Pomoć - trudnoća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.12.2013
2
1
3
dobar dan, trebam pomoć oko nečega.
cura mi je trudna i zanima me jel ima koja žena na forumu koja je pušila u trudnoći i jel sa djetetom sve u redu?
bilo kakva informacija je dobrodošla
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
Ako se ti i tvoja djevojka ne možete zauzeti za svoje dijete i odreći se nekih stvari na određeni period, onda ste sebične... neću reći šta. Samo želim da vam beba bude: zdrava,pametna,i lijepa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proka

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ne bi ni ja znao ali znam da je fascinanto to sto postoje kolicine THCea u majcinom mlijeku radi boljeg apetita dijeteta.Ja osobno mislim da pusenje trave nece skodit za djete jedino taj dim koji udises ali trava sama po sebi ne bi trebala skodit.Svaki covijek na svijetu ima endokanabinoidni sustav,prakticki smo rodeni da konzumiramo gandzu.
Kao sto je stipe reko pusenje podize lak i ubrzava rad srca ali tako ga i neke sorte usporuju,nisam dovoljno obrazovan sta bi se sa djetetom u utrobi dogadalo na promjene u brzini rada srca,ali cisto sumnjam da ikako mentalno moze naskoditi dijetetu.Za svaki slusaj najbolje nek ne duva ali ako bi bas htjela marihuane onda nek jede neko slabije ulje ili pije blaze cajeve,to svakako nemoze naudit ni dijetetu ni majci.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Na vape nebi trebalo da škodi. Moja je žena sisala iz balona često dok je bila trudna i sve ok i bez posljedica, samo je imala apetit bože sačuvaj, pojest boga oca :) . Škodan je dim i udisanje dima kao toksičnog spoja a THC il CBD ili neki drugi spojevi nisu štetni.
Cigarete su štetnije mnogo.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
toni je napisao(la):
dobar dan, trebam pomoć oko nečega.
cura mi je trudna i zanima me jel ima koja žena na forumu koja je pušila u trudnoći i jel sa djetetom sve u redu?
bilo kakva informacija je dobrodošla
mislim da je veci problem duhan tj.pushenje duhana u trudnochi..a to shto bi zapalila vutru 2-3-4x mjesechno nije problem..u odnosu na svakodnevno pushenje cigareta-sigurno.
ima dosta novih chlanaka na tu temu ( trudnocha i dojenje + cannabis )...ali..clanci su,uglavnom na engleskom..i..shto je josh vazhnije..mislim da se njihovi podaci odnose na cannabis uzgojen za medicinske potrebe...tj. kontrolirani uzgoj..
ovo shto se mozhe kod nas kupiti na cesti...to nije za usporedit sa time o chemu oni pishu u tim clancima...

kada sve uzmem u obzir...da sam na njezinom mjestu...odrekla bi se vutre tih godinu dana ( rachunajuchi i dojenje )..ukoliko ne uzgajash sam.. i..ukoliko ne koristite vaporizatore..a i u tom sluchaju..mislim da bi bilo pametnije svesti to na minimum..

da budem potpuno iskrena..znam vishe zhena koje su duvale kroz cijelu trudnochu - bez ikakvih posljedica za dijete..ali..ja se nebi zahebavala ako postoji i naaajmanja moguchnost da nashteti.

+ moram ponoviti i naglasiti - duhan,duhanski proizvodi i pushenje duhana su puno stetniji i opasniji...i toga bi se prvog trebala odrechi..
isto vrijedi za alkohol..
(o drogama nema smisla ni raspravljati..)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Meni je u trudnoci jednom dosla zelja da samo dim povucen.. negdi sredinom ili pred kraj, nesican se.. povukla san jedan dim i .. takva me paranoja pocela tresti da nesto nece bit u redu i svakakve gluposti su mi padale na pamet pa san rekla sta meni ovo tribalo.. znaci, uopce mi nije pasalo..

stojin iza toga je cannabis safe i neostavlja trajne poslijedice..
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Necu sada puno razglabati o tome jer smo se i ja i moja zena nasli u takvoj situaciji, ali uglavnom, misao vodilja cijele te priče je:

Sjetite se samo svih majki i djece koji žive/su živjeli/će živjeti NA JAMAJCI....

;)

Samo znam da je moj bebač napredniji nekih 2 mjeseca u odnosu na ostale bebe te dobi (i to nemislim na faking kilograme, za koje svi trube, kao da su glavni faktor razvoja djeteta), a moja žena nije izbjegavala pljuganje ni u trudnoći ni prilikom dojenja, NARAVNO u normalnim količinama, a nama je neka normalna količina pljuga dnevno, onako navečer, i to lajtica, tek toliko da se opusti a ne da se slomi od pljuge, naravno da nije dobro.


Ona se vodila time da, ukoliko njoj paše i pomaže joj, da nemože ni djetetu naškoditi.

Sad svi dusebriznici neka se jave i da prostiš seru, ali mi smo bili sigurno u svoju odluku jer nismo vjerovali globalnom zatupljivanju nego smo sami išli razmisliti logično, i eto, nije ništa loše se dogodilo, a kažem vam, moja beba ce jednog dana bit opasna igračica ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nema to veze za globalnim zatupljivanjem....meni je isto pun k. sranja kaj pricaju u travi.
al postoje neke cinjenice koje su jasne kao dan. ako i ptice na grani znaju da trava utjece na kardiovaskularni sustav....vecina strainova podize tlak i otkucaje, doduse neke i spustaju.....i onaj famozni efekt koji se desava je podigne otkucaje srca a spusti krvni tlak, zasto se onda igrati tih 9mj?

normalno da se nece desiti nista djetetu...pa nije cannabis otrov. puno stvari nije stetno za dijete tokom trudnoce i dojenja pa se opet ne preporucuje iz xy razloga.
pa nije dijete mashina od golfa cetvorke pa ak mu das Ina delta 5 ulje umjesto Valvoline SynPower pa ono......"nije pozeljno al nece se nista znacajno desit".

jbga...ja nebi ni pomisljo konzumirat bilo sto ako postoji 1% sanse da to nije zdravo za dijete......ipak mislim da ne postoji nista svetije od onog malog cudovista u trbuhu koje si ti napravio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pwnerx14 and He-Man

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
a i to kaj velis....nek odraste prvo pa nek frula ak oce, dok je u trbuhu ne treba i dijete napljugavat.

recite vi kaj ocete al mislim da dijete ne treba uzimat zdravo za gotovo. nebi postavljao pitanje "dal je stetno za dijete" nego "dal je zdravo za dijete".

uh al sam se raspiso....pocinju mi father instincts lupat u glavu :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa sad sigurno da treba dati i bebi koji dim...samo tu pricu nikome u javnost jer ako to komsija neki sazna pa prijavi, barem u Srb za to oduzimaju decu ko jedan i dva,i maloletno dete ide u dom za nezbrinutu decu ..a ako neko misli da nesmeta neka daje i to je to,a nevredi o tome raspravljati,jer ce opet svako ostati pri svom misljenju..:)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Tako je, svatko svoje misljenje ima, ja sam puno o ovom subjektu istrazivao po internetu i našao mjesta na kojima roditelji sami svjedoče, kako su pusili u trudnoci i prilikom dojenja i gle čuda, dijete im je u školi, naprednije od ostale djece, nije razmaženo, smireno je, pametno, inteligentno bla bla bla...

Ja nikome nisam rekao da puši tokom trudnoce niti cu ikad to reci, ja sam samo rekao kako smo mi se prema tome podnijeli i mogu reci da nam nije ni sekunde žao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker