Pomoć! Savjeti za 1. hydro grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2012
3
0
0
37
Naime, htio bih probati jedan indoor grow sa hidroponskim sistemom (imam već puno iskustva sa outdoor growovima) , pa bi mi trebali odgovori na neka pitanja:

-Gdje nabaviti hidroponske sisteme, a da ne moram izlazit van iz zemlje po to? (već sam pričao sa snailovcima , i dali su mi smiješnu ponudu)
-Koliko watta/lumena (hps/mh lampi) mi je potebno za uzgoj 4-6 biljaka visine cca. 120cm na prostoru 0.9m*0.9m*2m?
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Pa ja se ne razumijem bas previse u uzgoj, na tom podrucju nisam relevantan...

ALI, da sam na tvom mjestu, pokusao bi preko ebay-a naruciti potrebne dijelove pa sa polu-DIY rijesenjem iskombinirati svoj home-made hidro sustav..

Sto se tice lampe, mislim da bi ti 400 w to guralo, ali ako mozes, pikni 600 i miran si ;)


nadam se da sam barem malo pomogao...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pošto je tema poprilićno bzvz, prebacit ću ju u groblje.
Hydro je super, al zahtjeva malo više love. Možda da ipak probaš prvo indoor sa zemljom, pa kad malo iskustva stekneš, već ćeš vidjeti što i kako. Za tu površinu minimalno 250W HPS, optimalno 400W.
Za asistenciju oko grow prostora otvori temu u pod forumu: https://forums.vutra.org/projektiranje-prostora-za-uzgoj/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
31.03.2012
3
0
0
37
Ne brini, imam puno iskustva s time, napravio sam sustave samoregulacije temperature,vlage,električne konduktivnosti i pH, a nije mi problem potrošit 1500kuna
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ok prijatelju, sorry radi pokapanja teme. Lako ju vratim. Ako si već toliko stvari sam sredio, samogradnja sustava za navodnjavanje je naj manji posao.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nasao sam ovu temu, da usput ovdje pitam...
Posto sam sve vise zainteresiran za hydro, citam, ucim, trazim.. pa sam naletio jednu zanimljivu spravicu, hydro sistem bubbler sa potom 5L...
E sad.. koji se kuzite u ***********, vase misljenje o ovome tj. jel bi se dalo u tome odradit grow normalno, naravno uz sve popratne stavri vezane uz hidro uzgoj? (@mario339 znam svi da si doktor za hydro pa bi te volio cuti :)
Znam da se sve to da sloziti homemade, al ovo mi bas simpaticno djeluje pa bi kupio gotovo :)
Imam onaj boks 40x40x80 koji bi bio taman za taj jedan pot...htio bi probati hydro, a ovo mi se cini kao odlicna stvar za prvi put sa jednom biljkom...ovaj prvi je taj 5L koji bi ja uzeo, ovaj drugi je veci, ali isti sistem....
utopiAN.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Lepo izgleda, ali barem ja ne bih isao ispod 10 litara. Bubbleponics tj. DWC je jedan od odlican sistem za mali broj biljaka.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ti sistemi su ok ali tako mali sistem u malom boxu vrlo brzo moze poceti raditi probleme sa temperaturom vode i problema sa korijenom...neznam jeli imas mogucnost ispod svog boxa stavit neki rezervar od 10 l i da ides sa drip sistemom kao i ja tad neces imat nikakavih problema a uzgajat ces hydro...al za tako malen prostor morat ces ici odma na 12/12 jer biljke su puno vece i pojest ce ti box
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Nije baš burki, al ajde, blizu.
U DTW nutrijenti prolaze kroz medij cca 3 x dnevno po 15min (nariktaš na timeru po volji/potrebi bilja/veličini pota) putem top drip-a i na taj način svaki put se dogodi blagi flush, ulaze svježi nutrijenti i kisik, stari su "istisnuti" van i skupljaju se u "waste" tanku koji se isprazni (zaliješ ženino cvijeće npr)...
U autopotu nutrijenti ne "prožmu" cijeli medij jer se hrane "odozdo" i nema run off-a niti "suho-mokrih" ciklusa...(osim ako ih ne kontrolirap ručno ali onda sistem možda pomalo gubi smisao)...
Rezultati su super što je i logično; uvjek friška klopa sa laganim flushem (potpuna izmjena nutrijenata iz medija) u vremenskim intervalima izkrojenim po potrebi sorte... Brzi rast (jer je to ipak hidro uzgoj), manja mogućnost bolesti bilja i super prinosi, to sam vidio..
Jednog dana kad ufatim vremena definitivno ću to postavit, sa dva pota i bit će to dva drvca lijepa sa debelim voćkama :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
U autopotu se ne hrani "odozdo"vec najnormalnije zalijes i naravno da ima suho mokrih ciklusa.
Badi..ajde prouci autopot materiju pa me onda ispravljaj.
Ovo sve sto si ti napisao je potpuno ista stvar samo druga "kanta".
Smeta me kada se ulazi u raspravu bez da si uopce probao autopot sistem.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
My 2 cents... Prije pokusaja hydro growa potrebno je puno proucavanja i poznavanja biologije flore.

