Pomoć - spori rast automatika! Led UFO 60/90w light

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Pozdrav!
Da na početku odmah predstavim setup box-a i sve što ide uz to. Ovo mi je prvi indoor grow i slijedio sam sve upute što se tiče izrade box-a i sve ostale opreme. Dimenzije boxa 110 cm x 110 cm x 160 cm. Dakle, ulaz zraka 2 PC venta 80 mm (pun gas rade) + još 6 rupa za pasivni ulaz. Izlaz zraka 4 PC venta 120 mm (na pola gasa rade), unutar box-a vent 24 sata ON. Temperatura u boxu 23-25 C, vlaga 35-50 %, svijetla UFO Led light 90W i 60W namješteni na 20/4. Visina lampi od biljaka 45 cm (90W) i 30 cm (60W). Posađeno tri RQS automatika, 2 kom 21.03.2017. i 1 kom. 23.03.2017. Zemlja Klassman Potground H, unutra dodano EkoRast Cvjetal u omjeru koji proizvođač preporuča i Guano prah u omjeru 50 g na 7 l zemlje. Vodu koristim samo izvorsku (Ph nisam mjerio). Moje pitanje/problem je što mi se čini da bi biljke stare 3 tjedna trebale bit veće barem duplo ako ne i više, a moje su visoke možda 10 cm. Može li netko molim vas reći u ćemu bi bio problem ... zemlja, voda, zrak, temp ??? Hvala puno!
IMG_6281.JPG IMG_6283.JPG IMG_6284.JPG IMG_6285.JPG IMG_6286.JPG IMG_6287.JPG IMG_6288.JPG IMG_6289.JPG
 

Prilozi

  • IMG_6282.JPG
    IMG_6282.JPG
    290,7 KB · Pregleda: 164

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Za 20 dana života jesu male, ali fakat da nije nedostatak svetla, jer bi bile mnogo izduženije. Temperatura takođe koju si naveo ne bi trebala da bude problem. Tako da bih ja izmerio pH te izvorske vode, jer ako protiče kroz sedimentne stene može da ima veliku tvrdoću i pH, te da zbog toga biljka ne može da usvaja pre svega nitrate, ali i K.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vidi taj ph sto kaze Pecurko,mozda te on handri.Slikaj bez leda da vidimo boju listova mada ti bi naveo da ima neke promena na listovima sto se tice boje.Moguce da se zbog loseg ph nesto zakljucalo.Hajde da sacekamo jos necije misljenje.;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Prva stvar je propustanje svijetla kroz te ventove.Jedino da je box u proszoriji sa potpunim mrakom.Druga stvar je malo svijetla za brzi rast.Optimum neki bi bio 100w po biljci,barem 80w.Nemoj gurat brdo biljaka jer i one male tri trebaju svijetla.
Potrudio si se ljepo da to sve slozis.Savijet..otvori dnevnik sa mentorom;):thumb:
 
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Tu izvorsku vodu sam već koristio u outdooru i biljke su bile full zdrave i rodne pa sam se odlučio i u indooru, ali budem izmjerio Ph i ako je iznad 7 neću je više koristit. Namjerno sam išao sa izvorskom vodom jer ne sadrži klor, a klor ubija gljivice (mikorize) u zemlji.
Box je u mraku ali moram upalit svijetlo u prostoriji kad nešto radim u boxu pa sumnjam baš da tih 10-20 min nekog drugog svijetla može utjecat na rast u tolikoj mjeri da biljke jedva rastu. Možda griješim, ne znam?! Fakat je tu nešto u pitanju! Struja se troši, a napredak slab. Fuck! :-(
Btw inače biljke su full zdrave, listovi i stabljika čvrsti i zdravi ...
Inače svaki dan zalijem biljke sa 2-3 dcl vode, da je zemlja uvijek vlažna, a i dosta brzo se suši, nadam se da to nije greška?!

Uglavnom, pomagajte ljudi da nešto dobijem iz ovog growa! :) Hvala!

PS ona tri pota iza su Chili Habanero papričice, kad malo narastu budem ih presadio i u plastenik.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Tu izvorsku vodu sam već koristio u outdooru i biljke su bile full zdrave i rodne pa sam se odlučio i u indooru
Slazem se sa tobom da ta voda izvorska pase super biozicama u out ali ipak trebas da znas da je napolje zemlja ujedno i prirodan filter i neke stvari sto prolaze napolje ne idu u indoor.Jednostavan ti je primer zasto kad radis out ne regulises ph kao u in,ili zasto moze u out duple doze hrane u jednom zalivanju a u in ne.Kuzis sta ti hocu reci razlika postoji.
Inače svaki dan zalijem biljke sa 2-3 dcl vode
Nepotrebno,zali sa vise vode dok neprocuri iz pota,ovako svakondnevno zalivanje drzis koren stalno zagusenim i onda stagnira koren.Lepo zalijes sa vise vode do ivica potova da moze koren da se siri..Vidi mozda ja nisam u pravu ali to je moje vidjenje trenutnog desavanja u tvom growu.Izmeri bas ph te vode da vidimo koliko je.;):popcorn::
 
