim se vasim savjetima :)

Taowuwm.jpg
 
16.12.2014
353
246
43
30
A mislio sam dvije staviti unutra, mislis da nebi stale?

A znaci ako uzmem hps 150w, nema tolke zezancije oko hladjenja?

edit: malo sam trazio po internetu i taj hps od 150w nema nigdje za kupiti u kompletu za neku u redu cijenu, a ovdje sam nasao od 250W po OK cijeni http://www.gle-shop.com/250w-grolux-paket.html

Tako da bi radije uzeo 250W, dve biljke i malo se pofukao s tom ventilacijom :p
 
16.12.2014
353
246
43
30
Kako mislis na dimenzije boksa? Ona nije uopce direktno hladjena, samo ventovi u boxu? :)
Da, pitanje je kako cu pronaci dva pota osim ako ne budem isao po kockaste, bi bilo mozda bolje da u jedan pot koji taman stane (kruzni, ima dosta veliki volumen, slikat cu jer nisam siguran koliki)
stavim neku pregradu simetralno i sa svake strane jednu ljepoticu presadim kada dodje vrijeme? :)

A i drzim se 250w (osim ako drukcije ne predlozite i nakon ovoga) s obzirom da imam avlijanersko sjeme, tako da cu krenuti sa 4 biljke i kasnije eliminirati muskarce.

Hvala vam :)

Oprostite sta vas ranije nisam uputio, Tamara mi je do sada pomagala pa smo ustvari zastali na pitanju te ventilacije i nismo znali hoce li jos jedan sloj stakla (tj boca)
filtrirati neki spektar da nebi uskratio biljkama nesto.

Ici cu malo pogledati dnevnike, vidio sam ono cudo od Oprah, fascinantno! :D
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne znam sta ti nije jasno :) Imam boks dimenzija 50x50x120 , u njemu sijalicu 150w sa cooltube-om i odgovarajucim ventom u tubi .
To sam napisao u kontekstu da ce ti biti dosta zajebano i vruce u boksu ako planiras da ides na 250w HPS-om bez cooltube-a .
A jedna biljka ide u jedan pot , bez komplikacija .
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ahaaaa....sori!
U redu, nisam ja mislio bez cooltubea, ali pitam dali je ovakav kakav sam ja gore mislio sloziti u redu ili bi to trebalo s jacim ventovima, bez jedne strane da usisava sav zrak iz boxa pa tako hladi sve ili da samo lampa bude hladjena.

Ok, onda cu ovih dana ici do vrtnog pa nabaviti dva lonca. Hvala ;)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Dadam dosao sam do zakljucka da ste u pravu, htio sam za svaki slucaj vise jer mi je prvi grow i zajeb je neizbjezan :)
Napravit cu box jer nema smisla izisljati sa cjevima i glupostima, a njega mogu busiti, slozit cu neki slican koncept ovom tvom gore i umjesto hps 250 cu staviti 150w.

Tako da sam uskoro spreman za krenut :)
Evo ako bi netko mogao biti dobra dusa da mi nace za nesto identicno, ali 150W, ja bi mu bio jako zahvalan! :)
http://www.gle-shop.com/250w-grolux-paket.html

Znaci sve da stigne, pali i vozi, ali da je 150W :)
Trazio sam po netu, ali sam nasao iz inozemstva, a ne zelim sada poreze i carinu na to placati, a iz RH ama bas nista. :/