Sto se tice postavljanja samog hydro sustava, nije previse financijski zahtjevan. Potrebna je zracna pumpa, akvarijski kamen za zrak, kanta 20L i mreza za clay kuglice, i najbitnije u cijeloj prici, ph metar ako ne mislis raditi organski. ( da, moguce je i organski, iz vlastita iskustva to govorim)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
@hazeri Daj me nemoj zezat brüder...najnormalnije zaliješ? Kako, daj opiši molim te ako ti se da i imaš vremena, ne razumijem...:whato::
Nije odozdo? Nego kako?
(proučio sam davno, između ostalog i autopot)
images(2).jpg
Vidim da si jako defanzivan što se tiče autopota pa iz tog razloga neću ni izreć moje mišljenje o tom sistemu al evo da se sad već naslutit
100 growera, 100 mišljenja, 200 crvenih očiju :)
Moj cilj je oponašanje prirode, zato imam hps lampu koja svjetli ko luda i grije također, baš kao sunce. Zato su mi biljke u zemlji. Zato napravim flush pa ih isušim, poput ljetnog pljuska. Moram se još samo nagnuti ka organskim gnojivima i bit ću još zadovoljniji.
Ali da, u pravu si, nisam probao autopot pa moje riječi treba uzeti sa rezervom.
Kad napravim dtw sistem sa kokos, stavit ću slike i otvorit temu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Budfield
Ako pricamo o hrani onda jednostavno zalijes sa litrom vode pomjesano sa gnojivom.U glavnom tanku se nalazi voda koja je tretirana sa zrakom 24 sata dnevno kroz zracnu pumpu,duplu.Tu je samo voda koja ide do potova,a samo navodnjavanje se radi pomocu sprave koja radi na principu gravitacije.Tako da nije stalno biljka tj pot potopljen u vodi vec biljka sama uzima kada joj je potrebno.Zna se desiti da su potovi nekad ful teski,a nekad potpuno lagani tj.bez vode.Tank sluzi samo za vodu,ne za gnojivo.Vidi drug...nisam defenzivan vec zelim pokazati kako je stvarno to,kako radi autopot sistem.
oponašanje prirode,
Ako nesto oponasa prirodu onda je to autopot sistem,najblize prirodi.Kokos je samo bazni supstrat,a ja radim podlogu tj mikrosvijet koji pogoduje biljci.
Kad napravim dtw sistem sa kokos, stavit ću slike i otvorit temu
A ja cu tu biti da ti pomognem ili naucim od tebe;):thumb:
Inace planiram odraditi jedan edukativni grow popracen slikama i detaljnim objasnjenjem o svemu sto se tice autopota,kokosa,Bio tabsa:)