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Ja sam imao outdoor u potovima i kažem koristio izvorsku vodu bez beda.
Budem onda zalio biljke sa više vode pa ću vidjet nakon par dana kako će se ponašat. Ugl. jednom tjedno je dovoljno zalit? Btw šta ako prijeđem na vodu iz pipe (koja odstoji dan-dva) hoće li to bit pogubno za mikorizu i to sve što je u zemlji??
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.832
1.098
Trøndelag
Pojacaj rasvjetu jer ti tu fali cudo svjetla,ovo ce odraditi seedling fazu i eventualno vege ali cvjetanje u 110x110 sa te dvije lampe mozes zaboraviti. Trebas unutra barem 400w prave snage,ne nazivne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juritmix
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Pojacaj rasvjetu jer ti tu fali cudo svjetla,ovo ce odraditi seedling fazu i eventualno vege ali cvjetanje u 110x110 sa te dvije lampe mozes zaboraviti. Trebas unutra barem 400w prave snage,ne nazivne.
Toga sam se i bojao da je to nedovoljno svijetla. Fuck! :( A imam samo to što imam. :-(
Doduše našao sam na stranim forumima kako je ekipa odradila grow sa 90W LED-a ali možda u nešto manjem boxu nego ovaj moj. Gubim polako strpljenje, na kraju ću sve pogasit pa nek ide sve k vragu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako je to u pitanju a nemas para za neku jacu rasvetu ti smanji gabirite boxa,jeste cimanje ali je izvodljivo.Ne moras skidati stranice nista nego samo na jednu stranu bocnu dodaj novu stranicu i imas dimenz.boxa onda 80 sirina x 110 dubina to bi trebalo da poveca iskoristivost lumena.Jebiga neces sad valjda odustati...Samo pozitivno...:thumb::spliff:
Ja sam imao outdoor u potovima
Ovi nisi naveo u postu gore,u svakom slucaju jesi li merio nekim slucajem ph te vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juritmix

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.832
1.098
Trøndelag
Kupi foliju za sofersajbu i napravi vinkl od letvica i pregradi box,dva komada bi mogla biti dosta,to ti je trosak 7-8€. Ogradi cca 60x60cm preko toga nemoj jer i to je puno za ona dva ufo. Nema odustajanja,kakvo odustajanje ako nema rijesenja izmisli ga ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juritmix
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Joj kud još sad da idem opet mrdat po boxu, smanjivat mu dimenziju ... :( Baš nemam sreće! Zato sam stavio dvije lampe od 90 i 50-60 W pa reko valjda će to bit dovoljno za tu dimenziju, a i u papirima od lampe (ove od 90W) piše kako zamjenjuje hps/mh od 400W. Vidim da bi to mogla bit jedna velika prevara. Btw nisam mjerio Ph izvorske vode; budem izmjerio pa ću vidjet koliko je.
Hvala vam svima na pomoći!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja tebe stvarno ne razumijem.Pa stavi 400 ili 600w i cao bao.I nema potrebe raditi usporedbe sa stranim forumima gdje je vutra kao kod nas vino..Gledaj tu na vutri dnevnike i sa tim ljudima komuniciraj,pitaj...Neka nama murija dozvoli uzgoj pa ces vidjeti monstrume i raznorazne tehnike..
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ti prvo pucaš pa onda pitanja postavljaš, bilo bi bolje informirati se prije ulaganja novaca!

Smeta im i tih 20ak min svjetla dok su u mraku jer ti nije svijetlosno-izoliran box, manje u vegetaciji smeta ali stvaraš naviku, pogotovo ako je to često.

Nisam ziher da ti PC ventovi mogu izmjeniti zrak dovoljno brzo u tom volumenu prostora. Ja bi svu snagu koju imam upregnuo u ispuh a upuh pasivan i izoliran da svjetlo ne prodire u box u periodu mraka + izoliran od gamadi (mrežica, najlonka i sl.)

Ne zalijevaj toliko (mlade su i nije jaka lampa, ne isušuje toliko) doći će ti gnatovi kroz te rupe na stranicama boxa pa buš umjesto reflektirajuće folije ljepio žute trakice po boxu.

Neaš kaj puno dvojit, ili smanjit box ili pojačat svjetlo. I puno čitat i informirat se, ima infa na tone :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Smeta im i tih 20ak min svjetla dok su u mraku jer ti nije svijetlosno-izoliran box

Ok, ne radim više ništa po box-u za vrijeme mraka.

Nisam ziher da ti PC ventovi mogu izmjeniti zrak dovoljno brzo u tom volumenu prostora. Ja bi svu snagu koju imam upregnuo u ispuh a upuh pasivan i izoliran da svjetlo ne prodire u box u periodu mraka + izoliran od gamadi (mrežica, najlonka i sl.)

Sigurno bi bolja ventilacija odradila posao, ali trenutno nisam jak sa lovom pa će to malo pričekat, a u međuvremenu ova 4 PC venta od 120 mm rade full speed, pa valjda koliko-toliko odrađuju posao (I hope so!) + 2 PC venta 80 mm za ulaz + 6 rupa za pasivni ulaz. Zaštitna mrežica na rupama za pasivni ulaz.

Neaš kaj puno dvojit, ili smanjit box ili pojačat svjetlo.

Popizdio i otišao kupit MH/HPS 400 W Cool Tube pa ćemo sad vidjet kako to radi. :) Sada uz ovu rasvjetu temp. u boxu je 23-24 C, vlaga 30-35%. Visina od biljaka je cca 30-35 cm. Probam držat ruku na vrhu biljke i temp od lampe ne peče za ruku što znaći da neće škodit ni biljci. Jesam u pravu?

IMG_6302.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.